Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

davis87

Komputer Intel/Nvidia do 4000zł

Polecane posty

Tez jestem za GF, ale IMO Radeon 4870 jest bardzo opłacalny i bardzo wydajny z tego co wiem.

PS Co do prądu... ja mam zasilkę 550W, ale jak bym miał mieć kompa, który potrzebuje zasilki 800W, to bym się chyba złapał za głowę... nie każdego stać na super wysokie rachunki za prąd, a jak komp chodzi kilka - kilkanaście godzin / dobę to łatwo policzyć. No i dodatkowo drugi komp czyli jakieś dwa razy tyle - i tak rosną rachunki.

PS 2

"miałem lata świetlne temu Radeona i mi się popsuł, więc nie lubię ATi"
- jeśli o mnie się rozchodzi, to zwyczajnie przywiązałem się do tej marki. Zwyczajnie nie lubię AMD ATI dlatego, że marka ta nie przekonuje mnie. AMD swoje dobre lata miało, teraz też ma, ale Intel i nVidia jednak górują. AMD ATI natomiast "ratuje się" (tak to odbieram) obniżką cen.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, jak weźmie Geforca... Ale mimo wszystko nie podoba mi się takie przywiązanie do marki. Współczesne niewolnictwo...

GTX 260/HD4870 1GB spokojnie Ci wystarczy. Na moim Radeonie wszystko śmiga na 1600x1200, czasem już braknie pamięci, więc AA trzeba sobie darować, ale Ty takiego problemu mieć nie będziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, GTX260 jest bardzo szybki, ale w porównaniu do np. GTX275 już taki szybki nie jest (GTX285 nie jest w ogóle opłacalny - kilka % więcej wydajności w stosunku do GTX275 i kilkadziesiąt % droższy - była już o tym dyskusja i weź to pod uwagę!) - a jak wiadomo, niestety komputery dość szybko się starzeją. Jeśli miałbym kasę na GTX275, lub HD4870, brałbym właśnie jedną z tych kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na firmach kart graficznych o tyle dobrze, by Ci dobrze doradzić, ale patrz przede wszystkim na chłodzenie - większy wiatrak = cichsze chłodzenie. Reszta to już tylko wygląd samej karty, wejścia (np. dodatkowe HDMI) i ilość dodatków: kabli, przejściówek no i jakaś gra, co jest zbędne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Napisałem się w temacie i nic, a wszedł Vantage do tematu i z marszu przekonał autora do GTX 275 :wink: .

Różnica w cenie między GTX 260 a GTX 275 to ~30%, a w wydajności >15%. Warto? Moim zdaniem nie...

Jak napisałem - mój HD4850@HD4870 starcza do nawet trochę wyższej rozdzielczości (1600x1200), a jeśli nie starcza, to ze względu na małą pamięć (FC2 z AA i GTA IV)...

No chyba, że komputer nie będzie modernizowany, to wtedy tak. Ale w tym przypadku GTX 275 traci sens ze względu na brak DX10.1, który się przyda przy DX11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał już Ventage GTX285 jest po prostu nieopłacalny. Z tych dwóch kart wybór jest oczywisty GTX275. Co do firmy to IMO jest to kwestia kosmetyczna. Większość konstrukcji jest bowiem na zbliżonym poziomie, więc to kwestia gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Autor

Fajny config, ale:

Zmień GTX285 na GTX275 np. ZOTAC (dla szpanu) albo coś innego ;]

Zmień procka na E8400 (650zł) a za pozostałe 450 kup lepszą płytę. Jak chcesz mieć hardcorowy zestaw to dołóż do Asus Rampage Formula (wypas pełen), albo po prostu kup DFI DK P45 T2RS i Q9550... Obydwie płyty są zrobione do podkręcania, ale przy Rampage jest więcej fajerwerków i ma lepszy support troszkę..

Wybór należy do Ciebie.

PS- wydze że ma 4 koła do wydania to składam zestaw pod taką cenę.

Wiem że P5B Deluxe to też mobo, ale jak kupi te płyty ode mnie nie przekroczy budżetu ;] A do tego zestawu jak ulał pasują... Jeszcze jakaś fajna obudowa kiedyś i będzie Hihg-endowy kombajn :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac wszystkie komenatrze bylbym najbardziej sklonny do zakupu takiego zestawu:

1. Intel core 2 Quad Q 9550 1220 zł

2. Zotac Gf GTX 275 za okolo 1100 zł

3. DFI DK P45 T2RS za 630 zł

4. 4 GB ramu za kolo 300zł

procesor zdecydowanie za drogi

chcialbym cos w granicach 700 - 1000 zł

moze lepiej jakis mniejszy quad albo E8400 , E8500 czy może 8600 czy one sie duzo roznica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Jak tak czytam te posty to davis87 powoli sie gubię o co Ci chodzi masz 4k na kompa i żałujesz dołożyć 200zł do proca a zresztą q9550 kosztuje 1090zł ?? 4 gb ramu masz za 230 zł Gigabyte GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit za 960 zł cen nie podaje z kosmosu tylko z esc i e8600 jest nieopłacalną inwestycją

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale jestem z krakowa i w najtanszym sklepie o nazwie bitcopmuter ceny przedstawiaja sie nastepujaca:

1. ten Quad Q9550 kosztuje 1220 zł

2. Ram Geil 2x2gb 1066 mhz 322zł

3. plyta DFI P45 T2RS 620zł

4. karta graficzna GTX275 kolo 1100-1300 zł (zalezy od prodcent)

i do tego jeszcze trza dokupic obudowe, zasilacz, system windows xp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Krakowskich sklepów się nie wypowiem, bo nigdy w nich nie byłem, ale faktycznie ESC, KDO itp. byłyby chyba lepszymi wyborami. A co do PC, to wszystko ok, poza systemem. Nie kupuj XP, ściągnij z neta Win 7 RC. Już teraz jest to świetnie działający system, a póki co darmowy. Płacić będziesz musiał dużo później, więc teraz wydasz więcej na lepsze komponenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze 3 grosze o prockach.

Na forum jest wielu fanów quadów, ale do grania nie mają one jeszcze sensu. Idąc w E8400 będziesz miał i tak najwyższą możliwą wydajność (prócz Core i7), a zanim cztery rdzenie będą miały sens, to tyle wody w Wiśle upłynie, że o Q9xxx nikt nie będzie pamiętał.

Owszem, jeśli kasa nie gra roli, to cztery rdzenie mają sens, ale wtedy lepiej od razu w i7 920 iść.

Chyba że wierzysz, że nagle pojawi się masa ekskluziwów na PC (a nie tytułów multiplatformowych), wtedy można w quada pójść. Ale obecnie liczba quadów (za Steam) to niecałe 15%, kto więc będzie robił gry dla takiej mniejszości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem w innym temacie:

wyciąganie takich wniosków na podstawie smarków i 2 starszych gier jest raczej mało obiektywne... Tak, OGÓLNIE na tą chwilę E8400 jest lepszy, ale myślmy bardziej perspektywicznie.

Nie zgadzam się też z teorią, że jak Quady będą wykorzystywane, to i tak nikt nie będzie o nich pamiętał. Tak samo, jak nikt nie pamięta o Athlonach X2, które swoją premierę miały... w 2005 roku. Jak architektura jest dobra, to te parę lat pociągnie.

Przykładem jest GTA IV - w tej grze naprawdę warto mieć 4 rdzenie...

Co do i7 - nie jest przyszłościowe. Tzn. jest, ale kosztem drożyzny. Wygląda na to, że i7 będzie czymś takim jak Athlon FX - strasznie drogim i nieopłacalnym procesorem na inną podstawkę. Intel ma wycofać najtańsze modele i7 po premierze i5, którego będzie można nazwać perspektywicznym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ostatecznie kupuje taka machine:):

1. Intel Core 2 QUAD Q9550 2,83 GHZ - 1083zł

2. GeForce EVGA GTX275 896MB DDR3 (684 zegar chipu/2430 zegar pamieci/1476 zegar shaderow) - 1105 zł

3. DFI LanParty DK P45-T2RS - 537 zł

4. Seagte 500GB ST3500418AS SATA II 16 MB 7200.12 - 220zł

5. OCZ Technology 4GB 1066 MHz Dual Reaper CL5 - 276zł

6. Zasilacz - OCZ STEAL THXSTREAM 600W SLI 120 - 276zł

7. Obudowa - ok.250zł

9. Windows XP HOME SP3 - 320zł

Lącznie caly zestaw - 4067zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...