Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maverick69

RTX 2070 VS RTX 2080

Polecane posty

Witam, proszę was tym razem o radę w sprawie wyboru karty. Co będzie lepsze: Topowy RTX 2070 Asus ROG Strix Gaming, czy najtańszy 2080? Różnica w cenie 200 zł, dlatego nie chciał bym sobie pluć w brodę.  
Będę grał w Full HD, chciałbym by każda gra chodziła na ultra i mam nadzieje że wystarczy chociaż na cyberpunka w wysokich. Podobno Strix się dobrze kręci więc te 200 zł można dołożyć do bloku wodnego. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykręcisz RTX 2070 tak, by dogonić RTX 2080. Chyba, że trafi Ci się jakiś extra egzemplarz i go "zwodujesz". Asusy Strix są szalenie nieopłacalne. Jeśli chcesz RTX 2070 - za ~2400 zł masz Gigabyte Gaming lub MSI Armor. Za ~3400 zł masz dobry model RTX 2080 - Gigabyte Gaming OC.

Do FHD powinna starczyć Ci karta RTX 2070. Jak przedstawia się reszta sprzętu?

Co do chłodzenia wodnego - sam blok wodny nie wystarczy. Masz pompkę i całą resztę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym procesorze to nawet RTX 2070 w Full HD może być miejscami ograniczany. Oczywiście tragedii nie będzie ale np. w takich grach jak Assassin's Creed Odyssey będzie czuć, że procek się poci.

W każdym razie brałbym RTX 2070 jakiś tani i dobry model (jak wspomniany MSI Armor) a resztę kasy odłożył i przymierzał się do wymiany reszty sprzętu - tym bardziej, że takiego i7 6700k można sprzedać spokojnie za 900-1000 zł, więc pomyślałbym czy nie pozbyć się tego CPU póki trzyma cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, nie będę niepotrzebnie zakładał nowego tematu dlatego zapytam tutaj - kupię i7 9700k i chciałbym dokupić chłodzenie, bo moje obecne pamięta i5 2500k. myślałem na dark rock pro 4. za podobną cenę dostanę zestaw CoolerMaster MasterLiquid ML240 czyli chłodzenie cieczą. Co wybrać? na ciszy mi średnio zależy, bo mam słuchawki dobrym aktywnym wyciszeniem szumów.

edit: noctua nh-d15 wydaje się również dobrym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scythe Mugen 5 Rev.B lub Thermalright Macho Rev. B - wybierz co Ci odpowiada wizualnie, bądź wymiarami (wydajnościowo to ta sama półka). Wspomniane AiO nie jest ani zbyt wydajne, ani nie zachęca kulturą pracy - recenzja.

Jeśli chcesz najlepsze chłodzenie powietrzem, to możesz wziąć NH-D15.

 

Jakie chłodzenie masz aktualnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie, wymiana się przyda.

NH-D15 jest "trochę" drogie, więc może lepiej wziąć Thermalright Le Grand Macho RT, jeśli chcesz coś wydajniejszego niż Scythe Mugen 5 Rev.B/Thermalright Macho Rev. B.

 

Co do wymiany procesora - nie zamierzasz czekać na nowe procesory AMD oraz Intela w drugiej połowie roku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie to oznaczać wymianę płyty to odpuszczam. AMD niestety dostało ode mnie dwie szanse, najpierw 7850 zepsuł się tydzień po gwarancji, potem radeon którego poleciłem w międzyczasie koledze(inny model), również się poddał kilka tygodni po gwarancji. Wiem że to może być przypadek i to w dodatku karty a nie procesora, ale duo intel/nvidia nigdy mnie nie zawiodło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup i7-9700K lub wspomnianych procesorów AMD oraz Intela - będą wymagać wymiany płyty głównej.

Zwracam jedynie uwagę, że i7-6700K nie jest jeszcze słabym procesorem. Może warto poczekać na coś nowszego niż i7-9700K, co będzie miało np. 10 rdzeni (w sterownikach do Linuksa pojawiły się takie informacje o nowych cpu Intela).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...