Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artius

Smartfon do 500-600 zł

Polecane posty

Witam.

Tym razem poszukuję telefonu dla siebie. Jako że moja wiekowa Motorola xt1021 z 2014 padła nieodwołalnie potrzebne coś nowego. Czego oczekuje od sprzętu? W sumie żeby wytrzymał tyle co stary i będzie to raczej sprzęt uniwersalny ( endomondo, jako nawigacja z google maps ). Na aparacie czy słuchaniu muzyki mi nie zależy, tak samo jak na czytniku linii papilarnych czy innych takich pierdołach. To jak, pomożecie ? :D

Edit: Jednak budżet się troszkę zmienił, a pamiętam @Dirian, że już raz w temacie mi pomogłeś, to pozwoliłem sobie Ciebie oznaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się bo i ten i ten sprzęt są w x-komie.
https://www.x-kom.pl/p/408126-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-5-32gb-dual-sim-lte-blue.html
https://www.x-kom.pl/p/410734-smartfon-telefon-motorola-moto-g6-play-3-32gb-dual-sim-4000mah-zloty-plus-etui.html

1 telefon ma moja mama i nawet dobrze to śmiga. Chyba że jest jeszcze jakaś alternatywa. Bo ta motorola nie wypada znacznie gorzej, chodzi o wydajność jak i pracę na baterii od Xiaomi?

Co do Xiaomi Redmi Note 6, to ja nie wiem, gdzie go można za 600 zł dorwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600 raczej nie dorwiesz, widziałem koło 700 zł jakieś aukcje na Allegro. Stówka więcej, ale i telefon sporo lepszy.

Z tych dwóch to musisz poczytać co lepiej wypada - ja za bardzo w takich tanich telefonach nie siedzę, więc nie znam ich wad / zalet. Powiedzieć mogę tyle, że baterię masz lepszą w Motoroli, w Xiaomi jest lepszy procek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czystym Androidzie nie powinno być problemów, z drugiej strony nakładka od Xiaomi też jest nieźle zoptymalizowana. W każdym razie no w tej cenie oba modele są dobrą opcją i wiadomo, że cudów oczekiwać za te pieniądze nie można, ale powinny w miarę przyzwoicie działać o ile nie zakatujesz ich dziesiątką aplikacji otwartych w tle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, telefon będzie używany tak jak w pierwszym poście i w przyzwyczajeniu mam, że zawszę używam tylko tej aplikacji, która mnie interesuję. A z tego co zauważyłem 2 gb ramu w telefonie to już za mało, dlatego mam nadzieję, że te 2-3 lata w normalnym użytkowaniu taki sprzęt da radę :D

Po prostu lubię mieć pewność, że pieniądze które wydaję, są najlepiej ulokowane w danym przedziale.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czystym Androidzie te 3GB RAM powinno starczać w miarę, przy nakładce Xiaomi raczej też, ale tu bym bardziej kontrolował ilość aplikacji w tle.

Co do wydawania, to wiadomo, ja nawet jak kupuję skarpetki za 20 zł to patrzę, by nie były tandetne :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...