Jump to content
davos03

Podkręcanie GTS 450

Recommended Posts

Witam, posiadam już starą kartę Gainward Nvidia GeForce GTS 450 1024mb i chciałbym z niej wyciągnąć coś więcej, ale gdy patrzyłem na inne jakieś fora i poradniki o podkręcaniu mojego gts'a to wszędzie pokazuje im memory clock w msi afterburnerze 1804mhz kiedy ja mam 700mhz mógłby mi ktoś to wytłumaczyć i przy okazji pomóc z podkręceniem karty tak aby się nie spaliła? Oprócz Afterburnera mam też Expertoola, w którym mogę dodatkowo zmieniać napięcie.Screen z Afterburnera1410931738_Beztytuu.png.aa3f3654535d9ea74e70456473070d42.png

Cytat

mógłby mi ktoś to wytłumaczyć

Podejrzewam ten przypadek - https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gts-450-rev-3.c2043

A co do OC - musisz sam próbować metodą małych kroków (tak +/- co 50 MHz). Ale podkręcenia o więcej niż 100 - 150 MHz bym się nie spodziewał. Inna sprawa, że OC karty graficznej rzadko kiedy daje wymierne efekty. Możesz też spróbować  zwiększyć limit temperatury.

Dnia 7.12.2019 o 10:28, MikaelDorren napisał:

Podejrzewam ten przypadek - https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-gts-450-rev-3.c2043

A co do OC - musisz sam próbować metodą małych kroków (tak +/- co 50 MHz). Ale podkręcenia o więcej niż 100 - 150 MHz bym się nie spodziewał. Inna sprawa, że OC karty graficznej rzadko kiedy daje wymierne efekty. Możesz też spróbować  zwiększyć limit temperatury.

Podkręciłem o 100 i 50 jak dałem więcej to Karta działała ale w grach występowały Artefakty, ale i tak dzięki za pomoc!