Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RadzimNieradzim

Komputer do grafiki 3D za 5000 zł

Polecane posty

Witam, planuję kupić nowy komputer:

-Budżet na komputer: 5000 zł (w porywach do 6000 zł jeśli znajdzie się jakaś ciekawa opcja)

-Części do kupienia: cały komputer

-Czy wliczyć system w cenę: nie

-Zastosowanie komputera: Rendering 3D (3DS Max, V-Ray).

-Preferowany sklep: dowolny, preferowany taki, który umożliwia raty 0% ale nie jest to wymóg konieczny.

-Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 1920x1080, hdmi

-Czy sprzęt będzie podkręcany: nie

-Termin zakupu komputera: możliwie najszybciej

 

Witam. Poszukuje komputera za około 5000 zł (w porywach do 6000 ale wolałbym nie dotrzeć do tego progu). Głównym przeznaczeniem komputera ma być wydajna praca z grafiką 3D. Oczywiście w planach jest też odpalić w końcu Wieśka Trzeciego ;) Nie jestem jednak fanatykiem fps'ów i nie zamierzam grać w CS'a na ultra detalach ze 150 fpsami.  

Nie znam się na składaniu komputerów. Na upartego z tutorialami na yt pewnie bym sobie poradził ale wolałbym tego nie robić bo nie mam w tym temacie doświadczenia. Jeśli chodzi o źródło to fajną opcją byłby sklep umożliwiający zakup na raty 0% aczkolwiek jestem w stanie przełknąć nieco bardziej kosztowne rozwiązania. Jeśli chodzi o rzeczy must have to na pewno na pokładzie musi znaleźć się dysk SSD (może być mała pojemność, mam dyski zewnętrzne).

Będę ogromnie wdzięczny za ew. rady i pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałbym to tak:

https://www.x-kom.pl/lista/3svzjyuzz - gry które tam są przecenią się na 1 grosz jak dodasz części do własnego koszyka, są gratisem do CPU i GPU.

8-rdzeniowy Ryzen + dodatkowe chłodzenie dla ciszy i niskich temperatur, 32 GB szybkiego RAM-u, RTX 2060, przewiewna obudowa, dysk SSD 256 GB na system i programy, drugi SSD 500 GB na materiały.

Jeśli grasz niewiele to można rozważyć zjechanie z kartą do poziomu RX 580 - https://www.x-kom.pl/p/375361-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-580-pulse-4gb-gddr5.html - aczkolwiek taki RTX 2060 z pewnością starczy na dłużej - w grach w 1080p to w zasadzie dwukrotnie przebija RX 580, więc wg mnie warto dopłacić.

Inne oszczędności to wzięcie 16 GB RAM póki co, no ale to chyba malutko pod takie zastosowania.

Rat 0% w X-Kom chyba nie ma, nie wiem czy jakiś sklep komputerowy teraz takie oferuje, w którym złożysz całą skrzynkę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dotychczasowe rady! Nie mniej, termin zakupu przesunął się do początku lutego (zapewne, będę finalizować temat do końca przyszłego tygodnia). Mógłbym prosić o aktualizację? Być może w między czasie zaszły jakieś zmiany na rynku, które warto byłoby uwzględnić :D Byłbym ew. wdzięczny za propozycję modyfikacji uwzględniając większy budżet (do 6000 zł) bo być może taki uda mi się zorganizować. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posiedziałem i zagłębiłem się w tematykę. Generalnie wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będę starał się dokładać trochę sprzętu do istniejącej konfiguracji (kolejne karty graficzne o ile jest taka możliwość bo przeglądając sieć zauważyłem, że wskazana wyżej karta nie obsługuje SLI). Chciałbym zapytać i poprosić o ew. rekomendację dotyczącą płyty głównej i zasilacza tak by nadwyżkę budżetową (z 5500 na 6000) zainwestować w te elementy z myślą o rozbudowie stacji w przyszłości. Warto? Czy ten zestaw się do tego nadaje? Jaką płytę główną i zasilacz ew. wybrać by stacja poradziła sobie z większym obciążeniem? Mam też z tyłu głowy, że być może optymalnie będzie zainwestować aktualnie w po prostu silną stację, bez zakładania jej rozbudowy w przyszłości i jeśli kariera w 3D się uda, po prostu zainwestować z czasem w dedykowaną stację roboczą z chłodzeniem wodnym itd, itp. Może ktoś mi doradzi w tym konkretnym dylemacie :D

@Dirian, dzięki za dotychczasowe wsparcie! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy czasy, gdy odchodzi się od łączenia kart w SLI - lepiej mieć jedną, a mocną kartę. Więc rozbudowa polegać będzie na wymianie karty. W przyszłości będziesz mógł też ewentualnie zmienić procesor (podstawka AM4 ma być wspierana do 2020 roku), choć raczej prędko nie będzie to konieczne. No i dokupić RAM-u, bo pewnie te 32GB to już teraz nie będzie aż tak dużo.

Z myślą o ewentualnej rozbudowie można dorzucić do lepszego zasilacza z 10-letnią gwarancją - https://www.x-kom.pl/p/399201-zasilacz-do-komputera-seasonic-650w-focus-plus-80-plus-gold-box.html czy porządniejszej obudowy - https://www.x-kom.pl/p/468898-obudowa-do-komputera-silentiumpc-gladius-gd8-tg-argb.html czy nawet https://www.x-kom.pl/p/378365-obudowa-do-komputera-fractal-design-meshify-c-blackout.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus! To jeszcze raz ja. Jestem już w trakcie finalizacji zamówienia, niestety pojawił się mały problem. Płyta główna ujęta w zamówieni (MSI B450-A PRO) jest czasowo niedostępna. Pan z X-KOM zaproponował mi następujące modele zastępcze: 

Asus Prime B350-PLUS 

ASRock B450 Pro4

ASRock Fatal1ty AB350 Gaming K4

Czy, któryś z wymienionych dysków jest wart zamiany? Czy może lepiej poczekać na wybrany wcześniej model? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VGA i tak ci nic nie da bo monitor podpinasz do karty graficznej a nie płyty głównej - procesor nie ma zintegrowanej grafiki. Żeby podpiąć monitor VGA do wspolczesnej integry trzeba kupić aktywny konwerter z HDMI / DP na VGA (D-Sub).

Co do płyty, to MSI generalnie z tych niedrogich płyt wypadają raczej najlepiej - najmniej problematyczny BIOS i niezłe sekcje zasilania. Płyt B350 nie bierz, to starszy chipset z gorszym działaniem Turbo Boost, niekiedy gorszym wsparciem RAM i może być wymagana aktualizacja BIOS pod obsluge Ryzenow 2xxx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...