Skocz do zawartości

Pokaż swojego PC'ta =]


xirgan

Polecane posty

Ludzie, słyszeliście o czymś takim jak miniaturki? Naprawdę nie wszyscy mają wypasione łącze i monitory ułożone w Eyefinity. Osoby, które umieszczały zdjęcia na tej stronie tematu za pomocą tagu IMG proszę o umieszczenie miniaturek z linkiem do zdjęcia w pełnej rozdzielczości, lub o dodanie zdjęcia jako załącznik do postu, wtedy skrypt forum sam stworzy miniaturkę. Macie 48h licząc od teraz na zmienienie tych zdjęć, w przeciwnym razie wytnę zdjęcia, lub wykasuję posty, jeśli zdjęcia to jedyna zawartość. Proszę również o zapoznanie się z regulaminem forum, a szczególnie z tym tematem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do mnie doszła już nowa buda - Corsair Obsidian 800D. Muszę powiedzieć że poza tym że jest OGROMNA.. nie duża OGROMNA, duża to była ta co mam teraz... to wykonanie powala. W weekend powinienem wygospodarować czasu trochę by przerzuć na nią graty to może trochę fotek też zrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozy i kolejny kafelek na kompa poleciał ;] A w innym temacie próbują wmówić, że komp za 2k jest wypasiony ;]

A jaką miałeś przed obsidianem?

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cz3rw0ny
Wlasnie popatrzylem na jej fotki w necie... Swym wygladem nie powala, ale rozmiarami juz tak, do LC wydaje sie swietna. Mi sie marzy, ze ktoregos dnia pod moim biurkiem wyladuje Xpressar...

Do LC akurat Corsair 800D jest taki sobie. Można w nim zrobić całkiem niezłe aczkolwiek jest średnią budą jeśli takie jest założenie. Układanie kabli za to jest wprost genialne. Masa otworów do tego zaślepionych gumowymi hmm jak by to nazwać. Tymi czymiś zakrywkami :P.

Ogromna też jakaś nie jest, spora ale taki CM ATCS jest pod każdym prawie względem większy choć w tych rozmiarach są to już wartości mało znaczące. Do LC to ATCS po modyfikacjach (można zobaczyć na przykładzie Malika parę stron wstecz) bądź topowa legenda Silverstone TJ07. Ona jest genialna, dla mnie aż zbyt dobra bo żal w niej grzebać i kombinować :P Jeszcze kilka Lian Li jest bardzo dobrych, bo są w stanie w piwnicy pomieścić 4x120mm i jeszcze 3x120mm na upartego co jest znakomitym wynikiem. Za to te są po mojemu zbyt klasyczne i trochę przymałe :P

Edytowano przez Cz3rw0ny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką miałeś przed obsidianem?

Silverstone Tj10

Do LC akurat Corsair 800D jest taki sobie. Można w nim zrobić całkiem niezłe aczkolwiek jest średnią budą jeśli takie jest założenie.

>>>To buda przede wszystkim do LC. Na pewno średnia jest do chłodzenia a samym powietrzem, bo wymian powietrza może w niej być niewystarczająca dla wymagających układów.

Ogromna też jakaś nie jest, spora ale taki CM ATCS jest pod każdym prawie względem większy choć w tych rozmiarach są to już wartości mało znaczące.

>>>Ogromna jest ilość miejsca wewnątrz.

Do LC to ATCS po modyfikacjach (można zobaczyć na przykładzie Malika parę stron wstecz) bądź topowa legenda Silverstone TJ07.

>>>Hehe Malika nie m a co podawać za przykład bo on z budy to tylko szkielet i zewnętrzne blachy zostawił :) Ja się licytować na lepszość nie zamierzam bo każdy ma inne potrzeby, gust i wizję tego co chce zbudować. Teoretycznie to z każdej budy można zrobić system cudo... kwestią jest tylko poziom poniesionych nakładów pracy. Z CM to bym wolał Cosmosa na ten przykład.

Jeszcze kilka Lian Li jest bardzo dobrych, bo są w stanie w piwnicy pomieścić 4x120mm i jeszcze 3x120mm na upartego co jest znakomitym wynikiem.

>>>Tylko po co? Dobre 3x120 w zupełności wystarcza do większości configów.

Na razie jeszcze robocze zdjęcie. Choć już kilka błędów widzę, ale nie wiem czy mi się je będzie chciało poprawiać. :)

Najbardziej jestem zadowolony ze spadku temperatur... NB ochłodził się o 20st. :) Karta w Fumarku trzyma się poniżej 46st. a CPU w 48st. (Orthos). Po zapuszczeniu ich razem GPU 47 a CPU 53-55.. a będzie lepiej jak się zmieni chłodnicę z 2x120 na 3x120 :)

post-2977-1271350745_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten obsidian moim zdaniem dużo ładniejszy od tj10.

Pochwalisz się układem?

A może jakiś worklog?

Rozy kabelki poprawisz prawda? Bo lekki burdel w nich jest. I te węże jakoś inaczej bym pokombinował no chyba, że tak Ci się podoba to nic nie mówię.

Tą wiązkę 24 da się pod rezem puścić ?

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worklog jest zbyteczny bo nie zamierzam przerabiać budy.. podoba mi się taka jaka jest. TJ 10 to był błąd :).. powinienem kupić Tj07

Kable to są w ogóle nie poukładane.. bo to wersja robocza. Wygrzewam pasty, sprawdzam przecieki... nie było czasu układać. Ciekaw byłem jak wyszły wodowania :)

Węże podobają mi się tak jak są... ale chętnie posłucham uwag. Zasilanie MoBo zostaje tak jak jest też. Pod rezem da się też, ale trzeba by go odsunąć od płyty by kabli nie giąć zbyt mocno - poza tym w ten sposób zasłaniają jeden z jego uchwytów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tj07 już lepsza ;]

No ale kabelkami się zajmiesz?

TAAAAK! To na zdjęciu to prowizorka! :) - RoZy

Już doczytałem ;]

Zapodaj jeszcze jakieś fotki jak zrobisz to może coś się wymyśli ale mnie strasznie to zasilanie mobo po oczach razi.

Ile chłodnic wpakowałeś ?

2x120 góra i 3x120 na front?

I gdzie ty pompkę wpakowałeś?

Węże to ja bym zrobił mniej więcej tak jak tutaj

http://lh5.ggpht.com/_7kjs_k_SSvs/SmiP8Hrk...p8/DSC_1833.JPG

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij co ten układ chłodzi bo nie mogę sobie przypomnieć.

A co do pompki to nie powinna być pod rezem?

Co na tych złączkach jest wygrawerowane?

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ chłodzi NB ( a pośrednio też SB i sekcje zasilania CPU poprzez heatpipe'y) potem GPU (GTX275 fullcover) i na koniec CPU (E8400)

Pompka... niekoniecznie. Pod ma lżej w czasie startu, ale wyżej musi słup wody podnosić. U mniej jest jeszcze za mały poziom płynu. Jak napełnię go do końca to poziom będzie powyżej pompki co jest bardzo wskazane. Teraz jest mniej więcej na równo.

Złączki to bitspower'y... to taki smok stylizowany.

http://www.bitspower.com/

Na razie mam jeszcze małą nieszczelność w układzie i myślę jak ja rozwiązać bez spuszczani płynu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Cz3rw0ny
>>>Hehe Malika nie m a co podawać za przykład bo on z budy to tylko szkielet i zewnętrzne blachy zostawił Ja się licytować na lepszość nie zamierzam bo każdy ma inne potrzeby, gust i wizję tego co chce zbudować. Teoretycznie to z każdej budy można zrobić system cudo... kwestią jest tylko poziom poniesionych nakładów pracy. Z CM to bym wolał Cosmosa na ten przykład.

Dodał tylko zakrywki i lekko ją zmodyfikował. Nie jest to mod taki że szkielet zostaję tylko :)

>>>Ogromna jest ilość miejsca wewnątrz.

To prawda obie są b. duże choć ATCS większy.

>>>To buda przede wszystkim do LC. Na pewno średnia jest do chłodzenia a samym powietrzem, bo wymian powietrza może w niej być niewystarczająca dla wymagających układów.

Do średnich układów wystarczy ale jeśli chcesz dowalić dwie chłodnice to już [beeep] trochę. Ciężko byłoby tam wsadzić dwie 3x120mm lub chociaż jako drugą 2x120mm. Średnio to widzę. Inna sprawa, że dla ciebie wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodał tylko zakrywki i lekko ją zmodyfikował. Nie jest to mod taki że szkielet zostaję tylko :)

>>>Napisane tak jakby taki efekt można było w popołudnie sklecić..

To prawda obie są b. duże choć ATCS większy.

>>>Jakieś 3,8 litra na objętości :)

Do średnich układów wystarczy ale jeśli chcesz dowalić dwie chłodnice to już [beeep] trochę. Ciężko byłoby tam wsadzić dwie 3x120mm lub chociaż jako drugą 2x120mm. Średnio to widzę. Inna sprawa, że dla ciebie wystarczy.

>>>No ja widziałem mody gdzie jest w nią wsadzone 4x120 na górze... a da się też wstawić kanapkę z dwóch Swiftechów 3x120... To samo na dole wchodzi dowolne 2x120. Wszystko po odpowiednich przeróbkach, ale jak na razie nie ma budy której nie trzeba by dostosowywać do takiego układu. Mnie się podoba właśnie to że nie muszę za dużo grzebać w budzie, bo nie mam na to czasu.

Dla mnie wystarczy? A jaki układ potrzebuje dwa razy po 3x120?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna chłodnica da radę, ja co prawda mam Swiftecha potrójnego i na nim 3 wentylatory 1000rpm, ale podwójna też spokojnie by dała radę.

jaką masz tam pompkę, bo nie mogę się dopatrzyć? dla pompek typu Swiftech MCP350 wysokość podnoszenia słupa cieczy nie stanowi problemu, można spokojnie władować ją pod reza.

niech zgadnę, wyciek masz na rezie? ja miałem O-Tanka i też mi przepuszczał. teraz mam inny rez i mam spokój.

interesująco to wszystko poskładałeś, nietypowo. jak będę miał chwilkę, to wrzucę zdjęcia swojego układu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka to D-tek db-1... w zasadzie identyczna z

http://www.cooling.pl/black-water-atlantis..._category=28_57

tylko trochę słabsza bo około 500l/h wg danych fabrycznych.

U mnie przy 2x120 i obciążeniu układu orthosem i furmarkiem jednocześnie wiatraki dochodzą do 900-950 obrotów; CPU do 65, GPU do 60, a NB do 48. W spoczynki jest poniżej 600. W tej chwili najgłośniejszym podzespołem jest zasilacz, któremu muszę wymienić wiatraka.

Przeciek jest na NB. Tak co około 2-3h muszę osuszyć złączkę. Pompki nie chcę pod rezem bo chce mieć "czysty" dół.

post-2977-1272391115_thumb.jpg

post-2977-1272391139_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra miałem wolną chwilę, więc parę zdjęć:

widokbudy.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

widokbudy2.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

lc1n.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

sorry za jakość zdjęć. jeszcze sporo roboty przede mną. w przyszłym miesiącu zmiana płyty, proca, ramu i zasilacza, potem jakieś oploty. buda to Silverstone Raven 2 . tutaj jest nie złożona jak widać. fajna buda, ale dla LC jest mało wygodna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...