Skocz do zawartości

Polecane posty

@lunatyx

Krótkie i może niezbyt mądre pytanie. Który wydanie "Gry o Tron" jet lepsze? To wydanie "serialowe'' czy stare? Któreś ma lepsze tłumaczenie, korektę bardziej dopieszczoną czy lepszy papier?

Stare wydanie Gry o Tron ma mniejszy rozmiar, gorszej jakości papier i mniejsze literki i według mnie bardzo brzydką okładke. Natomiast nowe wydanie jest nie znacznie większe, lepszej jakości i papier jest biały a nie żółtawy. Litery są dosyć duże i nie ma problemów z czytaniem i oczy się tak nie psują, do tego okładka jest niesamowita i bardzo klimatyczna i mamy do wyboru miękką okładkę jak i twardą. mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłem. Ja posiadam obie wydania ale polecam nowe wydanie :) a co do korekty i tłumaczenia ja jakiś tam różnic nie znalazłem.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe. Ma poprawione tłumaczenie (podobno), biały papier zamiast toaletowego (czy tam ekologicznego, zwał jak zwał), no i większy format, co między innymi równa się większa czcionka (co dla mnie akurat ważne).

Inna kwestia jest taka, że serialowe wydanie ma dopiero "Gra o tron" i na dniach wyjdzie "Starcie królów", raczej na pewno na "Nawałnice mieczy" (i dalsze) będzie trzeba poczekać do kolejnych sezonów serialu (zakładając, że takowe będą).

[Edyta] JediMati - ubiegłeś mnie :D

Edytowano przez Dav1d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ci polecam kupić nowe jak i stare wydanie, bo i tak będziesz zmuszony by kupić Nawałnice Mieczy jak i pozostałe Tomy w starym wydaniu. Bo nie wierzę, że będzie ci się chciało czekać do premiery 3 Sezonu :), a na półeczce klimatycznie i fajnie wygląda stare wydaniu i obok nowe ale jak kto woli, czyli krótko nowe wydanie jest lepsze i tyle.

@Dav1d - Wybacz stary :)

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tomy 2-4 ze starego wydania, pierwszy serialowe i Taniec z oczywistych względów nowe i nie narzekam. Papier w starych wydaniach w żadnym wypadku nie jest żółtawy, jest odrobinę bardziej szary ze względu na zastosowanie papieru ekologicznego. No i te stare okładki mimo wszystko swój urok mają. Opcja z zakupem obydwu wersji raczej tylko jeśli jesteś fanbojem. I masz serial na DVD, żeby było z czym komponować (ja nie mam i nie żałuję... nawet nie oglądałem, widziałem kawałek pierwszego odcinka jakiś czas temu i nie przypadł mi do gustu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam książek w klimatach postapokaliptycznych. Dobrze by było, aby ktoś polecił książkę, którą przeczytał, a nie wyszukał w necie, bo takie też są... Metro 2033 i 2034, Piter, Droga, Piknik na skraju drogi, Bastion już są, więc nie polecajcie :) Mogą to być też książki pokroju Sopel/Śliski. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kupiłem wersję serialową. Nawet tanio bo po 39,20 zł była jaka promocja w księgarni. I fakt jak się przyjrzeć to jest bardzo duża różnica w jakości papieru. Drugi już wyszedł w wydani serialowym (okładka miażdży!) a potem się pomyśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam książek w klimatach postapokaliptycznych. Dobrze by było, aby ktoś polecił książkę, którą przeczytał, a nie wyszukał w necie, bo takie też są... Metro 2033 i 2034, Piter, Droga, Piknik na skraju drogi, Bastion już są, więc nie polecajcie :) Mogą to być też książki pokroju Sopel/Śliski. Dzięki.

Jestem Legendą, nowela Mgła z zbioru Szkieletowa załoga.

To pytanie pojawia się co chwilę więc możesz przeszukać wcześniejsze strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam książek w klimatach postapokaliptycznych. Dobrze by było, aby ktoś polecił książkę, którą przeczytał, a nie wyszukał w necie, bo takie też są... Metro 2033 i 2034, Piter, Droga, Piknik na skraju drogi, Bastion już są, więc nie polecajcie :) Mogą to być też książki pokroju Sopel/Śliski. Dzięki.

Polecam "Aleję potępienia" Zelaznego. Krótkie, ale świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie towarzysze ;)

Od dość dawna nie czytałem i mam ochotę na jakoś na prawdę dobrą książkę. Co mnie interesuje? Ostatnio czytałem Pitera i jestem wielkim fanem Metra, więc odpowiadałaby mi książka w tych klimatach. Najbardziej lubię fantasy i najbardziej pasowałaby mi książka w tych klimatach. Przeczytałem do tej pory trzy pierwsze tomy Wieśka i nie mogę się zdecydować czy ciągnąć do końca, czy zacząć z czymś nowym ;) Myślałem o Trylogii Czarnego Maga. Waham się między nią a Wiesiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freeq52

Witam, szukam książek w klimatach postapokaliptycznych. Dobrze by było, aby ktoś polecił książkę, którą przeczytał, a nie wyszukał w necie, bo takie też są... Metro 2033 i 2034, Piter, Droga, Piknik na skraju drogi, Bastion już są, więc nie polecajcie Mogą to być też książki pokroju Sopel/Śliski. Dzięki.

Hmmm... Za bardzo tychże klimatów nie lubię, jednak coś tam kiedyś się przeczytało ;]

Tak więc, myślę, że mogę Ci polecić "Deus Irae" Dicka i Zelaznego - wojna nuklearna, nowa religia, coś takiego.

I, na dobrą sprawę, to chyba wszystko, ponieważ nawet jeśli otarłem się o coś - prócz "Deus Irae" - postapokaliptycznego, to bardzo dawno i nie chciałbym nikomu mącić w głowie ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplarnia nie jest postapokaliptyczna.. tzn. w pewnym sensie jest, ale na pewno nie w tym, o jaki chodzi temu gościowi.

Ludzkość na skraju wymarcia? Jest

Zniszczona cywilizacja? Jest

Powrót do barbarzyństwa? Jest

Gruzy dawnej cywilizacji? Są

Ludzie zepchnięci na niskie pozycje łańcucha pokarmowego? Są

Świat w którym "bezpieczeństwo" to pojęcie abstrakcyjne? Jest

A że 5 miliardów lat do przodu i w połączeniu z niezwykle odważną wizją przyszłości? Ano, tak przy okazji... Zresztą klasykę wypada znać, a klimaty są mimo wszystko postapokaliptyczne. Tyle że apokalipsa miała miejsce dość dawno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thaarael

W Cieplarni nie ma tak naprawdę apokalipsy tylko ewolucja która podążyła w dość niespotykanym (jak na s-f) kierunku. Poza tym nie ma bomb atomowych i promieniowania radioaktywnego, a o to najwyraźniej chodziło kolesiowi który zadał pytanie:P . Sądzę, że to wyjaśnia sprawę i nie ma co dalej wprowadzać zamieszania. W każdym razie gdybym ja poprosił o książki postapokaliptyczne a dostałbym Cieplarnię to bym się zawiódł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thaarael

W Cieplarni nie ma tak naprawdę apokalipsy tylko ewolucja która podążyła w dość niespotykanym (jak na s-f) kierunku. Poza tym nie ma bomb atomowych i promieniowania radioaktywnego, a o to najwyraźniej chodziło kolesiowi który zadał pytanie:P . Sądzę, że to wyjaśnia sprawę i nie ma co dalej wprowadzać zamieszania. W każdym razie gdybym ja poprosił o książki postapokaliptyczne a dostałbym Cieplarnię to bym się zawiódł

Jak nie ma, jak jest (było), toż

Smardz wyraźnie stwierdza, że ludzkość upadła w wyniku nadaktywności Słońca, którego promieniowanie wysmażyło ludziom część mózgów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę Gildię Magów autorstwa Trudi Canavan (pierwsza część Trylogii Czarnego Maga). Zacząłem czytać niedawno, jestem w połowie i przyznam, że książka jest dobra. Ogólnie jest to Trylogia z kategorii "każdy fan fantasy powinien ją przeczytać" :)

EDIT:

Co do Hobbita poleconego przez readerCDA - nie polecam. Książka moim zdaniem nudna i nieciekawa. O ile Władcę jako tako przeczytałem z dosć dużym zainteresowaniem, o tyle przez Hobbita mimo, że duuuuużo cieńszego ciężko mi było przebrnąć. Ale to tylko moja opinia.

Przed trylogią Czarnego Maga warto najpierw przeczytać prequel pt."Uczennica Maga" (bardzo dobrze wprowadza w świat. A co do hobbita nie zgadzam się z tobą mi ta książka bardzo się podobała chociaż to osobiste odczucia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...