Skocz do zawartości
konrado

Rozwiązany: Problem ze startem PC

Polecane posty

Witam,

wreszcie - po pewnych komplikacjach - udało mi się zakupić nowy sprzęt. Zainstalowałem system i sterowniki, pościągałem niezbędne programy, przerzuciłem ze starej jednostki HDD oraz napęd... i pojawił się pewien problem. Co jakiś czas sprzęt ma problem z właściwym uruchomieniem. Po włączeniu PC reaguje (zapalają się diody, ruszają wentylatory i podświetlenie RGB), ale na monitorze widzę jedynie ciemność. Wybór wtedy jest taki - trzeba przeczekać kilka-kilkanaście minut bądź zresetować kompa. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki objawy (może w czymś to pomoże) - mam podświetlaną klawiaturę, podczas problemów ze startem nie zaświeca się. Podświetlenie jest zgaszone, ale od czasu do czasu "mrygnie". Mysz - również podświetlana - nie wykazuje podobnych problemów. Z resztą z klawiaturą był już problem na starszym sprzęcie, bo potrafiła gasnąć i nie działać. Pomagało wyciągnięcie jej z USB (czasem kilkukrotne).

Dziś oprócz ciemnego ekranu pojawiła się "malutka, biała, pozioma kreseczka".   

Edit: Przy odłączonej klawiaturze komputer (póki co) uruchamia się normalnie. Po późniejszym podłączeniu klawa trochę świruje, ale w końcu "łapie rytm". Testuję dalej :-) 

Edytowano przez konrado
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...