Skocz do zawartości

Painkiller(seria) & Necrovision.


Gość kabura

Polecane posty

Gość Tropenhauzer

Nie szkodzi - wybaczam :) Co do opini Polaków na temat polskich gier to niestety muszę przyznać rację. Wiele osób podnieca się na widok zagranicznych super gierek, podczas gdy mogą one oferować absolutne NIC (za wyjątkiem wspaniałych technologii). Przykładem może być FarCry, które może zostać FPS-em roku. A ja się pytam dlaczego? Co ta gierka oferuje takiego wspaniałego? Aaa... technologia... A inne aspekty? Wyspa w demie jest bardzo ograniczona, pomysły na sposób dotarcia do bunkra wyczerpują się po paru rozgrywkach. W efekcie gierka nudzi. Podobnie może być z Doom III (chociaż grałem w alfę i muszę powiedzieć, że jest ona bardzo klimatyczna). Ale Half-Life 2 to już prawdziwe przegięcie. Nie wiadomo na jej temat praktycznie nic, za wyjątkiem oczywiście informacji o technologii. Przez takie stany rzeczy inne gry FPS, które oferują coś o wiele więcej oprócz świetnej technologii (np. nasz kochany Painkiller) mogą być po prostu zdyskryminowane. Ciekaw jestem jak Polacy mówiliby o Painkillerze, gdyby ten był produkcją amerykańską... Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Uff, wyżyłem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 849
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Sn1p3R

Gdyby Painkiller był produkcją amerykańską, to wiele osób uważałoby go za (zapewne) nieudaną próbę naśladownictwa Serious Sama (cos takiego jak Will Rock). Dlatego, że w polskiej branzy gierkowej ostatnio jest nieciekawie (Chrome?? - no bez przesady), to wszystkim tak bardzo do gustu przypadł Painkiller. Ale co do HL2 - owszem technologia i następca tego jakże wielkiego hitu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Wydaje mi się, że Painkiller nie jest zbyt podobny do Serious Sama. Niby ogranicza się do tego samego (czyli do wycinania w pień wszystkiego co się rusza), ale w obu tych gierkach wygląda to trochę inaczej. W Painkillerze akcja jest wolniejsza, nie walczy się z tak ogromną liczbą przeciwników, broni jest mniej (ale znacznie fajniejsze), klimaty odmienne. W sumie są to niemal dwie różne gierki. I gdyby Painkiller był produkcją amerykańską, to na pewno część krytyki ze strony Polaków nie miałaby miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Mi się wydaje inaczej - gdyby amerykańce zrobili tą gierkę - to uważana by była jako wyraz amerykańskiej przeciętności. Po USA spodziewamy się tytułów wybitnych (painkiller na to miano JESZCZE nie zasługuje [na podst. dema]). Ja np. odczuwam to tak, że Painkiller jest bardzo dobry - zważając na to, że powstał w Polsce - gdyby był made in USA - pewno nie zwróciłbym na niego uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polski czy nie, gra się naprawde super! I jeszcze niewiem czy wiecie, że SP to ma być jedynie "dodatek" do gry, tak jak to miało miejsce w Q3 czy UT(No, może troche bardziej do niego uwage przywiązali), a prawdziwym BooM ponoć ma być MultiPlayer. Czyli, za 20zł będziemy b. dobry(jeżeli nie rewelacyjny) FPS z jeszce lepszym Multi. A co do tej "amerykańskiej przeciętności" to sie nie zgodze. W końcu gra jest przepiękna graficznie, ma super fizyke, no i klimat (przynajmniej ten w 1 planszy) zachwyca. W końcu te najpopularniejsze serwery amerykańskie zostały ZAPCHANE przez PK. Mi też trudno było sie dostać, dopiero zerknołem na serwer Nvidii, który był wporzo. A jeżeli PK zdobył taką popularność i nie dorównał mu "pretendent do najlepszego FPS-u roku"(pierdu pierdu) czyli FarCry w tym ściąganiu, no to niewiem czy to jest "amerykańska przeciętność".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

No właśnie też słyszałem o (ponoć) genialnym multi (może dlatego się rzucili na PK) - słyszałem i dlatego napisałem ten post. Pisałem na podstawie dema - i chodzi mi o to, że teraz wiele produkcji z USA ma to co painkiller, ale ponieważ on jest Polski - to jest dla mnie bezbłędny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Blood Sluger

Ja poprostu musze kupic ta gre.... bedzie wydana w seri Dobra gra wiec bedzie kosztowac niecale 20 zl :lol: :lol:. Bedzie przynajmniej z kim pograc na necie:):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

No właśnie, ciekaw jestem jaki będzie ten Multiplayer? Dobrze by było, gdyby liczba mapek zadowoliła każdego. I mam nadzieję, że kod sieciowy nie będzie spaprany. Chociaż o to chyba nie trzeba się bać, bo widząc w działaniu silnik graficzny można wywnioskować, że programiści znają się na swoim rzemiośle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

a mi sie podoba ta gierka, jak na polską produkcję jest boska, a i na pewno lepsza od wielu zagranicznych (s)hitów 8) powód: boski klimat 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Widzę, że nikt za bardzo nie skumał o co mi chodzi, ale nieważne. Czemu painkiller znalazł się na zachodnich serwerach? Ano dlatego, że jest grą nową, skierowaną właśnie w stronę zachodu. Innymi powodami są grafika i fizyka. I WIEM CO OZNACZA SINGLE PLAYER DEMO - napisałem, że gierka ma mieć v.good multi (co wg. MNIE było powodem takiego wielkiego zamieszania wokół gry, ale mój błąd, że tego nie dopisałem)- jak było napisane na jakimś serwerze anglojęzycznym - nie pisałem, że wszyscy rzucili się na grę z tego powodu, że grają sobie na multi!!

Ponadto ten PONOĆ bardzo good multi (co jest napisane na oficjalnej stronie wraz z podanymi trybami gry) w połączeniu z bardzo małymi System Requirements (jak na taką grafę) spowodował takie zainteresowanie tą grą. Może niektórzy Amerykanie dowiedzą się wreszcie gdzie znajduje się Polska (I'm happy to be here in Moscow - no bez przesady).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika, klimat, muza, giwery i cala reszta jest super. A jeszcze po tym jak sie dowiedzialem ze bedzie wydana w polsce w dobrej grze :shock: , czyli okropnie tanio* to normlanie mnie zatkalo. Nic tylko czekac premiery:D:D

Pzdr

*okropnie tanio jak na taką gre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Niee nooo, jak ja wytrzymam do kwietnia? Ja chcę Painkillera już teraz! :twisted:

A tak przy okazji: widzieliście http://www.painkiller.shorturl.com/? Oprócz sposobów na odkrycie sekretów z dema są również dwa filmiki. Ciekawy jest ten rozgrywający się w Town. Czego to ludzie nie wymyślą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Dobrze, że Painkiller nie narobił sobie takiej reklamy jak HL2. Ja np. nie spodziewam się po nim niczego nadzwyczajnego (poza np. klimatem, czy DOBRĄ grafiką). I jeszcze ten multi - za 20 zł to na pewno się opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drendron

Ja jestem świeżo po sesyjce w Painkillera i muszę przyznać że gierka mi się podoba. Na moim "staruszku" (Celeron 800, GeForce 2 MX 400, 384 RAM) musiałem wyłączyć wszystkie bajery graficzne i grać w 640x480, ale i tak gierka wyglądała nieźle (nie ciela sie, ale miałem za to efekt spowolnienia czasu :lol: ). Fizyka na 5+, klimatyczna muzyka, to że ruszyła na moim "staruszku"-to zalety tego tytułu. Niestety po jakimś czasie gierka się nudzi, co uratować może tylko dobra fabuła w pełnej wersji.

Piszecie "nikt nie kupi pirata" itp. A ja wam mówię że masa osób go kupi :cry: . Jak akurat grałem dzisiaj w Painkillera weszła kumpela. Pyta mnie w co gram- no to ja że to Painkiller. Ona: o fajne, pożyczysz?. Ja-jeszcze nie było premiery. Ona-a, to jak będzie to sobie u kogoś przegram, bo fajna gierka. Krew mnie zalała gdy to usłyszałem. No to robię jej pranie mózgu, że to najlepsza polska produkcja, że tylko 20zł, że trzeba polaków wspierać. A ona-nie mam kasy. Nie ma kasy, myślę. No dobra, ale to przecież TYLKO 20zł!!!!!!!. Ona-nagraj mi to demko Painkillera na CD-RW. Na co odpowiedziałem, że nagram jej, pod warunkiem, że nie spiraci tej gierki, i że jak będzie ją kupować to oryginała. Zgodziła się, gdy powiedziałem że jej pożyczę te 20zł :twisted:

Tu apel: róbcie w swoim otoczeniu to co ja, a razem zapewnimy wysoką sprzedaż Painkillerowi!!!!!!!!!!!

PS. Sorry za chaotyczność tego postu, ale do tej pory jestem wkurzony i stąd ten styl pisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

To po prostu szczyt głupoty. Ja bym kupił oryginał nawet gdyby kosztował 100 złotych. A inni nie biorą świetnych oryginalnych gier nawet jak mogą mieć je prawie za darmo... Skąd się tacy biorą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech..u mnie pewnie też tak będzie. Są 2 możliwości. Albo ja sobie kupie i wszyscy będą odemnie chcieli przegrywać, a następnie ktoś nagra na v-cd i wycieknie do sieci(osiedlowej). Albo ktoś ściągnie PK kilka dni przed premierą i będą sie hahać, że mają wcześnie gierki..Takich ludzi nie obchodzi czy Polskie czy nie Polskie, ważne, że jest, a czy będzie kasa na sequel czy nie, oni mają to w...nno właśnie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem ukończyłem demo....

Jest świetne i bije na głowę Serious Sama. Najlepsza była 3 misja gdzie walczyło się z 30 metrowym gościem, robi wrażenie :lol:

Mam tylko nadzieję że troszkę zoptymalizują kod bo czasami miałem niechciany "bullet time" przez niektórych zwany "slideshow" ;) Ale co ja się czepiam.... gra powala grywalnością, muzyką [oprócz tej z 1 misji] i fizyką [nie ma to jak havoc] Szykuje się fajowy kwiecień. Najpierw pod koniec marca urodzinowy numer CDA [niech nam żyje 100 lat :wink: ] a później painkiller [a tak poza cda i grami to w kwietniu wychodzi nowy singiel Blank & Jones :mrgreen: ] .....faaaaajnie :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Zasiądzie tylko po to, aby zostać zdetronizowanym przez HL2 :D. Ale tak poważnie to tak jak do tej pory nie było prawie żadnej ciekawej gry, to niedługo pojawi się właśnie doom3, sacred, HL2 (oby), BF Vietnam i inne ciekawe. Niech szybciej mijają te miesiące :twisted: aaargghhhh :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No polemizowałbym kto zostanie na tronie :twisted: Ale każdy ma swoje gusta, więc ja powiem, że lepszy będzie DooM 3, a ty że HL2. Dla mnie np. groza i przerażenie panujące w DooMie 3 100x bardziej przekonuje, niż robale o wielkości Godzilli(Godzilla rlz :D )...I grafa w Doomie3 mi sie bardziej podoba...Zobaczymy jak będzie, może coś innego zasiądzie na tronie (neee :twisted: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Ciekawe, która gierka okaże się lepsza. Ja bym najbardziej chciał, żeby Painkiller był najlepszy ;). A tak w ogóle to gdy tylko w szkole przy kolegach mówię o Painkillerze, to wszyscy pytają się "a co to jest?". Ciemnota jest wszędzie :evil:. Ale zacząłem już krucjatę i jeden kolega powiedział, że chce Painkillera. Teraz pozostaje tylko nawrócić resztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zajcew

Ludzie, z choinki się wszyscy urwaliście?

MP Painkillera już dawno był dostepny i to z dwóch źródeł:

1. Oficjalna MP Beta, zaczęła sie jakieś 2 miechy temu, wielu ludzi sie do niej dostało i cykaja sobie w MP już od dawna.

2. Był wyciek wersji Alpha PK, zawierający zarówno mapy SP jak i MP i po pewnych drobnych modyfikacjach pozwalający na rozgrywanie pojedynków MP.

Opinie co samego MP są jednak niezbyt pochlebne: tryby gry są słabe i przede wszystkim brakuje co-opa, o którego PK aż się prosi.

Ogólnie żadko się udzielam na polskim forach, raczej preferuje miedzynarodowe i stąd wiem jakie jest nastwaienie ludzi na całym świecie do PK.

Około 70% twierdzi że to wypas, 30% że średnia, badź że syf.

Jak na polską gierkę to wynik bardzo dobry, musicie przyznać.

Ja osobiście twierdze że gra jest średnia ze wskazaniem na dobrą, cieszy mnie że wyjdzie za jedyne 20 zeta, za taką cenę na pewno ją kupię.

Gierka chodzi świetnie nawet na słabym sprzęcie (kumpel ma Durona 700mhz, 256 RAMU i GF4MX i gra mu chodzinawet nieźle), a na lepsiejszym zapieprza jak królik na koksie.

Respekt dla naszych koderów.

Acha i na koniec wracając do wycieku alfy...

Zauważyliście że ostatno staje sie to modne?

Najpierw Doom3, potem Hl2, Halo, PK, STALKER, FarCry a ostatni nawet WoW :)

Coś czuje że to są celowe zabiegi developerów i wydawców, a nie ataki wstrętnych hakerów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...