Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Garam

Tanie chłodzenie do GeForce 9800

Polecane posty

Hej, ostatnio ściągnąłem sobie program speedfan i pokazuje mi on jakoby karta graficzna i "Core" miały się za chwilę sfajczyć. Potrzebuję więc czegoś by je ochłodzić. Najlepsze będą chyba wiatraczki ? Możecie mi jakieś polecić ? O ile może spaść temperatura ? I co to jest to Core (nie chodzi tu o rdzenie procka) ? :D

Fajnie jakby były dostępne w jakimś sklepie we Wrocku (np. w Areście)

Zapoznaj się z zasadami zakładania nowych tematów - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Core to przypadkiem nie będzie płyta główna ?

beztytuupiw.png

Karta: Gigabyte GF 9800 GT

Płyta: Asus P5Q

Proc: E7300

Nic nie podkręcane

Nie mam aktualnie kasy więc fajnie byłoby zmieścić się w 50zł

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...80&katid=29 Na tył obudowy

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...37&katid=29 Z boku, nad kartą graficzną

Nad prockiem, pod kratką, jest taka tuba, nie lepiej wymienić ją na wentylatorek ?

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[+12V] 11,51

Zanim zaczniesz wydawać pieniądze na wiatraki sprawdź to:

http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia-w-z...zu-news-40.html

Poprawa obiegu powietrza w obudowie nie zaszkodzi, ale jeśli napięcie [+12V] podawane przez program nie jest jakimś przekłamaniem ... może się okazać że niedługo nie będziesz miał co chłodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!]

Ale dlaczego ? O co chodzi z tym napięciem ?

za duża temperatura to jest w karcie graficznej i "core" (co według mnie oznacza raczej samą płytę główną, bo CPU, Core0 i Core1 to raczej procesor)...

2) Sprawdź miernikiem

Chodzi ci o włożenie do kompa termometru ? :D

Nie cytujemy poprzedniego posta - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie sa wcale szalenie wysokie. Póki nie sięgają 100 stopni nie pękaj. Są na normalnym poziomie. A co do tego napięcia +12V to na 99,9% jest to wina słabych czujników na płycie.

Moja opinia: Nie ma się czym martwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się martwię ikonkami płomieni, ale w sumie komputer dobrze działa już pół roku i nic w nim nie zmieniałem (no chyba że jakieś niewykryte wirusy zaatakowały kompa)...

Dodatkowo sterowniki od płyty głównej nie ustawiają wentylatorków na 100% więc to może rzeczywiście program źle pokazuje.

A może jednak na wszelki wypadek kupić sobie wiatraczek nad kartę graficzną... :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, proc ustawiony na max power saving mode. Po całonocnym działaniu (pobieranie) temperatury były jakoś 2-4 stopnie wyższe.

PS. jakoś w tygodniu zrobię formata i zobaczę czy coś się zmieni, bo bardzo dziwne jest że przy przegrzewających się częściach sterowniki płyty głównej nie włączają najszybszych obrotów wiatraczków...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...