Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

A tak BTW to czy ktoś grał w demko 06?

tak gral ^^

I musze powiedziec, ze seria idzie (powoli,bo powoli) w dobra strone. Dokladniej - to ona po prostu upodabnia sie troszke do PESa zachowujac wlasny styl. Nowosci oczywiscie zbyt wielu nie ma, ale imo obecne sa tylko takie ktore pozytywnie wplywaja na gameplay. Szczegolnie spodobal mi sie nowy, intuicyjny system wolnych oraz zagranie po ktorym gracz biegnie wysunac sie na dogodna pozycje. Szkoda tylko, ze komentarz w demie jeszcze angielski :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW to czy ktoś grał w demko 06?

tak gral ^^

I musze powiedziec, ze seria idzie (powoli,bo powoli) w dobra strone. Dokladniej - to ona po prostu upodabnia sie troszke do PESa zachowujac wlasny styl. Nowosci oczywiscie zbyt wielu nie ma, ale imo obecne sa tylko takie ktore pozytywnie wplywaja na gameplay. Szczegolnie spodobal mi sie nowy, intuicyjny system wolnych oraz zagranie po ktorym gracz biegnie wysunac sie na dogodna pozycje. Szkoda tylko, ze komentarz w demie jeszcze angielski :)

Ja tam wolę angielski, byle nie MOTSON! DObrze, że się upodabnia do PESa, bo z przykrością trzeba stwierdzić, że ww. daje więcej radości z gry i jest duzo bardziej realistyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zagralem kilka meczy w demie i musze powiedziec: "wiekszych zastrzezen nie stwierdzono". Ogolnie podoba mi sie zachowanie zawodnikow( swojej, jak i przeciwnej druzyny). Grafika (przynajmniej w wersji demonstracyjnej) łudząca podobna do 05...Zreszta najwazniejsza (przynajmniej dla nas, Polakow) nowosc to Idea Ekstraklasa oraz panowie komentatorzy. Coz, pozostaje czekac na koniec wrzesnia. Wszak demo to nie full...;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że pierwszy raz od kilku lat czekam na nową odsłonę FIFY z duzym zainteresowaniem. Wreszcie polska liga i polski komentarz duetu Szpakowski & Szaranowicz. :) Trochę pomarudzę: szkoda, że komentować nie będzie duet: Smokowski & Twarowski z Canalu +, no ale i tak trzeba się cieszyć. :) Czekam na recenzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John the Musiacan >> mam pytanie: co miales na mysli mowiac "intuicyjne"? (czemu mam wrazenie ze celowniczek odpadl? ;))

A ja w FIFIE 05 przeszedlem jakis czas temu na halfzawodowca i jest mi z tym dobrze :P. Poza tym zaczalem grac Legia Warszawa turniej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że pierwszy raz od kilku lat czekam na nową odsłonę FIFY z duzym zainteresowaniem. Wreszcie polska liga i polski komentarz duetu Szpakowski & Szaranowicz. :) Trochę pomarudzę: szkoda, że komentować nie będzie duet: Smokowski & Twarowski z Canalu +, no ale i tak trzeba się cieszyć. :) Czekam na recenzję.

No skoro już takim tokiem myślenia idziemy to IMO najlepszy byłby duet Jacek Laskowski + Tomasz Wieszczycki, też z C+. Ale i tak nie ma co wybrzydzać. Słyszałem króciutki fragment komentarza Szpaka (w sytuacji, gdy pada bramka) - super! Jak cały komentarz będzie tak wyglądał, to angielska wersja nie będzie się umywała.

Co do wrażeń z dema - bardzo pozytywne...prawie. Gra jest dużo szybsza, ładniejsza, animacje naprawdę re-we-la-cy-jne , pojawiło się kilka nowych zagrań lub możliwość ustawienia krycia dla każdego piłkarza (chociaż to jest także w PES-ie). Bramki wpadają nieco trudniej, cała otoczka spotkania niewiele różni się od wersji 05 (może tylko doping jest lepszy). Są oczywiście małe smaczki - autentyczne nazwiska sędziów (ale to już było w FIFIE 03 i -znów- PES-ie), nowe (lepsze!) ustawienie kamery, która teraz jest nieco bardziej...hm, inteligentna? W każdym razie wygląda to fajnie. Oprócz tego pojawiły się automatyczne powtórki interwencji bramkarzy i większość tego, co przewijało się w press-packach (nowe wolne, rożne, karne itd.) A co mi się nie podobało? Po pierwsze - włosy zawodników. Są chyba jeszcze gorsze niż w FIFIE 05. Błeee. Po drugie - sami zawodnicy podczas gry wydają się jacyś tacy...grubi (może to kolejny krok w stronę PES-a?). Po trzecie, sędzia zachowuje się czasami jak porąbany. Gwiżdże koniec meczu przy sytuacji sam na sam, faule raz widzi raz nie i chyba nigdy nie słyszał o czymś takim jak zagranie ręką...dowód? http://img28.imageshack.us/my.php?image=slepysedzia9ct.jpg

Dodam, że po odbiciu się piłki gra ruszyła dalej...

Tak czy siak, czekamy na pełną wersję i na Szpakowski Show! :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę zdzierżyć polskich wrzasków w FIFIE i z tym większąradością przyjąłem fakt, że JEST NOWY ANGIELSKI komentator (I niesmiertelny Andy Gray) i do tego jaki! FAjny akcent, dobre teksty, może wreszcie nie wyłączę komentarza! (W Fifie 2005 zrobilem to juz w 2meczu...i gralem xxx godzin sam sobie komentując ;) )

Co do samej gry, przypomina FIFĘ 2005, ale tylko pozornie. Trudniej zdobyć gola, powtórki strzałów, nazwisk sędziow nie widzialem ale moze sie nie przyglądałem. Fajne są prostopadle podania, częściej mozna zrobic fajna akcje niż w 05.

Sędzia je gupi i śmierdzi. Wychodze Ruudem 1 on 1, a on gwiiizd, i do szatni. W pyte jak gdzies sie tak gwizdze, to z reguly sedzia bierze dosc pokaźną koperte przed meczem :?

Nie podoba mi sie tez, ze animacje przy niektorych glach i kartkach sa zywcem wyjęte z FIFY 2005. Kiedys bylo podobnie (01->02?) i bardzo denerwujace to jest. Mogłyby tez powrocic odglosy radosci z mikrofonów jak w FIFIE 01 bodajże i 02 chyba tez.

Na plus jeszcze dorzucę, że czesto jest kopanina i chaos na boisku czy krok w kierunku PESa i realizmu, a bramki nie raz padaja z jakis fartow. Ciezej strzelic glowa i duzo duzo na plus w tym kierunku.

Ale przy tym trudniejsyzm strzelaniu goli jest tez chyba wyraźny minus.... jak teraz strzelić z dystansu...hmmm......

Ostatnia rzecz - nie wiem co to Team Chemistry, ael zalatuje mi jakims konsolowym bajerem w stylu, "Kto jest bardziej Galacticos?". Bo to chyba nie chodzi o formę zespołu.

A da się w demie gdzies zmienić rodzielcznosc bo to 640x480, albo 800x600 jakie jest ustawione troche wali po oczach z bliższa.

Cheers everyone 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi chyba posta wcięło :( Ale tak to jest, gdy się nie odwiedza 4um regularnie. A powodem tego było właśnie demo FiFy06 - i jak?

Grafika ładniejsza, nadal u mnie płynnie działa, nie zmieniła się aż tak bardzo, ale najgorzej nie jest ;)

Powtórek jest więcej, bramkarze to kaskaderzy - Kahn wybronił cholernie mocny (mój) strzał i dobitkę na długi słupek. Nice, nice... Strzały z dystansu są teraz groźniejsze, a bramkarze nie boją się wychodzić do piłki.

F@mas >>> i tu się mylisz, kumpel grał u mnie i dostał wolnego, bo trafił w rękę obrońcy.

A co mnie wkurzyło? Nieco rożne i wolne - wolałem je wykonywać tak jak w FiFie 05, ale trudno...

Czekam na full ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się w demie gdzies zmienić rodzielcznosc bo to 640x480, albo 800x600 jakie jest ustawione troche wali po oczach z bliższa.

>klik<

F@mas >>> i tu się mylisz, kumpel grał u mnie i dostał wolnego, bo trafił w rękę obrońcy.

A co mnie wkurzyło? Nieco rożne i wolne - wolałem je wykonywać tak jak w FiFie 05, ale trudno...

Cóż ja poradzę, widocznie twój sędzia jest bardziej ucziwy albo bez łapówkarskich nawyków. :P

A co do samej postaci sędziego na boisku - nie ma, ale można bez większych problemów ściągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie skusilem na to demko ale z niemalym sceptyzmem, bo to co bylo ostatnimi laty serwowoane przez panow z EA srednio mnie zachwycalo co nie zmienia faktu ze rok rocznie jestem serii wierny. Musze jednak przyznac ze 06 ma w koncu mozliwosc odmienienia zlej karty ktora wisi na FIFA'mi od 2003 roku (jak dla mnie). Po pierwsze menu normalne, a nie jakas wieczna prowizorka (przez ostatnie dwa lata Fify zacinaly mi sie wylacznie na menusach), chodza plynnie a i prezentuja sie elegancko. Kolejne co sie rzucilo w oczy a wlasciwie w uszy to komentarz. O ile Ally McCoist podobal mi sie (moze dlatego ze przepadam za szkotami a to dla ichniej histori pilki znaczaca postac), o tyle Motsona nie moglem niesc z roku na rok bardziej. Pozatym grafika lepsza, ludki troche lepiej sie poruszaja i wygladaja. Czesciej sedzia puszcza przywilej korzysci, niezle zagrania prostopadle. Jest czym sie bawic.Co do polskiej wersji to w sumie bez naszych komentatorow liga bylaby nudniejsza bo kto te nazwiska by przewczytal, ale jakos nie bardzo wierze w naszych, bo o ile Szpaku to wprowadza jakis klimat swoimi relacjami - chociaz tuaj tez w duzej mierze opiera sie to na tym co gada pomiedzy kolejnymi kacjami, no i co by nie bylo na wpadkach- o tyle Szarancza nie komentuje juz od dosc dawna nic w pilce noznej, a i nigdy za wiele madrego nie mowil bo w co drugi zdaniu cos przekrtecone musialo byc, powinni robic studio przedmeczowe tam by sobie mogl pomrugac oczkami do woli i nogami pomachac glupio sie przy tum usmiechajac. Tak czy owam IMO ta fifa zapowida sie najlepeij od 4 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie skusilem na to demko ale z niemalym sceptyzmem, bo to co bylo ostatnimi laty serwowoane przez panow z EA srednio mnie zachwycalo co nie zmienia faktu ze rok rocznie jestem serii wierny. Musze jednak przyznac ze 06 ma w koncu mozliwosc odmienienia zlej karty ktora wisi na FIFA'mi od 2003 roku (jak dla mnie). Po pierwsze menu normalne, a nie jakas wieczna prowizorka (przez ostatnie dwa lata Fify zacinaly mi sie wylacznie na menusach), chodza plynnie a i prezentuja sie elegancko. Kolejne co sie rzucilo w oczy a wlasciwie w uszy to komentarz. O ile Ally McCoist podobal mi sie (moze dlatego ze przepadam za szkotami a to dla ichniej histori pilki znaczaca postac), o tyle Motsona nie moglem niesc z roku na rok bardziej. Pozatym grafika lepsza, ludki troche lepiej sie poruszaja i wygladaja. Czesciej sedzia puszcza przywilej korzysci, niezle zagrania prostopadle. Jest czym sie bawic.Co do polskiej wersji to w sumie bez naszych komentatorow liga bylaby nudniejsza bo kto te nazwiska by przewczytal, ale jakos nie bardzo wierze w naszych, bo o ile Szpaku to wprowadza jakis klimat swoimi relacjami - chociaz tuaj tez w duzej mierze opiera sie to na tym co gada pomiedzy kolejnymi kacjami, no i co by nie bylo na wpadkach- o tyle Szarancza nie komentuje juz od dosc dawna nic w pilce noznej, a i nigdy za wiele madrego nie mowil bo w co drugi zdaniu cos przekrtecone musialo byc, powinni robic studio przedmeczowe tam by sobie mogl pomrugac oczkami do woli i nogami pomachac glupio sie przy tum usmiechajac. Tak czy owam IMO ta fifa zapowida sie najlepeij od 4 lat.

Czyli jednym słowem - nowalijki zaczynają równać do PESa..heh... nie myslałem, że kiedys napisze pdoobną herezję :P

F@mas big big thx! W demie FIFY 2005 bylo od razu Demo Factory do sciagniecia i sie ustawiało co chciało. Thx 3maj sie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal się trenuję w 06 przed premierą, Barcą mi idzie bardzo dobrze, ale chciałem zapytać o coś:

:arrow: Jak tu z wolnego strzelić?

:arrow: O co biega z tymi "poleceniami" wydawanymi klawiszami na numerycznej: 8,2,6,4?

To tyle, reszta jest dla mnie w miarę jasna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO ja zmienię kierunek pytania :>

:arrow: Jak DOSTAĆ wolnego? :lol: A sorry, 1 miałem. Z boku. I była tylko czerwona strzałka. Wszystko na czuja i intuicję.

Aha da się te strzałki rotować w lewo lub prawo tak jak w starcyh(nie)dobrych FIFAch? :D

Na lepszej grafie gra sie duzo przyjemnie, zaczynam czerpac miła przyjemnosc z tej gry, to wychodzenie na pozycje, czeste powtorki, małe i większe kiksy dodaja tej grze wiele wiele na plus!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem demo FIFy 06 i musze powiedzieć, że jak finalna wersja będzie taka to dałbym jej może 7+ Najbardziej mnie denerwuje, jak przeciwnik robi akcje na swojej polowie przez pol godziny i nie da rady mu pilki bez faulu zabrac. Poza tym, do czego są te polecenia o których Hawk mowił?

Dlaczego mam srednią 0,5 gola na mecz? :(

Pytanie: czekać na recenzję, czy zamawiać przedpremierowo? [premiera 30 wrzesnia, tak?]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez sciagnalem fife 06. Zaczne od grafiki, jest poprostu srednia. Twarze pilkazy sa takie jakies rozmyte, ale nie wszystkich. Pozatym sa bledy w fizyce postaci przenikaja jeden przez drugiego widac to dokladnie na powtorkach. NP jak biegnie dwuch typow i jednemu reka przechodzi przez brzuch drugiego pilkaza. Lepiej zaczekac na PES5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem juz pare godzinek w to demko i rzczywiscie komp zalosnie wycofuje sie z pilka co chwila trudno mu ja odebrac, w ataku sie gra wiele lepiej dobre podania prostopadle nietrudno splodzic a i normalnie sobie pykajac idzie do czegos dojsc, w sumie to nawet nie wiem jak sie tu kiwacv , cos z shiftem kombinowalem i litera "c" ale nigdy nic z tego nie wyszlo. Jakby ktos wiedzial jak bardziej skomplikowane zagrywki porobic to niech pisze. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli Fifa to tylko i wyłącznie 98 World Cup!!!!!!!
Czyli jedyna FIFA od 98 roku, w którą nie grałem :D.

A jak porobić bardziej skuteczne prostopadłe podania, bo mi często piłkę od razu zabierają. No i czy uzywacie w ogóle Shifta? Bo na nic sie nie przydaje zazwyczaj.

Kolejna wkurzajaca rzecz: to, ze nawet Ryan Giggs biegnie s piłką dużo wolniej od jakiegoś spaślaka z Bayernu. Czyli brak różnicy w szybkości zawodnika...

ProChaos>> może dlatego, że grasz w słabej rozdzielczości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli Fifa to tylko i wyłącznie 98 World Cup!!!!!!!
Czyli jedyna FIFA od 98 roku, w którą nie grałem :D.

A jak porobić bardziej skuteczne prostopadłe podania, bo mi często piłkę od razu zabierają. No i czy uzywacie w ogóle Shifta? Bo na nic sie nie przydaje zazwyczaj.

Kolejna wkurzajaca rzecz: to, ze nawet Ryan Giggs biegnie s piłką dużo wolniej od jakiegoś spaślaka z Bayernu. Czyli brak różnicy w szybkości zawodnika...

ProChaos>> może dlatego, że grasz w słabej rozdzielczości?

W menu gry nie dopatrzylem sie zakladki z opcjami. Albo jestem slepy. A gram na padzie i nie uzywam shifta, wogole pod niego chyba nic niej est przypisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...