Skocz do zawartości
WarriorOfGloom

Monitor oraz mysz

Polecane posty

Witam

Poszukuję monitora, którego będę używał jako mojego głównego (do gier itd.).  Jako, że mam już jeden stary(Acer K242HQL) chciałbym coś o podobnych wymiarach (24 cale) oraz rozdzielczości (1920x1080), coby je postawić obok siebie i wygodnie korzystać. Ciężko mi określić budżet, bo nawet nie wiem w jaką technologię chciałbym celować, ale być może zamknęlibyśmy się w 1000 zł? Chętnie zobaczyłbym też coś tańszego, polecanego, żebym mógł sobie porównać i zdecydować czy warto. 

Poszukuję również myszki. Obecnie posiadam Roccat Lua z której jestem zadowolony. Chciałbym coś z przynajmniej takim samym sensorem (lepszym?). Zależy mi również na dodatkowych przyciskach, niedawno zacząłem grać w mmo i trochę brakuje mi tego w poprzednim gryzoniu. Wszelkie podświetlenie jest mi kompletnie obojętne. Budżet określiłbym na 200 zł +/-50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor - pod uwagę wziąłbym ekrany z odświeżaniem >100 Hz. Gdyby wybierać z obecnie dostępnych, to warto wziąć pod uwagę np. AOC C24G1 oraz G2590PX. Poczekałbym jednak na dostępność modeli z matrycami IPS:

https://www.tftcentral.co.uk/blog/acer-nitro-vg240y-p-with-23-8-ips-panel-and-144hz-refresh-rate/

Mysz - przydałyby się informacje odnośnie stosowanego chwytu oraz rozmiaru dłoni (link). Jeśli odpowiadałby Ci kształt, to dobrą opcją wydaje się być Logitech G502 Hero. Spora liczba przycisków przyda się w mmo, ale nie jest ich tyle, by przeszkadzało to w innych grach. Dość uniwersalna mysz.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor - Dlatego mam właśnie problem z określeniem preferencji bo ani nigdy nie siedziałem przed monitorem z odświeżaniem >60Hz ani nigdy nie siedziałem przed takim z zakrzywioną matrycą. Strzelam że na te nowe modele trzeba będzie jeszcze chwilkę poczekać a i pewnie cena trochę przekroczy mój budżet. Czy miałoby sens zejście trochę z częstotliwości ale za to kupno czegoś z matrycą IPS? Ostatecznie i tak nie mam sprzętu który byłby w stanie nadrobić z produkcją fpsów w najnowszych tytułach.

Mysz - Do kciuka 12-12,5 cm, a uchwyt to zdaje się Fingertip grip.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WarriorOfGloom napisał:

Strzelam że na te nowe modele trzeba będzie jeszcze chwilkę poczekać a i pewnie cena trochę przekroczy mój budżet.

Ceny w zagranicznych sklepach (np. amerykański amazon) sugerują, że do 1000 zł spokojnie kupisz. Jeśli nawet obecnie nie wykorzystasz potencjału tego monitora, to może przydać się to w przyszłości. Dlatego ja bym postawił na ekran >100 Hz, ale gdybyś chciał coś tańszego, to np. Acer B247YBMIPRX powinien być w porządku.

2 godziny temu, WarriorOfGloom napisał:

Mysz - Do kciuka 12-12,5 cm, a uchwyt to zdaje się Fingertip grip.

Wymiary obecnej myszy raczej wymuszają ten chwyt. Czy byłbyś skłonny do zmiany chwytu na palm grip?

Jeśli dasz radę zmienić chwyt, to sugestia odnośnie zakupu G502 Hero dalej w "mocy".

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie na razie się wstrzymam z zakupem monitora i zobaczę co się pojawi. Teraz przynajmniej już wiem czego szukam. A ile, orientacyjnie, trzeba będzie czekać na dostępność? Mówimy o tygodniach/miesiącach?

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Wymiary obecnej myszy raczej wymuszają ten chwyt. 

Doszedłem do tego samego wniosku jak sprawdzałem jaki mam chwyt. Niespecjalnie da się to inaczej złapać. Ten logitech wygląda solidnie, trochę dla mnie zbyt bajerancko ale nie na tyle żeby mi to przeszkadzało. Rozumiem, że jest to jedna z lepszych opcji w tym budżecie, więc chyba się skuszę. Nie sadzę żeby kwestia korekcji uchwytu była problematyczna. Zresztą teraz, jak już zacząłem się zastanawiać nad uchwytem, to jakbym nie złapał tak mi niewygodnie :) 

Edytowano przez WarriorOfGloom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko określić, kiedy faktycznie pojawią się monitory z matrycami 24-25" IPS FHD 144 Hz. Producenci zapowiedzieli premiery takich modeli na październik/listopad.

Możesz przejść się do np. Media Markt, jeśli masz w okolicy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogą mieć na wystawie G502.

Najlepiej jak sam się do niej "przymierzysz".

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...