Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AmaD

"Nie daj się nabrać"

Polecane posty

Gość M4TEUS2

No i KHEDRON znowu walnął babola

Życzę mu powodzenia w przerabianiu radeona 9500pro na 9700 Niestety tych brakujących 128bitów nic nie jest w stanie uzupełnić, owszem podkręci się do wydajności 9700 ba 9700pro ale o żadnych przeróbkach nie może być mowy.

Tu chodzi o radeona9500 w którym nieoficjalnymi sterownikami (np. omegi) lub riva tunerem można w sporej części egzemplarzy "dosztukować "cztery dodatkowe potoki a wtedy w zależności od szerokości szyny 128 bitowca przerobimy na 9500pro a z 256 otrzymamy pełnego 9700 a po późniejszym przetaktowaniu także 9700PRO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i KHEDRON znowu walnoł gafę :x

No ty za to "walnołeś" ekstra. Bosze życzę przez "rz" - to nawet ja takich nie robię :) Nie mówię jużo "bąć" czy i innych egzemplarzach :D Nie masz słownika albo chociaż Worda. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popiel

Aktualne wydanie tego działu jest takie tam średnie. Szkoda, że autor nie wziął do serca tego, co psizemy na forum. Szkoda, że pewnie w ogóle nie zajrzał do topicu :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na chwilę wrócę do monitorów LCD vs CRT.

Wiele razy pracowałem na monitorach LCD (Belinea, Nec) i później jak wracałem, do monitorów CRT (NEC i inne) nie mogłem się przyzwyczaić do nieostrego obrazu CRT. Z odświeżaniem było ok, bo pracowały w 85Hz. W nowszych LCD nie ma żadnego smużenia, geometria idealna, obraz jest perfekcyjny. Owszem w przypadku gorszych LCD, np. w starych laptopach jest smużenie. Po przeczytaniu artykułu w CDA, uśmiechnąłem się tylko z politowaniem dla autora tego artykułu.

Chciałbym podnieść na duchu tych co zrezygnowali z LCD :) Ludzie naprawdę LCD lub OLED to przyszłość. Nie kupujcie CRT, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. A ci którzy straszą, to chyba testowali jakieś starocie. Po pracy z LCD, nigdy już nie kupię CRT.

Ceny też nie są tragiczne, np. 17 cali Samsung 710N z czasem 12ms kosztuje 1800 zł. Dobrą 15-tkę można kupić już po naprawdę rozsądnych cenach.

Na koniec podam, że producenci też patrzą tylko w stronę LCD/OLED.

Eizo już zrezygnowało z CRT. BenQ też (brakuje kineskopów). CTX i AOC zastanawiają się. Początek końca monitorów CRT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden tam ze mnie sprzętowiec, ale z czystym sumieniem mogę się dołączyć do wniosków które wysnuł mlw. Sam pracuję/gram na monitorku LCD (15) już od dłuższego czasu. Jest to niezłej klasy samsung, fortuny na niego nie wydałem. Przed nim miałem dobrej klasy 19 CRT. Nawet nie ma co porównywać. Przy LCD mogę przesiadywać tyle ile chcę, bez żadnych niemiłych efektów ubocznych typu: ból głowy, czy czerwone oczy. Co do smużenia, to mogę powiedzieć tylko jedno: buahahahahah. Obraz nie miga, jest ostry i ogólnie b.dobrze wyświetlany.

Przez to przeklęte miganie (miałem częst. odśw. na starym wynoszącą 85) wzrok diabelnie się męczy, a teraz jest luz. Co do kiepskiego przedstawiania kolorów, to ja wogole nie za bardzo wiem o czym mowa. Kolorki (dla normalnego użytkownika, bo grafik ma wyższe wymagania) są ok. Potwierdzam, że na czymś takim da się grać w FPP bez żadnych problemów. Stwierdziłem jedynie dwa minusy monitorków LCD. Pierwszy to to, że pracują wzorowo tylko w dedykowanej rozdzielczości (niższe wyglądają kiepsko, a wyższych monitor nie obsługuje). Drugi zaś to to, że ich wąskość nie pozwala mi postawić na szczycie ulubionej figurki łosia:)

Monitory LCD to przyszłość!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popiel

Ja jade na lcd od 1,5 roku i uważam, że to świetny sprzęt. Już tak mam, ze zzdeczka ślepawy jestem :D (ale szkieł żadnych nie nosze o nie) i nic mi nie przeszkadza, snuzenia nie widze ani tym podobnych dupereli. Pracuje/gra sie swietnie no i ten wyglad :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

Daewoo Daytek 17 cali okoo 500pln, 15 lcd np belinea, philips kosztuje o 1000 pln więcej. To po prostu kwestia kasy. Gdybym mógl qpic 17 lcd byloby jeszcze lepiej ale to juz mowa o grubszej kasie. Większośc z Nas pozostanie prawdopodobnie keszcze przez jakis czas na crt-kach ze względów finansowych.

Oczywista że,monitor nie jest na wieczność i taki daewoo liczę że wytrzyma mi ze 3 lata (tyle co gwarancja:D) ale nie wyobrażam sobie aby ktoś użytkowal lcd przez np. 8 lat i nie myślal o zmianie monitora. 5 lat temu o lcd wlaściwie zaczynalo się dopiero mówić a dziś , proszę bardzo...

Nie sądzę aby dzisiejsze monitory warto bylo qpować sądząc , zę to wsztsko co technika ma do powiedzenia. Uważam , żę w myśl zasady qupuję drogie na wiele lat nie da sie kupować komputerów i sprzętu elektronicznego.

Kasę należy wydawać ostrożnie, zwaszcza jak jest jej malo:-)

ps macie jakies klopoty techniczne z Forum?? chodzi coraz gorzej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytaem w najnowszym CDA "Nie daj sie nabrać" to myślałem że sie chyba powiesze. Jeżeli wierzyć autorowi to okazuje się, że kupiłem najbardziej syfiatą z możliwych kart graficznych==> GeForce FX5800!!!! Szkoda, że ten dział powstał tak późno bo jest naprawdę fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado

Co by nie powiedzieć seria FX oprócz 5900 i w górę to porażka na całej linii. Czytałem stare Nie daj się nabrać i przeczytałem że nVidia przyznała się do porażki. A FX`sy do 5700 nie imponują wydajnością. 5800 to moim zdaniem nie taki szmelc. Może to i pierwszy FX któy był na polskim rynku ale nie znowu taki syfiasty. Co prawda mógłby być troche szybszy ale nie narzekaj. Lepsze to niż taki np. GF4 MX 440, lub Radek 9200. Ja kupiłem kilka dni temu Radka 9550 128MB 128-bit od Gigabyte i jestem zadowolony chociaż karta to nie demon szybkości.

I wychodzi na to że wszystko znów idzie o kase.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze że na FX5800 ja osobiście nie narzekam. Może jestem mało wymagający? :D Demko FarCry' a chodziło w najwyższych detalach bardzo sprawnie (mam AMD 2500 XP i 512DDRAM). Napisałem poprzedni post bo tak wynikałoby z artykułu. Jednak autor chyba troche przesadził szczególnie jeśli chodzi o głośność działania tek karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Levy[LY]

Mnie sie bardzo przydały ostatnie texty Khedrona w dziale "Nie daj sie nabrac", ale muszę przyznać, że z tymi kartami graficznymi to on trochę przesadził... (ostatnia rubryka).

PS. Pozdro dla Khedrona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena 5800 w ogole nie byla proporcjonalna do wydajnosci, palenia w piecyku itd ~~

Wszystko sie rozbija wlasnie o kase- ja kupilem sobie gf4 ti 4200 i jestem baaardzo zadowolony, bo kupilem karte warta swojej ceny. Gdybym mial wiecej kasy to bym kupil radeona 9800 pro 128 mb :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loonatyk

A mnie ten dział w ogóle nie interesuje. Rzeklbym nawet, ze zajmuje miejsce, gdyby nie taka ilość fanów :-)

Ja na przyklad niezbyt rozumiem o co w tym dziale chodzi - no i nie wstydze sie do tego przyznac, czasem próbuję cośtam wydedukować, ale po prostu dane o wydajnosci procków mnie przerażają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten dział w ogóle nie interesuje. Rzeklbym nawet, ze zajmuje miejsce, gdyby nie taka ilość fanów :-)

Ja na przyklad niezbyt rozumiem o co w tym dziale chodzi - no i nie wstydze sie do tego przyznac, czasem próbuję cośtam wydedukować, ale po prostu dane o wydajnosci procków mnie przerażają :)

Jak dla mnie to ten dział jest bardzo (naprawdę bardzo) przydatny i potrzebny

Ja na przykład niezbyt orientowałem się w kartach graficznych (ale troszkę jednak wiedziałem) - ale ten poradnik dokładnie powiedział mi która karta jest beee, a która cacy :D:D:D

Może zdażają się gorsze numery - ale i tak zawsze czytam z zaciekawieniem.

Czekam na kolejny numer :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loonatyk

To znaczy ja broń Boże nie mowie, ze dzial jest zly czy nie przydatny.

Po prostu zasugerowałem, ze akurat mnie on nie interesuje i przy okazji wyrazilem ubolewanie, ze nie znam sie na hardware bo nic z tego nie rozumiem.

A jesli dzial sie podoba - to niech zostanie, przeciez nie jestem jedynym czytelnikiem CDA !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dział bardzo fajny, szczególnie dobry był ostatni tekst o kartach graficznych. Szkoda tylko,że autor nie podał cen kart graficznych,choćby w przybliżeniu. Więc apropo tego mam pytanko : czy ktoś wie, jaka mniej więcej teraz jest cena kart : GeForce FX 5900XT i GeForce FX 5950 Ultra ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam: www.sirius.pl

Cena:

GF 5900XT - około 900-1100 zł (ale ZNACZNIE LEPIEJ kupić w tej cenie Radeona 9800 pro 128 mb).

GF 5950 Ultra - jakieś 2500 zł (powoli spada do 2000 zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GF 5950 Ultra - jakieś 2500 zł (powoli spada do 2000 zł)

Właśnie tego nie rozumiem :roll: - dlaczego karty pokroju FX5950Ultra kosztują ok. 2000 :? - przecież za ok. 1500-1600 zł mozna kupić dużo lepszego Geforce 6800, albo w okolicach cen FX5950Ultra można też znaleźć Geforce 6800GT który totalnie miażdzy FX-y (nie mówie tu już o ATi - X800Pro który też jest mocniejszy i tańszy)

Nvidii totalnie nie wyszło z FX5950 Ultra - niby mocna i szybka karta - ale ta cena - dużo za wysoka :?

Ale powróćmy do "Nie daj się nabrać" :)

W nowym numerze tematem była gwarancja i rzeczy z nią związane.

Jest to według mnie bardzo dobry pomysł i myślę że temat nie został jeszcze do końca wyczerpany (może jeszsze jeden odcinek o tym?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo potrzebny dział w cda! mimo wszystko cda to "czasobismo" o grach a dział sprzętowy to zaledwie pare kartek. ndsn nie jednemu pomogło wybrać sprzęt. sam przymierzam sie do nowego kompa, a porady zawarte w ndsn są na wage złota

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że podobna mi się ten dział to osobiście nie widzę wielkiego sensu w aż tak szczegółowym analizowaniu parametrów poszczególnych kart na forum. Przecież tak naprawdę różnice między nimi nie są aż tak olbrzymie. Ja sam mam Radeona 9600XT athlona 2500+ i 512 Ram ( już niedługo 1GB - a może jeszcze więcej :D ) i Far Cry chodzi mi w 1024 z detalami ustawiopnymi prawie na maxa mimo, że moja karta nie jest zaliczana do rynkowych gigantów. Po co mam więc inwestować w dużo droższą kartę - żeby móc ustawić grafikę już zupełnie na maxa czego ja sam pewnie i tak nie zauważę...Przy okazji sporu LCD vs. CRT - ja sam posiadam 19 calowy monitor LCD Benq i nie zamieniłbym go na żaden CRT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Levy[LY]
Bardzo potrzebny dział w cda! mimo wszystko cda to "czasobismo" o grach a dział sprzętowy to zaledwie pare kartek. ndsn nie jednemu pomogło wybrać sprzęt. sam przymierzam sie do nowego kompa, a porady zawarte w ndsn są na wage złota

Mi Khedron (nawiasem mówiąc całkiem miły gość :D ) pomógł wybrać dobry sprzęt, a dzisiaj mam zamiar go odebrać ze sklepu. A dział powinien dalej istnieć choćby dla takich jak ja, czy Kapi, którzy nie znają się bardzo dobrze na sprzęcie i potrzebują profesjonalisty (za takiego uważam Khedrona) o pomoc.

PS. Nie bójcie się pisać do Khedrona, jak macie jakieś problemy z kompem. On, jak będzie miał czas, to jestem pewien że odpisze (przynajmniej mi odpisał :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czterooka_Sowa
Mi Khedron (nawiasem mówiąc całkiem miły gość ) pomógł wybrać dobry sprzęt, a dzisiaj mam zamiar go odebrać ze sklepu. A dział powinien dalej istnieć choćby dla takich jak ja, czy Kapi, którzy nie znają się bardzo dobrze na sprzęcie i potrzebują profesjonalisty (za takiego uważam Khedrona) o pomoc.

PS. Nie bójcie się pisać do Khedrona, jak macie jakieś problemy z kompem. On, jak będzie miał czas, to jestem pewien że odpisze (przynajmniej mi odpisał ).

Popieram! Mi też Khedron wiele razy pomógł. Teraz już wiem jaki sprzęt wybrać. Na razie zbieram kasę:-). Zawsze odpisywał i zawsze potrafił coś poradzić. Bardzo miły facet z niego i widać, że naprawde mu zależy na tym, by ostrzec czytelników CDA przed "sztuczkami" producentów i sprzedawców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Khedron (nawiasem mówiąc całkiem miły gość ) pomógł wybrać dobry sprzęt, a dzisiaj mam zamiar go odebrać ze sklepu. A dział powinien dalej istnieć choćby dla takich jak ja, czy Kapi, którzy nie znają się bardzo dobrze na sprzęcie i potrzebują profesjonalisty (za takiego uważam Khedrona) o pomoc.

PS. Nie bójcie się pisać do Khedrona, jak macie jakieś problemy z kompem. On, jak będzie miał czas, to jestem pewien że odpisze (przynajmniej mi odpisał ).

Popieram! Mi też Khedron wiele razy pomógł. Teraz już wiem jaki sprzęt wybrać. Na razie zbieram kasę:-). Zawsze odpisywał i zawsze potrafił coś poradzić. Bardzo miły facet z niego i widać, że naprawde mu zależy na tym, by ostrzec czytelników CDA przed "sztuczkami" producentów i sprzedawców.

Zgadzam się z nimi. Mi khedron pomógł złożyć komp. Wszystko chodzi cacy ale nie posłuchałem się go co do monitora(doradzał LG Flatron a kupiłem Philipsa) i teraz cierpię z tego powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość endriu_1000

Podoba mi się ten dział z prostego powodu: na rynku jest teraz niezły bur... khem, dom uciech, a dzieki NDSN łatwiej sie zorientować w tym bur... bałaganie. Dobrze że są ludzie piszący o takich rzeczach jak pułapki na klienta. Bo ja szczerze mówiąc reklam mam dosyć. Bez sięgania do czasopism fachowych nie kupisz nic dobrego, chyba że przez przypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...