Skocz do zawartości

"Nie daj się nabrać"


Gość AmaD

Polecane posty

Super dział. Naprawdę przydatny. Dzięki niemu odwiodłem mojego starszego od kupienia monitora LCD :) I pomyśleć, że teraz musiałbym grać w gierki na jakimś głupim LCDiku :twisted: hehe a tak mam zarąbistą 19' Samsunga :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Też mam 19' Samsunga, ale ja na szczęście nie musze się martwić jaki sprzęt do kompa kupić i czy bedzie miał akieś wady gdyż mam starszego brata który ma na tym punkcie świra. Zawsze kupuje super wypasiony sprzęt, a potem ja mam po nim kompa (a zmiena on kompy raz na rok więc mój z października :) ). Do tego jego koledzy jeszcze więksi komputerowcy czasem mu powiedzą co lepiej kupić, ale jak ktoś nie ma takiego brata to ten dział się bardzo przydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 417
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Heh, za dosłownie kilka dni stane się szczęśliwym (mam nadz.) posiadaczem gefa6800ultra. Kto by pomyślał, dorosły gość a ciesze się jak dziecko :lol: W każdym razie, na gorąco, podziele się z wami moimi uwagami. Prośba. Jeśli ktoś ma już to cacuszko proszę o jakieś ważne spostrzezenia! :twisted:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Assasin4717

Odświeżania nie widziałem, ale denerwuje mnie to przyciemnianie

i smużenie. Dobrze, że przeczytałem to NDSN o monitorach LCD,

bo jak bym uzbierał, to bym pewnie kupił. :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, za dosłownie kilka dni stane się szczęśliwym (mam nadz.) posiadaczem gefa6800ultra.

Ty się lepiej martw czy Ci to zasilacz uciągnie :P

Odświeżania nie widziałem, ale denerwuje mnie to przyciemnianie

i smużenie. Dobrze, że przeczytałem to NDSN o monitorach LCD,

bo jak bym uzbierał, to bym pewnie kupił. :!:

Przyciemnianie? oświeć mnie bo jakoś nie wiem o co chodzi :roll:

Ale teraz wszyscy psioczą na te LCD, a to wcale nie takie złe monitory (niektóre nawet bardzo dobre)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2fast4you
LCD nawet ujda, ale SAMSUNG'I sa de best, moj ma juz z 2 lata i nic, dziala jak natura chciala :D

za przeproszeniem,ale "wyjep" tego hajowego avatara mózgu!! :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie najpierw tu http://www.neostrada.pl/s/tp/porownanie.html zestawienie opcji, potem na moje wypociny tu http://www.cdaction.com.pl/agora/viewtopic...79&start=25 hehe to dopiero jest nabijanie w butelkę :evil: Mógłby to ktoś jeszcze sprawdzić bo aż nie chcę mi się wierzyć że to nasz narodowy monopolista takie gupoty popisał.

BTW.Co macie do tego awatara, jest to staroceltycka (indoeuropejska?) runa słoneczna mająca coś wspólnego z urodzajem i płodnością :wink: , a to że trzecia rzesza przywłaszczyła ją sobie to tylko jej sprawa, to co mamy też zabronić pokazywania sierpów, młotków, czerwonych gwiazdek itp. :lol: , zresztą w indiach całe świątynie są pokryte swastykami czy jak to się nazywa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miszczunio89

Szczeż mówiąc z początku niewiedziałem co to za dział dopiero jak przeczytałem kilka postów skojarzyłem... Nigdy go całego nieprzeczytałem i jakoś mnie niekorci żeby przeczytać....

W takim razie po co zabierasz głos w dyskusji? Żeby licznik postów sobie nabić? Są metody na jego zmniejszenie. Colidor.

Chciałem wyrazić swoje zdanie na temat tego działu :twisted: :!: Głupio by było pisać o nim w dziale :D Pomocna dłoń...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Crazy_Demon
Paweł_J napisał
Ty się lepiej martw czy Ci to zasilacz uciągnie

Dokładnie czytałem gdzies że ta karta potrzebyje zasilacz o mocy 480W a te są strasznie drogie a te tanie(nie firmowe) mogą w karzdej chwili siąsć.

Wiesz ze mialem podobny problem... kupilem zasilacz pewnej firmy (a nie bede jej reklamowal bo nie warto!) podpinam do kompa i... komputer o dziwo dziala! Cieszylem sie tak przez 10 moze 15 minut,a tu nagle shutdown...i komp sie juz nie wlaczyl! Tak wiec nie kupujcie zasilaczy firmy T......

Peace :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec nie kupujcie zasilaczy firmy T......

Możesz powiedzieć - jeszcze się ucieszymy :)

Ta firma to chyba Tracer - ale ona przecież takich shitów nie robi :?

Czekam na nowy numer CD-A - ciekawe jaki temat będzie w nim w dziale "Nie daj się nabrać"?

Mam nadzieje że akurat mi przypasuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zasięgnąc rady. A mianowicie - w końcu udalo mi się upgradować kompa (Athlon 2500+, 512RAM, płyta gł. Abita, Ati 9600SE) i postanowilem zmienil trochę jego wygląd. Dokupiłem trochę diod, neonów itp. Większość z tych rzeczy podłączam do zasilacza korzystając z rozgałęźnikakabla zasilającego. Mój zasilaccz ma 310W czy ktoś może mi w miarę dokładnie powiedzieć kiedy (przy jakiej ilości dodatkowego oświetlenia, wentylatorów itd) należy powiedzieć dość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado
Paweł_J napisał
Ty się lepiej martw czy Ci to zasilacz uciągnie

Dokładnie czytałem gdzies że ta karta potrzebyje zasilacz o mocy 480W a te są strasznie drogie a te tanie(nie firmowe) mogą w karzdej chwili siąsć.

O to niech się nie martwi. nVidia do GeForce 6800 Ultra dodaje firmowy zasilacz 530W, więc spokojnie mu uciągnie. Czytałem o tym na www.nvidia.com 750$ za karte i zasilacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powinien być artykuł o ty, jaki ppreck i główną wybrać, bo teraz jest z tym problem, ponieważ

- a64 - cacy, cena sie szybko zmniejsza, ale CIĄGLE zmieniają podstawkę :shock:

- a+ cacy, ale... jaką to ma przyszłość?? kto zagwarantuje, że za 2 lata athlon 3200+ będzie się do czegoś nadawał ?? A płyte główną będzie trzeba zmienić, jeśli się okaże, że nie

- p4 - kombinuja, kombiinują, ale cena duża i od athlonów odstają mimo wszystko, poza tym, co z płytą główną??

Ogólnie teraz zrobił się mały sajgon z kupowaniem nowego dobrego kompa :shock: . Sam chciałem kupić a64 3000, ale przez pare miesięcy obserwowałem różne serwisy i porównania oraz nowinki techniczne i... ZONK :? wchodz pci-express (jak źle napisałem to sry =), nie dłużej niż za pół roku płyty główne na nim oparte będą po ludzkich cenach (400-500 zł). Co wtedy z naszym starym sprzętem ?? :shock:

W obliczu tych zagrożen :-p postanowiłem nie kupować nowego kompa, przynamniej pół roku (a mogłem kupić takiego do ok. 4000 zł czyli wypasionego ~~) i zdecydowałęm się na "poprawke" do obecnego, mimo, że wcześniej byłem pewny, że to się nie opłaca o_O. Ale pci-e wchodzi i trzeba myśleć na zapas, poza tym a64 będzie miał kolejną zmianę podstawki w I kwartale 2005 :evil: .

Także robie taki manewr na moim 3 letnim kompie ;-p

- kupuje płytę główną - asus a7n8x-e deluxe (około 500 zł)

- do tego 512 ddr 400 mz (koło 400 zł)

Wrzucam do tego moje starocie =) : gf2 mx 400, barracude4 40 gb, athlona 1600 + i przeczekam te pół roku ~~

Troche mi psuje się zgryz jak myśle o tym, że zostawiam a 1600+ i tego gf, ale jak miałbym kupować nowe, to od razu git, czyli mniej więcej athlona 2600-3000 + i radeona 9800 pro 8) . Ale to by wymagalo kolejnej dużej inwestycji ;p i zamiast 900 na upgrade wystarczajacy na jakies pól roku ;p to wydałbym dodatkowo 1500 zł na coś co by mi wystaczylo jeszcze o pol roku wiecej (czyli lacznie rok).

Wnioski- lepiej czekać i połatać ~~

Ale byłoby miło, jakbym mógłbym poczytć rozważania na ten temat w Nie daj sie nabrać najbliższym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popiel

Patrzę, że wystarczył 1 dłuższy post i panowie wymiękli :shock: ...

A szkoda, mogłaby być ciekawa wymiana zdań, gdybyście się znali na sprzęcie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość el_gringo_dado
Patrzę, że wystarczył 1 dłuższy post i panowie wymiękli :shock: ...

A szkoda, mogłaby być ciekawa wymiana zdań, gdybyście się znali na sprzęcie :P

Nie wszyscy wymiękli. Po pierwsze piszesz, że do A64 ciągle zmieniają podstawkę - może jakiś przykład, co? Bo ja słyszałem, że żadnej podstawki nie zmieniają, a wybór płyt jest już duży. P4 - jaka płyta?? Proste - Asus P4C800E Deluxe z podstawką I875P i po krzyku. Jeśli chodzi o A XP+ to mają przed sobą długą przyszłość, bo są bardzo wydajne a przedewszystkim tanie. Następnie napisałeś, że za 900 zł zrobiłeś udgrade kompa, który starczy Ci na pół roku. Błąd! Dalej napisałeś że komp na rok kosztowałby Cię 1500zł. Ale zobacz - za pół roku znowu będziesz musiał wydać 900zł czyli w sumie 1800zł, a gdybys kupował nowego to wydałbyś tylko 1500zł. Zakup nowego kompa w tym czasie się nie opłaca. Dla przykładu moja konfiguracja to: Athlon XP 1600+, 256Mb RAM, GF4 MX 440 64Mb, a wszystko to na płycie VIA SL-75KAV-X. Na razie nie narzekam, sprzęt uciągnął mi FarCry w 1024*768 na śerdnich detalach i TOCA Race Driver 2 w 1024*768 na średnich. Tak więc sam widzisz. A na koniec chcę dodać, że z płytami pod P4 nie będzie już problemu! Intel oficjalnie oświadczył, że rezygnuje z P4 z powodu zbyt dużego nagrzewania się procesorów podczas pracy i pójdzie w ślady AMD które kosztem szybkości i temperatury(zmniejszając ją) uzyskało w procesorach dużą wydajność. Koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popiel

Ale za pół roku, to będzie już można kupić nowy a64 po ludzkich cenach, z naprawdę dobrą grafą. Co do podstawki do a64:

http://sirius.pl/news.php?id=3678

Poza tym, już teraz mówi się o różnych wersjach tego procka (różna liczba cache itd itp).

Przyszłość :?: Chyba tylko dla komputerów low-end :? . Ceny spadną, to fakt, wydajnośc mają, ale zapotrzebowanie na nią też rośnie :!: Kupując athlona 3200+ mamy spokój z wydajnością mniej-więcej przez 2 (sam 2 lata temu kupiłem a+ 1600), GÓRA 3 lata. Nie wiem czy wiesz, ale Intel już teraz zapowiada, że na początku 2005 roku będą procki o 4 ghz zegarach.

Napisałem DODATKOWO 1500 zł, za naprawde mocnego kompa na rok, czyli lacznie za wymiane wszystkiego co najwazniejsze dla takiego kompa to 2400 zł.

Ps. Co do configa to sie różnimy przede wszystkim tym, że ja posiadam gf2 mx :x . Kompa jeszcze nie "dopieszczałem", ale zrobie to w najbliższych dniach, ponadto rozważam dokupienie gf4 ti za około 400 zł :shock: to mi da spokój na ten rok ;-p.

Ps. Inną sprawą jest, że planuje za te pół roku kupić nowego kompa i głównie jego dot. moje rozważania. Z/w na problem z wchodzeniem za pół roku nowej podstawki pod a64 i już teraz obecnym na rynku pci-e, musiałem właśnie odłożyć zakup nowego o te pół roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, że wystarczył 1 dłuższy post i panowie wymiękli :shock: ...

A szkoda, mogłaby być ciekawa wymiana zdań, gdybyście się znali na sprzęcie :P

To nie czat chłopie – tu na odpowiedzi i czasami kilka dni trzeba czekać.

Teraz powinien być artykuł o ty, jaki ppreck i główną wybrać, bo teraz jest z tym problem, ponieważ

- a+ cacy, ale... jaką to ma przyszłość?? kto zagwarantuje, że za 2 lata athlon 3200+ będzie się do czegoś nadawał ?? A płyte główną będzie trzeba zmienić, jeśli się okaże, że nie

>>>I w zupełności wystarczy (a najlepiej jeszcze A2500M@3200), a jaki procesor wytrzymuje dłużej niż 3 lata? Na gry na pewno wystarczy (raczej ramek więcej będzie potrzeba - 1 GB?) A64 ? nie ma pewności że to się sprawdzi, a płacić trzeba słono za nowinkę – swoją drogą wykorzystywaną dopiero po wprowadzeniu 64’ro bitowego systemu operacyjnego.

Ogólnie teraz zrobił się mały sajgon z kupowaniem nowego dobrego kompa :shock: . Sam chciałem kupić a64 3000, ale przez pare miesięcy obserwowałem różne serwisy i porównania oraz nowinki techniczne i... ZONK :? wchodz pci-express (jak źle napisałem to sry =), nie dłużej niż za pół roku płyty główne na nim oparte będą po ludzkich cenach (400-500 zł). Co wtedy z naszym starym sprzętem ?? :shock:

>>>Ta jak ja robię postawisz sobie w piwnicy gdzie nie będzie nikomu przeszkadzał – ewentualnie można komuś za free sprezentować – np dom dziecka, szkoła.

W obliczu tych zagrożen :-p postanowiłem nie kupować nowego kompa, przynamniej pół roku (a mogłem kupić takiego do ok. 4000 zł czyli wypasionego ~~) i zdecydowałęm się na "poprawke" do obecnego, mimo, że wcześniej byłem pewny, że to się nie opłaca o_O. Ale pci-e wchodzi i trzeba myśleć na zapas, poza tym a64 będzie miał kolejną zmianę podstawki w I kwartale 2005 :evil: .

>>>Tak to będziesz czekał do usr...śmierci bo za pół roku znów Cię będą kusić zapowiedziami nowych hiper super technologii, które są już tuż tuż od wprowadzenia – a wystarczy przypomnieć sobie jak było z USB, dopiero teraz następuje popularyzacja.

Także robie taki manewr na moim 3 letnim kompie ;-p

- kupuje płytę główną - asus a7n8x-e deluxe (około 500 zł)

- do tego 512 ddr 400 mz (koło 400 zł)

Wrzucam do tego moje starocie =) : gf2 mx 400, barracude4 40 gb, athlona 1600 + i przeczekam te pół roku ~~

>>>”Gupio” robicie obywatelu, zacznij od zmiany grafiki, potem RAM, Dysk tylko jak Ci naprawdę miejsca brak (40GB to sporo) popatrz ile śmieci z których na codzień nie korzystasz możesz usunąć lub na płytę zrzucić. Płyta główna nowa dopiero jak procka będziesz zmieniał – tak nie ma sensy bo przyrost prędkości żaden – chyba, że padła (tj. działa niestabilne) albo potrzebujesz np: FireWire or sth

Troche mi psuje się zgryz jak myśle o tym, że zostawiam a 1600+ i tego gf, ale jak miałbym kupować nowe, to od razu git, czyli mniej więcej athlona 2600-3000 + i radeona 9800 pro 8) . Ale to by wymagalo kolejnej dużej inwestycji ;p i zamiast 900 na upgrade wystarczajacy na jakies pól roku ;p to wydałbym dodatkowo 1500 zł na coś co by mi wystaczylo jeszcze o pol roku wiecej (czyli lacznie rok).

Nie bardzo rozumiesz idee działu „Nie daj się nabrać” jak widzę. Cały wic polega na tym że nie trzeba kupować od razu radeona 9800 pro za kosmiczne pieniądze, bo zanim wyjdą gry w pełni korzystające z jego potencjału minie pól roku czy rok, a wtedy będzie on już kosztował poniżej 800 PLN :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popiel

Na tym forum pisze 1000 osób, a ten topic ma już pare stron, więc pozwoliłem sobie na oczekiwanie szybszej odpowiedzi :?

USB?? Teraz?? Teraz to już jest USB 2 =). .Jak kupowałem kompa, to każdy już miał USB, a to było 3 lata temu

Moje rozważania dotyczyły glównie osób, które mają sporo kasy (ja :P ) i chciały kupić wypasiony nowy komp, a tu patrzą, że jest taki technologiczny zonk.

Co do wywodu o procku za 3 lata, prawda jest taka, że do dzisiaj wieeeeeeeeeeeeelu Polaków (i to graczy) jedzie na procku typu duron 1 ghz :| . A nie wymieniają, bo nie mają kasy, taka przykra prawda :| . W końcu jest jakiś powód, dlaczego zestawy typu "many shits in 1" za około 1500 zł tak dobrze się sprzedają. Mówie ofc o zestawach firmowych, bvo za 1500 zł można złożyć coś sporo lepszego. Już w ogóle mi sie chce płakać, jak widzę, że sprzedaja SUPER ZESTAW OŁ JE ~~ za 2500 zł, z gf4 mx 420... Po prostu tragedia. Za taką cene to można mieć już very nice kompa.

Co do części - wymieniam płytę główną, dokupuje ram i wymieniam grafę na gf4 ti =), będzie cacy jakiś czas :twisted: Nawiasem mówiąć, dobrym miernikiem jest Gamewalker, bo tam jest napisane, jak na danym sprzęcie chodzi gra.

Co do samej idei - dla mnie 1000 zł (za tyle można dostać Radeona 9800 pro) to uczciwa cena, nie trzeba latami na obniżkę czekać :P. Tym bardziej, że z twoim rozumowaniem, to do premiery minął już ponad rok :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość master_browiec
Heh, za dosłownie kilka dni stane się szczęśliwym (mam nadz.) posiadaczem gefa6800ultra. Kto by pomyślał, dorosły gość a ciesze się jak dziecko :lol: W każdym razie, na gorąco, podziele się z wami moimi uwagami. Prośba. Jeśli ktoś ma już to cacuszko proszę o jakieś ważne spostrzezenia! :twisted:

Ja mam ale nie wiem czy będziesz się cieszył , Nvidia do karty zaleca korzystanie z zaśilacza 480W i 2 niezależnych lini +12V , kup wersje GT ona potrzebuje zaśilacz 360W

i 1 lini a zawsze można na ultre podkręcić .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum pisze 1000 osób, a ten topic ma już pare stron, więc pozwoliłem sobie na oczekiwanie szybszej odpowiedzi :?

>>>Bez pzesady na forum regylarnie udziela się około 300 osób tylko. Wateka ma poza tym tylko 4 strony nie jest więc super popularny hehe

USB?? Teraz?? Teraz to już jest USB 2 =). .Jak kupowałem kompa, to każdy już miał USB, a to było 3 lata temu

>>>Złącza tak, ale jaki masz sprzęt podpięty przez USB? Drukarke pewnie tak , może skaner jak masz - cyfraka też. Ale czy również myszke i klawiaturę - czy zniknęły tak jak obiecywano plontainy kabli?

Moje rozważania dotyczyły glównie osób, które mają sporo kasy (ja :P ) i chciały kupić wypasiony nowy komp, a tu patrzą, że jest taki technologiczny zonk.

>>>Jaki zonk? - A3200, GF 6800Ultra lub Radeon X800, 1 GB RAM, Audigy2, HDD 250GB - to tylko te najważniejsze (bez płyty) reszta to już tylko gadżety gdzie też można sporo kasy stracić :)

Co do wywodu o procku za 3 lata, .....

>>>Tylko co ma cały ten wywód do fakty że A64 wykorzystasz dopiro po wprowadzeniu 64 bit systemów operacyjnych

Co do samej idei - dla mnie 1000 zł (za tyle można dostać Radeona 9800 pro) to uczciwa cena, nie trzeba latami na obniżkę czekać :P. Tym bardziej, że z twoim rozumowaniem, to do premiery minął już ponad rok :mrgreen:

Tylko żę odniosłem wrażenie (zapewne błędne), że mówisz o sprzęcie dwukrotnie droższym. Wszak te radki dopiero niedawno potaniały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popiel

Niedawno to od pól roku =)

Co do użytkowników - z ciekawości sprawdzałem ilu ma do 2-3 postów. Okazało się, że 3000 ponad o_O. Po cholere tutaj zawalają forum !! Niech ich wywalą :-/ . Ofc redakcja chce zeby ładnie wyglądało 7000 użytkowników ech.

A zonk taki, że Radeon X800 XT wyjdzie dopiero wkrótce, a ja zawsze przedkładam Radki nad Gf, z paru powodów - zazwyczaj są wydajniejsze, tańsze i mniej prądu żrą.

Co do zonka =), to za niecałe połtorej roku będzie nowa podstawka pod A64, więc jednak zonk ~~

Sprzęt podpięty do USB - kto chce to ma, głupie pytanie -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno to od pól roku =)

>>>Przyznaje, że na bieżąco nie śledzę cen, ale jrżeni twierdzisz, że pół roku temu R9800 kosztował 1000 to chyba mijasz się z prawdą. Potaniały w ostatnim miesiącu jak już.

Co do użytkowników - z ciekawości sprawdzałem ilu ma do 2-3 postów. Okazało się, że 3000 ponad o_O. Po cholere tutaj zawalają forum !! Niech ich wywalą :-/ . Ofc redakcja chce zeby ładnie wyglądało 7000 użytkowników ech.

>>>jakbyś nie zauważył to błyo ich 9000, a ostatnio 2000 wyleciało :)

A zonk taki, że Radeon X800 XT wyjdzie dopiero wkrótce, a ja zawsze przedkładam Radki nad Gf, z paru powodów - zazwyczaj są wydajniejsze, tańsze i mniej prądu żrą.

>>>Hehe to fakt dwa molexy do GF6800 U to jużlekka przesada :twisted: A co do X800XT http://www.sirius.pl/product.php?action=in...10169&sid=1 - i ta cena hehe

Co do zonka =), to za niecałe połtorej roku będzie nowa podstawka pod A64, więc jednak zonk ~~

>>>Ileż można powtarzać, to nie o podstawkę chodzi , ale o system który bądzie obsługiwał te 64 bity :?

Sprzęt podpięty do USB - kto chce to ma, głupie pytanie -_-

Hehe zakladam więc że niewiele takowego masz. A pytanie wcale nie jest głupie - ja mam USB od ponad 3 lat. Tyle, że na początku nie było jakiegoś sensownego sprzętu (ewentualnie barierą byla cenanierekompensowana przez funkcjonalność) Dopiero oststnio sytuacja sie poprawiła. Niemniej jednak jakoś nie widze realizacji tych szumnych zapowiedzi likwiedacji plontaniny kabli, super łatwego podpinani i koniguracji sprzętu ect. Widzialeś ile kosztują mionitory z hubami USB? Wymyślić supre hiper technologię jest o wiele łatwiej niż znaleźć później dla niej jakiś sensowne zastosoawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Popiel

Chodziło mi o to, że od pól roku tanieją, to raz =)

Co do użytkowników, to mimo wszystko za małe było te czyszczenie :P

Radeon X800 XT - imo spodziewałem sie wyższej ceny, ta nie jest AŻ TAK tragiczna :) . Zauważ, że nowe karty Nvidii i Ati są prawie 2 razy wydajniejsze od poprzednich modeli (tj. Radeon 9800 po/xt) ! :!: A to już naprawdę COŚ. Dlatego tez uważam, że 1000 zł (w tej chwili tyle kosztuje ) za radeona 9800 pro to uczciwa cena, po proporcjonalna do wyjdanośći. Gdybyśmy mieszkaliw bogatszym kraju, nikt by na ceny nie narzekał :? .

Gdyby problem tkwił w samym systemie, to by a64 nie miał wyższych wyników od porównywalnych procesorów w niektórych aplikacjach. Po prostu póki co za mało jest programów 64 bitowych. A nowego windowsa niedługo się już doczekamy.Btw nie wiem czy wiesz, ale ostatnie testy wykazały, że Radeon 9800 pro, włożony do a64, zyskuje ponad 15% wydajnośći :!: To się nazywa siła A64, który wydobywa wszystkie pokłady mocy z podzespolów. Nawiasem mówiąc, najtańszy A64 kosztuje około 850 zł, a to nie jest jakaś kosmiczna cena za tak potężny procek.

U SB ( :lol: )- kiedyś nie było, od jakiegoś czasu są. IMHO dajmy siena spokój, kto chce to ma, nowosći zawsze są drogie =)

Ps. Podoba mi sie ta dyskusja 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...