Skocz do zawartości
Szymko38

The Elder Scrolls IV: Oblivion Zmiana Wersji Gry

Polecane posty

Witam, mam problem z Oblivionem, Posiadam Wersję 1.2.0416 i chciałem zainstalować spolszczenie, dodam jeszcze że gre posiadam z steam, pobrałem nie oficjalne spolszczenie i mam połowe gry spolszczoną ale nie słychać npc, wszystkie patche i inne łatki oraz spoolszczenia od cenega mi nie działają ponieważ mam wersję 1.2.0416 a nie 1.1, i teraz mam pytanie.

Czy może wie ktoś jak można jakimiś patchami zmienić wersje gry z 1.2 do 1.1 aby spolszczenia zadziałały albo wie może ktoś co trzeba zrobić aby te spolszczenie do 1.2 działało poprawnie?

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Cytat ze strony link: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1605298008 Autorstwa: Gonzales"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Krok 1
Zainstaluje steamową wersję Obliviona(MUSISZ POSIADAĆ OBLIVION GOTY DELUX EDITION!)

Krok 2
Po poprawnym ściągnięciu gry wejdź do katalogu steam na twoim dysku/steamapps/common/Oblivion i usuń wszystkie pliki zostawiając sam folder.(Nie usuwaj gry ręcznie przez Steam, bo inaczej ten sposób nie zadziała)

Krok 3
Włóż płytową wersję twojego Obliviona i zainstaluje ją w folderze katalog steam na twoim dysku/steamapps/common/Oblivion.

Krok 4
Włącz grę przez steam i ciesz się polską wersją.

Krok 5(opcjonalny)
Jeśli chcesz, żeby steam naliczał twoje godziny spędzone w grze, będziesz musiał zrobić małą sztuczkę. Domyślnie, kiedy klikniesz przycisk GRAJ na steamie, odpala on OblivionLauncher.exe. Jako iż polska wersja Obliviona zawiera dodatkowy plik ESP, który spolszcza grę, to Steam nie widzi jej jako włączonej. Żeby to zmienić musisz wejśc do katalogu steam na twoim dysku/steamapps/common/Oblivion , zmienić nazwę pliku Oblivion.exe na OblivionLauncher1, a plik OblivionLauncher.exe zmienić na samo Oblivion. Po tej zmiane edytuj plik OblivionLauncher1 na OblivionLauncher i ciesz się grą po polsku, dodatkowo z naliczającym się czasem gry na steamie.

Mam nadzieje, że ten mini poradnik komuś pomoże. Ta sama sztuczka działa również na Morrowindzie w wersji GOTY. Rozwiązanie to ma swoje mankamenty, ponieważ wymaga posiadania kompletnego wydania Obiliviona w wersji płytowej, jednak obecnie wersja Anthology jest stosunkow tania, a wersję steamową można kupić za kilkanaście złotych.

Pozdrawiam i życzę miłej gry
Gonzales."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Cytat ze strony link: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1605298008 Autorstwa: Gonzales"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...