Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Formuła 1

Polecane posty

Na onecie piszą różne głupoty, ale w tym przypadku to prawda kubicy zostały 2 nowe silnik i kilka starych. Ale jeśli mechanikom uda sie naprawic kilka innych silników to kubica dostanie kilka kar, a nie bedzie cofany co wyscig.

W najgorszym przypadku powstanie nowa seria wyscigowa bez beznadziejnych zasad FIA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kurcze nie wiem co sie dzieje z BMW. To jakiś jeden czeski film. Nie wiem też co dolega Mc i Ferrari. Jak widać czołówka z tamtego sezonu nie wiedzie prymu w tym. W sumie to taka ciekawa nowość , że zespoły raczej z niższej półki gniotą mistrzów.

Ekhem..Ja kibicuje Nakajimie :) Nie pytajcie dlaczego :P

Czyżby fan mangi ?? :laugh:

Bardziej Anime niż mangi :)

Mc i Ferrari po prostu odstają bolidami od tych co wygrywają. Może myśleli, że są najlepsi to nie wzmacniali się...a tu proszę :P W przypadku BMW to samo - czekali czekali i mają za swoję.

W GP Wielkiej Brytanii najbardziej zaskoczyła mnie Force India bo aż 10 miejsce. Ech.. Nakajima trochę zepsuł po tankowaniu, a już myślałem że będą punkty. Kubica, jak zwykle w tym sezonie, słabo. Toyota ładnie i nie zawiodłem się.

No i najważniejsze Button nie wygrał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1

Czyli mamy porozumienie i trzy nowe zespoły w stawce.

Jeżeli chodzi o te trzy nowe zespoły, to to nie jest zbyt nowa wiadomość, z resztą już podawana w tym temacie wcześniej

A co do porozumienia, to mam mieszane uczucia. Sądze, że FOTA stworzyłaby lepsze F1 i (co najważniejsze) bez beznadziejnych (i bezsensownych) decyzji FIA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zespół BMW Sauber średnio radzi sobie w tym sezonie, ale jeszcze zostały całe wakacje i kawałek września, może wreszcie zmodyfikują mu bolid tak, że Robert stanie na podium.

Z innej beczki, jak myślicie ,kto według was wygra finał?

Według mnie Massa (Jak się spręży).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki finał?? Klasyfikacje generalną? Jeśli tak to ja nie będę orginalny i postawię na Butona, lub na Vettela.

Jednak może być ciekawie bo po dzisiejszym wyścigu (Webber-Vettel-Massa) liczą się czterej kierowcy: dwaj z Brown GP i Red Bull Racing. Myśle że są nikłe szanse aby jeszcze któryś zespół się odrodził :confused:. Toyota dość słabo w dzisiejszym wyścigu, Ferrari już ten sezon szykuje na straty( lecz nie prorokujmy), Renault może jeszcze coś pokazać i wygrać jak w poprzednim w końcówce sezonu 2 wyścigi (tu nie liczyłbym na Piqueta, ale tylko na Alonso).

A BMW?? No cóż nie czarujmy się teraz cieszymy się z chociażby punktu a dawniej wybrzydzaliśmy jak Robert nie był na podium :dry: Zaspali w okresie przygotowawczym i zepsuli końcówkę ostatniego sezonu(tłumacząc że chcą na następny sezon zbudować doskonały pojazd, który będzie konkurował z Ferrari i Maclarenami, no cóż F. i M. też dość często goszczą na pierwszych pozycjach.... ale od końca). W tym sezonie nie odbiją się od dna, ale....

Formuła 1 to OGROMNIE nie przewidywalny sport, no bo kto by stawiał teraz na Brown GP, czy Red Bull?? Hm??

:happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam wolał, żeby wygrał vettel lub webber. Co do szans tych czterech kierowców Button, Vettel, Webber mają szanse na mistrzostwo, ale barichello bardzo nikłe Ros Brawn postawił na button'a. Ja myśle, że MC laren może jescze coś powalczy, Ferrari oczywiscie też no zwłaszcza felipe bo kimi to już wątpie, żeby się tylko alonso postarał i wygrał z 2 wyscigi, masz racje na piqueta nie ma co liczyc, ja licze jeszcze na force india widac idą w dobrym kierunku. No a BMW wątpie aby w tym sezonie zrobili coś aby poprawic bolid.

No ale jak mówią, że "formuła 1 to OGROMNIE nie przewidywalny sport" to się jaszcze zobaczy jak bedzie w następnych GP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Force india może nie wygrają ale jak widać po ostatnich mogą być szybcy, lecz prześladuje ich pech, dwa razy zderzenie z Kimim będąc na bardzo wysoko punktowanych pozycjach, a co gorsze to praktycznie pod sam koniec wyścigu :sad:

Poza tym uważam że Hamilton i Kovalainen z MCM nie odbiją się i nie zbliżą się nawet do formy z poprzedniego i jeszcze wcześniejszego sezonu. Nie kibicuje im nawet bo zespołu nie lubie :sleep: dlatego, że są zarozumiali i te przekręty związane z kradzieżą papierów z Ferrari oraz wydanie tego ostatniego rozkazu Hamiltonowi, aby ten skłamał pokazują ich słabość i krętactwo( jest takie słowo?? :sweat: ).

Tylko Ferrari ( no i może Renault, ale mniej) jest naprawdę ponadczasowe i jest symbolem tego sportu. :turned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brown GP

A co to za zespół?

Bourdaisa wylali z Toro Rosso. Zastąpi go Hiszpan Jaime Alguersuari. Co ciekawe Piquet też się ledwo posady trzyma i GP Węgier może być dla niego ostatnim wyścigiem.

STR dostanie na Węgry pakiet Aero od Red Bulla. Jak na razie tylko oni mają gorszą formę niż BMW (niech nie zmyli was klasyfikacja generalna), a Red Bull ma obecnie najlepszy bolid w stawce. Oznacza to, że zespół z Hinwil spadnie na sam koniec. Do tego nie wprowadzą na Węgry żadnych usprawnień. Mam jednak nadzieję, że Brawny wezmą się w garść i przegonią Red Bulle i to Jenson zostanie mistrzem.

Renault i McLaren najwyraźniej wracają do czołówki. Alonso ustanowił najszybsze okrążenie w Niemczech i tylko przypadkiem nie dostał się do Q3, co udało się Piquetowi który kierowcą górnolotnym nie jest. Hamilton pokazał na starcie na co stać McLarena (choć pomógł mu KERS), za to Kova dowiózł punkty.

Robi się coraz ciekawiej. Niestety ja będę w drodze nad morze 26-stego, ale ściągnę wyścig i go sobie obejrzę :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym GP Węgier jestem trochę zaskoczony, iż McLaren i Ferrari znowu walczą o najwyższe pozycje. Kubica zajął 13. lokatę, wygrał Hamilton. Niestety, był też niemiły incydent z oponą Alonsa. Przez to nie pojedzie w GP Europy. Prócz tego bardzo słaby wyścig dla Vettela, który go nawet nie ukończył...

Ogólnie to jestem rozczarowany (Alonso i jego dyskwalifikacja, Button dopiero 7.) i zadowolnony (kolejne podium Webbera). Teraz czekam miesiąc na GP Europy i poprawę formy kierowców zespołu Brawn GP ;).

Pozdrawiam wszystkich ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zaskoczony, że Lewis wygrał. Mc Laren i Ferrari znowu walczą o najwyzsze pozycje. Tego incydentu z Alonso nie skomentuje,to jest nieprawdopodobne, że zaraz po wyjeżdzie se stanowiska koło już prawie wypadało. Jeszcze nie wiadomo czy Renault nie pojedzie w GP Europy złożyli apelacje, ale jeśli Alonso nie pojedzie będe wsciekły. Ogolnie to sie ciesze, że webberowi tak dobrze idzie. No niestety musimy troche poczekać na następne GP( aż miesiąc :confused: )

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe kara zostala nalozona na zespol, a nie kierowce wiec teoretycznie Alonso moglby wystartowac w barwach innego team'u. W obliczu koszmarnego wypadku Massy, moglby wskoczyc na jego miejsce (o ile apelacja Renault nic nie da), ale wydaje mi sie to malo prawdopodobne i byloby chyba nieco dziwne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwniejsze jest to co dziś przeczytałem na onecie. We Włoszech mówi się, że kiedy Massa jest niedysponowany, na ten czas mógłby do Ferrari powrócić Schumi :huh: Myślicie że można tym pismakom wierzyć? I czy do takiego "rozwiązania" można by było się odwołać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie schumi już potwierdził, że nie wystartuje w ferrari zamiast massy. A jezeli Renault nie wystartuje to mógłby pojechać Alonso, ale moim zdaniem to niemożliwe ponieważ Alonso zaprzeczał wszystkim plotkom, że ma podpisany kontrakt z ferrari i że miałby jeździc w ferrari od następnego sezonu.

Breados na onecie piszą same bzdety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie dziwić.Jak jeżdzą takimi wartburgami to mają.Nareszcie Kubica przejdzie do porządnego teamu(oby Ferrari) i pokaże na co go stać.BMW mi nie szkoda bo mając takie cele jakie mieli wypadli poniżej oczekiwań i zmarnowali połowe sezonu Kubicy który w porządnym bolidzie był by w czołówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było by tak jak mówisz. Bolid który BMW przygotowało na ten sezon to rzeczywiście porażka. Też mam nadzieję, że Kubica przejdzie do Ferrari. Jest w sumie na to szansa, szczególnie że Massa miał wypadek i trochę odpocznie od jeżdżenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiego niby zespołu miałby trafić? Do Ferrari? Przecież tam miejsca są zajęte. McLaren może? Poza tym nie wiadomo jak w przyszłym sezonie będzie wyglądał układ sił w F1. Skoro BMW ma się wycofać, to być może kto inny przejmie zespół i powtórzy się historia jak z zamianą Hondy w Brown GP. Jeśli Kubicę miała by czekać jakaś przyszłość w F1 to tylko w Ferrari. No ale tam jest kolejka chętnych. A Robert wcale nie stoi w niej jako pierwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy niemal miesiąc spekulacji i przepowiedni przed sobą xD

Wiadomo już, że za Felipe pojedzie Schumacher, który jednak zdecydował się go zastąpić. Szykuje się niezła gratka :D

Od dawna spekuluje się o zmianie teamu przez Alonso, najczęściej do Ferrari, ale póki nie będzie oficjalnego potwierdzenia ze strony zespołu, nie uwierzę xD

McLaren obecnie też rozgląda się za kierowcą, kierując wzrok głównie na Rosberga. Chyba nie są zadowoleni z Kovalainena, który w sumie nie pokazał nic specjalnego w czasie swojego pobytu w tym teamie.

Kubica i Heidfeld są w ciężkiej sytuacji wbrew pozorom, z powodu marnego sezonu BMW zapracowali sobie na złą opinię, choć nie jest to w pełni ich wina (o ile w ogóle...). Zwłaszcza Heidfeldowi pali się grunt pod nogami, bo w tym sezonie a nawet w poprzednim jeździł po prostu słabo.

Wycofanie się BiEmDablju z F1 oznacza, że mamy o jeden fabryczny team mniej, co odbije się nieco na atrakcyjności widowiska.

Bourdais wywalony z ToroRosso, co nie jest zaskoczeniem dla wszystkich oprócz niego samego xD

Piquet ochrzanił swego szefa, no gratulacje, nie ma to jak wylecieć z hukiem z teamu, o czym mam przeczucie przekonamy się już wkrótce :P

Wyścigu o GP Węgier nie skomentuję, bo w zasadzie był to wyścig nudny i przewidywalny. Sutil znowu nie dojechał, BMW daleko w tyle. Alonso gubi kółka, dziwna sprawa xD Hamilton uzyskał dobry wynik, nic dziwnego, gdyż miał dobrze ustawiony bolid, a wspomógł go KERS. Szkoda Alonso, bo nie zawinił, i w związku z karą nie będzie mógł wystartować przed własną publiką w Walencji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...