Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Ludzie, nie bulwersujcie się tak. To zasługa zabezpieczeń, które przecież są ''domeną'' pecetów. Wiedźmina 2 miałem kilka dni przed oficjalną premierą i również nie mogłem sobie pograć. Crysis 2 bodajże też miał takie zabezpieczenie. Trudno, można sobie sentymentalnie popykac w FIFĘ 11 z łezką w oku :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest się czym bulwersować, kupiłem oryginalną grę a producent nie pozwala mi z niej korzystać, to tak, jakbym kupił nowy samochód i nie mógł odpalić silnika przed 30 września i nie widzę ŻADNEGO powodu ku takiemu obrotowi spraw. Niby jak ma to zabezpieczyć grę przed spiraceniem? Przypominam, że crackerzy złamali nawet zabezpieczenia Assassins Creed II, to co im po czymś takim. Z resztą Fifa 12 już jest w sieci od paru dni.

... a Fifę 11 już odinstalowałem :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest się czym bulwersować, kupiłem oryginalną grę a producent nie pozwala mi z niej korzystać, to tak, jakbym kupił nowy samochód i nie mógł odpalić silnika przed 30 września i nie widzę ŻADNEGO powodu ku takiemu obrotowi spraw. Niby jak ma to zabezpieczyć grę przed spiraceniem? Przypominam, że crackerzy złamali nawet zabezpieczenia Assassins Creed II, to co im po czymś takim. Z resztą Fifa 12 już jest w sieci od paru dni.

... a Fifę 11 już odinstalowałem :angry:

Mylisz się niestety. Oficjalna premiera FIFY 12 to 30.09.2011 r. Teraz spójrz na kalendarz. Który dziś jest? 29. Co widzisz dziwnego w tym, że nie możesz grać przed premierą? Takie coś to tylko u piratów chyba :). Doprawdy nic w tym zdrożnego nie widzę. Nie potrafisz sobie znaleźć zajęcia? Przeczytaj instrukcję, ewentualnie inną książkę, lub tak jak pisałem wcześniej popykaj we wcześniejszą odsłonę. Proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna premiera FIFY 12 to 30.09.2011 r. Teraz spójrz na kalendarz. Który dziś jest? 29. Co widzisz dziwnego w tym, że nie możesz grać przed premierą? Takie coś to tylko u piratów chyba :).

Niby tak, ale np. w USA już grają od niecałych trzech dni :/ Zawsze mnie to zastanawiało - dlaczego większość głośnych gier w Polsce ma premierę 3 dni po światowej? Egzemplarze dostarczają o wiele wcześniej i tylko czekają z wystawieniem na półki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, kolejna gra ze ściąganiem z neta danych...... no to dobrze że nie kupiłem i kupiłem 11, bo przy moim necie.... to wieczność by trwało te 3gb, tyle mam limitu na up/down ^^ Czyli odpada nawet po premierze kupienie, a już porzuciłem Pesa na rzecz nowej Fify a jednak ściąganie uniemożliwia mi normalną grę. Szkoda że nie ma demka w gazecie:)

Opiszcie jak już się wam uruchomi swoje wrażenia, chętnie bym się pobawił w Szczęsnego xD

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem i nie wierzę, ale nie znalazłem takiego tematu na forum konsolowym.

Ostatnia Fifa jaką posiadam to 10, 11 nie warta była dla mnie zmian. Obecnie jestem po dłuższym kontakcie z demem na PS3 i muszę powiedzieć, że po początkowej niechęci coraz bardziej mi podchodzi. Nie jest to ta dynamika co np. w 10., ale jeśli są to bardziej szachy to w dobrym tego słowa znaczeniu. To co widzę na ekranie dzieje się płynniej, jakoś tak bardziej "telewizyjnie" i naturalnie. Fajnie, że drybling wreszcie to nie tylko wydumane sztuczki techniczne, ale po prostu zmiany kierunku i przetaczanie piłki, tak jak to powinno wyglądać. Z minuty na minutę podchodzi mi coraz bardziej, choć przyznam, że do nowej obrony nie jestem jeszcze w 100% przekonany.

Aha i może ktoś mi wyjaśnić jak się, do jasnej ciasnej, strzela tutaj karne? Bo albo ja czegoś nie kumam, albo wykonanie karnego z trafieniem w bramkę jest w FIFIe najtrudniejszym elementem futbolu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodząc na różne fora związane z Fifą aż się przeraziłem. Sporo ludzi ma z 'dwunastką' problemy. Większość z nich związanych jest z Originem :/ Moja diagnoza jest taka, że po prostu wczoraj tylu ludzi się 'rzuciło' na nową Fifę, że serwerom najzwyczajniej w świecie odwaliło. Nawet była przerwa w działaniu serwisu jakoś przed północą (żartowano, że przez zmasowany atak Polaków :D). Ja z tego wszystkiego wczoraj jeszcze przed północą zamówiłem Fifę 12 jako pre order (bonusy przysługują właśnie dla takiego zamówienia) i powoli zaczynam żałować, że to zrobiłem. Nie chcę ściągać 7GB danych w ramach aktualizacji :/ Choć to i tak jest pikuś w porównaniu do działania Origina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie się pobiera dokładnie 7,6 GB danych, prawdopodobnie to błąd aplikacji, która zamiast pobrania tej paczki językowej (czy jakoś tak) pobiera całą grę. Ale dla mnie to w sumie plus, bo nie trzeba będzie grać z płytą w napędzie. Poza tym zostawiłem kompa na noc i już mi tylko trochę ponad 1GB zostało do pobrania.

Myślę, że wariacje Origina to nie tyle zasługa FIFY 12, co również bety BF3. STeam podczas wyprzedaży też często szaleje, a bywa i tak, że pomimo płyty w napędzie pobiera całą zawartość z serwa. Tak więc nie ma się co martwić, jeśli będą jakieś problemy, to elektronicy szybko to naprawią. Jeszcze trochę cierpliwości :).

Grał już tutaj ktoś w nową FIFĘ? Niby było demo, ale mógłby napisać wrażenia :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wlaczylem FIFE, nie mam zadnych problemow z Originem. Moze to jest czesciowo spowodowane godzinami rannymi, ale sadze, ze pozniej tez nie powinno byc zadnych problemow. A co do FIFY - kawal dobrej roboty od Elektronikow. Nie spodziewalem sie az takiego przeskoku pomiedzy jedenastka a dwunastka w wersji pecetowej. Tyle nowych opcji, od FUTa po granie na bramce jako wirtualna gwiazda. Swiatna sprawa to sezony online, teraz grajac przez neta czuje sie wieksza motywacje chcac awansowac do wyzszej ligi (albo chcac sie utrzymac w aktualnej). Do tego do tej pory trafil mi sie tylko 1 quitter, za ktorego dostalem wygrana i 3 punkty. Lepiej rozwiazana zostala sprawa z cwaniakami, ktorzy po meczu w menu rewanzu zostawiali gre i czekali az druga strona sie w koncu rozlaczy. Teraz nie ma tego menu, od razu po wygranym meczu dostajesz 3 pkty. Grafika tez ulegla znacznej poprawie, plus dodanie takich smaczkow jak statystyki pokazywane czasami w malym okienku w lewym gornym rogu. Poziom trudnosci ulegl zwiekszeniu, dzieki czemu mecze sa realistyczne, ale daja nadal spora frajde. W tej FIFIE widac swietny balans pomedzy grywalnoscia a realizmem. Ogolnie rewelacja. Tak trzymac EA Sports!

(PS. poza poprawieniem Impact Engine i zmniejszeniem ilosci transferow w karierze ciezko mi znalesc wady jakie by mozna naprawic w trzynastce)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. ja z kolei widziałem sporo komentarzy negatywnych co do nowej FIFY. Problemy z odpaleniem, niemożnosć gry w sieci itd. to tylko niektóre z rzekomych błędów. Mi gra nie chciała się odpalić, więc pobrałem aktualizację ważącą 42 MB i zobaczymy... Wypowiem się jak zgram 1 mecz :).

_______________________________________________________

No, jestem po pierwszym meczu w lidze online i jest świetnie! Zdarzają się małe lagi, ale niebawem będę miał szybszy internet więc wytrzymam. Zostało mi w mojej lidze jeszcze 9 meczów, 12 pkt muszę zdobyć, aby awansować do wyższej. Bardzo motywujący system. Ogólnie rzecz biorąc - jestem bardzo zadowolony z zakupu.

________________________________________________________

OK, aktualnie mój bilans w lidze to dwie porażki i dwa remisy :) raczej nie awansuję póki co. Bramki padają raczej z dystansu, w poprzedniej odsłonie ciężko było z ok. 25 metrów strzelić po ziemi i zdobyć gola, teraz zaś jest to względnie łatwe.

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesco, Auchan, Media Markt, a także ponoć Empik i Saturn - w tych sklepach edycja pudełkowa poniżej 100 zł. Na Allegro wersje elektroniczne (tylko klucz) od 70 zł (!!). Ja swój egzemplarz dostanę po weekendzie, ale już zainstalowałem Origina i póki co aktualizacja samego programu przebiegła świetnie. Nie to co Steam, gdzie staje każda aktualizacja, jaką tylko mi zgłosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do dych co już w nową Fifę grali:

Czy jest sens gry na klawiaturze? Pada mam zamiar kupić w niedalekiej przyszłości. W 11 grałem na klawie i nie było zbytnio problemów, ale w 12 zastanawiam się czy nie będzie kłopotów z ogarnięciem tego nowego systemu obrony. Powiecie, że mogłem sprawdzić na demie, ale niestety nie miałem przyjemności w nie zagrać, bo mi się instalator nie uruchamiał, a rozwiązania, które w sieci znalazłem też nie pomagały;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FootManFan - jeśli chcesz grać nowym systemem obrony, to nawet nie patrz na klawiaturę. Na padzie przyciski są ułożone tak, żeby można było kciukiem ogarnąć nawet 3 potrzebne na raz. No i oczywiście sprint, zmiana, podcięcie i zwrócenie się twarzą do napastnika pod palcami wskazującymi dają ogromny komfort. Na klawiaturze tak się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FootManFan jeśli ogarnąłeś granie w fifę 11 na klawiaturze to ogarniesz i tu, ale oczywiście granie padem to podstawa.

Mam inny problem. Mianowicie gra mi przycina w taki sam sposób ,nieważne czy gram na full detalach z HD rozdziałką, czy na najniższych w rodzielczości 1024..... Mam kompa Athlon 64 X2 dual core processor 4400+ 2,31 GHz 2 GB ramu oraz G force'a GT 240. Jeśli inne porty z konsol oraz gry robione na tą PS 3 i X360, w większości, działają na full detalach, to czemu to cholerstwo się laguje gdy pojawia się większa ilość zawodników. Ktoś też tak ma? Jakiś pomysł jak to usunąć? Btw. jak ktoś nie usunął jeszcze Fify 11 lub jej konfigów to przydadzą się ustawienia pada z poprzedniej części, gdyż przy mniej znanych kontrolerach gra potrafi ogłupieć. (mi nie czytała analoga oraz poprzestawiało mi guziki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. jak wrażenia z pełnej wersji ?

Moje są strasznie pozytywne. Gra "ma to coś".

Jak poziom trudności ? Przyznam się że na zawodowym bardzo ciężko mi się gra i większość meczów remisuje.

Podoba mi się też bardzo skauting. W krótkim czasie da się uzbierać fajny skład juniorów.

Do szczęścia mi brakuje tylko normalnych polskich drużyn. Ale juz wina naszej rodzinnej Ekstraklasy. Wstyd że przed Euro 2012.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z tym [beeep] zwanym Origin. Kupiłem sobie elektroniczną wersję FIFY, pobieram, mam już 98% a tu nagle zjazd do 78%. No dobra to pobieram dalej, miałem już 95% i znowu to samo. Tym razem zjechało do 74%. Co jest z tym dziadostwem? Da się to naprawić jakoś czy będę tak 2 tygodnie ściągał? :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, po co jest i jak używać guzika: wystawianie się/modyfikator (i chyba tu trochę tekstu ucina). Gdy go przytrzymam to zamiast jakiegoś sensownego ruchu do przodu to zawodnik staje w miejscu. Tak ma być i moi zawodnicy się wtedy ruszają i po prostu nie zauważyłem, czy mam coś jeszcze kliknąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacojaco - chodzi Tobie o Xboxowe LB? Ja używam go (gdy jestem przy piłce) żeby gwałtownie zatrzymać zawodnika kierowanego przeze mnie, gdy np. biegnę skrzydłem i chcę zmylić obrońcę. Przydaje się, ponieważ krótko po wciśnięciu, zawodnik jest bardziej przyklejony do piłki i łatwo można tym sposobem przedostać się na pole karne. A jeszcze lepiej by było zaraz po wciśnięciu użyć prawego analoga i zrobić jakąś sztuczkę, ale to już na przeciwników z wyższego poziomu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam kilka pytań odnośnie Fify 12 , dzisiaj może już będę miał (jak są jeszcze egzemplarze w Empiku w Porcie Łódź) . Będę miał grę na PS3 .

I mam pytanie , czy jest aktualizacja składów w grze , po ostatnich dniach okna transferowego ? Bo w demie raziło to że Fabregas był w Barcelonie , a w Milanie nie było Nocerino ani Aquilaniego .

I jeszcze pytanie co do twarzy zawodników . Czy każdy zawodnik który ma zdjęcie w grze , ma swoją własną oryginalną twarz podczas meczu ? Z moich obserwacji grają w Demo , wynika że niestety nie ... chyba byłoby za pięknie . Ale zadaje to pytanie , żeby się upewnić .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...