Jump to content
TTTr96

[PS3] Zakup pada Dualshock 3 w 2019

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Od jakiegoś czasu planuję zakup nowego pada Dualshock 3. Jednakże przeszukując Allegro ciężko trafić na sprzedawcę, który nie ma przynajmniej kilku negatywnych opinii w związku ze sprzedażą takowego pada. Najczęstsze zarzutu to sprzedawanie podróby oraz to, że pad prawdopodobnie został skonstruowany na inny rynek. Oczywiście, wydaje mi się, że wiele osób może mieć lekko mylne wrażenie, sam mam wyrobionego pada i podejrzewam, że po zakupie 'nowego' będę narzekał, że część guzików chodzi za ciężko, podczas gdy po miesiącu gry będą już chodzić idealnie, ale też od znajomego wiem, że pady na rynek azjatycki trafiają do Europy, ale też z jego relacji wnioskuję, że nie jest to nic aż tak strasznego, to pad z nieco gorszą jakościowo obudową i z nieco bardziej opornymi gałkami. I tutaj jest moje pytanie do Was - jak Wy wybieracie oferty, z których bylibyście skłonni skorzystać? Chciałbym uniknąć podróbki pada, jednakże taki na rynek azjatycki raczej mi nie będzie długofalowo przeszkadzać, o ile spełni swoje właściwości. Może szukać używanych padów? A może rynek Dualshocków 3 jest już tak zepsuty, że lepiej jest się zainteresować jakimiś dobrymi padami firm zewnętrznych i nie mieć obaw co przyjdzie w pudełku z takim kontrolerem. Jeśli macie jakieś konkretne rady to będę wdzięczny, a jeśli macie jakiś sprawdzonych sprzedawców to mile widziane linki. ;) 

Edited by TTTr96

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podróbki padów mają problem z akumulatorem - nagrzewają się lub ulegają destrukcji. Żywotność jest krótka. Po pełnym naładowaniu ulegają rozładowaniu w krótszym czasie w stanie bezczynności - energia się ulatnia.

Używane oryginalne pady nie warto bo pewnie mają dysfunkcję - rotacyjną gałek lub wciskające się przyciski które nie odskakują.

Wsparcie dla sklepów polskich od dystrybutora Sony została zakończona (obejmuje pady PS3) więc nie ma gwarancji. Wszystkie oferty na allegro obejmują rękojme. W  razie wadliwego sprzętu wymaga odesłania do sprzedawcy (na koszt własny) w ramach naprawy (sklep naprawia we własnym zakresie), wymiany (w razie wymiany na inny) lub zwrot środków (brak dostępności towaru - kwota zwrotu obejmuje wyłącznie cenę towaru brak kosztów poniesionych przesyłek).

Co do pochodzenia to są one z rynku azjatyckiego (bardziej opłacany sposób sprzedaży detalicznej) lub zapasów magazynowych (pochodzących ze skupowania z magazynów).

Edited by cali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...