Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shaverin

Pomoc w doborze części

Polecane posty

Cześć, od czasu kiedy składałem swojego ostatniego PCta minęło już trochę czasu i było by miło gdybyście mogli mi trochę pomóc przy złożeniu nowego. Kilka części już mam, nad innymi się zastanawiam, a jeszcze innych w ogóle nie wybrałem.

Po kolei:

  • Zastosowanie: głównie do gier.
  • Części używane: jak najbardziej wchodzą w grę.
  • Budżet: nie mam określonego limitu, zależy mi na tym by zestaw w miarę dostosować do podanych kart graficznych, ale żeby też niepotrzebnie nie przepłacać.
  • Podkręcanie: jak najbardziej.
  • Termin zakupu: w przeciągu dwóch najbliższych tygodni,

 

  1. Karta graficzna - do zakupu - GTX 1060 6GB lub RX580 8GB. Patrząc na porównania tych kart, obie wypadają raczej podobnie, dlatego pewnie wybiorę tą, która po prostu wyjdzie taniej. Chyba, że macie coś do powiedzenia w tej sprawie / jakieś propozycje, to chętnie dowiem się więcej.
  2. RAM - do zakupu - G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB). Tutaj pytania czy ten konkretny model da rade, czy polecacie coś innego i czy wybrać 16GB, czy może 8GB patrząc na możliwości podanych wyżej kart graficznych.
  3. Procesor - do zakupu - tutaj nie mam wybranego nic konkretnego. Zależy mi na tym żeby mógł w miarę wykorzystać możliwości grafiki (nie zależy mi na ustawieniach ultra, celuje w wysokie/średnie) i żeby był raczej przystępny cenowo + jakieś chłodzenie.
  4. Płyta główna - do zakupu - jak wyżej.
  5. Zasilacz - do zakupu - jak wyżej.
  6. Obudowa - do zakupu - prosta i tania, bez przezroczystych ścian czy światełek, no chyba, że to nie wpływa na cenę ;).
  7. Monitor - posiadamAcer KG241PBMIDPX,
  8. Dysk - posiadam - SSD 500GB + jakiś stary HDD na pierdoły.
  9. Napęd - posiadam.

Dzięki z góry ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz obecnie komputer? Może jednak nie tak stary jak Ci się wydaje.

47 minut temu, Shaverin napisał:

Karta graficzna - do zakupu - GTX 1060 6GB lub RX580 8GB.

Tu bym raczej wybierał między GTX 1660(recenzja)/1660 Ti a Radeonem RX 580 (ten kod na 2 gry to fajna sprawa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale starego komputera już nie mam, został mi z niego dosłownie dysk i napęd, a obecnie zmuszony jestem na korzystanie z laptopa z GT 650M na pokładzie, stąd ten temat.

Co do karty, prawdę mówiąc myślałem o karcie używanej, dlatego GTX 1660/1660 Ti nie brałem pod uwagę, jako, że są jeszcze całkiem nowe. Różnica klatek w porównaniu z GTX 1660 Ti jest rzeczywiście spora, ale nie jestem do końca przekonany czy opłaca mi się za nią dopłacać kilkaset złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/tg0mi99fi - cenę gry odlicz

No i karta. Jeśli w grę wchodzą używki to w zasadzie można poszukać używanej GTX 1070, za 950-1000 zł można kupić modele z ponad roczną gwarancją. 

GTX 1060 to raczej więcej niż 650 zł bym za używkę nie dawał i raczej te 300-400 zł do GTX 1070 dorzucił, bo to karta która starczy na znacznie dłużej jeśli chodzi o granie w nowe gry.

Ew. nówka 1660 Ti za 1300 zł, ale jeśli używki nie są ci straszne to taki 1070 za te ~ 1000 zł to świetna opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎14‎.‎03‎.‎2019 o 15:31, Shaverin napisał:
  1. Procesor - do zakupu - tutaj nie mam wybranego nic konkretnego. Zależy mi na tym żeby mógł w miarę wykorzystać możliwości grafiki (nie zależy mi na ustawieniach ultra, celuje w wysokie/średnie) i żeby był raczej przystępny cenowo + jakieś chłodzenie.

Wyszłoby , że chyba AMD , coś z 6 /12 powinno być ok, ceny zaczynają się od 550 zł, podkręcić można, a w tej cenie u Niebieskich tylko 4/4 z i3, czyli w niektórych grach może brakować trochę wątków ;-) Wiem bo akurat w peaku cen intela pomagałem składać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...