Skocz do zawartości

Zagadki książkowe


M4TEK

Polecane posty

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

"Tchórzliwy i unikający niebezpieczeństw - heros jedyny w swoim rodzaju" - prawdopodobnie chodzi o Rincewinda.

Nie wiem tylko, która książka o nim, jest odpowiedzią na postawione pytanie. Jakoś nigdy nie interesował mnie losy, tego maga-łamagi. Niemniej, Google twierdzi, że chodzi o Czarodzicielstwo. Autorstwa Terry'ego Prathcett'a, naturalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni minęły, więc przejmuję.

Potrafi świsnąć niemal wszystko, otworzyć niemal każdy zamek, a na oskarżenie o kradzież odpowie "Znalazłem to gdzieś, ktoś łatwo mógł to ukraść, więc wziąłem na przechowanie." Nie lubi określenia "rzezimieszek".

Mała podpowiedź - pojawia się w pewnej serii światów RPG.

Poproszę o nazwę tej rasy, imię opisywanego bohatera(?) i nazwę serii książek w której się pojawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni juz minely, nie ma podpowiedzi ani rozwiazania zagadki, zatem ja cos wymysle, IMO jest to bardzo latwe, ale jesli beda problemy to beda podpowiedzi.

TAJEMNICZY PRZYBYSZ Z EUROPY, KTORY SPELNIA ZYCZENIA, ALE NIE ZA DARMO...

Chcialbym byscie podali tytul ksiazki oraz imie i nazwisko spelniajacego zyczenia. :) (mile widziany tez autor).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pituś, kojarzy mi się z Lordem Ultorem z książek Nocarz, Renagat, Nikt napisanych przez Magdalenę Kozak, badź z Ukrytym z tych samych książek.

A co do mojej zagadki to chodziło o rasę kenderów z systemu AD&D, z książek serii Dragonlance. A konkretniej o Tasslehoffa Burrfoota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...