Jump to content
wotasd

Słuchawki z mikrofonem

Recommended Posts

Witam. Jako że dotychczasowe słuchawki zaczęły się rozpadać poszukuję czegoś nowego. Nie jestem za bardzo zorientowany w temacie a im więcej szukam i czytam w internetach tym jestem głupszy :P

Z wymagań: słuchawki zamknięte, mikrofon i zgodność z jak największą liczbą urządzeń (priorytetowo pc i ps4, opcjonalnie telefon, tablet).

Pytanie najważniejsze: coś taniego na 2-3 lata czy coś dobrego na kilka-naście lat za konkretne pieniądze. Przemyślę każdą propozycję

Pisząc tanie miałem na myśli kwoty 150-200 zł. Konkretne to powiedzmy Arctis 7 za 600zł. Budżet to w chwili obecnej kwestia ruchoma. Podłączał będę albo przez USB albo pod SB X-Fi Surround 5.1 Pro zależnie w co będą słuchawki wyposażone. 

Dnia 1.01.2019 o 13:46, herendil napisał:

PS. pod które wejscie wchodzi dzwiękowka? Dzieki

PCI, PCIe.

czy tu dzwiękówka z Asrocka p67 pro 3 bedzie ok...

Powinna być ok. Hyperx Cloud z założenia mają zagrać ze wszystkiego.

Ciekawi mnie też przedział 500-600 zł + karta jesli wymagana

Nie jestem pewien czy jest coś faktycznie godnego uwagi droższego od Cloudów, a zarazem tańszego niż Audio Technica ATH-PDG1/PG1 - jeśli mówimy o sprzęcie pozycjonowanym jako gamingowy. Gdyby spojrzeć szerzej (poza sprzęt określany jako gamingowy), to dobrze sprawdzić mogą się np. AKG K702 czy Beyerdynamic DT990.

Polecam przejrzeć te dwa zestawienia: #1, #2.

Nie muszą mieć w nazwie "gamingowe" żeby się dobrze na nich grało :) czytałem te dwa "artykuły?" sporo informacji, jednak bez szerszej znajomości muzyki ciężko jest sobie wyobrazić jak to dokładnie gra. Zamówiłem te cloudy, chyba najlepsze w tej cenie. Oglądałem też słuchawki Roccat z takim pilotem do włączania MIC, odbierania połączeń bluetooth i zmiany głosu w trakcie (fajna opcja) ale czytałem, że mają płaski dźwięk i średni mikrofon, więc jak za 800zl to tak średnio bym powiedział.

PS. Czy jest duża Różnica w dźwięku po podpieciu słuchawek na przedni panel obudowy a bezpośrednio do karty, i czy długość lub jakość kabla ( mam fajny długi kabel od starych superluxow 668b I byłoby mi łatwiej się przełączać pomiędzy słuchawkami a głośnikami, zamiast szperac pod biurkiem I przełączać) ma znaczenie? Osobiście zauważyłem, że jeśli podłącze słuchawki przez wejście w panelu na glosnikach to dźwięk jest jakby bardziej płaski niż bezpośrednio podłączone. 

Ps2. Jakbyś miał polecić DAC do PC to co by to było? Powiedzmy w granicach 100 zł +/-

Dnia 3.01.2019 o 00:33, herendil napisał:

czytałem te dwa "artykuły?" sporo informacji, jednak bez szerszej znajomości muzyki ciężko jest sobie wyobrazić jak to dokładnie gra.

Trzeba się zatem wybrać do jakiegoś salonu audio i posłuchać - inaczej może być trudno o właściwy wybór.

Zamówiłem te cloudy, chyba najlepsze w tej cenie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę słuchawki z mikrofonem, to mogą okazać się najlepsze. Gdy możesz "otworzyć się" na opcję z oddzielnym zakupem mikrofonu (np. Zalman ZM-MIC1), to najprawdopodobniej (w zależności od gustu) lepsze będą np. Snab Euphony AF-100, AKG K240.

Czy jest duża Różnica w dźwięku po podpieciu słuchawek na przedni panel obudowy a bezpośrednio do karty, i czy długość lub jakość kabla ( mam fajny długi kabel od starych superluxow 668b I byłoby mi łatwiej się przełączać pomiędzy słuchawkami a głośnikami, zamiast szperac pod biurkiem I przełączać) ma znaczenie?

U siebie nie zauważam takiej różnicy na ALC 1220, ale skoro Ty zauważasz to u siebie - to tak może być, musisz zawierzyć swemu słuchowi. Długość i jakość kabla zdecydowanie mogą mieć wpływ na jakość dźwięku.

Ps2. Jakbyś miał polecić DAC do PC to co by to było? Powiedzmy w granicach 100 zł +/-

Moim zdaniem lepiej przeznaczyć jakieś 200-250 zł, żeby to był już jakiś bardziej konkretny sprzęt warty wydanych pieniędzy. Zawierzyłbym audiofanatykowi i brał pod uwagę FX-Audio DAC-X3 oraz AudioQuest DragonFly Black, przychylając się jednak bardziej do wyboru drugiej opcji.

Mam problem z Tymi cloudami, nie działa mi mikrofon, w ustawieniach go wykrywa, ale sam mikrofon nie wykrywa dzwieku, szperałem w ustawieniach i nic, sprawdzalem przelacznik wyciszenia, wyłączone i ukryte urzadzenia. Słuchawek mi nie pokazuje wcale... Same sluchawki działają normalnie, tylko mikrofon nie. Wczesniej uzywalem mikrofonu z kamerki ktora jest pod USB, wejscie pod mic mam sprawne bo uzywalem wczesniej Trusta pod jacka i bylo ok. Na przednim panelu tez mikrofon nie dziala :/

Czytalem, ze musze kupic jakis adapter za grosze i przez usb pod adapter podlaczyc zeby dzialalo...

Edited by herendil

ok naprawiłem problem, podpiałem sluchawki do wejscia z tylu, a przedłużanym kablem mikrofon do panelu przedniego i działa (mikrofon z tyłu na karcie wykrywa, ale nie zbiera dzwięku, nie wiem czemu). Nie działało wczesniej bo mikrofon był ustawiony na 6% w ustawieniach (nie wiem czemu, ale mikrofon z kamerki dziall na tym ustawieniu normalnie) i dodatkowo mikrofon w tych słuchawkach jest kierunkowy i łapie z jednej strony więc musiałem go obrucic w swoją strone żeby lepiej łapał, jest ok. Dzięki za pomoc :)