Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szym0n

Komputer wyłącza się przy grze w najnowsze tytuły

Polecane posty

No jak zwykle problem z kompem. Oto o so choziii:

Podczas gry w nowsze produkcje (The Sims 3, Prototype) po jakimś czasie komp sie wyłącza tak jakby brakło prądu. Mój komp:

Processor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.6GHz

Card name: NVIDIA GeForce 8500 GT

RAM: 2GB

Zasilacz: 400W Silent iBOX

P.S. Myśle ,że coś z zasilaczem albo z kartą do której kiedys musialem domontowac wentylator bo jak gralem w wiedzmina to wyskakiwaly artefakty. PROSZE O POMOC

Proszę, abyś zapoznał się z zasadami zakładania nowych tematów - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z grafą były już problemy w postaci artefaktów i robiłeś coś przy chłodzeniu to stawiałbym na kartę. Sprawdź temperatury i przyjrzyj się chłodzeniu GPU. Być może, że chłodzenie nie spełnia swojej funkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, że pasta termoprzewodząca nie spełnia dobrze swojej roli - a dlaczego? Skoro zdjąłeś kiedyś wiatrak z karty, to trzeba kupić pastę termoprzewodzącą, usunąć starą pastę (ale jak, to już musisz się zdać na innych.. lub Google - ale tu uważaj, nie wszystkie rady są sprawdzone!) i posmarować nową - z ostrożnością i dokładnością oraz zamontować wiatrak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym profilaktycznie sprawdził co się będzie działo, gdy podłączysz kompa do innego zasilacza. iBOX-y znajdują się jednak na czarnych listach zasilaczy, więc mogą nie wyrabiać, tudzież odwalać jakieś numery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zasilacz też nie jest tu mocnym punktem. Niby jego zestaw z 8500GT na pokładzie nie jest jakąś prądożerną machiną ale mimo wszystko iBOXy to zasilacze po których można się wiele spodziewać. Także należałoby i to sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pojawią się rozwiązanie najprawdopodobniej kosztowne

1. wymiana zasilacza no niestety

2.najprawdopodobniej wymiana budy albo montaż wentylatorów jeśli jest miejsce i czy mógł byś ją gdzieś w necie znaleźć.

3.uporządkowanie kabli.

4.jaki wentylator zamontowałeś na grafie i czy ona była od początku pasywna ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że jak podczas grania, w najnowsze tytuły czyt. mające spore wymagania sprzętowe, komp, po jakimś czasie grania, nagle się wyłącza / resetuje, to oznacza, że karta graficzna nie wyrabia, przegrzewa się i system samoistnie się "zabezpiecza" właśnie przez restart / wyłączenie. Zasilacz akurat w tym przypadku niekoniecznie musi być przyczyną tych "rewelacji", gdyż na przedstawioną przez Ciebie konfigurację, nie jest za słaby.

Ale PC jest taką cudowną maszyną, że problem może tkwić w "100 tys" różnych rzeczy... po prostu należałoby sprawdzić każdy z podzespołów na innym kompie. Ja w Twoim przypadku stawiam na kartę graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że ten zasilacz to nie tylko tykającą bombą, ale również, że jest on za słaby. W przypadku zasilaczy tego pokroju (tzn. chodzi mi o firmę) moc należy dzielić przynajmniej przez 2, wtedy uzyskamy rzeczywistą moc zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrou

Sprzęt obciążony w 100% nie ma prawa się zachowywać niestabilnie, jeśli nie jest uszkodzony lub nie ma jakiegoś poważnego problemu software'owego - błędnie napisane sterowniki, uszkodzone pliki systemowe itp. (jest jeszcze jedna możliwość - praca w warunkach nieprzewidzianych przez producenta - np. w zbyt wysokiej temperaturze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...