Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mariusz Saint

Higurashi no naku koro ni

Polecane posty

Serce się raduje, jak pojawia się ktoś, kto od razu przejawia słuszne podejście do forumowej dyskusji :ok: Dopiero zauważyłem, że żadnego posta w temacie o Higurashi do tej pory nie popełniłem... Nie wiem już, czy pisałem o serii w czasach świetności tematu ogólnego, czy po prostu to ominąłem. W każdym razie, podzielam większość tutejszych opinii, wychwalam pod Niebiosa i tak dalej. Żeby dodać coś od siebie, zakończenie pierwszej serii do mnie trafiło. Choć bezpośrednich odpowiedzi nie dało, wyjaśniło całą sytuację w sposób bardzo prosty; ogólnikowy oraz cokolwiek niewiarygodny, ale i ciężki do podważenia (nie wspominając o tym, że, na swój pokrętny sposób, logiczny).

śpiewany po... angielsku)

Mam z tą piosenką dylemat. Sama w sobie jest bardzo ładna, ale słuchanie skutecznie zatruwają próby uzyskania angielskiego akcentu, co brzmi jeszcze gorzej niż "klasyczny" engrish (do którego mam pewną dozę sympatii). A jak już o mówimy o ścieżce dźwiękowej, mój ulubiony utwór to opening Rei - Super Scription of Data. Nie tworzy wprawdzie takiego "klimatu" jak OP pierwszej części, ale pod względem muzycznym, trafia w mój gust bezbłędnie.

na forum Tanuki

Warto powtarzać przy każdej okazji, iż Tanuki to (zdaniem sporej części forumowiczów) najlepszy sposób na skuteczne zniechęcenie się do anime w ogóle, jak i społeczności fanów. Ale to już nieważne, na szczęście trafiłeś tutaj :wink:

A teraz część zasadnicza, Pozwolę sobie podawać tylko numerki, zamiast cytować części pytań.

1. Na 90% mogę stwierdzić, że to paralizator był. Jeśli pamięć mnie nie myli, pokazano nawet jak dziewczyna używa go na swojej siostrze (a może to była jej babcia?). Pistolet był dopiero później, jak

Shion zaczęła świrować

i jedno nie miało związku z drugim. Natomiast czemu panna trzyma, jakby nie było, broń na wierzchu, pozostaje dla mnie tajemnicą. Dla obrony? W takiej malowniczej i spokojnej wiosce...

2. Najlogiczniejszym wytłumaczeniem byłoby to, że

Shion przeżyła

, jednak urok Higurashi polega na tym, że podpowiedzi zdrowego rozsądku na niewiele się zdają. Biorąc pod uwagę

nieskończoną ilość powtórzeń feralnego lata i pełen przekrój mniej lub bardziej fantastycznych przyczyn zgonów

, w zasadzie wszystko jest możliwe. Koleżanka mogła przyjść do niego zza grobu albo dopaść go z innego wymiaru. Wracając na ziemię, największe szanse mają u mnie opcje z halucynacjami oraz możliwość pokazania scenki z innego "rozdziału", którego nie pokazano w całości, a wydarzenia potoczyły się trochę inaczej.

3. Kai wprawdzie dalej czeka na swoją kolej, ale plotki o tym, że Rika i Bern

to ta sama osoba

, krążą od dawna. Nie zostało to chyba powiedziane wprost w oficjalny sposób, podobno sporo wskazówek znajduje się w grach Umineko, a tych jest 8 + materiały dodatkowe. Szczerze mówiąc, ciężko się połapać, kiedy mang, nowelek i gier z Higurashi/Umineko w tytule jest łącznie kilkadziesiąt. Chyba wszystko autorstwa tego samego człowieka, toteż pełny obraz uniwersum ze wszystkimi szczegółami daje dopiero zapoznanie się z całym tym materiałem. Ciekawostką jest tu "Episode X", czyli manga opowiadająca o wspólnych losach bohaterów znanych z obu tytułów. Niezwiązane to z kanonem i bardziej komediowe, ale i na to jest zapotrzebowanie.

Zresztą, nie wiadomo czy ostatnie słowo w świecie "When They Cry" już padło. Ookami Kakushi (na szczęście) było całkowicie odrębną historią, ale w sprawie najnowszego dzieła Ryukishiego07 - Higanbana no Saku Yoru ni, nic jeszcze nie jest pewne.

4. Chwała Ci za tego posta, gdyby nie on, dokonałbym żywota w przeświadczeniu, że to Keichi pływał sobie, udając Iron Maiden z Resident Evil 4. Szybkie przeszukanie moich źródeł wykazało, że (co wielce zaskakujące nie jest) Rina, jak większość bohaterów,

zginęła kilka razy

. Nie wszystkie zostały pokazane w anime, zatem z całą pewnością mogę stwierdzić, że to była tylko przebitka z alternatywnego przebiegu wydarzeń.

5. Tu mógłbym odpowiedzieć podobnie jak na pytanie 2. Rozwinę myśl, przedstawiając moją teorię. Pod koniec pierwszej serii dowiedzieliśmy się, że z jakiegoś powodu, Keichiemu

zaczęły mieszać się wydarzenia z poszczególnych "rozdziałów", czego świadoma była również Rika. Bohater musiał zatem przypomnieć sobie jak oswobodził wujka z ziemskiej egzystencji w przeszłości (ze swojego punktu widzenia). W międzyczasie nastąpił reset, sytuacja wróciła do punktu wyjścia i wszyscy znowu byli żywi. Upraszczając: ten arc to rozkmina protagonisty na temat zbrodni, której w "obecnej rzeczywistości" nie popełnił.

6. Twoje wyjaśnienie wystarczy mi w zupełności. Mając przed sobą tylko kilka sekund życia, chłopak chciał jak najszybciej przejść do sedna omawianej sprawy, tak myślę. Mówił zapewne o tym, że

to on zabił dziewczęta (albo one jego), ewentualnie miał na myśli tajemnicze zniknięcie zwłok i/lub strzykawki którą go potraktowano

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że otrzymałem tak szybką odpowiedz. Będę miał materiał do analizy jak ze znajomym zaczniemy wnikać dogłębniej w świat Higurashi (spostrzeżenia postaram się przelewać na to forum :>)

Co do ulubionego utworu, jest to zdecydowanie (i to nie tylko z anime, ale także uważam go za jeden z najlepszych jakie do tej pory słyszałem) jest Higurashi no Naku Koro ni Main Theme (<ciach> teraz poprawny link :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=UuofG8a7EEk). Opening 1 serii też świetny, niezwykle klimatyczny. Reszta utworów co najmniej dobra.

iż Tanuki to (zdaniem sporej części forumowiczów) najlepszy sposób na skuteczne zniechęcenie się do anime w ogóle, jak i społeczności fanów.

Ha, też zauważyłem, że rozmowa na forum jakoś za bardzo się nie kleiła, no ale skoro widzę forum skierowane na dyskusję o anime, to myślałem, że rozmowa jakoś się rozwinie, tym bardziej, że Higurashi jakimś tam przeciętniakiem nie jest... A co do zniechęcania, to po niektórych recenzjach rzeczywiście odechciewa się nawet zacząć nowe anime.

Higanbana no Saku Yoru ni

To wywołało u mnie wieeelki uśmiech na twarzy :D Nie miałem pojęcia o nowym projekcie Ryukishiego07. A Ookami Kakushi to imo była drobna porażka, ani to jakieś tam trwożne, mało interesujące. Mimo, że oglądałem stosunkowo nie dawno nie pamiętam prawie nic z fabuły tego anime, (w porównaniu np. do takiego Death Note'a którego pamiętam całkiem nieźle, przynajmniej zarys ogólny intrygi) Najlepsza w Ookami była reklama Hassaku (tego owoca) :D

Przejdźmy do rzeczy.

1. Nosiła broń,

paralizator był "domeną" Shion

, która zresztą w 1 odcinku Rei (chyba) mówi, że w jej szkole nie wypada chodzić bezbronnym (czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie) Oto dowody :>

<ciach>

Na 1 zdjęciu widzimy Renę i Mion, która wyraźnie ma przy sobie broń. Zdjęcie 2,

Shion (Mion jest w tym czasie w więzieniu) podczas sceny samobójstwa Riki, będąc przebraną za Mion. W prawej ręce trzyma paralizator, przy sobie ma broń.

Zdjęcie trzecie, ta sama scena co w drugim tylko akcja dzieje się chwilę później

2. Pozostaje przy wersji z przewidzeniem, z racji tego, że odpowiedzią na rozdział 2 jest rozdział 5 oglądany oczami

Shion, która ginie przy upadku z balkonu, Mion w tym czasie już od jakiegoś czasu leży na dnie studni w podziemiach posiadłości Sonozakich

3. Co do Umineko i Higurashi, tutaj bez mangi daleko nie zajdę chyba (jak słusznie zauważyłeś) co nie zmienia faktu, że spróbuje odnaleźć jak najwięcej wskazówek. Szkoda, że ani manga ani visual novel nie wychodzą w języku polskim, bo z angielskim u mnie nie najlepiej :<. Choć pewna grupa zajmuje się tłumaczeniem Higurashi, pracuje nad 3 rozdziałem, czytam na bieżąco :P.

Jak przeglądałem odcinki w szukaniu sceny z bronią przypomniała mi się pewna scena. Rozdział 1, odc 4

Keichii ucieka przed Reną przez las. Wpada na grupę kolesi w szarych mundurach, oni rozpoczynają za nim pościg. W końcu zostaje przez nich ogłuszony i... budzi się u siebie w domu. Teraz przypominamy sobie scenę w której Keichii zostaje prawie przejechany przez gościa ubranego w ten sam strój. Z serii Kai wiemy, że jest to oddział podlegający Takano. Czego ona mogła chcieć od chłopaka, jaką korzyść z jego śmierci? Ba, czemu kiedy wreszcie Keichii został złapany żołnierze zostawili go mimo wszystko z Reną. Przerazili się jednej dziewczyny z tasakiem? Mieli zbadać poziom choroby Keichiego? Potrzebowała kolejnego obiektu do badań, jak Satoshiego? A może Rena znalazła go nieprzytomnego w lesie, nie zastała napastników i zaniosła / zaprowadziła go do domu? Czemu zrobili to w tak brutalny sposób (samochód, pobicie), skoro za moment go zostawili. Dziwna sytuacja, czekam na opinie

:D

Sorki za linkowanie, jak wrócę do domu wrzucę odpowiednio edytowane zdjęcia jako załącznik.

Ok, wysyłam załącznik, 3 fotografie.

PS. Mogę wklejać linki do YouTube?

MSaint>>>linki do YT są ok.

No dalej, naprawdę nie ma nikogo kto chciałby podjąć dyskusję o tajemnicach Hinamizawy? Sam ze sobą nie pogadam! Czekam też na wasze pytania i wątpliwości, spróbujemy rozwiązać je razem. Prawdę mówiąc, mógłbym wbić na jakąś zagraniczną stronę o tym anime i przeczytać całą Higuraszopedie, ale... zero w tym frajdy, wolę podyskutować i zastanawiać się, wymieniać przemyśleniami. To jest imo ciekawsze. Więc koledzy i koleżanki, klawiatury w dłoń i pisać!

post-56224-1300214526_thumb.png

post-56224-1300214629_thumb.png

post-56224-1300214667_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za double posta, powstaje on głównie w celu odświeżenia i ponownego zachęcenia do dyskusji.

Ok, teraz ważniejsza treść, mianowicie zastanawiałem się nad sceną o której wspominałem w punkcie czwartym. Doszedłem do wniosku, że nie ważne jest to JAK do niej doszło, tylko CO przedstawia, jaki jest jej sens? Widzimy tam, jak już wspomniałem najprawdopodobniej (ba, teraz jestem pewny)

ciało Ritsuko

. Skąd ta pewność? Analiza! W sumie to bardzo proste, szczególnie po obejrzeniu całego sezonu pierwszego. W ostatnim rozdziale pojawia się motyw, że

wujek Satoko z pomocą Ritsuko próbuje dobrać się do pieniędzy omotanego przez Rinę ojca Reny

. Z tego i np sceny w barze

w Okinomiya (można wnioskować, że tam właśnie mieszkają kochankowie)

wynika, że

Ritsuko jest razem z Houjou Teppeiem (nie jestem tylko pewien czy ich związek to na pewno za sprawą miłości, czy może tylko próbują zyskać kasę na zasadzie wspólników, możliwe też, że Teppei jest alfonsem Riny)

. Ok, ale co nam to daje? Ano bardzo wiele, pozwala to na wyjaśnienie znaczenia sceny z odcinka dziewiątego. Skoro

Rina została zamordowana, Teppei nie miał po co siedzieć w Okinomiya, przypomniał sobie o swojej "własności" w postaci domku w Hinamizawie i Satoko którą brutalnie wykorzystywał. Warto dodać, że w serii Kai, w rozdziale poświęconemu walce o Satoko Rina ani razu się nie pojawia, prawdopodobnie jest martwa. Nie pamiętam czy jakaś postać wspomina o niej w rozmowie.

Oto moje wytłumaczenie znaczenia tej paro sekundowej sceny :)

PS. To co czyni Higurashi tak niezwykłym tworem, jest imo to, że w każdym rozdziale

ukryte są wskazówki dzięki którym możemy próbować się domyślić kto rzeczywiście stoi za całą intrygą. Jednak są one ukryte w gąszczu fałszywych informacji. Gwoździe w dłoni truposza mogą być jedną z tych fałszywych wskazówek, które mają nasze podejrzenia skierować na i tak już bardzo podejrzanych Sonozakich

:>

Informacje o wskazówkach wyczytałem z mangi, z przypisu autora

:) Swoją drogą, kiedy spojrzy się na to właśnie w ten sposób, to dopiero po poznaniu całej historii można dostrzec złożoność fabuły, przeplatanie się kolejnych historii i ogólnie geniusz twórcy scenariusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślę, że czas się wypowiedzieć.

Właśnie skończyłem oglądać Higurashi sezon 1., Kai, Rei i Kira. Powiem tylko że tak mnie wciągną, że siedziałem do 4 w nocy żeby tylko dokończyć odcinek biggrin_prosty.gif

Nie będę robić kolejnej recenzji, bo nie widzę w tym żadnego sensu. Powiem tylko, że anime jest świetne, 11/10. biggrin_prosty.gif

Co do twoich, Goblin, pytań:

1.Mion nosiła (prawie)zawsze pistolet w kaburze koło piersi, zaś Shion (prawie)zawsze miała przy sobie paralizator.

Dlaczego Mion nosiła zawsze przy sobie broń? Myślę że są na to aż 3 odpowiedzi:

-Jest dziedziczką rodu Sonozakich,

-Jest przewodniczącą klasy, więc jeśli uczniom groziłoby jakieś poważniejsze niebezpieczeństwo, ona powinna ich chronić(przykład:

zakończenie Kai, gdy wychodzi przed przyjaciół żeby przyjąć na siebie strzał Takano.)

,

-Rodzina Sonozakich to Yakuza, a ojciec Mino jest szefem Yakuzy, więc myślę że chce, aby jego córka była bezpieczniejsza.

2.Nie jestem pewien, ale możliwe że

ledwo przeżyła upadek, i też znajdywała się w szpitalu.

3.

Z tego co zrozumiałem czytając oficjalną wiki Higurashi, Frederica Barnkastel (jej pełne imię) jest częścią Riki, która przeżyła te wszystkie światy, o których Rika zapomniała.

6.

Mi wydaje się że on mówi " gomen nasai", co oznacza przepraszam. Wydaje mi się, że ma to związek z Hanyuu, która w Kai pokazywała siebie w różnych światach, i podczas różnych ważnych wydarzeń(takich jak kłótnia o tamę, lub śmierć rodziców Satoko) a że jako duch nic nie mogła zrobić żeby pomóc, mówiła ciągle przepraszam.

Co do twojego późniejszego pytania, tego o

kolesiach w mundurach

, to wydaje mi się że oni chcieli się go pozbyć, bo "wiedział za dużo" i

miał zaawansowany Syndrom Hinamizawy.

PS

Macie małą zachętę do sezonu Kira. biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ta broń, to wiatrówka.

2.

Keiichi ma halucynacje. Jego poziom syndromu hainazawy nagle skoczył z L2 do L5. Albo miał zawał serca, albo podobnie jak później Satoko został zamordowany przez kogoś w szpitalu i przez halucynacje wydawało mu się, że to Shion.

3.

Frederica Bernkastel. Nie wiem jak to dokładnie opisać, ale ona jest kimś w stylu kumulacją wszystkich istnień Riki. A przynajmniej tak to zrozumiałem.

4.

To chyba Rina. TIPS z gry tak sugerują.

5.

Trochę z tym problem jest. Po wielkiej katastrofie w Hainazawa nie znaleziono zwłok Teppei. Prawdopodobnie więc zginął 3 dni przed katastrofą. Raczej nie został zabity przez Keiichiego, bo ten był na festiwalu. Za zabójstwem stała albo Takano albo rodzina Sonozuki. Shion (która też chciała chronić Satoko, a dowiedziała się od Mion, że Keiichi prosił ją o rzucenie klątwy na Teppei) i Kesai przeżyli katastrofę i zginęli dopiero w szpitalu (Shion popełniła samobójstwo), więc może oni stali za zabójstwem. Teppei, którego widziała Satoko prawdopodobnie był halucynacją, podobnie jak zabójstwo, którego dokonał Keiichi (były to wspomnienia z innej Hainazawy). Dół zakopali ludzie Takano, by wywołać w Keiichim paranoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie również ja o coś zapytam. W drugim odcinku Higurashi Rei

Rika rozmawia z Reną i wypytuje ją o szczegóły świata, w którym się nagle znalazła - tak przynajmniej zapamiętałem to ja, oglądałem to paręnaście miesięcy temu. Wspomina sprawę morderstwa na tamie i wtedy Rena odwraca się - tyle że nie tak, jak robiła to przez ostatnie kilkanaście minut rozmowy. Mam na myśli ten moment. Pytanie brzmi: czemu tak się stało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, ktoś w końcu odpisał biggrin_prosty.gif

@Daerin

Z tego co pamiętam to

w tym świecie to nie Rika była Królową Nosicieli, a jej matka. Możliwe, że przez to Rika - która pierwszy raz znalazła się w sytuacji w której nie zna przyszłości, sama nie wie co się dzieje, wywołała początkowe objawy choroby (była zdenerwowana, rozkojarzona, bała się) i zobaczyła Renę tak, a nie inaczej. Możliwe, że brały tutaj udział także wspomnienia z poprzednich światów, a może Rika chciała zobaczyć właśnie taką Renę, żeby wszystko wróciło na dawny tor, wybuchł spór o tamę, żeby otrzymała kolejną szansę uratowania siebie i życia razem z przyjaciółmi.

@Marius1g

Punkt 5. - rzeczywiście, nie pomyślałem o tym w ten sposób. Wygląda to na konkretne wytłumaczenie

Reszta - zgadzam się w 100%

@Mamucik

1. Rzeczywiście, wytłumaczeń dotyczących broni może być wiele.

2.

Zostane przy wersji z wizją, sam Ooishi mówi coś w stylu: "wątpie aby ktokolwiek mógł przeżyć upadek z takiej wysokości", po czym ktoś nakrywa ciało Shion jakimś materiałem.

3. Czyli klasycznie biggrin_prosty.gif

6. Na to też nie wpadłem, wygląda solidnie.

Mówi co drugą sylabę.

A co do kolesi w mundurach. Ostatnio po przeczytaniu mangi w tym miejscu Keiichiego łapią zwykli mieszkańcy. Nie mam pojęcia czemu jest taka rozbieżność.

Wydaje mi się że nie tyle wiedział za dużo, co za dużo węszył, lub był po prostu jak Satoshi kolejnym celem badań Takano, kiedy ta tylko zorientowała się, że może być chory. (z tego co pamiętam, był w klinice w tym rozdziale.) Do tego znaim Keiichi zamordował koleżanki dowiedział się od nich, że one zadzwoniły po kogoś. Po morderstwie jak uciekał widać było samochód (który prawdopodobnie próbował go wcześniej potrącić) osobników w mundurach i doktora Irie, który wiedział o całym syndromie. Wydaje mi się, że luka pomiędzy tymi wydarzeniami jest zbyt duża żeby wypełnić ją jedną konkretną wersją wydarzeń. Mogło być np. tak, że Rena nakryła sprawców i oni uciekli, lub sami porozmawiali z Reną i wcisnęli coś w stylu, że zaatakował ich, więc w samoobronie obezwładnili go i poprosili Renę o pomoc w odprowadzeniu go do domu.

Przeglądałem ostatnio pare pierwszych odcinków i znowu zadziwiłem się jak doskonale zbudowane jest całe anime. W odcinku 4 jest scena

w której Keiichi spotyka Renę, po tej scenie Kei ucieka i wpada na napastników i zostaje ogłuszony. Istotny jest przebieg rozmowy z Reną. Keiichi wytyka jej, że albo ona albo Mion stoi za morderstwem, Rena twierdzi, że nie wie o co mu chodzi i że mordercą nie jest człowiek. Keiichi nie wierzy, że mordercą może być Oyashiro-sama, na co Rena zadaje pytanie "czy ktoś go przepraszał?" W tym momencie scena się zmienia i pokazuje przeszłość jak Rena z obitymi palcami i bento w rękach stoi pod domem Keiichiego w deszczowy dzień i go przeprasza. Wyraźnie wskazuje to dla osoby która ogląda anime 1 raz, że to Rena może być Oyashiro-sama. Po obejrzeniu anime wiemy jednak, że ona także słyszała za sobą przeprosiny w przeszłości (Hanyuu) i proponowała swoją pomoć jako osoba która kiedyś przeżyła podobną sytuacje. Takich sytuacji jest oczywiście więcej, wskazanie na rodzine Sonozaki i Mion (2 rozdział). W 5 rozdziale okazuje się, że to wcale nie Mion a Shion, która działa w dodatku z miłości.

Coś pięknego biggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MapetPL

W 4. odcinku,

zanim Keiichi zabił Renę i Mion, one dzwoniły do, jak mówiły "Trenera". Oczywiście w tamtym momencie widz który ogląda anime 1. raz, nie wiedział że Trener to Irie. Później, podczas sceny ucieczki Keiichiego widać samochód, Irie, i najprawdopodobniej Yamainu, więc jest bardzo możliwe, że albo Takano miała coś z tym wspólnego, albo Irie chicał mu po prostu podać lekarstwo(to samo, które podawał Satoko).

Przeglądałem ostatnio pare pierwszych odcinków i znowu zadziwiłem się jak doskonale zbudowane jest całe anime.

Powtórzyłem ostatnio całą pierwszą serię, i muszę się z tobą zgodzić biggrin_prosty.gif

Jeszcze jedna sprawa, pamiętacie, jak

Rika przyszła do Shiro po sos sojowy? Zaraz potem wyciągnęła jakąś strzykawkę, i zaatakowała Shiro. Gdy zobaczyłem tą scenę 2. raz, zacząłem się zastanawiać: Co jest w tej strzykawce? I doszedłem do wniosku, że było to lekarstwo na Syndrom Hinamizawy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamucik Nie inaczej,

w strzykawce nie mogło być nic innego. Z serii Kai wiemy, że Satoko po zamordowaniu rodziców zaczęła być leczona na Syndrom, o którym wiedziała Takano dzięki badaniom "dziadka". Strzykawka którą wzięła Rika zapewnie była lekiem na chorobę przeznaczonym dla Satoko, która pewnie miała ich więcej, bo bez sensu byłoby biegać do kliniki codziennie po dawke leku. Ciekawszym zjawiskiem jest działanie specyfiku, widzimy w 20 odcinku, że Rice zmniejszyły się źrenice (albo wyobraźnia Shion, albo jakieś nieporządane działanie na Królową Nosicieli) samobójstwo Riki było imo. nie tyle wynikiem działania leku (kolejny genialny chwyt, tym razem stawiającą Rikę w złym świetle, jako morderczynie - trucicielke. Co więcej, w 2 odcinku podczas gry w karty Mion odgaduje, że Rika jest morderczynią i że użyła do tego trucizny. Rika kwituje to czymś w stylu "Dobrze jest to zrobić powoli, za pomocą trucizny." :3) co po prostu utratą nadziei w uratowanie tego świata i może strachem przed bólem jaki była gotowa zadać jej Shion

Co do Irie - był trenerem drużyny baseballowej (tu mogę się walnąć :D) Hinamizawa Fighters, więc określanie go jako trener jest jak najbardziej wporządku. A fakt, że Satoshi był w drużynie (Keiichi miał jego kij) upewnia nas że w tym świecie drużyna na pewno istniała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MapetPL nie do końca

lekarstwo, które dostaje Satoko, a które próbuje wstrzyknąć Rika, to dwa inne lekarstwa. Satoko dostaje łagodniejszą wersję. Rika natomiast próbuje wstrzyknąć mocniejsze lekarstwo, które ma zwalczyć już zaawansowane poziomy syndromu (L4 i L5), a które ma bardzo negatywne skutki dla ludzi z niskim poziomem syndromu. A Rika popełnia samobójstwo, ponieważ pamiętała jak Shion ją torturowała w drugim rozdziale po nieudanej próbie wstrzyknięcia lekarstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marius1g

To wtedy skąd

Rika miała tę mocniejszą wersję leku? Może to po prostu zwiększona dawka tego co brała Satoko, bo z tego co pamiętam to Satoko była w klinice jak leczyli ja z wyższych poziomów Syndomu, więc nie dostawała leku do domu. Co więcej, Rika miała go znowu w 1 odcinku Kai, jak oglądaliśmy wspomnienia Reny. Rika przyszła do niej ze strzykawką kiedy ta siedziała we wraku autobusu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. =D

Coraz częściej myślę o zagraniu w gry i dobraniu się do mang z serii Higurashi. Z wycieczki do Szkocji przywiozłem jedną - Onisarashi-hen. Jest to historia poboczna, niezwiązana z wydarzeniami z anime, ale naprawdę interesująca. Szczerze polecam.

Przy okazji - wpadłem na fajny quiz: http://www.theotaku.com/quizzes/view/1899/what_higurashi_character_are_you%3F . Mnie wyszło, że jestem Satoko. W sumie mogłem to przewidzieć, ale wynik lekko mnie zdziwił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MapetPL

Może na wypadek, gdyby poziom syndromu Satoko(lub kogoś innego) nagle skoczył do L5. Ale to są dwa inne lekarstwa.

Coraz częściej myślę o zagraniu w gry i dobraniu się do mang z serii Higurashi.

Szkoda, że gry są trochę drogie. Kupiłbym sobie w końcu część Kai.

Przy okazji - wpadłem na fajny quiz: http://www.theotaku....racter_are_you? .

Uncle Mion GAHAHAHAHA. Ale łatwo przewidzieć, co się otrzyma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marius1g

No, ale generalnie chodzi o to skąd je Rika miała, możliwe że są 2 wersje leku, tego prawde mówiąc nie pamiętam. Wydaje mi się niemożliwym żeby miała je od kogoś innego niż od Satoko, właściwie prawdopodobnie je ukradła. No chyba, że macie jakieś przpuszczenia co do innego pochodzenia leku w rękach Riki. Ja prawde mówiąc nie mam pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...