Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Na ostatnie 3 pytania nie znam niestety odpowiedzi, ale może ktoś mnie jednak poratuje w sprawie Online'owej kopanki.

1. Gram od początku myszką (jak już sugerują myszkę to "why not?", poza tym chcę kupić R.A.T.Sa) i zauważyłem, że wszystko zależy od pięciu czynników:

-szczęścia gracza,

-zmęczenia zawodnika,

-"chęci" zawodnika (czyli to "strzałeczki" podobne do trójkącików, które wskazują [chyba] zaangażowanie zawodnika),

-pozycji zawodnika względem bramki,

-z której nogi piłkarz kopie.

I do tego ostatniego punktu mam pytanie. Czy celownik oznacza miejsce gdzie piłka przekroczy linię bramkową, czy to miejsce w siatce, w które uderzy piłka?

2. Aha. I jeszcze jedno. Jeżeli biegnę sam na sam, ale obok sprintuje obrońca i mam piłkę "uczepioną" na lewej nodze (a piłkarz jest prawonożny) to mam wtedy oddać szczał? Powinien zareagować troszkę później czyli na wypuszczeniu piłki na prawą nogę.

Pozdrawiam, Taliak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taliak Co do pierwszego pytania, to dawno nie grałem i sam nie wiem, ale wydaje mi się, że miejsce w którym piłka przekroczy linię.

Co do drugiego, to piłkarz może zareagować wtedy w dwojaki sposób: albo strzelić później z prawej nogi, albo szybciej z lewej (czyli słabszej, co zmniejsza celność) i nie wiem od czego to zależy, ale pewnie od tego jak długo przytrzymasz przycisk przypisany pod strzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że gdy jestem na 5-10 metrze to trzeba tylko kliknąć. Nie należy przytrzymywać, bo piłkarz traci celność i futbolówka leci w bramkarza, lub jego odnóża.

Może ktoś nagrać krótki filmik jak celuje (głównie rozchodzi mi się o myszkę) ??

EDIT: Czy wie ktoś jak można podnieść piłkarzom "morale" (oczywiście FIFA ONLINE) ??

Jest to dla mnie ważne, bo większość lata z czerwonym trójkątem ;/

EDIT2: Wchodzi ktoś tu czasem?

Edytowano przez Taliak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE CO TO MA BYĆ!!!!!

Niedawno kupiłem Fife 11 i są to tylko pieniądze wywalone w błoto. Gra jest poprostu beznadziejna, a ocena w CDA... moim zdaniem gra zasługuje max. na 5/10.

Beznadziejny tryb menadżerski i wogule coś mało tych trybów... Dodam jeszcze setki głupich błędów i słabe i zupełnie nie intuicyjne menu wszystkich trybów. I te tygodniówki, to wszystko psuje zabawe.

Szczerze mówiąc mało się przy tej grze bawiłe częściej raczej denerwowałem.

Mówię odrazu, że nie grałem na konsoli tylko na PC i niewiem jak gra wygląda tam, ale szczerze odradzam wam jej kupno.

Edytowano przez DeGreZet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sam nie wiem co myśleć o nowej Fifie. Według mnie wygląda tylko nieco lepiej od fify 09 (na PC), mało jest dodatków w sensie np. odblokowywanie dodatkowych piłek, stadionów itd. Ale gra się przyjemnie, myślę że zasługuje na 7+/8 ale nic więcej. A płynnością rozgrywki niestety nie dorównuje wersji konsolowej. I tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie strasznie rozczarował tryb Zostań Gwiazdą. Zrobiłem zawodnika, ustawiłem go na pozycji prawego pomocnika, i co? Moje cele w meczu: strzelić dwie bramki, wygrać mecz trzema bramkami itp. No sorry, jakbym chciał strzelić dwie, czy ileś tam bramek w meczu to bym ustawił się jako napastnik. Nie wiem jak to jest z obrońcami, ale chcąc grać jako PP powinni mi dać cele, ileś tam procent celnych dośrodkowań, ileś tam procent celnych podań, a nie na siłę cisnąć na strzał. Zagrałem pare meczy na swojej pozycji, potem już tylko stałem na ochłapie, równo z ostatnimi obrońcami przeciwnika i czekałem na piłkę, żeby tylko zrobić rajd na bramkę i strzelić, no sorry, ale czegoś innego się spodziewałem po tym trybie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ten tryb Zostań Gwiazdą to jakieś nieporozumienie. Stworzyłem siebie jako napastnika, bo w PESie 2010 całkiem nieźle mi na tej pozycji szło, ale w Fifie 11 to jakiś kosmos - od razu można iść do Barcelony - co to ma być?! Nawet jeśli pójdziemy do najlepszego klubu, to od razu oczekują od nas strzelenia conajmniej trzech bramek. Gdzie tu realizm?! Te nierealne cele w meczu to jakiś horror - pierwszy mecz z liderem w tabeli (zacząłem grać jakąś cienką drużyną, bo w dobrej bym sobie nie poradził) i cel: strzel dwie bramki, oddaj 5 strzałów i wygraj mecz trzema bramkami. Takie coś jest nie do zrobienia, a zwłaszcza, gdy napastnicy to sępy, które nigdy ci nie podadzą piłki, nawet jeśli są sam na sam z bramkarzem, a Ty biegnieszz zaraz obok - wystarczyłoby podanie i sprawa załatwiona, ale nie - strzela sęp jeden i oczywiście trafia prosto w bramkarza. Albo plusy/minusy ruchów zawodnika. Twórcy starali się chyba zniechęcić każdego, kto spróbuje chociaż zrobić wślizg, aby odebrać piłkę, minusem - czerwonym napisem. Tak samo za podanie prosto pod nogi kolegi z zespołu, który mógłby tylko dotknąć tą piłkę, a nie czekać, aż doturla się ona do pola karnego i zabierze mu ją spod nóg bramkarz, punktując tym samym minusem o tytule "podanie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest rewolucyjna, ale to nie jest to co chciałem dostać.

Wg. mnie to wszystko poszło w złym kierunku, niemal wszystkie elementy są inne niż w poprzednich częściach, a co do tych tygodniówek to tu mi chodzi o to, że to jest zbyt "Menadżerskie" w Fifie 10 ten tryb był moim ulubionym, a tutaj no cóż...

Ale każdy ma swoje zdanie więc ty możesz myśleć inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako lewy obrońca muszę, mniej więcej co 4 mecz strzelić 1 bramkę, ale często mam wymagane 2 celne strzały. Dodatkowo ostatnio powaliła mnie wymaganiem: wygraj różnicą 5 bramek. Ja rozumiem jak bym był w FCB i grał z II ligowcem, ale w meczu Wisła Kraków - Polonia W-wa? Ciągnąc ofensywną grę zespołu, nie mam szans wrócić w wymaganym czasie na pozycję i lecą minusy.Swoją drogą w pierwszym sezonie zostałem kapitanem reprezentacji, a po nim chciała mnie Chelsea. "Troszkę" nie dopracowany ten tryb.

Jedyne co denerwuje mnie w trybie menadżerskim to to, że po sezonie mam tylko 10 propozycji, a do tego brane są one z Jowisza przykład: Bayern, Wolfsburg, Milan, Juventus, Barcelona, Chelsea i 4 jakieś zespoły szwedzkie.

Edytowano przez ABadEgg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W tym temacie wrzucamy swoje najładniejsze bramki zapisane na serwerach EA Sports Football World. Jak temat będzie cieszył się popularnością, pomyślimy o jakichś plebiscytach tygodniowych :) Tymczasem dwie moje bramki:

http://www.easports.com/media/play/video/47147686

http://www.easports.com/media/play/video/47037072

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Zostań Gwiazdą w FIFA jest strasznie zrypane. Zwróć uwagę, że jak zaczynasz grać w tym trybie, to jesteś w drużynie rezerwowej, a nie pierwszym składzie. Nie szkodzi, że jak grasz w Barcelonie, to obok Ciebie biega Messi, czy Iniesta - w menu przed meczem masz napisane, że jesteś w rezerwie. Dopóki nie trafisz do pierwszego składu, wyniki które osiągasz nie mają znaczenia dla drużyny. Możesz wygrać 10:0, a "prawdziwy" mecz może się i tak skończyć wynikiem 0:2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesaro lepiej stestuj 11, mimo swych wad, to bardzo dobra produkcja. Ja bardzo lubię grać w nią z bratem 1vs1, odrzucił mnie tylko tryb zostań gwiazdą. A Fifa Online jak dla mnie jest bardzo słaba, grałem troche i więcej razy się denerwowałem niż cieszyłem tą grą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesaro lepiej stestuj 11, mimo swych wad, to bardzo dobra produkcja. Ja bardzo lubię grać w nią z bratem 1vs1, odrzucił mnie tylko tryb zostań gwiazdą. A Fifa Online jak dla mnie jest bardzo słaba, grałem troche i więcej razy się denerwowałem niż cieszyłem tą grą.

Wróc!

Chyba raczej mimo swych zalet (mało tego...) ta gra je beznadziejna. Jest to poprostu marnowanie czasu. To jedna z najgorszych gier z serii o ile nie najgorsza. I nie piszcie mi, że się wam podoba, albo, że jestem głupi bo mi zalety tej gry przyćmiły miliony błędów i niedoróbek. Poprostu niecierpie gier z których nie czerpie się przyjemności.

A jeśli chodzi o to denerwowanie się to ja tak miałem właściwie w każdym trybie...

Edytowano przez DeGreZet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeGreZet mnie jara rywalizacja z kimś, więc gra w Fifę 1vs1 jest dla mnie mega. Jak przejdę kogoś trickiem, których w tej odsłonie jest sporo, jak strzelę ładną bramkę pod poprzeczkę. Do tego zawodnicy poruszają się o 360 stopni. Gram na padzie i jak dla mnie mimo swoich wad, to dobra produkcja, na pewno lepsza od PES'a, w tej chwili najlepsza piłka kopana na PC. Prawdą jest, że czasami lekko przytnie. Zawiodłem się tylko, jak pisałem wcześniej, na trybie zostań gwiazdą. Ale w Fifie nie szukałem raczej szczęścia i zabawy w trybie dla jednego gracza, weź kolegę, odpalcie gierkę i może się spodoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...