Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dralamir89

Monitor do 1500zł dla GTX 1060 6gb

Polecane posty

Witam serdecznie forumowiczów.


Do tej pory nie zastanawiałem się nad kupnem monitora bo dalej mój ( prawie ) 10 letni LG full hd 23 cale daje sobie radę, lecz po ostatnich doniesieniach o wsparciu freesync na kartach Nvidii zacząłem się zastanawiać.
Mój sprzęt na tą chwilę to : Ryzen 1500x ( bez OC ), 1060 6gb Zotac, 16gb ram 2666 mhz.

Gram trochę po pracy w single ale przymiarkę robię do Anthem i The Division 2

Więc pytanie jest takie - jaki monitor ? W grach AAA myślę, ze na ustawieniach średnich będę miał w najnowszych grach 60 stałych klatek. Warto inwestować w G-sync ? albo coś właśnie z monitorów free sync ze wsparciem dla mojej karty ? ( może kiedyś będą ciekawsze karty od AMD i freesync sie przyda )

Szukać może monitora 75hz ? albo 144hz jeśli nawet w większości gier nie wyciągnę 100 FPS ?

Cena do 1500 zł. Ilość cali do 27". Rozdzielczość - Full HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zadowoli Cię matryca TN 144 Hz, to AOC G2590PX powinien być dobrym wyborem. FreeSync działa od 30 Hz oraz monitor obsługuje AMD LFC (Low Framerate Compensation) -  jeśli FPS spadnie poniżej 30, to monitor podbija ową liczbę 2-krotnie (co ma ograniczyć tearing oraz stuttering).

Karty Nvidii obsługują Adaptive Sync przez złącze DP, więc z niego musisz skorzystać jeśli chcesz wykorzystać tę technologię.

 

54 minuty temu, dralamir89 napisał:

Szukać może monitora 75hz ? albo 144hz jeśli nawet w większości gier nie wyciągnę 100 FPS ?

Sam musisz zdecydować. 100 Hz+ na przyszłość pewnie nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 12:55, Nietoperz2 napisał:

Czemu do tego proca dałeś taki ram :P a mniejsza

AOC C27G1 https://www.x-kom.pl/p/435743-monitor-led-27-289-aoc-c27g1-curved-czarny.html z ekranem VA i 144hz :) + 1 ms w fajniej cenie

Z 24" za 850 zł :)

Kupowałem kompa akurat jak ceny Ramu oraz kart graficznysz szybowały w góre. To były jedyne, które dostałem w przyzwoitej cenie :) To były wakacje 2017, ale no - mniejsza z tym.

Co do samego monitora chciałem coś co będzie współpracować z moją kartą na zasadzie "g-sync compatible" . AOC C27G1 wygląda zacnie ale musze gdzieś zajść i zobaczyć jak matryce VA wyglądają na żywo. Zobaczymy w przyszłości, moze coś dodadzą od zielonych w nowym miesiącu :)

 

Dnia 20.01.2019 o 17:50, Bull3t napisał:

Jeśli zadowoli Cię matryca TN 144 Hz, to AOC G2590PX powinien być dobrym wyborem. FreeSync działa od 30 Hz oraz monitor obsługuje AMD LFC (Low Framerate Compensation) -  jeśli FPS spadnie poniżej 30, to monitor podbija ową liczbę 2-krotnie (co ma ograniczyć tearing oraz stuttering).

Karty Nvidii obsługują Adaptive Sync przez złącze DP, więc z niego musisz skorzystać jeśli chcesz wykorzystać tę technologię.

 

Sam musisz zdecydować. 100 Hz+ na przyszłość pewnie nie zaszkodzi.

AOC G2590PX wygląda również w porządku, nie powiem, że nie chciałem mieć 27 cali ale zakres 30-144hz  i FLC kusi. Tylko ta czerwona ramka, moja nerwica natręctw może sobie z nią nie poradzić :) ale postaram się gdzieś zobaczyć go na żywo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dralamir89 napisał:

Co do samego monitora chciałem coś co będzie współpracować z moją kartą na zasadzie "g-sync compatible" .

Monitor nie musi być na tej liście, by współpracował dobrze z kartą Nvidii.

7 godzin temu, dralamir89 napisał:

AOC C27G1 wygląda zacnie ale musze gdzieś zajść i zobaczyć jak matryce VA wyglądają na żywo.

27 cali w rozdzielczości FHD raczej nie wygląda zbyt zacnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...