Skocz do zawartości

Polecane posty

Poszukuje dobrej książki fantasy (Może być coś ze Świata Dysku) gdzie jest dużo walk, magii i lekka domieszka humoru.

Silmarilion czy Władca pierścieni to chyba zbyt oczywiste. To polece ci jeszcze "Kłamce" Ćwieka. O tym jak Loki zaczął współpracować z bogiem smile_prosty.gif Wiedżmin Sapkowskiego albo trylogia Czarnego Maga Trudi Canavan. O, jeszcze jak ci się chce czegoś naprawdę humorzastego to poczytaj sobie książki o Jakubie Wędrowyczu Pilipuka. Polecam zacząć od "Kronik Jakuba Wędrowycza" smile_prosty.gif Miłej lektury

O wszystkim słyszałem :D Włacę czytałem, a Silmarillionu na razie nie chcę czytać. Wiedźmina 2 razy przeczytałem i jestem na 2 części Trylogii. Potem właśnie chyba ogarnę Kłamcę i Wędrowicza. Dzięki!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Chyba masz na myśli 2 część sagi- trylogia jak sama nazwa mówi to 3 tomy a nie 5 tongue_prosty.gif To dalej ciągnij z Wiesiem bo to kawał fajnej lektury. Ew. możesz jeszcze dorzucić do listy Kroniki Czarnej Kompanii i Malazańską Księgę Poległych.

Edytowano przez repta2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Chciałbym was zapytać, od której książki Stephena Kinga najlepiej zacząć?

Ponieważ to będzie moje pierwsze zetknięcie nie tylko z twórczością tego autora, ale ogólnie z tym gatunkiem.

Która jego książka najbardziej odpowiada gatunkowi horror?

A ja polecę Carrie - pierwsza, którą mu wydano, dość krótka, horror, szybko się czyta (na jeden wieczór) - na zapoznanie się z Kingiem w sam raz. A potem Miasteczko Salem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Chciałbym was zapytać, od której książki Stephena Kinga najlepiej zacząć?

Ponieważ to będzie moje pierwsze zetknięcie nie tylko z twórczością tego autora, ale ogólnie z tym gatunkiem.

Która jego książka najbardziej odpowiada gatunkowi horror?

Skoro pytasz jak zacząć swoją przygodę z horrorem to nie pozostaje mi nic innego jak polecić Lovecrafta. Z tego względu iż w horrorze(gatunku) istnieje wiele nawiązań do jego twórczości. Łatwiej ci będzie niektóre smaczki uchwycić :) A z Kinga na początek Miasteczko Salem i Lśnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedź w imieniu własnym :D

Masz na myśli Malowanego Człowieka Petera V. Bretta?

Warto. Czyta się przyjemnie, kontynuacja jest jeszcze lepsza. Fabuła wciąga, wizja świata stworzona przez autora jest ciekawa. To nie arcydzieło, ale z pewnością jedna z lepszych napisanych ostatnio książek fantasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie w imieniu znajomego - Człowiek Malowany - warto przeczytać?

Żeby nie było, że tylko jedna osoba Ci poleciła - WARTO. Jak najbardziej, pierwszy tom trzyma w napięciu, a potem jest tylko lepiej. Tylko uważaj na "lakier" na okładce, który podczas czytania książki szybko schodzi z okładki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedź w imieniu własnym biggrin_prosty.gif

Masz na myśli Malowanego Człowieka Petera V. Bretta?

Warto. Czyta się przyjemnie, kontynuacja jest jeszcze lepsza. Fabuła wciąga, wizja świata stworzona przez autora jest ciekawa. To nie arcydzieło, ale z pewnością jedna z lepszych napisanych ostatnio książek fantasy.

Kontynuacja, czyli Pustynna Włócznia, dobrze mniemam? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie kupiłem nie dawno książkę Lee Child'a Poziom Śmierci, i jest to pierwszy tom przygód Jacka Reachera. Moje pytanie jest następujące jak się to czyta? Bo książek jest całe mnóstwo, trzeba czytać po kolei? Czy to nie znaczenia? Jak radzicie? Jeśli np. teraz kupię 61 Godzin Lee Childa i przeczytam po Poziomie Śmierci coś stracę? wink_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JediMati

Sprawa ma się trochę jak z oglądaniem "Z archiwum X" (chociaż nie wiem, czy to porównanie coś dla Ciebie znaczy - oglądałeś?), każdy odcinek to inna sprawa, choć mogą być drobne nawiązania do wcześniejszych zdarzeń. Poza tym bodajże ósmy tom przygód Jacka jest prequelem do całości, czyli wyjaśnia niektóre nawiązania z wcześniejszych tomów. A wchodzący niedługo film Tomem Cruise'em bazuje na tomie chyba jedenastym. Jak widać nikt się kolejnością nie przejmuje. Radzę zrobić to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tzar

Pewnie, że oglądałem Z Archiwum X. Kultowy serial, odnośnie Lee Childa. Czytałem na Wikipedii, że następny w kolejności tom po Poziomie Śmierci to Uprowadzony. Ogólnie czytanie według kolejności nie przeszkadza mi, o ile większość tomów stoi na równym poziomie i nie są to zapychacze wink_prosty.gif

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że takie serie są całkiem znośne, o ile nie czyta się zbyt wiele części pod rząd. Schematy są tam powielane masowo - niektórzy autorzy klepią wszystko na jedno kopyto. Ci lepsi robią to tak, że każdą książkę czyta się dobrze, ale nawet i u nich można się szybko przesycić. A gdy czyta się jedną na jakiś czas, to wszystko gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy potrzebuje pomocy! Zbliżają się święta i trzeba zrobić prezenty najbliższym, i dlatego jutro jadę do Empiku. Chcę kupić Ojcu jakąś książkę, bo uwielbia literaturę podróżniczą. Ale właśnie nie mam zielonego pojęcia co mu kupić, przeczytał wszystkie książki Cejrowskiego, Pałkiewicza, większość Fiedlera i parę Halika. Może macie jakieś propozycje? Liczę na waszą pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jedi

A "Zaginione miasto Z" już kupiłeś? Jeśli nie, to upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. wink_prosty.gif Z innych tytułów mogę zasugerować "Po Syberii" Colina Thubrona - znakomita rzecz.

@down

Tak, żebyś mógł dostać? A skąd ja mam wiedzieć, co oni tam będą, a czego nie będą mieli? Sorry, ale w tej sprawie się nie orientuję.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tzar

Dzięki za propozycję ale Zaginione Miasto Z zostawiam dla siebie smile_prosty.gif Ale zainteresowało mnie Po Syberii, nie tylko dla Ojca ale i dla siebie wink_prosty.gif Tylko jestem ciekaw jak będzie z dostępnością u mnie co.gif Masz może na wszelki wypadek coś popularnego? Żebym mógł spokojnie dostać?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam wszystkich, ostatnio czytałem Metro 2033 i uważam, że książka miażdży klimatem. Najbardziej mi się podobało to, że w lekturze były poruszane dosyć kontrowersyjne tematy takich jak: istnienie Boga, cel egzystencji ludzkości itp. Moje pytanie brzmi czy polecicie mi jakąś fantastykę z równie mądrym podejściem do życia? Zastanawiam się nad "Zatopione miasta" i sagą "Hyperion", ale może polecicie mi coś jeszcze :D. Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tzar

Dziękuje ci bardzo za pomoc, jesteś jak zwykle najlepszy. Byłem dzisiaj w Empiku i bez problemu dostałem książkę Po Syberii, nawet nie było problemu z dostępnością aż się zdziwiłem. Chciałem kupić Rosie Madder, Jesienna Miłość czy Strażnik Sadu to nie mieli. Odnośnie książki wydaje mi się, że Ojciec będzie bardzo zadowolony, po przeczytaniu Syberii Pałkiewicza był oczarowany. To myślę, że jak przeczyta Po Syberii Colin'a Thubron'a to będzie zachwycony, czytałem parę stron i książka napisana jest bardzo pięknym poetyckim językiem. Powiem ci nawet szczerze, że jutro rano zacznę ją czytać żeby skończyć do poniedziałku wink_prosty.gif Jeszcze raz ci bardzo dziękuję, i życzę tobie i wszystkim forumowiczom Wesołych Świąt :)

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sawto

"Zatopione miasta" to zdecydowanie więcej akcji niż przemyśleń, natomiast "Hyperion" to bardzo dobry wybór. Poza tym śmiało sięgaj po powieści braci Strugackich, np. "Piknik na skraju drogi". W ogóle takich "filozoficznych" książek SF jest bardzo, bardzo wiele i ile bym nie wymienił, to i tak pominę jakieś bardzo ważne dzieła. Dlatego daruję sobie wysilanie pamięci i wskażę coś lekkiego w czytaniu, ale zarazem dającego do myślenia - "Genezis" Bernarda Becketta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sawto

Tak jak wspomniał Tzar, takich książek jest dość dużo. Ja ze swojej strony polecam "Gre Endera" Orsona Scotta Carda. Książka już posiadająca swoje lata, ale nadal świetna, możesz potem sięgnąć po kolejne części serii, które są jeszcze bardziej filozoficzne. Swoją drogą czytając "Metro 2033", w pewnych momentach, miałem lekkie wrażenie wzorowania fabuły, na "Grze Endera".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...