Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Jak dla mnie twórcy nie mieli pomysłu, albo nie chciało im się wysilić przez co FC2 jest strasznie nużący i powtarzalny. Mówisz że to dobry sandbox? To zagraj w GTA IV, jest dłuższe, większe urozmaicenie zadań, nie ma rzeczy wrzuconych "na siłę" jak na. tłumiki w FC2 których w ogóle się nie używa, jest bardziej realistyczne i ma bardziej wyraziste postacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem na necie gierki w promocyjnych cenach i pomyślałem o Far Cry (jedynce, of kors) Muszę się przyznac że nigdy nie grałem (albo grałem a nie pamiętam) Pytanie...To to warto to kupić, to? za 19zł...niby niedużo, ale zawsze zanim kupię grę wolę się popytać ludzi xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie warto wydać te dwie dyszki na grę :D grywalność niesamowita a grafika nawet dzisiaj trzyma poziom

Co do FC2 to jest gra która miała ogromny potencjał. Klimat afrykański to coś czego jeszcze nie było. Grafika cudna i zero pomysłu na ciekawą historię. Powiedzmy sobie szczerze czemu niby ma służyć respawn posterunków czy niemożność zapisu w dowolnym momencie? oczywiście, że to sztuczny, szkaradny i chamski sposób na nabicie czasu gry. Zresztą sam pomysł strzelanki z otwartym świecie jak widać nie zdał egzaminu. FC2 albo powinien zostać liniowym lub wprowadzić elementy RPG idealnym przykładem takiego FPS z elementami RPG jest oczywiście Stalker. Co mnie jeszcze wkurzyło w FC2 to, że gra która ma uchodzić za strzelankę a tymczasem nasz główny bohater nie może strzelać z wychylenia :blink: Poza tym strzelanie z karabinu w aucie to przecież jakaś pomyłka :blink: No i oczywiście AI przeciwników, którego najzwyczajniej BRAK. Przykłady bezmyślnego działania NPC mógłbym tu zapisać pół forum

btw grałem w FC2 przez kilka godzin i naprawdę próbowałem się do tej gry przekonać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widać, nie odrobiło się pracy domowej i potem się takie bzdury na forum płodzi.

Nie pisz bzdur w stylu, że nie można zapisywać w dowolnym momencie, bo można. Może zbyt trudnym dla Ciebie jest wdusić klawisz f5(szybki zapis) albo kliknąć parę rzeczy w menu celem zapisu. Nie wiem, ale nie pisz skoro nie wiesz. Nie rozumiem również co Ci nie pasuje w AI przeciwników. Jest naprawdę bardzo dobre. Strzelanie z karabinu w aucie to pomyłka? Niby czemu? Rozumiem, że takich amerykańskich żołnierzy strzelających z karabinów z jeepów też nazwiesz pomyłką?

Z tym respawnem się zgodzę. Zbyt częsty. Powinna być jakaś opcja w menu która ustalałaby częstość tychże respawnów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy się tak czepiacie tego AI było dobre przeciwnicy nie stali w miejscu i nie gapili się jak nagle za rogu wyskakiwaliśmy tylko atakowali ze wszystkich stron. A co do grafiki to nawet na tle niektórych nowszych gier trzyma poziom jedyne do czego się przyczepie to poziom trudności bo w niektórych momentach było naprawdę ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie wiedziałem, że można w każdym momencie zapisać, mea culpa :P W takim wypadku po co są te boxy? w różnych miejscach skoro można w każdym momencie zapisać?

co do strzelania z samochodu sam pomysł mi się podoba, ale żeby kolesia zabić trzeba w niego z 5 serii strzelić :blink:

co do AI no to wybacz ale jak ja sobie strzelam z tego auta a kolesie podchodzą na wprost do mnie to chyba jest coś nie tak prawda? czy to takie chojraki i nie boją się pod sam czubek podejść. Poza tym jak to wygląda kolesie w autach jadą na czołówkę z nami po czym delikwent wyłazi z auta staje obok i stoi tak jak kołek dopóki go nie zabijesz. Albo strzelanie z dystansu do kolesi też farsa koleś dostanie serie i ani drgnie tak jakby nic się nie stało. Takie zachowanie jest w FC2 nagminne. Jedynie co te patyki potrafią to łazić po łuku i to na tyle starcza im AI. W dzisiejszych czasach strzelanka bez możliwości strzału z wychylenia lub chowania się za obiektami jest po prostu skazana na porażkę. Tak naprawdę to wszystkie te minusy można by było przeżyć gdyby gra była ciekawa. Ona jest po prostu NUDNA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie boxy są dlatego, że zostały po wersji konsolowej. Tam można było zapisywać tylko w niektórych momentach.

W wersji PC zapisujesz kiedy chcesz.

Nie spotkałem się z czymś takim, że trzeba wywalić 5 serii z m249. Ba ze zwykłego kałacha 3 strzały kładą wroga na ziemię. Może walisz po prostu z biodra. Wtedy są masakryczne kłopoty z celowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że to dobry sandbox? To zagraj w GTA IV, jest dłuższe, większe urozmaicenie zadań, nie ma rzeczy wrzuconych "na siłę" jak na. tłumiki w FC2 których w ogóle się nie używa, jest bardziej realistyczne i ma bardziej wyraziste postacie.

Toż przecież nie twierdzę, że FC2 to najlepszy sandbox ever. GTA4 to tutaj niejako wzór dla gatunku. Jest najbardziej rozbudowane, niemal każdy element jest dopięty na ostatni guzik. Choć imo twórcy niepotrzebnie zaczęli bawić się w pseudo-realizm. Te elementy położyły Gta:SA na całej linii. W czwórce jest ich już na szczęście mniej, ale te, które pozostały wciąż są irytujące i niepotrzebne. Anyway, to nie miejsce na wywody o gta. Chodziło raczej o porównanie FC1 i FC2. Ten drugi jest wciąż bardzo dobrym shooterem. Jedynka wcale nie była od niego lepsza w chwili swojej premiery. Jedyna przewaga, jaką miał FC to zaskoczenie jakie towarzyszyło ukazaniu się gry. Mało kto na tę produkcję czekał, a okazała się fps'em na wysokim poziomie (choć wcale nie zasługującym na 10/10). Względem dwójki każdy miał już wysokie oczekiwania. Czy to za sprawą wiele obiecujących trailerów, czy chociażby samego tytułu. To troche jak z Doom'em3. Dostaliśmy świetny shooter, ale każdy na niego psioczył, bo ludzie oczekiwali cudów na kiju.

Edytowano przez j.TheGrim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem porównanie FC 2 do Doom'a 3 jest trochę przesadzone, mimo że są to gry momentami podobne (podkreślam, moim zdaniem). Doom miał być kontynuatorem genialnej serii, a okazał się shooterem, nawet jak na tamte czasy, przeciętnym. FC 2 niby też nie wprowadza niczego innowacyjnego, ale nie oczekiwano od niego aż takich cudów. Wszyscy czekali na zwykłą grę w której będą mogli sobie postrzelać przez godzinkę, może dwie, dziennie. Nie było takich wielkich zapowiedzi że nadejdzie rewolucja w tego typu grach, a wielu ludzi twierdziło że taką niespodziewanką będzie Doom 3 i dlatego ta gra tak zawiodła większość graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto grał w jedynke powie lepsza jedynka widziałem gameplay 2ójki i słaba ten kto grał w 2ójke powie lepsza dwójka ten kto ma dwie gry seri niezdecyduje się czy stawiać na klasyke czy nówke.chodzi oto kto ma grę np cod4 stawia na swoją bo ją ma tak samojak się ma cod5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge! Ludzie ile razy mam mówić że FC2 to nie jest już tytułowy FC! Wogóle FC2 był robiony przez inne studio z innym enginem. FC to miała być seria o najemnikach. Jack Carver przecież też był najemnikiem. FC2 należało do innowacji, to już nie miała być liniowa gra ale sandbox. Misje są te same ale możemy je inaczej wykonać, zawsze jest ta alternatywa. Np. Prosper (APR) zlecił nam zabójstwo Dr Gokumbe (UFLL), możemy zrobić odwrotnie i przyjąć zlecenie od UFLL. Nie poboba wam się? OK ale nie porównujcie FC2 do jedynki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC2 należało do innowacji, to już nie miała być liniowa gra ale sandbox.

Co do liniowości jedynki, to bym się nie zgodził. Zawsze mogłeś obrać inną drogę do celu. Nie chcesz lecieć paralotnią? Możesz iść zwykłą drogą( oprócz zamkniętych pomieszczeń, choć tu też są wyjątki).

I w kwestii 10/10. Cofnijcie się do 2004 roku, popatrzcie na inne FPSy. Porównajcie graficznie, ogólną frajdę z grania, inteligencję preciwników. Jaki wniosek?

Edytowano przez SmarPOL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...