Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Ale ogólnie szkoda że nie ma polskiej ligi :(

Hę? Jeśli chodzi ci o FIFĘ '06, co można wywnioskować z kontekstu to cóż, rozczaruję cię... Bo polska Estraklasa będzie w najnowszej FIFIE, razem z polskim komentarzem ;) A jesli miałes czasem na myśli 2005, to zwracam honor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaqbS> Nie bylbym taki pewien... Malo to razy konczylo sie na obietnicach. LOL. (Tak, "lece w kulki" :) )

Musze sie Wam do czegos przyznac. Otoz, w demo 06 gralem juz dluzej niz w wersje full edycji 05. To tylko swiadczy o geniuszu nowej odslony FIFY...

Polecam http://www.fifaecp.com/- znajdziecie tu patch do wersji demonstracyjnej, dzieki ktoremu bedziecie w stanie zmieniac rozdzialke, dlugosc meczu itp. Co wazne, to dziala i jest zupelnie legalne;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaqbS> Nie bylbym taki pewien... Malo to razy konczylo sie na obietnicach. LOL.

Ty to serio piszesz czy w kulki lecisz? :)

Obietnice w poprzednich latach składały się z mglistych orzeczeń parę miesięcy przed premierą. A teraz cała EA Sports to potwierdza, Szaranowicz i Szpaku potwierdzają swój komentarz, pojawiły sie już informacje o drużynach które nie zgodziły się na urzyczenie licencji...a zresztą możesz popytać niektórych, bo pierwsze egzemplarze gry (z zamówień przedpremierowych) ponoć już dzisiaj zaczęły dochodzić.

Chociaż nie wiem już czy wybrac FIFE 06 czy Pro Evo 5....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Famas>> bierz oba ;]. Ja tam poczekam na reckę w CDA ;].

Zagrałem dziś na World Class. Musze sie przyznac, ze zawsze unikałem tego poziomu, gdyż myslalem ze dostane baty. A tu niespodzianka. Gralem 3 mecze po 10 minut i jeden przegralem, drugi zremisowalem, a trzeci wygralem ;]. Fajnie

Liber>> ładny stats ;]. A poza tym to Orendż ekstraklasa będzie i bardzo dobrze ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem dziś na World Class. Musze sie przyznac, ze zawsze unikałem tego poziomu, gdyż myslalem ze dostane baty. A tu niespodzianka. Gralem 3 mecze po 10 minut i jeden przegralem, drugi zremisowalem, a trzeci wygralem ;]. Fajnie

Ja grałem dziś na poziomie Perfect na 6 min. i jeden zremisowałem 0:0 a drugi przegrałem 1:0 ale muszę stwierdzić, że w obu meczach grałem lepiej tzn. stwarzałem więcej akcji, częściej posiadałem piłkę tylko że komp miał tą jedną jedyną okazję i ... Trochę mnie to zdziwiło, że tak łatwo mi się grało. Obrońcy gubią piłkę tak jak gubili na poziomie Pro, komputer przeprowadza mało akcji, traci wiele piłek w środku pola i gdyby bramkarze nie byli tak przesadnie dobrzy, to by nie było dla mnie odpowiedniego poziomu na tej grze. Ba... oni bronią jak lwy - wogóle trudno im strzelić idąc jeden na jeden. Nie rozumiem, jeśli najwyższy poziom trudności różni się od pozostałych tym, że bramkarz to hmm... Inspektor Gadżet (dalej dalej super długie ręce Gadżeta) i Spiderman w jednym to ja dziękuję.

Patrzę po meczu na poz. Perfect na statystyki i mój Manchester - 9 strzałów celnych na 9 strzałów a Milan kompa 0 strzałow na bramkę i wynik 0:0. Co to ma być? Dajcie mi poziom Pro z FIFY 2005 a nie doskonałych bramkarzy którzy prawie każdą piłke wyciągną. Co prawda komputer gra większym pressingiem trzeba nieźle kombinować żeby stworzyć sytuacje podbramkową ale z kolei sam nie potrafi kombinacyjnie wyprowadić gały ze środka pola tylko miesza sie wqrwiająco i czeka aż podbiegnę, nacisnę D i odbiorę piłkę a raz wyprowadzi dobrą akcję i jednym strzałem wygra mecz. Oby pełna wersja była pod tym względem inna ale wątpię, że to się zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś w fife06 i musze niestety stwierdzić, że do PES'a się nawet nie umywa... Jest dość fajnie( POLSKA LIGA I KOMENTARZ!!! ), ale takie buraczki jak kolosy na bramkach, które wybronią każdą sytuację sam na sam, czy zbyt wolne rozgrywanie piłki( zawodnicy za wolno wychodzą na pozycje ), znowu tworzą z fify szachy na trawie. Przykład: gram Celtic-Amica i mam piłkę na środku boiska. Nikt do mnie nie podbiega, a ja spokojnie i długo czekam, aż któryś z piłkarzy wyjdzie na pozycję. Nie patrzę na piłkarza przy piłce, tylko na skraj pola karnego :? Kiepskie są także kamery, żadna nie przypomina telewizji, czy widoku z trybun jak w PES'ie. Grę ratuje, to, że przeciwnicy potrafią strzelić bramkę, nawet jeśli przeważamy, no i dobrze rozciągają grę. Znowu nie da się zostawić obrony dziesięć metrów z tyłu świetnym zagraniem, a jak już wychodzimy na sam na sam, to bramkarze stoją na piątym metrze i bronią nasze strzały!!! Przecież bramka ma pięć metrów długości!!! Jak bramkarz może obronić strzał w róg z siedmiu metrów??? Na szczęście jest spora grywalność, przynajmniej w trzech pierwszych meczach, bo tyle grałem. Mimo błędów kupię sobie nową fifę i zobaczę na ile grze starczy grywalności i na ile oderwie mnie od PES'a. Niestety, mam wrażenie, że wraz z wyjściem PES 5, fifa pójdzie w odstawkę...

PS: Coś słaba grafika, wy też macie to wrażenie??? W PES 4 mi się bardziej podobała, tutaj jest po prostu ubogo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mała ta bramka tylko 5m ;) Pelnej jeszcze nie widzialem i pewno dlugo nie obejrze, ale w demko sie juz sporo nagralem. Sytuacje sam na sam to srednio 9/10 koncza sie golem, gorzej troche jest ze strzalami z za lini pola karnego. Troche niski poziom trudnosci w produkcji wystepuje. Pro niewiele sie rozni od amatora, WC troche lepiej przyciska ale sie szybko robi postepy. Moze w pelnej wersji inaczej to wyglada.

Podobnie jak Sairam przy tym demku spedzilem wiecej czasu niz przy calej przygodzie z 2005. Swoja droga trzeba miec niezly brak pomyslu na wydawanie kasy, zeby kupowac gre tylko po to aby poszla na polke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś w fife06 i musze niestety stwierdzić, że do PES'a się nawet nie umywa... Jest dość fajnie( POLSKA LIGA I KOMENTARZ!!! ), ale takie buraczki jak kolosy na bramkach, które wybronią każdą sytuację sam na sam, czy zbyt wolne rozgrywanie piłki( zawodnicy za wolno wychodzą na pozycje ), znowu tworzą z fify szachy na trawie. Przykład: gram Celtic-Amica i mam piłkę na środku boiska. Nikt do mnie nie podbiega, a ja spokojnie i długo czekam, aż któryś z piłkarzy wyjdzie na pozycję. Nie patrzę na piłkarza przy piłce, tylko na skraj pola karnego :?

Pomóż im w tym naciskając i przytrzymując 'Q'.

Kiepskie są także kamery, żadna nie przypomina telewizji, czy widoku z trybun jak w PES'ie.

Tu się nie zgodzę. Kamery pracują IMO dużo lepiej niż w poprzednich częściach, przy akcjach na polu karnym przybliżają trochę obraz i generalnie są bardziej 'inteligentne'. A co do tego widoku trybun z PES 5 - sorry, ale jest tak kiczowaty że śmiać mi się chce jak go tylko widzę. Kapitalny był widok z FIFA 04 (kamera umieszczona wśród trybun pokazująca wyskok kibiców z krzesełek i radość zaraz po zdobyciu bramki), ale w 05 i tutaj tego nie ma. :?

Grę ratuje, to, że przeciwnicy potrafią strzelić bramkę, nawet jeśli przeważamy, no i dobrze rozciągają grę. Znowu nie da się zostawić obrony dziesięć metrów z tyłu świetnym zagraniem, a jak już wychodzimy na sam na sam, to bramkarze stoją na piątym metrze i bronią nasze strzały!!! Przecież bramka ma pięć metrów długości!!! Jak bramkarz może obronić strzał w róg z siedmiu metrów???

Puszczaj strzały maksymalnie po ziemi (C + D) albo lobem (Q + D). Nie ma lekko. :P

PS: Coś słaba grafika, wy też macie to wrażenie??? W PES 4 mi się bardziej podobała, tutaj jest po prostu ubogo...

Racja. Nowy silniczek graficzny przydałby się grze jak nic...wlosy to oni mają z poprzedniej epoki. :/ I podczas gry wydają się jacyś tacy śmiesznie grubi...z kolei w PES-ie publiczność i otoczka murawy (fotografowie itp.) są do bani, więc można powiedzieć że sie wyrównuje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL! Jak czytam Wasze komenty to się zastanawiam, czy Wy nie gracie w różne gry :lol: :shock:

Kamera pracuje bez zastrzeżeń, można ją ustawić niemal dowolnie, dodatkowo opcjami Zoom i Height. Ale nie dogodzisz.

Wreszcie jest sędzia na boisku!!!! I asystenci(chociaz oni chyba juz byli w 05?) :) Świetne to demo factory. Połowa 10min i jak cały mecz.

F@mas: Mówisz, że działą ta sama kombinacja jak w FIFIE 2005?:) Oo to swietnie :)

Ja gram na Pro narazie, wszystko w swoim czasie. Widze, że EAS dodali nowy poziom trudności, po kultowym i klasycznym World Class, który zawsze był tym szczytem dla wyjadaczy... no troszke szkoda, bo przydalby sie poziom miedzy Pro i WC , a nie dalej.

Nie wiem czy wyzszy poziom wplywa na bramkarzy, oni i tak sa [beeep]iscie podkręceni. Jakkolwiek z dystansu naprawde da sie strzelić, ja strzelilem z 25-30m Ruudem , pilka wyleciala zza obroncy bramkarz wypajacykowal a pilka przelciala ok. 1 metr od niego. Raz strzelilem głowką Keanem to bramkarz nawet nie drgnął(tak go zaskoczylem:P)

TO co piszecie opieracie na Demie(+demo factory) czy MA KTOŚ JUŻ PEŁNĄ? (ORYGINALNĄ!). ?

Pozdrówki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL! Jak czytam Wasze komenty to się zastanawiam, czy Wy nie gracie w różne gry :lol: :shock:

>>>Niee - to FiFa tak zróżnicowana. ;]

Kamera pracuje bez zastrzeżeń, można ją ustawić niemal dowolnie, dodatkowo opcjami Zoom i Height. Ale nie dogodzisz.

>>>klawisz [F2] i wszystko gra. ;]

World Class, który zawsze był tym szczytem dla wyjadaczy...

>>Czyli jestem wyjadaczem. ;]

Nie wiem czy wyzszy poziom wplywa na bramkarzy, oni i tak sa [beeep]iscie podkręceni. Jakkolwiek z dystansu naprawde da sie strzelić, ja strzelilem z 25-30m Ruudem , pilka wyleciala zza obroncy bramkarz wypajacykowal a pilka przelciala ok. 1 metr od niego. Raz strzelilem głowką Keanem to bramkarz nawet nie drgnął(tak go zaskoczylem:P)

>>>Jest jeden, zdaje się niezawodny, sposób na strzał z 25-30m: jeśli bramkarz jest zasłonięty jego skuteczność maleje i mamy gola - sprawdziłem. :)

TO co piszecie opieracie na Demie(+demo factory) czy MA KTOŚ JUŻ PEŁNĄ? (ORYGINALNĄ!). ?

>>>szypie przeca ma - pisał wyżej ;]

Pozdrówki!

PS Kto opowie o polskim komentarzu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Kto opowie o polskim komentarzu?

Dzięki uprzejmości pewnego gościa z forum fifaserwis nie trzeba opowiadać - wystarczy posłuchać! :)

http://rapidshare.de/files/5675524/komentarz.mp3.html (wejść we 'FREE' i poczekać ok. 20 sek aż na dole pojawi się link)

Komentarz jednej połowy meczu Lech - Odra. O ile Szaranowicz bardziej beznamiętny i sztuczny być chyba nie może, to Szpaku pokazał klasę - jego komentarz bardzo mi się podoba i jeśli trzyma podobny poziom we wszystkich spotkaniach, to wchodzę w to. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz ciekawy i naprawdę zachęcający. Polska liga, mniam :) Wreszcie bez używania jakichś modów i dodatków będę mógł poprowadzić Lecha Poznań do mistrzostwa Polski. Już nie mogę się doczekać aż gra trafi w moje łapki ;)

A mi się ostatnio tak jakoś dziwnie trochę gra :/. Wczoraj zaliczyłem dwa mecze po 45 min. Bayer - Barça 2-4 i Bayern - Milan 4-2, więc wyszedłem na remis :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że komentarz jest beznadziejny. Nie ma się czym podniecać, Szpaq wali farmazony, np. "tym strzałem mógł zaskoczyć bramkarza" a zaraz po tym "chyba chciał trafić jakiegoś kibica na trybunach" oczywiście chodzi o ten sam strzał albo "sędzia ładnie wychwycił spalony" nast. zdanie: "nie wiem jak państwa ale ta powtórka mnie nie przekonuje". Jego tak apropo nie przekonuje 80% powtórek (nawet tych po których widać spalonego lepiej od remizy z 5 metrów). Ale co tam komentarz. Ja mam FIFE od piątku i dzisiaj myślę skończyć i wygrać pierwszy sezon Idea Ekstraklasy Wisłą. Ogólnie w grze jest dużo drobiazgów, które robią z FIFY 06 bardzo grywalną gierkę można nawet pograć Bońkiem, fajne filmiki bonusowe, sklepik fana z mnóstwem rzeczy do odkrycia, trzeba wcześniej wykonać zadania których jest bodajże 100. Lecę grać bo Groclin czeka. Apropo poziomów trudności - w denie raptor jest ich 5 ale w pełnej wersji tak jak poprzednio 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest mozliwosc jak za starych dobrych czasow tworzenia (czy zastepowania) druzyn swoimi wlasnymi tworami?

Co do komentarza to za wiele nie moge powiedziec slyszalem tylko probke, ale w porownaniu z angolami brakuje spojnosci i plynnych przejsc pomiedzy kolejnymi zdaniami. Nazwiska sa w miare dobrze czytane. Nie wiem tylko po co tam Szarancze wcisneli pelni on role jeszcze glupsza chyba niz w Skokach narciarskich. Jego glos jest rownie bezbarwny i bezplciowy a wcina sie tylko czasem i jakos to tak bardzo sztucznien wychodzi.

Mam jeszcze pytanie o co chodzi z tym "nacisnij 8 aby przywolac kolege z duzyny" i coto jest jak naciskam klawisze numeryczne ze mi sie cos podswietlaja jakies nazwiska. Jakie to ma znaczenie? Oczywiscie pytam na podstawie demka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze sa dalej 4, bo jak juz pisał poziom World Class to taki kult i szkoda by go było "obniżać". W większości FIF na nim kończyłem, ale w 05 grając na WC musiałęm ją sprzedać bo to co komp wyprawiał żeby nie przegrać momentami zakrawało na kpinę a ja nie chcialem sobie nerwow zniszczyc na grze.

Komentarz Szpaqa hmm z jednej strony fajny, jak na niego naturalny i daje klimatu jak sie gra Orange Ekstraklasą. Szaranowicza niech lepiej wyłączą, ten gość nie umie komentować a w grach jest tylko cholernie sztuczny.

Komentarz in plus, jak na gre - bo czuć takie "z taśmy" w tym komencie, w angielskim dużo mniej.

Ale "Jak on to zrobił?!?" mi się podobało :)

POZDROdla tych co maja juz oryginałki, mnie niestety póki co nie stać ;) Rok temu mialem od razu 05, tylko teraz rozkminiamjak to zrobilem ze mialem wtedy kase na to..hmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się ostatnio tak jakoś dziwnie trochę gra :/. Wczoraj zaliczyłem dwa mecze po 45 min. Bayer - Barça 2-4 i Bayern - Milan 4-2, więc wyszedłem na remis :D

2-4?? Tak mało? Sorki, ale ja tyle nabijam na normalnych 4 min...

Wisła K. - ten klub będę prowadzaił. :) A później chyba Celtic G. ;]

Komentarz - właśnie go słucham. ;] Szpaq znakomicie, ale Szaranowicz nieco sztucznie. Poza tym miło się słucha. Napewno lepsze to, niż w którychś tam skokach narciarskich 200x.

PS Wczoraj strzeliłem pierwszego, bezpośredniego wolnego. Yeehaaa.

PS2 A komentarz nadal mnie zaskakuje. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jedna sprawa, z tego co czytam to nie ma trybu kariery albo jest on zmodyfikowany. Skoro od razu da sie prowadzić Wisłę??

bezpośrednio z wolnego nie strzeliłem jeszcze. I nie wiem czy strzelę :lol: Głupio rozwiązali te wolne. (da sie podkręcać strzałkę jak w FIFIE 98? :D )

6 goli w 4 minuty? Chyba Ci się Hawk zdawało :P Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze slyszenia i na podstawie oststniej fify kojarze, ze grac mozna kazdym zespolem z najnizszej ligi danego kraju. Dlatego w tych najwiekszych europejskich firmach jak Premiership czy serie A rzeba bylo zaczynac rozgrywki od najnizszych dostepnych lig, a np taka szkocka mozna bylo od razu zaczac rangersam bo nie wprowadzono 1 ligi szkockiej tylko sama szkocka premiership. Polske reprezentuje tez tylko jedfna liga wiec mozna wybrac kazdy zepol z orange ekstraklasy

A co do tych goli Hawk ma racje. Mozna spokojnie strzelic 4 gole w 6 minut. A grajac jedna polowe po 45 to podczas owych 45 minut mozna naprawde sporo nastrzelac na kazdym poziomie gry. Na pro wygralem milanem z bayernem 20:2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerzuciłęm się na World Class i wielkiej różnicy nie uświadczyłem. Komp gra bliżej zawodników i ciężej robić sytuacje, a bramkarz zawsze doleci w rpzeciwległy róg bramki. ot tyle. To 2 "utrudnienie" troche lipne :/

E tam, lipne... Dla mnie tym lepiej, że komputer nie pozwala na konstruowanie tak swobodnych akcji, jak to ma miejsce w przypadku niższych poziomów trudności. Poza tym bramka strzelona przy dosyć szczelnej obronie jest o wiele bardziej satysfakcjonująca. Ja dosłownie umarłem ze szczęścia, kiedy przy stanie 1:1 udało mi się pod koniec meczu strzelić bramkę nożycami i zapewnić sobie zwycięstwo :). Frajda tym większa, że grałem Barceloną przeciw ich największemu wrogowi- Królewskim ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerzuciłęm się na World Class i wielkiej różnicy nie uświadczyłem. Komp gra bliżej zawodników i ciężej robić sytuacje, a bramkarz zawsze doleci w rpzeciwległy róg bramki. ot tyle. To 2 "utrudnienie" troche lipne :/

E tam, lipne... Dla mnie tym lepiej, że komputer nie pozwala na konstruowanie tak swobodnych akcji, jak to ma miejsce w przypadku niższych poziomów trudności. Poza tym bramka strzelona przy dosyć szczelnej obronie jest o wiele bardziej satysfakcjonująca. Ja dosłownie umarłem ze szczęścia, kiedy przy stanie 1:1 udało mi się pod koniec meczu strzelić bramkę nożycami i zapewnić sobie zwycięstwo :). Frajda tym większa, że grałem Barceloną przeciw ich największemu wrogowi- Królewskim ;].

Nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o utrudnienie jako podkręcenie bramkarza na World Class do tego stopnia, że stojąc przy jednym słupku wyciąga strzał, któy leci przy drugim. Przy bramce 7,5 m szerokości to technicznie niemozliwe, ale nie chce się spierać. Może EA zrobiło na potrzeby gry bramkę 4,5 metra.

A to, ze trudniej zrobic akcje czy cos, to oczywiscie tylko plus.

ZAnosi sie na to, ze to bedzie moja pierwsza FIFA w ktorą po zakupie bede grał od razu na World Class.

A pardon, w 2004 też tak miałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest mozliwosc jak za starych dobrych czasow tworzenia (czy zastepowania) druzyn swoimi wlasnymi tworami?

Jest.

Mam jeszcze pytanie o co chodzi z tym "nacisnij 8 aby przywolac kolege z duzyny" i coto jest jak naciskam klawisze numeryczne ze mi sie cos podswietlaja jakies nazwiska. Jakie to ma znaczenie? Oczywiscie pytam na podstawie demka.

Wyśmienite moim zdaniem rozwiązanie z tymi klawiszami numerycznymi. Dzięki temu można sterować taktyką drużyny bez wychodzenia do menu.

KA - gra z kontry (pod 6)

ZA - Zmasowany Atak (pod 4)

WZ - zaangażowanie trzeciego zawodnika - do akcji offensywnych włącza się jeden obrońca

GS - gra skrzydłami (zawsze gram)

OBRONA

Q+8 - Pressing

Q+4 - Obrona linii - obrona podchodzi pod linię środkową

Q+2 - Obrona strefą - Obrona zostaje pod polem karnym

Q+6 - pułapka ofsajdowa

sterowanie zaawansowane:

Q+D - lobowanie

Q+A - niskie dośrodkowanie

2x szybko A - Mocne doś. po ziemi

Q+W - podanie na dobieg górą

klawiszek 5 sterujemy nastawieniem drużyny (atak, neutralnie, obrona)

Bardzo dobrym sposobem w akcjach sam na sam jest naciśnięcie przed strzałem Z (u mnie pod spacją bo wygodniej) wtedy mylimy bramkarza i prawdopodobieństwo bramki jest większe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...