Jump to content
krzysiek525

Płyta i procesor, proszę o pomoc

Recommended Posts

witam, planuje bardzo mały upgrade komputere i prosiłbym o pomoc. Podzespoły które planuje wymienić to procesor i płyta główna.

Mój aktualny procesor i płyta to:

-AMD Phenom II B55 4x3200 6MB cache L3, 

-płyta główna MSI 870-G45, 

chciałbym wymienić procesor na odrobine nowszy, myślałem o AMD FX-8350, X8, 4.0GHz,   lecz wyczytałem, że on nie bedzie pasował do mojej płyty głównej,  i tu rodzi sie  moje pytanie, jaka płyta główna kupić żeby pasowała do procesora i do mojej obudowy: Modecom Twins.  Postanowiłem to powymieniać żeby zagrać w najnowszego asasins creeda i na tym zakończe moją grową przygode. Wiem że obudowę mam nie najlepsza. Ew. jakiś inny procesor? i prosiłbym o porade co do mojego pytania, z góry dziekuje. I jeśli to możliwe to mogły by to być używane rzeczy ponieważ chciałbym to zrobić nie wielkim kosztem.cena takiego procesora to ok.300 zł i chciałbym w miare tania płyte. pozdrawiam

Edited by krzysiek525

FX-y to nie są procesory dobre do gier, w zasadzie to wypadają tam niewiele lepiej od Phenomów.

Jak wygląda reszta sprzętu, tzn. zasilacz, karta graficzna, ile masz RAM-u?

No i skoro chcesz pograć tylko w Assassina, to nie lepiej kupić używane PS4 lub Xboxa One? Kupisz, przejdziesz i sprzedasz. Tym bardziej, że gra nie jest dobrze zoptymalizowana i kupno części po taniości nie zapewni ci w niej zbyt komfortowej rozgrywki.

pamięć RAM DDR3 Corsair Value Ram 2 x 4GB, razem 8GB

Zasilacz Corsair VS Series 450W 

GTX 660

Wolałbym tylko zmienić ten procesor. ponieważ po nowym roku mój brat zabiera komputer na studia, jeśli ten procesor odpada to jaki inny byłby w miare sensowny w podobnych pieniądzach?

Edited by krzysiek525