Skocz do zawartości

Pokaż swojego PC'ta =]


xirgan

Polecane posty

żebyście mnie tu nie wyzywali od patałachów, taśma i inne narzędzia poszły w ruch. Trochę zalatuje amatorszczyzną co widać ale myślę że jest zdecydowanie lepiej niż było ;)

Niby każdy kabel przechodzi "tyłem" ale jeszcze coś tu nie gra :P (tak wiem że biały plaster to nie był najlepszy pomysł ^^ )

Myślę że niedługo się wezme jeszcze raz jak tylko czarną taśmę kupię :)

13289322082457711777.jpg

70990750827115205724.jpg

91483860688209976780.jpg

Edytowano przez nanowaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu burzy musiałem sobie znaleźć zajęcie, a że żadnego modelu obecnie nie mam, postanowiłem wziąć się za komputer. Trzy losowe zdjęcia:

f14e55879d8e82c0m.jpg

dsc07058k.th.jpg

a62a05e23f50424em.jpg

Lekki niewypał z układaniem kabli-8pin do płyty głównej nie ma jak przeprowadzić tyłem, kolorowe kabelki od HDAudio też w żaden sposób nie schowają się za tacką-muszę chyba owinąć je czarną taśmą :E. Parę rzeczy jeszcze można usprawnić, ale mi się nie chciało. Po 15 minutach myślałem "dlaczego nie kupiłem zasilacza z odpinanymi kablami?!". Cóż, miła zabawa na niedzielne popołudnie, obudowa ledwo się domknęła. Mugen pójdzie do wody, proszę się nie martwić o jego zasyfienie :).

Zastanawiam się teraz nad dokupieniem wentylatora na przód i chłodzenia na kartę graficzną. Z tymi drugim mam Trudne Sprawy, bo Palit ma dziwny rozstaw. Może Zalman VF2000? :D

Buda to Gladius 600, gdyby ktoś nie wiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzejkJasim

Szkoda kasy? Posłuchałbyś jak toto wyje tymi swoimi małymi chińskimi łopatkami :lol2: podczas gry w Wiedźmina 2. Przeszedłem grę dopiero raz, czyli jeszcze jakieś 15 zakończeń po circa 20 godzin ;).

@yojo2

Huh, nie pomyślałem o tym. Może być ciężko z kablem zasilającym :E. Ale dzięki za sugestię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@org

nie powinno być problemu.

ja u siebie odwróciłem dysk bez żadnych problemów ^^

też masz problem z wsadzeniem pamięci które posiadają radiatory (te do góry idące) bo wiatrak od mugena zajmuje za dużo miejsca :pokerglass:

edit:

http://www.techplanet.pl/produkty/pamieci-...-cl9,16055.html

coś takiego wsadzić ale się nie zmieści :-(

Edytowano przez nanowaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mugena miałem też zamontowanego w innym komputerze, z pamięciami Corsaira z tymi śmiesznymi radiatorkami w kształcie grzebienia. Trochę niewygodnie, ale jednak dało się to pomieścić. Ale to zależy od budowy mobo :E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzejkJasim

Szkoda kasy? Posłuchałbyś jak toto wyje tymi swoimi małymi chińskimi łopatkami :lol2: podczas gry w Wiedźmina 2. Przeszedłem grę dopiero raz, czyli jeszcze jakieś 15 zakończeń po circa 20 godzin ;).

@yojo2

Huh, nie pomyślałem o tym. Może być ciężko z kablem zasilającym :E. Ale dzięki za sugestię.

to trzebabyło tego nie kupować, proste :)

Ty mi o hałasnie nic nie mów, nie słyszałeś jeszcze 580 na 4 tyś obr :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit:

jak widać na razie za wesoło to nie jest ^^

08869064773193881574.jpg

Spaghetti :D

Wersja z taśmą wygląda jeszcze gorzej. Spróbuj pogrupować kable i ułożyć je w wiązki i spinasz paskami samozaciskowymi. Wszystko co niepotrzebne i sporo tego co zazwyczaj się nam wydaje potrzebne można upchnąć gdzieś na dole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaghetti :D
Może taki był cel autora :P

W każdym razie co do kabli, no ja proponuję metodę "brute force"... położyć obudowę lewą ścianką na podłodze, wrzucić co się da za tackę mobo i zasunąć prawą ściankę. O dziwo to nawet dobrze działa i nie trzeba się taśmą bawić :laugh: A środkowy koszyk na dyski to by można było wyjąć i dysk wsadził na dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co przejmować, ja mam przeciek odkąd układ zmontowałem i oświetlanie do uzupełnienia... co tydzień sobie powtarzam że już w następnym to na pewno się tym zajmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było ;) Przez ten czas zamówiłem sobie 4870 i czekam na paczkę. Dzisiaj rozbebeszyłem kompa i postanowiłem poprawić inżynierów, którzy zmontowali moją budę :P

Tutaj wstępny biznesplan: KLIK

Zabawę zaczynam w sobotę. Będzie trzeba wywalić i pociąć tylny panel. Boję się pomyśleć co z tego wyjdzie :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, skąd ja to znam. Tylko Codegenik od NTT jeszcze działa :D

W każdym razie dobrze wiedzieć że po tylu latach jeszcze wsadzają do zestawów Codegeny. Przynajmniej wiadomo że trzeba NTT unikać. :)

Edytowano przez yojo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...