Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

HyperX Cloud i karta dźwiękowa na USB

Polecane posty

Witam serdecznie.

Chciałbym poprosić o poradę znawców w tematyce audio, a mianowicie:

Dotychczas posiadałem słuchawki (tzw. pchełki) z Philipsa. Do tego oczywiście zintegrowana karta dźwiękowa Realtek alc892. Dokupiłem dodatkowo kartę dźwiękową na USB za kilka złotych w celu podpięcia pod nią mikrofonu (Zalman mic1 - mniejsze szumy i lepsza głośność). W dniu dzisiejszym nabyłem słuchawki HyperX cloud Alpha - dużo wygodniejsze dla mnie niż Cloud 1 i po podpięciu ich pod Realteka na 100% dźwięku niestety jest znacznie ciszej od pchełek również podpiętych pod Realteka. Podpiąłem je więc pod kartę USB i skok głośności jest ogromny (jakieś 40% głośniej). Wszystko fajnie tylko mam 1 pytanie - kiedyś jak podpinałem pchełki do tej karty na USB zaczęły bardzo się grzać aż musiałem je wyciągać z uszu (dlatego podpinałem je później jedynie pod Realteka i było ok). Czy HyperX nie będą się grzały jeżeli będą podpięte pod tą kartę na USB? Nie zauważyłem by zaczęły się grzać, ale nie stykają się bezpośrednio z uszami jak pchełki. Nie chciałbym zniszczyć sobie nowych słuchawek.

Ewentualnie radzicie jakąś tańszą kartę dźwiękową, ale lepszej jakości niż ta za kilka zł?

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mystic8 napisał:

W dniu dzisiejszym nabyłem słuchawki HyperX cloud Alpha - dużo wygodniejsze dla mnie niż Cloud 1 i po podpięciu ich pod Realteka na 100% dźwięku niestety jest znacznie ciszej od pchełek również podpiętych pod Realteka.

To, że jest znacznie ciszej od "pchełek" to nic nadzwyczajnego. Zaskakuje mnie za to fakt, że - o ile dobrze rozumiem - 100% głośności w Windowsie Ci nie wystarcza. Cloudy I są dla mnie bardzo głośne już przy ustawieniu głośności na poziomie ~20. Z głośnikami jest podobnie.

Być może Twoja płyta główna nie posiada wzmacniacza, ale to chyba nie powinno tłumaczyć aż takiej różnicy w przypadku tak łatwych do napędzenia słuchawek. Może mam znacznie bardziej czuły słuch (albo Ty uszkodziłeś swój), sam nie wiem.

22 godziny temu, mystic8 napisał:

Ewentualnie radzicie jakąś tańszą kartę dźwiękową, ale lepszej jakości niż ta za kilka zł?

Nie widziałem nigdzie dac/wzmacniacza za kilka złotych. Najtańsze rozwiązania tego typu na stronach sklepów ze sprzętem audio to wydatek rzędu 100-150 zł.

Co rozumiesz przez zwrot "tańszą"? Dla niektórych może to być 1000 zł lub więcej. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiej najprostszej karty: https://allegro.pl/pc18-karta-dzwiekowa-muzyczna-usb-5-1-3d-hq-ps3-i6672977095.html

Jak wspomniałem służyła ona do tej pory wyłącznie dla wzmocnienia i pozbawienia szumu mikrofonu i dobrze zadanie spełniała. Jednak pchełki bardzo się grzały po podłączeniu do niej. Aktualnie cały czas testuję podłączone Cloud Alpha i nie widzę, żeby cokolwiek się grzało (chociaż słyszałem lekki pisk w słuchawkach). Pytanie, czy takie słuchawki z lepszej półki będą jakoś negatywnie odczuwały tą kartę? Nie ukrywam, że dźwięk jest znacznie mocniejszy (ustawiłem głośność na 60% i w większości aplikacji i tak muszę znacząco obniżyć głośność).

Doczytałem również, że Tylko przedni panel ma wzmocnienie słuchawkowe przy Realteku (nie mogę za cholerę tego przerzucić na tylny panel). W związku z tym na tylnym panelu przy 100% głośności ewidentnie jest za cicho, natomiast przy przednim jest trochę lepiej (chociaż też bez super rewelacji), ale gniazdo jest trochę uszkodzone i nie raz przerywa dźwięk (poza tym wygodniej mi po prostu podłączyć przedłużkę do tyłu).

Jak wspomniałem ta karta na USB daje znacznie mocniejszy dźwięk - muszę zmniejszyć całość do 60%, a w aplikacjach dawać po 20% więc mam spory zapas. Jednak boję się o słuchawki sparowane z tym "cudem". Ewentualnie czy może dokupienie takiego Xonara DXG będzie sensowne? Myślę, że tak do 200zł mógłbym dopłacić. Pytanie tylko czy to ma jakikolwiek sens ? (jeżeli będzie grało na poziomie przedniego panelu Realteka to nie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bull3t napisał:

Możesz spróbować z AQ DragonFly Black. Obecnie możesz dostać to maleństwo za ~220 zł.

 

Wolałbym coś na PCI-e. Wszystkie porty USB mam już zajęte, a nie chcę używać splittera.

1. Pytanie o tą wskazaną wcześniej kartę z allegro - czy ona może negatywnie wpływać na Hypex cloudy? Tak jak wspomniałem pięknie poprawia jakość dźwięku, ale pchełki grzały się tak, że nie dało się ich dłużej trzymać w uszach i obawiam się czy to nie zniszczy też tych nowych słuchawek?

2. Czy "wygrzanie" cloudów coś pomoże? Użytkowałem je dopiero ok 2 godziny?

3. Czy Karta na PCIe typu Xonar DXG będzie nieopłacalna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "Pchełki" z pewnością były jeszcze mniej wymagające od Cloudów, więc może zagrzały się z powodu zbyt mocnego wzmocnienia. Czy słuchawki mogą ulec uszkodzeniu z powodu zastosowania tej karty? Nie wiem.

" Tak jak wspomniałem pięknie poprawia jakość dźwięku..." - a nie głośność, co ekstrapolujesz na jakość?

2. W kwestii głośności raczej nie pomoże.

3. Do 200 zł nie ma (lub ja nie dostrzegam) sensownego dla Ciebie upgradu na PCIe.

 

Reasumując, najlepiej chyba będzie, jeśli zostaniesz przy obecnym rozwiązaniu - skoro jesteś zadowolony. A sam temat jest dla mnie dość zagadkowy, bo u mnie Cloudy na ALC1150 mogą zagrać tak głośno, że bez problemu można ogłuchnąć.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przepiąłem Cloudy na Realteka na tył dla bezpieczeństwa. Tak chodziło mi o głośność, ale przy 50% jest bardzo głośno i nic nie trzeszczy, więc jakość dźwięku nie spada (pewnie spada przy 80-100%).

3. Okazuje się, że mam ALC892 nie 1150 (przepraszam za błąd). Czyli Xonar DXG nie nadaje się na osobne lepsze źródło dla słuchawek? Widziałem jeszcze Creative G1 - nie wiem czy jest coś warta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bull3t napisał:

Zarówno Xonar, jak również Creative G1(recenzja) powinny przynieść oczekiwaną poprawę głośności (i jakości).

Czytałem właśnie tą recenzję. Chyba zdecyduję się na Creative G1 (zależy mi na poprawie głośności i nie straceniu jakości dźwięku). Myślę, że bez dodatkowych bajerów w equalizerze karta i tak ma lepsze wzmocnienie dźwięku (ewentualnie spróbuję pod nią podpiąć też zalman mic1 razem z cloudami - mikrofon z cloudów jest gorszej jakości niż zalman). Dam znać jak wypadło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o nich i wiem, że są dobre, ale w razie czego tutaj też mam nie najgorszy mikrofon. Mimo wszystko Cloudy są dla mnie wygodniejsze (mówię o Alpha) :)

Zresztą jak otrzymam tego G1 to sprawdzę oba mikrofony (pierwszego Zalmana miałem 10 lat, teraz katuję 2 i jestem zachwycony, a wystarczy go podpiąć na kabel do Cloudów i mam też jak zintegrowany). Mimo wszystko dziękuję za ciekawe sugestie. Dam znać jak wrażenia odsłuchowe z nowej karty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dirian napisał:

Lepiej poszukać używanego Xonara XD, pod Cloudy będzie spoko. Ten G1 to wg mnie strata kasy, gra to jak porządna integra.

Tylko, że moja integra nie jest porządna (gdyby to był ALC 1150 to jeszcze może by to jakoś uszło, ale w recenzji z audiofanatyka, który jest bardzo cenionym portalem znawców tematyki audio ta G1 sprawuje się zdecydowanie lepiej od mojej ALC892). Chociaż gra znośnie to jednak brak wzmocnienia na tylnym panelu bardzo irytuje. Dźwięk w Cloudach jest dobry, ale po prostu zbyt cichy (naczytałem się, że są łatwo napędzane przez integry - jak widać nie do końca). Jak wcześniej wspomniałem zwykła karta za kilka zł znacząco podbija mi głośność (bez strat w dźwięku chyba, że odpalę ją na 100%, ale to grzanie się i piski spowodowały, że boję się o słuchawki dlatego używam tylko wejścia mikrofonowego), tak więc ta powinna dobrze wzmocnić mi słuchawki. Poza tym wydawanie ponad 200 zł na kartę dźwiękową dla osoby, która nie jest audiofilem i nie potrzebuje super dźwięku też jest bez sensu (jakość jest ok, ale potrzebuję zwiększyć głośność) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco - karta rzeczywiście znacznie podbija głośność (jakość jest zachowana), ALE generuje szum podczas gdy przerywam słuchanie np na odtwarzaczu lub filmu na YT. Nie da się tego usnąć i irytuje to dość konkretnie. Szum nie jest super głośny, ale jednak słyszalny. Cóż chyba jednak karta idzie do zwrotu i muszę męczyć się z Realtekiem.

Chyba, że jest coś trochę droższego i nowego (tak do 200zł) i nie będzie powodowało tych szumów? Może Maya?

Ewentualnie, czy to znane dość cudo da radę? https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prodigy Cube Black na stockowym OPAMP gra świetnie (ustawiony na 60% mocy), zero szumów, wzmocniony mikrofon i słuchawki. Nie próbowałem jeszcze wejścia na 6.3 mm, ale nie wiem czy to robi różnicę względem 3,5mm?

Jedyny minus tej karty to problem z 64 bitowymi syst operacyjnymi, a mianowicie:

- jeżeli ustawimy mikrofon na 24 bity, zaczyna wariować tzn. przestaje działać dźwięk na wyjściu audio, mikrofon nie jest wykrywany np. przez komunikatory typu Teamspeak3. W takim wypadku jedynym wyjściem jest odinstalowanie sterowników i ponowne podpięcie do komputera. Wtedy wszystko wraca do normy (domyślnie mikrofon ustawia się na 16 bit i wówczas wszystko działa).

Zastanawiam się jeszcze nad wymianą nad MUSES8820. Czy zrobi to dużą różnicę? Obecnie moim zdaniem urządzenie gra bardzo fajnie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wpięcie 2 słuchawek jednocześnie do złącz 3,5 mm oraz 6,3mm spowoduje, że obie pary będą grały ciszej?

Jeszcze 1 pytanie - czy powinienem zmienić ustawienia próbkowania na 24/96? Czy w przypadku, gdy utwór (większość) będzie nagrana w niższej jakości będzie jakiś problem z dźwiękiem? Obecnie mam ustawione domyślnie 24/44100.

Ciekawostka - mikrofon w Cloudach jest zauważalnie gorszej jakości od Zalman Mic-1. Porównywałem i pytałem kilku osób o opinię. W obu przypadkach brak jest szumów, ale mikrofon ze słuchawek zbiera dodatkowe dźwięki z komór (można to zlikwidować redukcją szumów, ale traci się na jakości dźwięku) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...