Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Tworzenie stron www

Polecane posty

Najpierw musisz mieć serwer :) dopiero potem używasz jakiegoś programu do połączenia się z nim, np total commandera do połaczenia się z ftpem. Potem wrzucasz pliki na serwer. Wrzucanie jest proste, dostajesz maila od firmy hostingowej w którym są dane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre serwery, np. takie z cPanelem, umożliwiają wgrywanie plików bezprośrednio przez przeglądarkę, ale jest to powolne i uciążliwe.

Najpopularniejszym klientem FTP jest Total Commander, najlepiej z dodatkiem Power Pack. Dużo ludzi używa też FileZilli, ale powoduje ona pewne błędy w plikach phpBB :?

Ja osobiście używam klienta wbudowanego w Macromedia Dreamweaver - i jest to IMO najlepszy klient. Szkoda tylko, że nie da się go wyodrębnić ;)

Trochę dziwne, zabierać się za tworzenie strony www nie wiedząc jak wgać pliki na serwer :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic, teraz się popiszę pytaniem podobnym do ostatniego tematu:

Jak wgrać pliki na serwer ?

ALE

1. mam serwer z obsługą PHP4/5 z Bazą danych, i wieloma innymi bajerami i ok 5MB przestrzeni na pliki + drugie tyle na bazę

2. mam miejsce np na xthost.info 30MB

3. czy da się zrobić tak:

Strona na serwerze [1] + tamże panel admina.

panel admina zawiera moduł do uploadu plików [tutaj: zdjęć] które wysyła na serwer [2]

reszta rzeczy jak choćby dodanie info o uploadowanym pliku do bazy danych żeby potem silnik strony wiedział gdzie jest i jak sie nazywa taka graficzna to już nie problem, ale właśnie zastanawia mnie czy PHP może wysyłać FTPem pliki na inny serwer jeśli poda mu sie login/hasło ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w grac pliki na serwer używając total comandera:

odpalamy total comandera ---> wchodzimy w zakłatke siec

---> połączenie ftp ---> nowe połączenie ---> wpisujemu nazwe hosta

(np ftp.ovh.org) --> lsesja (wklepac nazwe hosta można) uzytkownik i hasło

--> teraz tylko ok i połącz ---> wchodzimy do katalogu www lub public_html (zalezy od serwera) usuwamy z tamtąd pliki i umieszczamy tam własne metądą przesun i upuść (czy jakos tak)

THE END

mam pytanko co do cms'ow mam miejsce na cms na serwerze ovh.org problem jest taki ze jak wrzuce pliki na serwer i włącze tą stronke przez przeglądarke do wali mi jakis błąd wewnętrzny jak wpisuje www.xxxxxx.ovh.org/install/ to sie normalnie jportal instaluje puzniej klikam przejdz do strony głównej i znowu błąd wewnętrzny ?? co mam robic

PS mambo mi działąło idealnie i nie było rzadnych kłopocików :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To NIE jest forum supportu CMSów!

ale jest to topic o tworzeniu stron www a cmsy to jeden z wariantow stwożenia strony

1.'stwoRZenia'

2. nie wiem jak ty, ale jak mi sie psuje rower to ide do mechanika rowerowego a nie np hydraulika.

3. jak jestem u mechanika to mowie mu DOKLADNIE co sie dzieje

a ty nie dosc ze przychodzisz do hydraulika to jeszcze nie podajesz jakie bledy wyskakuja, jakie masz wersje cms`a i jaki to jest konkretnie system portalowy.

PS zna ktos odp na moj problem z uploadem plikow przez php na inny serwer ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS zna ktos odp na moj problem z uploadem plikow przez php na inny serwer ?

Powiem tak - nigdy się nie bawiłem w uploadowanie plików przez FTPa w php ale skoro istnieje strona taka jak ta:

http://pl2.php.net/manual/en/ref.ftp.php

to zakładam, że jest to jak najbardziej możliwe ;)

Ketsesie jestes wielki :D

w ten sposob majac niemal dowolny maly serwer z PHP moge miec niemal dowolnie wielkiej pojemnosci galerie na stronie :P

jeszcze zobacze jak by poszlo gdybym sprobowal polaczyc sie w ten sposob [ftp] z imageshackiem ktory dla zarejestrowanych nan userow udostepnia mozliwosc uploadu przez ftp wlasnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o skrypt w JAVA

Chciałbym aby po "złapaniu" obrazka graficznego i ruchu kursora w lewą stronę (lub prawą), obrazek zmieniał się na inną grafikę. Dokładnie mam 30 obrazków i chcę zrobić z tego coś na kształt trójwymiarowego okienka w którym każdy poogląda sobie obiekt z każdej strony. Ruch kursora powinien wzmagać wrażenie naturalności... Z góry dziękuję.....

carnivor84@o2.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka...

Na serveże mam tylko 30MB, a filmiki z gierek to 4GB!!!

Czas wykupić więęęęęęcejjjjjjj miejcsa na serveże,

ale szkoda kasy:)

Z nudów zrobiłem stronką mojej kochonaj drużyni harcerskiej (ma pełno midików w tle[z bonusów oczywiście]) i (UWAGA) strona zajmuje TYLKO 4MB z obrazkami(!!!!!!!!!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zrobic nastepujaca rzecz: umiescic 2 div'y obok siebie z odstepem 5px, ktory bylby zawsze zachowany (niezaleznie do skalowania strony). Probowalem ustawic lewemu width na stala ilosc em, prawemu margin na stala ilosc em, ale wtedy albo sie stykaja, albo odstep miedzy nimi jest skalowany przy zmianie powiekszenia. Ma to wygladac mniej wiecej tak:

<div nadrzedny>

| 5 |             | 5 |              | 5 |

| p | <div lewy/> | p | <div prawy/> | p |

| x |             | x |              | x |

<div nadrzedny/>

Zeby bylo idealnie to oba div'y maja miec wysokosc dokladnie taka jak nadrzedny. (height 100% nie pomaga...)

PS. rozwiazanie na tabelkach mnie nie interesuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xhtml

<div class="main">

<div id="1"><TRESC/></div>

<div id="2"><TRESC/></div>

</div>

css

#main{

height: x em;

padding: 5px;

}

.1{

height: 100%;

width: x pt;

margin-right: 5 px;

}

.2{

height: 100%;

width: x pt;

}

lub

#main{

height: x em;

}

.1{

height: 100%;

width: x pt;

position: absolute;

top: 0px;

left: 5px;

}

.2{

height: 100%;

width: x pt;

position: relative;

top: 0px;

left: 5px

}

nie wiem czy w drugim przy .2 nie mozna by dac tez 'right: 5px' ale to mozesz wyprobowac u siebie, oczywiscie nie gwarantuje ze zadziala zawsze i wszedzie, ani ze sprawdzalem.

Pozatym czy napewno potrzebujesz nadrzednego diva ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja... potrzebuję pomocy :!:

Chcę zrobić na stronie menu obrazkowe... z możliwością przewijania w poziomie, oraz po najechaniu myszką na obrazek - automatycznie zmienił by się na inną bitmapę..

Można by to tak przedstawić

przesuwanie [<], obrazek/link 1, obrazek/link 2, przesuwanie [>]

Coś na wzór paska górnego menu w NFS UnderGround,

klikając na strzałkę z lewej, czy też prawej, menu przesuwało by się o jedną pozycję - oczywiście strzałka, też była by bitmatą.

Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić :( Samym html to tylko za pomącą beznadziejnych ramek - a tak nie chcę :!: Pomoże mi ktoś zrobić to skryptem Java :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem.

Mam stronke z opowiadaniami własnego autorstwa.

Jak mozna zrobić podwójny link?

jedną metode wyczaiłem ale trzeba dwa razy klikać powrót aby efekt jego działani zniknoł.

Jak można stworzyć odnośnik wczytujący dwie rózne treści, do dwóch różnych ramek?

I czy da sie "przytwierdzić" tło, i przewijać sam teskt?

(znaczy wiem, że tak sie da, ale IE nie obsługuje tej metody wykonanej w CSS. Są jakieś inne?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja... potrzebuję pomocy :!:
...psychiatrycznej? Sześć magicznych liter: G O O G L E.
Jak można stworzyć odnośnik wczytujący dwie rózne treści, do dwóch różnych ramek?

Tylko za pomocą JavaScript - chyba że za pomocą tajemniczych, nie znanych mi metod ;)

cI czy da sie "przytwierdzić" tło, i przewijać sam teskt?

(znaczy wiem, że tak sie da, ale IE nie obsługuje tej metody wykonanej w CSS. Są jakieś inne?)

Da się. http://cssplay.co.uk/layouts/fixed.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja... potrzebuję pomocy :!:
...psychiatrycznej? Sześć magicznych liter: G O O G L E.

Jak byś chciał wiedzizeć Panie... regua z miasteczka South Park, google mi tu niewiele pomogło. Pytałem na kilku forach dot. tworzenia stron www i guzik - nikt nie odpowiadał ! Szukam pomocy dalej...

dzięki za odpowiedź

-f-U-c-k- reagua

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...