Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kacper54

Rozwiązany: Laptop do gier do 5000 zł

Polecane posty

Witam! Szukam możliwości zakupu dobrego laptopa o specyfikacji technicznej przybliżonej do :

  • Procesor: Intel Core i7-7700HQ (4 rdzenie, od 2.80 GHz do 3.80 GHz, 6 MB cache)
  • Pamięć RAM: 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133 MHz)
  • Dysk twardy: 120 GB SSD M.2 + 1000 GB SATA III 5400 RPM
  • Typ ekranu: Matowy, LED, IPS
  • Przekątna ekranu: 17.3"
  • Rozdzielczość ekranu: 1920x1080 (FullHD)
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060
  • Pamięć karty graficznej: 6144 MB GDDR5 (pamięć własna)

maksymalny budżet 5000 zł

podkreślone parametry są dla mnie najważniejsze. 

Osobiście rozważam zakup tego laptopa : LINK  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szału ;) obczaj tego MSI GV72 https://www.x-kom.pl/p/447782-notebook-laptop-173-msi-gv72-i7-8750h-8gb-2401tb-gtx1060-120hz.html z kodem MSI-mikolaj1 jest 4 stówki taniej
+ szybszy procesor Intel Core i7-8750H
+ NVIDIA GeForce GTX 1060
+ Szybki dysk SSD 240 GB
+ Gamingowa klawiatura firmy SteelSeries
+ 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2666MHz)
+ Ekran z częstotliwość odświeżania 120 Hz
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem tego MSI 6 Grudnia. I postanowiłem przetestować go na Wiedźmin 3. Okazało się że gra się przycina nawet na minimalnych wymaganiach. Na początku pomyślałem że to błąd spowodowany konfliktem sterowników ew ich brakiem ponieważ podczas instalacji sterów wyskoczyło mi kilka błędów. Zrobiłem format, zaktualizowałem Windowsa 10 do najnowszej wersji, zainstalowałem sterowniki tym razem ręcznie a nie poprzez aplikacje MSI. Ściągnąłem Wiedźmina 3 ponownie i problem nie ustąpił. Czy mam zbyt duże wymagania wobec tego laptopa ? A może problem z małą ilością RAMu ? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ustaw więcej parametrów - temperaturę poszczególnych rdzeni, taktowanie CPU, GPU i ich użycie.

Poza tym, a może przede wszystkim... może gra się odpala przez zintegrowaną kartę graficzna? Kliknij prawy przycisk na pulpit - panel sterowania Nvidia - zarządzanie ustawieniami 3D i wejdź w "ustawienia programu" i znajdź tam Wiedźmina i zobacz czy odpala się na karcie GeForce czy na Intel HD. Jak na tej drugiej to ustaw, żeby na GeForce się gra odpalała. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no tak myślałem jak wrzuciłeś tego screena z 30 fps, że to w tym leży problem. W niektórych grach się tak dzieje, że trzeba to ręcznie wymusić. W poprzednim lapku też miałem taki problem z niektórymi grami, nawet tymi co niby przy współpracy z NVIDIA powstały... W obecnym nie mam bo mi tu integra nie działa w ogóle z uwagi na G-Sync, dlatego od razu o tym nie pomyślałem :P

btw. jakby się lapek mocno nagrzewał po dłuższym graniu, to warto dokupić dobrą podkładkę chłodzącą - szczególnie, że teraz sezon grzewczy. I ewentualnie poczytaj o undervoltingu - też sporo daje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę bo już poważnie myślałem o zwrocie tego sprzętu do sklepu ;). O podkładce już myślałem jeśli możesz coś polecić to proszę o ew. linka. Pierwsze słyszę o undervoltingu ale z chęcią poczytam na ten temat. Jeszcze raz wielkie dzięki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...