Jump to content
Sign in to follow this  
Crimmers

Poprawienie zasięgu sieci, ewentualna zmiana komponentów.

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam problem z zasięgiem sieci Wi-Fi w domu. Komputer którego użytkuję na co dzień posiada wpiętą kartę sieciową i jest podpięty do domowej sieci Wi-Fi. Jednakże sygnał musi pokonać 2 ściany, piętro i schody, siła sygnału badana na komórce programem "Wi-Fi Analyzer" wykazuje siłę sygnału na poziomie -70dBm. Przekłada się to na wysokie pingi i zaniżoną prędkość internetu. Niestety nie jestem w stanie podpiąć komputera kablem do routera, ani zmienić położenia jednego ani drugiego. W związku z tym chciałem się zapytać kogoś kto bardziej orientuje się w temacie jakie proponują sposoby na zwiększenie zasięgu sieci Wi-Fi w domu? Komputera używam głównie do gry i oglądania filmów w związku z tym zależy mi na stabilnym łączu. Moim routerem jest Orange Funbox 2.0 a moja karta sieciowa to EdiMax EW-7733UnD. Jestem gotów na ewentualną wymianę komponentów. Z góry dziękuję za odpowiedź.

20 hours ago, Crimmers said:

W związku z tym chciałem się zapytać kogoś kto bardziej orientuje się w temacie jakie proponują sposoby na zwiększenie zasięgu sieci Wi-Fi w domu? Komputera używam głównie do gry i oglądania filmów w związku z tym zależy mi na stabilnym łączu.

Poczytaj nt Wi-Fi meshnetu.

Przykladowy zestaw od Google:

Inne warianty:

https://www.techradar.com/news/best-wireless-mesh-routers

https://www.pcmag.com/roundup/350795/the-best-wi-fi-mesh-network-systems

Edited by Coenn

Czy meshnet jest jedynym rozwiązaniem. Czy mogę się spodziewać dużej poprawy przy ewentualnej wymiana routera i karty sieciowej na takie o lepszym zasięgu?

Możesz też zmienić router na taki o silniejszym sygnale, z dodatkowymi antenami, są też takie bajery jak wpinane do gniazdka "przekaźniki" zwiększające zasieg sieci, sam jednak takiego nie używałem, więc nie wiem jak to działa.