Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

nie wiem co sie tak czepiacie na tym forum słownika, to sprzętowe forum a nie polonistyczne :)

Forum sprzętowe to również nie jest, choć nawet na takim powinno się pisać poprawnie po polsku.

powracajac do dyskow, te o ktorych wspominalem szły na sprzedaz, wiec wymagaly twardego formatu

Chyba niskopoziomowego formatu, no ale ok, wiem o co chodzi. W każdym bądź razie jest to jedna z przyczyn dla której uważam, że kupowanie używanych dysków to jedna z większych głupot, jakie można zrobić.

i testu softem z hirena,

UBCD jest lepsze. Może i ma pewne braki, ale przynajmniej jest całkowicie legalne. A skoro jesteśmy przy legalności Hiren's Boot, to otrzymujesz ostrzeżenie za używanie pirackiego oprogramowania.

a w razie potrzeby regeneracji regeneratorem w najnowszej wersji,

Jeśli przez regenerator określasz program HHD Regenerator, to sądzę, że powinieneś trochę doczytać, bo ten program robi wielkie nic.

nie zdazylo mi sie by taki dysk nie dzialal czy pozniej ulegl awarii, praktyka panowie praktyka...

Za taką praktykę, to ja podziękuję. Co, jak co, ale sprzedawanie komuś uszkodzonych dysków jest moim zdaniem nie fair.

nie porownuj dysku do samochodu, bad sectory mozna zregenerowac,

Przy logicznych badach rzeczywiście pomaga zerowanie, przy fizycznych niestety nie. Zregenerować tego nie ma jak.

a jesli nie to czyscisz smarta i dysk ma odrobine mniejsza pojemnosc a glowica juz w uszkodzone rejony nie zaglada wiec nawet dostep do komorek nie jest duzo wolniejszy (zaledwie kila ms)

Chciałbym wiedzieć, jak wyobrażasz sobie owe czyszczenie S.M.A.R.T. Normalną niestety praktyką jest niskopoziomowy format, a potem remap i niech się klient martwi, jeśli coś będzie nie tak. Nawet nie sprawdza się, czy są jakieś "słabe" sektory na dysku np. za pomocą MHDD. To jest standardowa metoda "naprawy" dysku.

A wracając do tematu, to wklej fotkę jak należy (używając miniaturek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to ostrzezenie za uzywanie pirackiego prohgramu, bo w ogole tego nie kapuje, prosze o PM

a co ma byc nie tak? predkosc mniejsza? dostep dluzszy? dyski maja to do siebie ze ogolnie nie powinno sie uzywac jednego duzej niz kilka lat, mialem serie 11 rok temu wymienilem na 12 bo juz sie sypała, mozna go podratowac zawsze ale predzej czy pozniej pojdzie w kubeł to nie jest urzadzenie ktore bedzie dzialac kilkanascie lat, u mnie dobiły go częte "resety" i inne podobne zabiegi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu kolejna fotka mojego, ciut mniej "wiesniacka" ;)

Hehe ale masz duży "zasilacz".

Sam komp... barokowy że tak to ujmę :)

@Rapture

Wystarczy okablowanie powciągać żeby się tak na wierzchu nie walało i będzie całkiem, całkiem.

Co do HDD to obie strony mają trochę racji. Dawniej dyski były bardzo wrażliwe na wszelkie wstrząsy. Teraz już nie trzeba się z nimi tak obchodzić jak z jajkiem. Taki luźny montaż pewnie wpłynie na trwałość dysku, ale pewnie wcześniej wymienimy go na nowy niż się posypie tak że zauważymy. Zakładając że leży tak sobie spokojnie w budzie a nie bierze udziału w wypadach na laparty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reapture pytałem o grafike, upomne sie jeszcze raz, napisz mi PM jak smiga?

jakies konkretniejsze pytania? :P bo na takie "jak smiga" to moge powiedziec tylko ze: [CIACH] :) wydajnosc wyższa niz dwóch gtx280 w sli.

Na forum nie przeklinamy nawet w formie wykropkowanej. - Sevard

Edytowano przez Sevard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiałem ;) co z nim jest nie tak? i czemu barokowy? :rolleyes:

Duży zasilacz... hehe tak mi przyszło do głowy jak zobaczyłem ten oscyloskop (bo to chyba oscyloskop jest) na zdjęciu :)

Barokowy... za dużo niewspółgrających ze sobą elementów oświetlenia. Najlepiej jak jest góra dwa rożne kolory i to takie które do siebie pasują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały porządek z w mojej budzie i wyszło coś takiego:

http://img820.imageshack.us/img820/9641/dscn03071.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/5682/dscn03081.jpg

Co spojrzę, to wydaje mi się, że jest to coraz więcej kabli :P Coś czuję, że jeszcze dzisiaj buda pójdzie pod nóż :) Nie mam gdzie tych kabli chować. Niektóre są upchane na taśmę za miejscem na napędy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty szukasz dziury w calym:) Czysciutko, porzadek z kablami jest:) Chyba, ze chcesz bezprzewodowy prad :D :D Nawet u mnie wyglada gorzej, bo nie mam gdzie ich pochowac (zasilanie do pompy + chlodnicy + niedlugo zobacze jak to bedzie wygladac z trzema katodami UV dyskretnie schowanymi)

Edytowano przez adam1415
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lug92

Niepotrzebnie się stresujesz. Wgląda to bardzo przyzwoicie. Cięcie budy nie ma w tym momencie sensu bo jak Ci otwory nie wyjdą ładnie to będzie wyglądało gorzej. Można co najwyżej poszukać jakichś oplotów w supermarkecie budowlanym i lekko zamaskować kable czy też poupinać w jednych wiązkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego ranka coś mnie wzięło, aby trochę przeczyścić kompa, poukładać trochę w nim i takie tam.

Na chwilę obecną wygląda to tak:

p7095773.th.jpgp7095772.th.jpgp7095762.th.jpgp7095761.th.jpgp7095760.th.jpgp7095747.th.jpgp7095752.th.jpgp7095748.th.jpg

Najbliższe zmiany będą polegać na:

-przemalowaniu Dominatora w środku na czarno,

-wycięcie większego okna,

-pozasłanianie matami niepotrzebnych miejsc na wentylatory, aby to powietrze wiedziało gdzie ma się przemieszczać,

-dokupienie jakiegoś regulatora obrotów,

-zmianie chłodzenia na grafice bo obecne to jednak konkretna suszarka,

-kable wrzucić w oploty.

Pewnie jeszcze coś wyjdzie podczas tej małej przeróbki CM690 i kilka rzeczy np. jak miejsce dysków zostanie usunięte.

PS Wie może ktoś gdzie we Włocławku bądź okolicach malują proszkowo? :wink:

Edytowano przez filipbawol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś gdzie we Włocławku bądź okolicach malują proszkowo? wink.gif

Musiałbyś popytać najpewniej w warsztatach samochodowych :) Pytałem się też o to na serwisie na Warszawskiej i na Wolności i nie malowali. Najprędzej właśnie w warsztacie gdzieś to załatwisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyjedź i ułóż bo lepiej nie umiem :P i facet w serwisie pewnie też lepiej nie umiał...:)

Popatrz jak wyglada komp z posta poniżej

Dzisiejszego ranka coś mnie wzięło, aby trochę przeczyścić kompa, poukładać trochę w nim i takie tam.

Na chwilę obecną wygląda to tak:

>>>Bardzo ładnie :)

-przemalowaniu Dominatora w środku na czarno,

PS Wie może ktoś gdzie we Włocławku bądź okolicach malują proszkowo? :wink:

>>>To malowanie proszkowe to wnętrza budy? Nie wiem czy czasem nie wyniesie drożnej niż zakup nowej budy z czarnym wystrojem. Na wystawę z nim jeździł pewnie nie będziesz więc wystarczy zwykłe malowanie farba w areozolu. Najlepiej przez kogoś kto się na tym zna by zacieków nie narobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malowanie proszkowe to wnętrza budy? Nie wiem czy czasem nie wyniesie drożnej niż zakup nowej budy z czarnym wystrojem. Na wystawę z nim jeździł pewnie nie będziesz więc wystarczy zwykłe malowanie farba w areozolu. Najlepiej przez kogoś kto się na tym zna by zacieków nie narobić

Tak mam na myśli malowanie wnętrza bidy. Sprayem to malować umiem i by nie było większego problemu.

Malowanie proszkowe wyniesie nie więcej niż 100zł. Więc chyba jednak ten spray będzie lepszy i duużo tańszy.

Natomiast co do zmiany obudowy to zmieniłbym ją tylko na Fractal Design Define R2 Titanium Grey, bądź coś lepszego od Lian Li. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...