Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Możesz jeszcze zobaczyć Kara no Kyoukai, to bardziej thriller niż horror, ale potrafi trzymać w napięciu.

Kieli to light novel, która dopiero została zaadaptowana na mangę. Anime nie stwierdziłem.

edit:

Przypomniały mi się jeszcze dwa tytuły. Zobacz Petshop of Horrors i Ayakashi: Japanese Classic Horror.

Edytowano przez Sefnir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro spodobało ci się Spirited Away to spróbuj innych filmów od Ghibli. Jeśli zaś chodzi o dramat to może Clannad? ef - a tale of memories i ef - a tale of melodies też by mogły się nadać.

Całkiem niezłym dramatem wojennym jest Zeta Gundam, tyle że to czyste sci-fi, no i pasowało by się wcześniej nieco orientować w tym uniwersum (to kontynuacja, a nie pierwsza seria).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne anime jakie w życiu oglądałem był Death Note. Świetna fabuła, rewelacyjny klimat. Aż zapragnąłem mieć swój notatnik :D Dramatyczne zwroty akcji i po skończeniu odcinka aż chciało się włączyć następny! No i ryuk.. Polecam baaardzo (chociaż pewnie już było pisane o desu noto już wiele razy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dorzucę Darker than Black. Taki GitS w klimatach fantasy. Jeszcze nie oglądnąłem całości, ale to co widziałem wciągnęło mnie na amen. Kapitalnie wykreowane założenia świata, mocna rzecz. Ktoś wcześniej szukał czegoś poważnego i zalatującego Death Notem? Niech łapie za to bez zastanowienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nerv0

Lubie DtB, jednak nie wiem gdzie widzisz klimat fantasy (sci-fi to nie fantasy). Nie wiem tez, gdzie widzisz podobieństwa do DN. Jednak to świetny tytuł akcji, przyznaje ze kreacja świata jest świetna (swoje robi tutaj specyficzne pokazanie fabuły w pierwszej serii). Seria na pewno godna polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Klimat fantasy widzę w mocach Kontraktorów i samej Bramie Piekieł. Nie wiem na ile można coś takiego podpiąć pod fikcję naukową. :)

A podobieństwo do DN? Jest w trochę zbliżonym klimacie i tyle. Poważne podejście do tematu, bohaterowie którzy mają swoje za uszami, itp. Drobiazgi, nic co dałoby się porównać w jakiś konkretny sposób. Po prostu polecam, bo ktoś wcześniej pisał, że nie ma w anime obycia, ale podobał mu się DN. Pomyślałem, że i to mogłoby mu więc podpasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej wejść na jakąś topkę np na MALu?

Tak na serio, to kryterium podałeś bardzo, ale to bardzo nieścisłe. Ogólne. Wybitność dla każdego będzie inna.

Dobra to rzucę coś od siebie. Kara no Kyoukai. Jedna z najlepszych rzeczy jakie widziałem w ostatnich latach. Seria siedmiu filmów o świetnej grafice, rewelacyjnej historii i genialnej muzyce. Brutalne współczesne fantasy, które jednocześnie nie przekracza granicy dobrego smaku. Jeśli lubisz cyberpunk to zobacz Ghost in the Shell. Może i nie jest to rzecz wielce genialna moim zdaniem, ale i tak warto zobaczyć czym wzorowali się twórcy Matrixa. Z tego samego gatunku jest Serial Experiments Lain. 13 odcinkowa seria z 1998 roku. Cyberpunk, jednak nieco inny niż poprzednik. Tam gdzie GitS jest filmem akcji, Lain opowiada o ludziach i ich problemach oraz, a może nawet przede wszystkim, o sieci i problemach z nią związanych. Moim zdaniem jeden z najlepszych tytułów jakie oglądałem. Spice and Wolf, Zdaję sobie sprawę że ten tytuł może budzić pewne kontrowersje, nie ma w nim nic co by się wybijało ponad normę. Ujął mnie jednak swoim klimatem. Spokojnym, może nieco melancholijnym. Podróż kupca i wilczej bogini ze sporą domieszką ekonomii. Steins;Gate to chyba jedno z największych zaskoczeń zeszłego roku. Nieco świrnięty szalony naukowiec, masa ciekawych postaci, teorie spiskowe, podróże w czasie, itp. Terra e... jest czystą space operą opowiadającą o totalitarnym społeczeństwie i próbie odnalezienia swojego miejsca we wszechświecie przez ludzi o niezwykłych zdolnościach. Welcome to the NHK! - historia o problemach społecznych. Od hikkomori, przez otaku, na samobójcach kończąc. Tytuł bardziej do przemyśleń niż rozrywki. Tengen Toppa Gurren Lagann, drugiego tak epickiego anime o mechach chyba nie znajdziesz.

Coś jeszcze? Dla mnie wybitny jest Zeta Gundam. Powstała w 1985 roku kontynuacja serialu z 1979. Świetny dramat wojenny. Ponura atmosfera i momentami wręcz tragiczka historia. Another to horror o niesamowitym klimacie. Podczas oglądania człowiek autentycznie siedzi w napięciu i czeka co się zaraz wydarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co ma być wybitne...

Wybitny shonen. Full metal alchemist.

Wybitna komedia.Lucky Star,Azumanga Daioh,Sayonara Zetsuba Sensei(to ostatnie jest wybitnie Japońskie,jak nie oglądało się dużo anime,można nie zrozumieć wielu żarów.W ogóle trzeba być z kulturą Japonii za pan brat).

Wybitne mech;Code Geass.

Z innej beczki:klasyka Death Note,Paranoia agent,Black Lagoon(te szczególnie polecamlol.gif ).

Z filmów jeszcze klasyka Miyazakiego.Dziecinne,ale naprawdę urokliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję anime nt. wojowniko ninja. Jednak zależy mi na poważnym/realistycznym (jeśli można to tak nazwać) podejściu do tematu w stylu np. serii Tenchu. Mile widziane skrytobójstwa zamiast wybójanych walk i wysoki poziom brutalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TO widziałeś? Było u nas wydawane (Rushuna "cośtam cośtam" tongue_prosty.gif) - sam nie oglądałem, ale z tego, co kojarzę to powinno pasować. Opisy w sumie też na to wskazują.

A bardzej miecze, guny, czy obojętnie?

W sumie był jeszcze Kampfer, ale to taka nędza, że niektórzy to chyba oglądają na takiej samej zasadzie, co filmy Eda Wooda... :-y

@Down: Nawiasem mówiąc nie było na forum tematu o QB? Wyleciał?

Edytowano przez Accoun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Queen's Blade? Akcji jest sporo i to wcale epickiej, a więcej ecchi po prostu nie dałoby rady tam wcisnąć:D Idąc za ciosem, serie w podobnych klimatach (w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu) to Ikkitousen, Koihime Musou, Seikon no Qwaser, czy Samurai Girls. Nisemonogatari też się kwalifikuje, ale przed tym wypadałoby obejrzeć prequel tegoż, mniej obfity pod wiadomym względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bakemono i nisemonogatari obejrzałem dawno tongue_prosty.gif.

Zainteresował mnie Ikkitousen, zobaczę jak z tym będzie.

E1:Jednak sprawdzę coś innego, ale to jutro.

E2:Teraz zobaczyłem post Accouna:

Grenadiera nie widziałem, kampfera oglądałem, obecność dowolnego oręża wskazana, choć bardziej przychylam się do broni palnej.

Edytowano przez BladyPiter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja, ecchi, serwis... Powiedziałbym, że w zasadzie Zero no Tsukaima pasuje, choć serwisu zdeka mniej niż w DxD. Asobi ni Iku yo! jest również stworzone do seriwsu i ecchi, a przy tym ma całkiem ciekawy element akcji. I HanaKana. Kanokon może być tym, czego szukasz, jest tam i akcja (w zasadzie...) i fanserwis, plus niemała ilość ecchi. I Sekirei, od któego tą wyliczankę powinienem był w zasadzie zacząć - walka, supermoce, harem plus ogromne biusty i serwis. Sora no Otoshimono szafuje niewybrednym humorem przez większość serii, a gdy pojawia się akcja - czapki z głów.

To by było na tyle z mojej strony. Mógłbym jeszcze polecić Eiken, ale dla naszego wspólnego dobra wstrzymam się smile_prosty.gif Nie warto nawet próbować się tym tytułem interesować.

@DOWN: Mógłbyś sobie założyć konto na MAL. To bardzo często ułatwia polecanie, bo można rzucić okiem czy widziałeś jakąś serię czy nie. A jeśli posiadasz, linkuj.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Szukam anime, najlepiej szkolne, z ciekawą fabułą, walką, ecchi i romansem (coś w stylu Kore Wa Zombie Desu Ka czy Highschool DxD). Anime oglądam dopiero od jakiegoś tygodnia, więc mogą być te najpopularniejsze tytuły, gdyż wiele nie oglądałem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...