Skocz do zawartości

Metal Ogólnie


Mimizu

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Maqs

Wybaczcie moje nieprofesjonalne zagranie. Nbie chce mi sięwertować ponad 20 stron tego wątku.... Słyszeliście może o takim zespole Heathen? Mają nawet niezłe kawałki. Co ciekawe mają również bardzo interesującąmetodę dystrybucji płyt... Po prostu umeszczają utwory na swojej stronce (oczywiście nie wszystkie) ja z ich stronki zessałem 2 albumy i nie żałuję. Muza wymiata, wokal jest podobny do Iron Maiden a muza to taki czysty thrash-metal tzn bez takich "brudnych" dżwięków, za to bardzo pięknie i melodycznie zagrany. Jeżeli chcecie spróbowaćto zapraszam na stronke : http://www.heathenmetal.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu ale nieprzypada mi do gustu takie granie(niemówie że jest złe, poprostu go nielubie), może nie ściągnąłem co lepszych kawałków(ściągnąłem 1 piosenke z 1 płyty i 1 z 3). Mówisz że podobny wokal do IM, co z tego jak im do pięt niedorastają. To oczywiście tylko moje zdanie, z chęcią przeczytam co inni sądzą o tym zespole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maqs - kilka dni temu [doslownie] uslyszalem pierwszy raz o tym zespole. sciagnalem kawalek Dying Season i uwazam ze kopie w dupe :D [btw w takim rodzaju muzy wlasnie gustuje :D] Nawet nie wiedzialem ze na stronie dali wiecej kawalkow... jak posciagam to powiem co o tym mysle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co nie zmienia faktu że nie tylko tego słucham...najczęściej słucham tego(nie zawsze z własnej woli) co leci w radiu które akurat brat włączył. A że on je często włącza to ....cóż słucham tego. Oczywiście nie tylko metalowe piosenki mi się podobają choć i tak najczęściej słucham metalu a do tych którzy go nie słuchają oczywiście nic nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dying Season-->Tylko ta ich piosenka mi się podoba, reszta taka nijaka. Spodziewałem się więcej po takim dobrym kawałku...

Chimaera-->Jakbym cię nieznał to bym na serio wziął twój podpis. I zapewne znajdzie kilka osób z takim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktos moglby mi wytlumaczyc co to sa bootlegi? A tak przy okazji to skad mozna sciagnac bootlegi Iron Maiden? Wiem, ze to glupie pytanie, ale kto pyta nie bladz... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktos moglby mi wytlumaczyc co to sa bootlegi?

Nieoficjalne albumy koncertowe. Rejestrowana na bardzo różnym sprzecię - od dyktafonów (kiepska jakość) po profesjonalny sprzęt nagraniowy, często nalezacy do zespolu (takie nagrania czasem sa nazywane "oficjalnymi bootlegami", co brzmi nieco debilnie). Te lepsze wydawane sa jako normalne plytowe wydawnictwa, te slabsze kraza wlasciwie tylko po sieci. Mam i takie i takie - niektorych da sie sluchac, niektorych zupelnie sie nie da.

A tak przy okazji to skad mozna sciagnac bootlegi Iron Maiden? Wiem, ze to glupie pytanie, ale kto pyta nie bladz... :)

Polecam sieci P2P. Na metalowych hubach DC mozna znalezc kolekcjonerow, ktorzy maja prawdziwe perelki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po co powstają słabe bootlegi, przeż jak są słabe to po co one komu?

Ktos moze np. chciec miec pamiatke z koncertu. Wiec nagrywa to, a potem wrzuca do sieci.

A jak są dobre to i tak idą jako płyta...

Tak, jasne... Wiesz ile koncertow jest nagrywanych, a nigdy nie zostana wydane jako oficjalna plyta live? Bo po co zespolowi kilka plyt live w roku? Jaki to mialoby sens? A na bootlegach czesto mozna znalezc kawalki, ktore sa rzadko wykonywane na zywo, ewentualnie jakies ciekawe alternatywne wykonania, wystepy goscinne zaprzyjaznionych muzykow itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niegadajmy o tym bo to chyba zachacza o piractwo, a nie chce wylecieć z forum :D

Ktos moze np. chciec miec pamiatke z koncertu. Wiec nagrywa to, a potem wrzuca do sieci.

Ale jeśli to jest nagrywane na dyktafonie to i tak nikt potem niebedzie ze wzgledu na jakos mógł to odsłuchac :lol:

Tak, jasne... Wiesz ile koncertow jest nagrywanych, a nigdy nie zostana wydane jako oficjalna plyta live? Bo po co zespolowi kilka plyt live w roku? Jaki to mialoby sens? A na bootlegach czesto mozna znalezc kawalki, ktore sa rzadko wykonywane na zywo, ewentualnie jakies ciekawe alternatywne wykonania, wystepy goscinne zaprzyjaznionych muzykow itp.

Można wybrać najciekawsze piosenki ze wszystkich koncertów i wypuścić z nimi płytkę. Wtedy bootlegi niebędą potrzebne. Bo tylko te beda słuchane bo reszta wygląda tak samo na każdym kocercie :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamietasz jakis czas temu chyba pearl jam wydalo plyty ze wszystkich koncertow na trasie, tylko nie wiem, czy to byly oficjalnie oficjalne plyty

Tylko jest jeden problem przez który przegrałem już jedną dyskusje z CormaC`iem, mianowicie np. Iron Maiden w ciągu roku gra olbrzymią liczbę tych koncertów. Zaraz pewnie ci CormaC zapoda link do strony gdzie jest spis ich tras koncertowych i odstepy miedzy koncertami :twisted: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pamietasz jakis czas temu chyba pearl jam wydalo plyty ze wszystkich koncertow na trasie

Nie pamietam, bo smetne seattle'owskie klimaty zupelnie mnie nie obchodza. Owszem, mily gest dla fanow - kazdy mogl sobie kupic plyte z koncertu, na ktorym byl. Ale jest to wyjatek, a nie typowe zachowanie kapeli grajacej koncerty co kilka dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NuclearH2O

Ja tutaj od tematu aktualnego się trochę oderwę.

Metal nie jest najpopularniejszym gatunkiem muyzki, to jest pewne. Przez niektórych jest nawet tępiony (wiadomo o co i kogo chodzi :) ).

Do czego zmierzam? Otóż niedawno (z tydzień temu) założono w naszej szkole radiowęzeł. Dziś zaczął pracować pełną parą- czyli na przerwach leciała muzyka. I na jednej przerwie nagle słyszę gitarę. Całkiem ostro grali. Po chwili rozpoznałem- puścili KORNA! Nigdy bym się nie spodziewał metalu. Tym bardziej, że muzykę wybiera fan hiphopu i disco- polo, dyrektorka jest z tych ludzi co to wołają: "Janek obciął nogę swojej żabie, bo słuchał metalu! Powiesić metalowców!" albo: "Franek zniszczył mrowisko bo grał w GTA3. Powiesić twórców gier!". A do tego wg. ankiety w naszej szkole metalu słucha 4% ludu.

Czyli jednak nie jest tak źle z tym naszym metalem. :)

Mam jeszcze pytanko- głupie raczej, ale muszę to wiedzieć. Czy Nirvana gra metal? Bo tak słyszałem, ale ja bym raczej to wpakował w jakiś grunge czy cuś. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko- głupie raczej, ale muszę to wiedzieć. Czy Nirvana gra metal? Bo tak słyszałem, ale ja bym raczej to wpakował w jakiś grunge czy cuś. :)

Muzyka Nirvany to grunge, nawet kiedyś przeczytałem, że po rozpadzie Nirvany popularność stylu grunge zaczęła mocno spadać.

Czyli jednak nie jest tak źle z tym naszym metalem. :)

No jasne, że nie jest. Znam ogrom ludzi którzy słuchają metalu, mi samemu udało się nawrócić :twisted: na tą muzykę z kilka osób. Zresztą sam się czasem dziwię ile moich koleżanek słucha ciężkiego grania. Zwłaszcza, że na pierwszy rzut oka nigdy nikt by nie powiedział, że mają coś wspólnego z tym rodzajem muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KORNA! Nigdy bym się nie spodziewał metalu.

Moze zacznijmu od tego ze Korn to nie metal. Niby ciezko graja ale z metalem to nie ma nic wspolnego. Co najwyzej jest to numetal (idiotyczna nazwa), albo hardcore, ale ja sie nie znam na tej muzyce wiec.. :)

Co do tego radiowezla, coz jak zaczna puszczac prawdziwy metal (chocby heavy, albo nawet klasyczny rock) to wtedy bedzie znaczylo ze jest dobrze. Bo Korn to raczej o niczym nie swiadczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NuclearH2O

kijasS=> Wiem, wiem. Zauważ jednak, że ogrom luda się niekoniecznie zna na takiej muzyce i dla nich KORN to zwykły metal. I jak znam moją szkołę, to ci co wybierali muzykę na radiowezęł na pewno nie odróżnią numetalu od np. heavy metalu i nie podadzą przykładów zespołów.

Ja osobiście na podst. ww. argumentów jednak odebrałem to jako pewien triumf metalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leniwiec
ogrom luda się niekoniecznie zna na takiej muzyce i dla nich KORN to zwykły metal

Wyjdzie, że się nie znam na "takiej muzyce", ale jak dla mnie Korn to metal z krwi i kości.

Co do radiowęzłów, to w mojej szkole metalu słuchała garstka zapaleńców, ale i naszej skromnej reprezentacji udało się wkręcić do radia i tak na przerwach leciało CBT i Cattle Decapitation :twisted: Nie muszę dodawać, jak bardzo podobała się ta muza hiphopowym ziomalom. :D Jeśli chodzi o kadrę nauczycielską jedni znosili to z anielską cierpliwością, inni próbowali walczyć :evil: jedna taka zagroziła nawet, że kumpla ze szkoły wywalą. Nie wywalili - zamiast tego potrzymali go rok dłużej... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrom luda się niekoniecznie zna na takiej muzyce i dla nich KORN to zwykły metal

Wyjdzie, że się nie znam na "takiej muzyce", ale jak dla mnie Korn to metal z krwi i kości.

Fakt - nie znasz sie "na takiej muzyce" :) Slyszales kiedys o takich zespolach, jak Iron Maiden, Judas Priest czy Megadeth, prawda? To porownaj sobie ich muzyke z kornem i wroc z przemysleniami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leniwiec
To porownaj sobie ich muzyke z kornem i wroc z przemysleniami ;)

Leniwiec jako mu kazali, tak zrobił. I wymyślił, że Megadeth, Ironi i Dżudasi to heavy/speed/power metal a Korn to new metal. Ale też metal. Metal przeszedł ewolucję, choć pewnie dla niektórych to raczej cofnięcie w rozwoju. Po prostu dzisiaj metal ma mnóstwo odmian, które różnią się tak bardzo, że fani jednego podgatunku czasem nie mogą znieść muzyki prezentującej inną odmianę metalu. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o new metal. Podejżewam, że wielu zapalonych fanów Blind Guardian albo Nightwisha z pogardą odnosi się to takich zespołów, jak Agoraphobic Nosebleed albo Inhumate. Można się spierać co do poziomu muzyki prezentowanej przez różne zespoły, ale jedno nie ulega, moim zdaniem, wątpliwości: to wszystko jest muza metalowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korn nie gra metalu, tak samo linkin park, limp bizkit, itp, itd. To sa ziomale, co wyrosli na hip hopu, tylko stwierdzili, ze nei chce im sie robic jednostajnego beatu i melorecytacji, tylko pomysleli, ze dorzuca gitary, basy i inne takie.. ogolnei, to to jest pochodna od hardcore juz predzej niz metalu. To, ze jakis znawca z mtv stwierdzil, ze nu-metal to nowa fala metalu, to fakt, ze jest fantastyczny znawca, tylko nie zna sie na muzyce.

Nic dodac, nic ujac - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem nieznam się na metalu, ale niesłyszałem o takim gatunku jak newmetal, to jakaś nowa nazwa nu metalu?

korn nie gra metalu, tak samo linkin park, limp bizkit, itp, itd.

Wiem że mnie za to wychłostacie ale ja poznałem metal dzięki... LP. Już śpiesze z wyjaśnieniam, zanim mnie zbanujecie za to :twisted: . Mianowicie kiedyś w MTV ( :lol: ) usłyszałem o LP(a konkretnie kawałek z ich jednej z pierwszych płyt), potem zacząłem ich słuchać, ale byli dla mnie niewystarczający. Pewnego razu jeden gostek powiedział bym zamiast tego g*** posłuchał Iron Maiden, odrazu mi się spodobali. Szukając tekstów Iron Maiden natrafiłem na piosenke Ozzy`ego Osbourne Iron Man, i on mi się od razu spodobał. Potem niepamiętam już jak odkryłem Judas Priest, potem się przeżuciłem na Nightwish`a, niestety słuchałem go raptem miesiąc, bo wyparł go Bruce Dickinson. Potem przyszły cięższe zespoły. Wniosek dzięki LP slucham tego czego słucham :P (Prawda że wzruszająca historia, tylko ekranizacji czekać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...