Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Syo

Rozwiązany: przegrzanie się Radeona 4850 z chłodzeniem Zalman VF830

Polecane posty

Ostatnimi czasy z moim blaszakiem zaczely sie dziac niepokajace rzeczy. Podczas gry w tytuły takie jak najnowsze Prince of Persia czy Crysis, komputer po kilku minutach gry wylaczal sie. Było to spowodowane przegrzewaniem sie karty graficznej ( Gigabyte radeon HD4850 512 mb). W serwisie panowie zalozyli dodatkowe wentylatory i przez jakis czas komputer pracowal normalnie. Teraz ponownie komputer sie wylacza w ten sam sposob co wczesniej. i tu pytanie co zrobic aby karta nie przegrzewala sie tak szybko. Czy istnieje moze jakis program do zwiekszenie obrotow wiatraka na wyzej wymienionej karcie? ( chlodzenie na karcie --> zalman VF830) prosze o szybka odpowiedz.

Zapoznaj się z zasadami zakładania nowych tematów - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość to załóż wiatrak z boku obudowy żeby dmuchał na grafę. Chyba, że nie masz z boku "dziurawej" obudowy. Ale taki wiatraczek bardzo pomaga. Wiem po sobie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

wytłumaczyć Ci mogę ale najpierw weź go porządnie przeczyść

a więc tak mamy rivie

i klikasz sobie na tak kwadracik/trójkącik w zakładce main/target adapter on jest pod tą rozwijaną listą i jak znajdziesz to to klikasz sobie na taki obrazek co przypomina kartę jest opisany o ile sie nie mylę low level ... i tam masz 2 zakładki overclocking i fan więc wchodzisz w fan zaznaczasz se tam w kwadracie enabled... i daj detected now i przełączasz z auto na fixed i sobie ustawiasz potem apply i ok jakoś tak to powinno być piszę z pamięci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie to albo chlodzenie jest zle zalozone ( niestyka sie gdzies z powierzchnia , albo wiatrak i radiator tak obrosly kurzem ze wogle nieodaja ciepla .

Albo cos sie zepsulo.

Znajomy ma taka karte z tym chlodzeniem i niema ona temperatur nawet zblizonych do mojego gtsowego piecyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. jest jednak problem poniewaz obrotow w mojej karcie nie da sie zwiekszyc za pomoca programu. to i tak nie ma znaczenia poniewaz gdzies wyczytalem ze obroty w tej karcie od razu ustawione sa na 100%.

mimo to, po dokladnym przeczyszczeniu calego kompa, odkrecenia obudowy, komputer nadal sie wylacza i nawet nie przy bardzo wymagajacych grach np. Trine.

jezeli ktos ma jakis pomysl albo wie dlaczego komputer po 5-10 minutach gry wylacza sie prosze o szybka odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOBO : Gigabyte GA-MA78GM-S2H v1

Proc: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 Mhz (13.5 x 200) 5200+

Zasilacz: Rasurbo 535 Silent Power ( tutaj mysle ze to ze komp sie wylacza to moze byc wina zasilacza, poniewaz na stronie sklepu w ktorym go kupowalem [ProLine] jeden z uzytkownikow mowil ze przez zasilacz tez mu sie wylaczal komp az w koncu padl)

Obudowa Cyclone Obudowa ATX 3001 Black/Black

Po zrobieniu testu temperatura karty doszla do 70 i oscylowala w jej granicach ( 68 - 71 )

Chlodzenie na karcie podane w temacie - Zalman VF830

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze niż King Kong modele Silver Power to typowa średnia półka, więc rzeczywiście mogą one być problemem. Tak czy owak nie jest to zasilacz zły, ale być może pod obciążeniem podaje zbyt małe napięcie, więc możesz skorzystać z rady, którą dał michi93, czyli sprawdzić komp na innym zasilaczu, ale taki sam efekt powinno dać monitorowanie napięć miernikiem w czasie, gdy komp (a więc i zasilacz) jest najbardziej obciążony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no wiec ku mojemu wielkiemu zdziwieniu okazalo sie ze ani zasilacz ani karta graficzna nie byla w tym przypadku winna.

procesor byl zepsuty. niestety nie moge powiedziec dokladnie co bylo zepsute poniewaz nie wyjasniono mi tego w sklepie. powiem poprostu ze po wymianie procesora komputer jest chlodniejszy i juz sie nie wylacza.

dzieki wszystkim za dyskusje ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...