Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Moj kolega, ktory codziennie gral ze mna w pesa pewnego dnia zapragnął zagrać w "jakąś" piłkę nożną przez LAN i wybrał fife (przed czasami jego fascynacji pesem wyznawał fife). Kilka dni później wpada do mnie na meczyk w pesa (6) i... zjeżdżam go równo (12:0!!!!)...a on sie tłumaczy, że w fifie to biegniesz i kopiesz z połowy boiska i trafiasz. A aby przejść przeciwnika wystarczy kręcić "bączki" przez całe boisko... opowiadał, że jak grał z kolegą przez LAN to padały wyniki rzędu... 30:28 itp. hmmmmm...

To ma dużą fantazję ten twój kolega, żeby padały wyniki rzędu 30:28 to musiał ustawić czas trwania połowy na co najmniej 10 minut i do tego strasznie szwankowała im obrona. Może FIFA nie jest trudna, ale nie przesadzajcie. Nie ma czegoś takiego, że po godzince styczności z grą bezproblemowo wszystko się wygrywa. Aby wygrać turnieje na najwyższym poziomie trudności potrzeba już nieco wprawy. I taktyka w stylu rajd przez całe boisko czy strzał z połowy na pewno nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Woodim. Fifa to nie PES, ale wygrywanie na wysokich poziomach trudności nie jest łatwe(no czasem się zdarza wygrać 10:0 na klasie światowej w 4 minuty, ale to już mordenga), to prawda akcje ograniczają się do schematyczności i polegają głownie(przynajmniej z moją taktyką) np. FIFIE 06 do wrzutek w karne, strzałów głowami lub dogrywanie do szybkich napastników prostopadłych piłek, które w 98% trafiają do siatki. Nie mogę jednak powiedzieć, że na poziomie Legendary jest łatwo. Wygrywam, ale trzeba się namęczyć i tutaj jak nie wybijesz piłki, nie odbierzesz jej za szybko napastnikowi to zobaczysz jak dany zawodnik łamie prawa fizyki i strzela gola czy to z połowy boiska czy z kąta, z którego piłka nie ma szans znaleźć się w bramce...to jednak Legenda...pewne wyzwanie na pewno i adrenalina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA 08 to dla mnie gra roku. Dlaczego ? Spełniono moje wieloletnie marzenie - MOŻLIWOŚĆ STEROWANIA JEDNYM ZAWODNIKIEM !!!!!!!!! Kamera ma być za jego plecami, EA obiecuje blury i "trzęsawkę" (mam nadzieję, że nie przesadzą), ogólnie nie mogę się doczekać recenzji w CDA i samej premiery. Moja historia z FIFĄ wygląda tak:

- Kupiłem FIFĘ 1997 (dobra - rodzice kupili) - szok - miałem wtedy 4 lata (gdy zacząłem naprawdę w nią grać może 5-6) i byłem zachwycony. Do dziś pamiętam (nic mi się nie pomyliło ? Proszę starszych o upewnienie) grę na ośnieżonym boisku. O ile się nie mylę, to nawet zdarzało się zawodnikom poślizgnąć i przewrócić :) Ogólnie - wrażenie było "jak z TV"

- olałem wszystkie części 1998-2002 (chociaż zagrałem raz w 2002 WC i pamiętam strzały po rozpoczęciu ze środka boiska - miodzio :) )

- FIFA 2003 - kupiona. Wrażenia bardzo pozytywne, chociaż troszkę zbyt trudno strzelało się z dośrodkowań

- FIFA 2004, 2005 - olane równo

- FIFA 06 - kupiona, dla Szpaqa za mikrofonem i polskiej ekstraklasy :) Miło się grało w sumie.

- FIFA 08 - będzie kupiona - tryb Be a Pro spełnieniem moich marzeń z dzieciństwa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA 08 to dla mnie gra roku. Dlaczego ? Spełniono moje wieloletnie marzenie - MOŻLIWOŚĆ STEROWANIA JEDNYM ZAWODNIKIEM !!!!!!!!! Kamera ma być za jego plecami, EA obiecuje blury i "trzęsawkę" (mam nadzieję, że nie przesadzą), ogólnie nie mogę się doczekać recenzji w CDA i samej premiery.

Grałem w demo, oczywiście omijając efekty wizualne (demo ma wszystko odgórnie w grafice na low) było miło. Gra się fajnie i przyjemnie, oczywiście nie jest to PES, ale fajnie sie odstresowałem, komputer robi dużo sztuczek, a i dla gracza jest to łatwe. Ogólnie jeśli ktoś chce sobie pobiegać po boisku w szybkim tempie nie patrząc na realizm - POLECAM

- Kupiłem FIFĘ 1997 (dobra - rodzice kupili) - szok - miałem wtedy 4 lata (gdy zacząłem naprawdę w nią grać może 5-6) i byłem zachwycony. Do dziś pamiętam (nic mi się nie pomyliło ? Proszę starszych o upewnienie) grę na ośnieżonym boisku. O ile się nie mylę, to nawet zdarzało się zawodnikom poślizgnąć i przewrócić :) Ogólnie - wrażenie było "jak z TV"

No niestety ale mowisz o grze Actua Soccer :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. W każdym razie fajny był ten Actua Soccer. A co do grafiki, to można sobie ściągnąć jakiś dodatek do dema (jest o połowę większy od samego dema - ponad 750 MB), który daje możliwość ustawienia poziomu trudności, grafiki itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys gralem sporo w fife na Play Station obecnie nie gram juz bo i konsoli nie mam :D a po za tym PES dla mnie ma wysza grywalnosc. Obecna FIFA jak dla mnie jest srednia bo graficznie jakos slabo wypadla, grywalnosci nie poprawil nawet tryb w ktorym gra sie karieri jednym zawodnik...poki co PES jest krolem kopanek i mam nadzieje ze tak zostanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Kto widział FIFE 08 na XBOXa (można pograć w Empiku :P )

Ten wie że panowie z EA jednak coś potrafią. Jednak to co jest nam serwowane na PC... To tylko tryb "Zostań gwiazdą" i nic więcej...

Bo wersje na Xboxa robił inny zespół niż na PC i to niestety widać. Wersja na Xboxa (czy jak kto woli na PS3) jest zupełnie inna. Czuć wspaniały świeży powiew, a z wersji na PC raczej stary, nudny smród.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a mi się wydaje, że 08 to taka ulepszona 07 i mimo wszystko jest lepsza.. fajnie się gra, poziom trudności na razie wystarczy.. grafika troszkę poprawiona.. naprawdę dobra giera! nie jest tak supermiodna jak 01, 03 albo 07, ale powolutku się rozgrywam i z każdym meczem rośnie moje zadowolenie.. można marudzić, że mało zmian, ale kurczę! faaajna jest..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co tak naprawdę ratuje najnowszą odsłonę FIFY to komentarz - po prostu komentarz. Szpakowski i Szaranowicz naprawdę przyłożyli się do roboty i jest naprawdę znakomicie. Tymczasem sama gra...no cóż, w tym roku już prawie PRAWIE osiągnęła dno. PES wyprzedza ją już nie o kilka długości, a całe kilometry (gdyby tylko mieli licencję na kluby i drużyny...heh...). Marzy mi się PES z komentarzem Szpaka i Szarana i licencjami FIFA - gra idealna? Aż miło pomarzyć...:P

Dla mnie grą idealną byłaby FIFA 08 z grafiką PESa 2008. Jakoś nie lubię gier, w których każde prostopadłe podanie do napastnika kończy się spalonym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam od kogo :/ Z waszych wypowiedzi rozumiem, że PES 2008 nawet rasowym ( :) ) PESowcom niezbyt się podoba. Ja próbowałem się kilka razy przekonać do dema tej gry, do tego gameplayu i skopanego sterowania, ale po prostu nic z tego. A tak w ogóle to grałeś w FIFE 08 ? Wbrew pozorem całkiem sporo się w niej zmieniło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ta seria schodzi na psy. Fifa 2002 była jedną z pierwszych gier, w którą potrafiłem grać bez zadnego znudzenia przez wiele godzin. Później, niestety było juz tylko gorzej (prócz Fify 06). Mam nadzieję, że EA weźmie sobie do serca krytyczne uwagi fanów przy tworzeniu kolejnej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie, ale zobacz jak "dużo" zmieniło się w grywalności PCtowej fify przez 3 ostatnie lata. Nic, może poza nowymi trybami, które jednak po pewnym czasie już nużą. Sama rozgrywka jest strasznie nieciekawa i "liniowa" jeśli można użyć tego zwrotu w tym przypadku, bo nie ma bata żeby nie znaleźć słabego punktu gry i potem pakować gole tylko zap omocą sprawdzonego fortelu, bardso mnie w Fifie denerwują strzały :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...