Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konrado

Rozwiązany: Uprade PC? Nowa jednostka?

Polecane posty

Wspomniałeś, że 500 W wyglądałoby śmiesznie w takiej konfiguracji, więc uznałem, że sugerowałbyś jednak zmianę.

Zerknę jak to wygląda. Przeliczę sobie. Ale raczej zostanę przy 1660 Ti. Rtx już za droga wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem, to Dirian miał na myśli połączenie RTX 2080 z zasilaczem be quiet! System Power 9 500W (czyli budżetowym rozwiązaniem) - i dlatego padło stwierdzenie "śmieszne", gdyż ten zasilacz nie licowałby z ogólną jakością takiego zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Ostatecznie zostaje przy 1660 Ti. Decyduję się też na RAM Aegis. 

Chciałbym jednak wsadzić nieco większy zasilacz. Biorę obudowę z RGB, podłączę jeszcze HDD i napęd, a kto wie czy za jakieś 3-4 lata nie będę czegoś ulepszał. Polecicie jakiś niedrogi i sensowny 550 W lub 600 W?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja w RG4 daje radę, oczywiście są przewiewniejsze budy, no ale w tym budżecie jest ok. Inna sprawa, że w tym zestawie za bardzo nie ma się co grzać - GTX 1660 Ti to chłodne karty, Ryzeny też specjalnie się nie pocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszę się. Obudowa przyszłościowa :-) Sorki, że tak wypytują i zawracam głowę, ale przed zakupem chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć.

Jeszcze dla testów wsadziłem RTX 2060 w listę - https://www.morele.net/inventory/info/e688e981/. Kurcze. Wychodzi prawie 4000. Szkoda, że nie ma jak zejść tutaj z ceny. No poza obudową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbić tyle, żeby ogólnie sprzęt na tym nie ucierpiał.

No zerknę na tę kartę. Zerknę...

Myślałem też o tym, żeby na razie kupić 1 kostkę RAM 8 GB, a drugą za jakiś czas jak się już odkuję trochę. A poza tym to nie mam pomysłu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na razie wziąć pojedynczą kość RAM 8 GB, ale za jakiś niedługi czas warto dołożyć kolejną, aby pracowały w dual channel.

Można przyoszczędzić trochę na obudowie - SilentiumPC Armis AR3 TG (później możesz dokupić zestaw wentylatorów RGB z kontrolerem - klik).  Do normalnej ceny wróciła też obudowa SilentiumPC Armis AR3 TG RGB.

 

Dalsze oszczędności będą przypominać wyciskanie wody z kamienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki byłby oczywiście plan. Za jakieś 2-3 miesiące dokupiłbym drugą.

Mhm... Z tym oddzielnym zainwestowaniem w obudowę i RGB to też całkiem ciekawa opcja. Do rozważenia. Miło, że pojawiła się niższa cena. Teraz trzeba będzie porównać obie obudowy. 

Teoretycznie można byłoby pewnie nieco zaoszczędzić na zasilaczu, ale sensu w tym oczywiście niewiele...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, konrado napisał:

Mhm... Z tym oddzielnym zainwestowaniem w obudowę i RGB to też całkiem ciekawa opcja.

Dobra opcja, bo będziesz miał 5 wentylatorów - 2 bez RGB przełożysz na przód, a te z RGB dasz na górę i tył (czyli tam, gdzie będą dobrze widoczne).

 

Zasilacz to bardzo istotny element, więc nie ma co zbytnio oszczędzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zobaczyć jakiś test, ale obudowy wyglądają na podobną półkę jakościową. Musisz przyjrzeć się detalom (np. położenie portów USB) i zdecydować.

Żadnego kabla-przejściówki nie potrzebujesz. Za to możesz potrzebować zwykłego kabla HDMI, jeśli takowego nie posiadasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To ja już sobie obie porównam szczegółowo... I padło jednak na Armis. Głównie za sprawą lepszego dla mnie ulokowania portów USB.

Rozumiem. A taka ciekawostka - na morele część RTX 2060 ma 2 lata gwarancji, a część 3 lata. Geinward należy niestety do pierwszej grupy, co fajne nie jest. Inno3d ma 3 lata. Choćby na x-komie obie mają po 3. 

@Dirian @Bull3t A może Palit GeForce RTX 2060 GamingPro OC? Ma to sens? Obecnie jest w lekkiej promocji, ma 3 lata gwarancji (na morele) i parametry bardzo podobne do Geinwarda. W sumie to niemal identyczne karty, a skoro tak to zastanawia jednak pewna różnica w cenie między nimi. Ogólnie produkty tej firmy dobrze się trzymają pod kątem kultury pracy i "kondycji"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palit i Gainward mają prawdopodobnie to samo chłodzenie - są to bliźniacze marki.

Mają lepsze i gorsze produkty, tak jak każda firma. Te modele, które Cię interesują, nie powinny zachwycać kulturą pracy, ale uciążliwe też raczej nie będą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak je porównać to różnią się chyba jedynie naklejką producenta...

Wiadomo, że nie będę siedział z uchem przy obudowie. Ważne jednak, żeby kultura pracy była na poziomie wystarczającym normalne, komfortowe użytkowanie. W sumie pozostałe RTX 2060 są już droższe w tym segmencie pozostają wspomniane modele oraz propozycja Inno3d. Są w sumie jeszcze jakieś modele typu MSI Ventus czy coś od Gigabyte, ale wydają się mniej wydajne od Palita i Geinwarda. Jak z kulturą pracy to nie wiem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z długością mojego myślenia to mógłbym zostać jakimś Wielkim Łowczym :-P Ale już nie ma o większego znaczenia, bo zamówienie wreszcie zrobione. Wziąłem Palita. RAM ograniczyłem na razie do 1 kości. Drugą (wraz z wentylatorami) dokupię za 2-3 miesiące. Dzięki bardzo za wszelką pomocą i cierpliwość względem moich licznych pytań i wątpliwości.

Temat do zamknięcie, serdecznie pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...