Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Mam pytanie. Wczoraj w końcu zadziałała mi FIFA 12 i zagrałem jeden mecz w sezonie pojedynków. Pod koniec owego meczu nie miałem przez kilka sekund internetu i mecz zakończył się porażką. I tu moje pytanie, czy będę mógł znaleźć przeciwnika? Teraz mam NU 100% a w ustawieniach sieciowych jest tylko NU takie same lub większe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o rzekomym ,,Be a referee,, w 13? Założenia ciekawe ale jak dla mnie to będzie spektakularna klapa(przecież wpływ na grę drużyny mamy tylko niewiele mniejszy w śmiertelnie nudnym Be a GK które też zapowiadało się ciekawie). Skończy się na tym że gwizdka przyjdzie użyć nam nie więcej jak 10razy-w tym oczywiście wliczone gwizdnięcia na początku i na koniec każdej połowy. Żeby te dwa tryby (Be a GK i Referee) były ciekawe musiałaby nastąpić jakaś drastyczna zmiana w silniku gry-komp gra zbyt zachowawczo co sprawia że chyba nie ma nikogo kto pograł bramkarzem dłużej niż do 30minuty pierwszego meczu.Nuda panie, nuda.

A co do 12,czemu po sprowadzeniu sobie Kagawy do MU czy kilku powołaniach do kadry których w domyślnych składach nie ma dostaje mi się od cziterów?:P Bo Valencia to nie jest lewy obrońca,Maicon środkowy a Hulk z Rooneyem offmidy? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smigol - Nie dość, że nudne, to jeszcze po co dodawać taki tryb do gry sportowej? Poza bieganiem sędzia nie ma z tym nic wspólnego :D To bardziej taka minigierka i jeśli się jakimś cudem pojawi w Fife 13, to będzie najnudniejszym trybem, jaki widziała seria. Już bycie bramkarzem w 'dwunastce' nie jest jakieś szczególnie emocjonujące. Powiem nawet, że u mnie służy on TYLKO jako świetna rozgrzewka na stadionie zaraz przed meczem, gdy gram ze znajomym :P

Odnośnie Twoich składów: a czy porobiłeś transfery w odwrotną stronę? Fabio, Park ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem te transfery to jeszcze byli piłkarzami MU :P A teraz mi się nie chce bawić ale i tak nimi nie gram bo to barszcze. Co do sędziowania to czemu nie?Pod warunkiem że nie będzie tak nudne jak gra bramkarzem ... no ale do tego trzeba zmian w silniku

Edytowano przez Smigol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb sędziowania robiłby tylko za pośmiewisko wśród fanów PES-a. Z pewnością byłby nudniejszy od takiego Be a Goalkeeper. Nie wiem też, na czym miałby polegać gameplay. Na używaniu gwizdka w odpowiednich momencie? Na dylematach: żółta czy czerwona kartka? Co by było, gdybyśmy np. nie zagwizdali na koniec meczu? Oczywiście mógłby zostać wprowadzony system reputacji, dzięki któremu wraz z kolejnymi gwiazdkami bralibyśmy udział w coraz lepszych spotkaniach, ale gdzie tu sens i przyjemność z grania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tryb byłby na pewno ciekawy, jednak pojawia się inny problem. W FIFIE czasami ewidentny faul jest puszczany płazem bez gwizdka a czasami czyste wejście wślizgiem jest karane kartką. Na pewno byłby system ocen i teraz skąd gracz miałby 100% pewność, czy bieżącą sytuację zakwalifikować jako faul? A może system uzna, że wślizg był prawidłowy i dostaniemy mniejszą ocenę na koniec spotkania? Jedziemy dalej, na dobrą sprawę sędzia główny podejmuje decyzję w oparciu o pomocników - bocznych. Wbrew pozorom, obszar boiska na którym główny samodzielnie podejmuje decyzję to środek boiska + pola karne (co się niebawem zmieni, ale trzymajmy się bieżących przepisów). Wtedy się można jakoś wybronić, że się "nie widziało". Ale co kiedy zignorujemy ewidentnego spalonego? Albo sugestię bocznego że był faul przy linii bocznej? Będzie można dowolnie ustawiać mecze - dyktując (lub nie) karne, odgwizdując spalone których nie było i puszczając te, które były... Tryb ma potencjał, tylko trzeba go solidnie, bardzo solidnie dopracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, wczoraj pobrałem kilka zespołów z Centrum pobierania min. Crvena Zvezda, Shakhtar Donieck, Apoel Nikozja i inne.

Wczoraj grałem sobie normalnie multi a dziś włączyłem komputer z nadzieją gry na multi Crveną Zvezdą ale... tu jest problem włączam gre jest żeby przycisnąć start Rooney już wykopuje piłkę i... gra się zawiesza jest czarny ekran i ta ikonka ładowania dalej nic się nie dzieje (muzyka z gry dalej leci) Czy to możliwe że przez ściągnięcie zespołów z Centrum Twoirzenia tak mi się gra spieprzyła? Wczęsmniej zaznaczę takich problemów nie miałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VanNerd - u mnie dzisiaj stało się dokładnie to samo. Znowu padł mi profil kiedy włączam grę z podłączonym Originem do netu. Wcześniej ściągałem zespoły z Creation Centre (z tydzień temu) i nic się nie działo, to znowu jakiś problem wynikający z internetem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tak jak ja, że grając wirtualną gwiazdą w multi, że ocena wam samoczynnie spada czego byście nie robili? Ja często podaję i celnie dośrodkowuje oraz odbieram piłki, a ocena za to mi nie rośnie a nie rzadko za celne podanie ocena mi spada. Potem na koniec mam ocenę gorszą od jakiegoś faceta co dwa razy na bramkę strzelił, i to jeszcze niecelnie, a piłki non stop tracił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już garść nowych informacji o nowym trybie kariery. Dla mnie zmiany idą w bardzo dobrą stronę. Możliwość prowadzenia jednocześnie i reprezentacji i klubu do ogromny plus, zastanawia mnie jedynie czy (reprezentacją) będziemy uczestniczyć w oficjalnych rozgrywkach czy powstanie coś na kształt "Reprezentacyjnego Pucharu Świata". Z chęcią powitałbym także osobny tryb kariery dla reprezentacji państwowych. Czyli eliminacje MŚ, potem MŚ, eliminacje mistrzostw kontynentalnych mistrzostwa itd... Druga nowość, czyli informacje o wynikach są już w obecnej części, więc to w sumie żadna nowość. Boję się natomiast tej większej interakcji z zawodnikami. W 12 już teraz mam problemy, pokłóciłem się z zarządem Barcy bo mi Messiego sprzedali. Wogóle dziwne jest, że kluczowi piłkarze na siłę chcą odchodzić z klubu, podczas gdy średniacy grający w co 3 meczu nie mają żadnych pretensji. Te zadania w trybie Be a Player zamieniłbym na polecenia taktyczne wydawane przez trenera przed każdym meczem, np. w tym meczu biegasz po skrzydle i centrujesz, bo przeciwnik ma dobrych ale niskich obrońców, albo w tym meczu w akcjach ofensywnych schodzisz z piłką do środka i szukasz "klepki" z napastnikami. Byłoby to o wiele bardziej sensowniejsze niż polecenie "strzel w następnych 4 meczach 6 bramek bo będzie źle". Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu, ale zapowiada się nieźle. Dopisuję FIFĘ 13 do listy zakupów na ten rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie zapowiada się też nowo ujawniony tryb Skill Games, polegający na wykonywaniu różnych zadań treningowych (takich jak strzelanie z wolnych w kartony ustawione w bramce - oczywiście przez mur) na czas. Przypomina on nieco tryb treningu z PES-a. Wszystkich zadań będzie 32 i zostaną podzielone na 8 sekcji - rzuty karne, podania po ziemi, podania górą, drybling, strzały, strzały zaawansowane, dośrodkowania i rzuty wolne. W zależności od tego, jak dobrze nam pójdzie, dostaniemy jedną z trzech odznak - brązową, srebrną lub złotą. Tryb ten będzie uruchamiany zamiast przedmeczowej areny z "dwunastki", choć będzie również dostępny z poziomu menu gry.

Edytowano przez KB1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość prowadzenia jednocześnie i reprezentacji i klubu do ogromny plus, zastanawia mnie jedynie czy (reprezentacją) będziemy uczestniczyć w oficjalnych rozgrywkach czy powstanie coś na kształt "Reprezentacyjnego Pucharu Świata".

Oficjalne rozgrywki? Wątpię, czy będzie Euro i Mundial. Raczej twórcy ominą takie rzeczy. Prawie na pewno będą jakieś mniej i bardziej ważne mecze z przewagą tych pierwszych ;)

Z chęcią powitałbym także osobny tryb kariery dla reprezentacji państwowych. Czyli eliminacje MŚ, potem MŚ, eliminacje mistrzostw kontynentalnych mistrzostwa itd...

Raczej by nie zaryzykowali z czymś takim, bo w przyszłości na pewno znowu stworzą DLC albo oddzielną grę o mistrzostwach świata, później znowu o Euro i tak dalej.

Druga nowość, czyli informacje o wynikach są już w obecnej części, więc to w sumie żadna nowość.

Oj, chyba jednak nowość, bo te informacje podawane będą głosowo, czyli za pomocą komentatorów, którzy powiedzą nam w odpowiednim momencie kto i w jakim meczu strzelił gola. Ciekawe jak to się sprawdzi. W związku z tym mam nadzieję na zmianę polskiego komentarza, bo nie chcę znowu słyszeć tych starych panów, którzy się kompletnie wypalili.

Odnośnie zmian - Fifa 13 będzie bardzo wyjątkowa pod względem smaczków typu wspomniane przez KB1 skill games. Strzelania do kartonów nie było w tej serii, nie wiem jak w PESie, ale to świetna rozrywka i miłe oderwanie od ciągłego meczowego rytmu. Dla tego jednego trybu jestem gotów zakupić Fifę 13, a to jeszcze nie koniec zmian, bo twórcy ujawnią jeszcze jakąś wielką niespodziankę. Czekamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość prowadzenia jednocześnie i reprezentacji i klubu do ogromny plus, zastanawia mnie jedynie czy (reprezentacją) będziemy uczestniczyć w oficjalnych rozgrywkach czy powstanie coś na kształt "Reprezentacyjnego Pucharu Świata".

Oficjalne rozgrywki? Wątpię, czy będzie Euro i Mundial. Raczej twórcy ominą takie rzeczy. Prawie na pewno będą jakieś mniej i bardziej ważne mecze z przewagą tych pierwszych wink_prosty.gif

Z chęcią powitałbym także osobny tryb kariery dla reprezentacji państwowych. Czyli eliminacje MŚ, potem MŚ, eliminacje mistrzostw kontynentalnych mistrzostwa itd...

Raczej by nie zaryzykowali z czymś takim, bo w przyszłości na pewno znowu stworzą DLC albo oddzielną grę o mistrzostwach świata, później znowu o Euro i tak dalej.

Nie zapominaj, że to będzie FIFA na rok 2013 więc żadnych dodatków na pewno nie będzie i może EA Sports pokusi się o dodanie tych rozgrywek w oryginale. W każdym razie byłoby świetnie biggrin_prosty.gif

Druga nowość, czyli informacje o wynikach są już w obecnej części, więc to w sumie żadna nowość.

Oj, chyba jednak nowość, bo te informacje podawane będą głosowo, czyli za pomocą komentatorów, którzy powiedzą nam w odpowiednim momencie kto i w jakim meczu strzelił gola. Ciekawe jak to się sprawdzi. W związku z tym mam nadzieję na zmianę polskiego komentarza, bo nie chcę znowu słyszeć tych starych panów, którzy się kompletnie wypalili.

Wątpię, żeby im się to udało. Zbyt dużo kombinacji zawodników i klubów. Nawet w 12 nie każdy zawodnik jest zaszczycany komentowaniem jego akcji, a co dopiero gdyby mieli podawać wyniki innych drużyn i strzelców. Teoretycznie każdy zawodnik może grać w każdym klubie, więc komentatorzy musieliby zacząć nagrywać swoje kwestie ze 3 lata temu biggrin_prosty.gif Chyba, że będzie to w formie: "rywale dzisiejszych gospodarzy wychodzą na prowadzenie, bramkę strzelił taki a taki". Ale szczerze mówiąc wolałbym wtedy taką informację w formie pisemnej (tak jak mamy teraz) tylko bardziej rozbudowaną - kto strzelił, kto prowadzi, gdzie grają i ile mają do końca. Ewentualnie statystyki live dla całej ligi pokazywane na ekranie na życzenie gracza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o funkcjach Kinecta w FIFIE 13? Moim zdaniem, choć są całkiem fajne i ogólnie nextgenowe (reakcje piłkarzy na np. spalony zgodne z naszymi emocjami, szybkie zmiany zawodników bez włączania menu), stanowią tylko bajer, który jest zupełnie niepotrzebny (że o prawdopodobnych kłopotach z wykrywaniem głosu nie wspomnę). Dodatkowo mogą one tylko rozproszyć gracza. Jedynym większym plusem jest fakt, że po nieudanej akcji i tak padają mniej lub bardziej soczyste zwroty, więc nie musimy wcale udawać wink_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem Fifę 12 po 34,90 w Empiku. Zacząłem się poważnie zastanawiać nad kupnem, ponieważ ostatnio z kolegą świetnie się bawimy grając w Fifę 09 w 2 osoby. Stąd moje pytanie, czy kupować, czy poczekać na Fifę 13, która niedługo w końcu ma wyjść? Czy różnice pomiędzy 12 a 13 będą spore?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olek007 - 35 złotych to świetna cena. Jak znudziła Wam się 09, to zawsze można przez te 3 pozostałe miesiące pograć w coś nowszego, a później kupić Fifę 13. 35 złotych to chyba nie jest żaden majątek, ale jeśli nie masz funduszy, to lepiej poczekaj do października na nową odsłonę kopanki.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...