Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

W opcjach są tylko opcje pojedynczych klawiszy, kombinacji nie ma. Strzału technicznego i loba nauczyłem się dzięki papierowej instrukcji do 09 oraz filmikom z YT, ale że tam często ludzie mają inne obłożenie klawiszy, albo inne kontrolery, to strasznie ciężko jest coś wywnioskować. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się już liczne zapowiedzi FIFY 11 i zanosi się, że nowe dzieło EA Sports będzie rzeczywiście rewolucją w porównaniu do ostatnich lat. Czekałem na porządną FIFĘ już chyba 6 lat i dopiero teraz się zdecyduję na nową odsłonę. Jeśli FIFA 11 na prawdę będzie taka dobra to EA uszczęśliwi fanów a fani EA. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabbit1248 i tutaj się z tobą nie zgodzę,wiesz ile ludzi czeka na wreszcie normalną fifę(w tym ja baaardzo) i myślę że fanom nie będzie przeszkadzać fifa 11 na PC która będzie wyglądać jak konsolowa 10,dal mnie grunt że będzie normalna fifa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabbit1248 i tutaj się z tobą nie zgodzę,wiesz ile ludzi czeka na wreszcie normalną fifę(w tym ja baaardzo) i myślę że fanom nie będzie przeszkadzać fifa 11 na PC która będzie wyglądać jak konsolowa 10,dal mnie grunt że będzie normalna fifa.

Dokładnie, i tak nawet grafika z konsolowej 10 jest lepsza od 10 na blaszaka, także ta grafa to jak dla mnie też plus :P Ale liczy się to że ten sumulatorek piłki kopanej będzie wreszcie na pc-ta normalna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika 10 konsolowej lepsza niż 10 na PC? Ba! Ostatnio grałem w Empiku w "jakąś dziwną fifę", wersja demo, ale logo się nie pojawiało długo. Myślałem, że jakimś cudem empik się dorwał do dema FIFA11, bo grafika miodna, animacje perfekcyjne, wszystko idealnie płynne, a wiedziałem, że to nie 10, bo w nią grałem gdzie indziej i trochę się różniła.

A potem, gdzieś w jakimś dłuższym tekście kątem oka zobaczyłem tytuł gry: FIFA 09. Wersja na xklocka. : )

Jeśli 11 PC ma wyglądać tak, jak 10 na konsole, to ja jestem wniebowzięty. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, moze wiecie czy w "przelomowej" Fifie 11 na PC bedzie tryb Arena Mode taki jak na konsolowej kopanej?? Obejrzalem kilka filmikow na YT dotyczacych tego trybu...wyglada super, zabawa z pilka, widok zza plecow. Tylko pytanie czy to bedzie na PC'cie?? Pytalem wujacia Google, ale nic na ten temat nie znalazlem. :tongue:

PS: szkoda ze na PC nie bedzie tych nowości, które mają się pojawić w wersji konsolowej, czyli Pro Passing i Personality +, ale drybling 360 stopni, animacje i grafika z konsoli mi wystarcza, by cieszyc sie gra...przynajmniej w tej odslonie Fify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie będę musiał martwić się o to czy EA postara się zrobić na PC grę równą konsolowej wersji bo zamierzam sobie sprawić Xboxa . Wiem że tegoroczna FIFA znacznie zbliży się do edycji konsolowej ale brak personality + , pro passing i małych różnic pomiedzy wersją PC a konsolową może wkurzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mi tam passing-pro nie będzie brakowało. Irytuje mnie, że w tych grach umiejętności poszczególnych piłkarzy praktycznie nie mają znaczenia, liczą się zręczne palce gracza. Dobry gracz i ŁKSem pokona Barcelonę. Passing-Pro tylko wyolbrzymia to zjawisko, bo teraz nasi piłkarze już nawet sami podawać nie będą umieli. Bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że nie ma PP i P+? Według mnie wielu graczy z konsol zacznie marudzić po premierze bo gra będzie dużo wolniejsza. Statystyki piłkarzy na PC będą takie jak na konsole więc różnica w grze będzie spora pomiędzy słabym, a dobrym. Tak jak w PESie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie, że w tych grach umiejętności poszczególnych piłkarzy praktycznie nie mają znaczenia, liczą się zręczne palce gracza.

Nie do końca się z tobą zgodzę. Gracze np. Barcelony znacznie lepiej strzelają, podają i dryblują a gracze np. Lecha robią to znacznie gorzej. Jeśli ktoś gra dobrze to przy odrobinie szczęścia pokona np. Lechem Barcelonę.

Według mnie wielu graczy z konsol zacznie marudzić po premierze bo gra będzie dużo wolniejsza.

Nie bardzo rozumiem o co CI chodzi z tym że gra na konsolach będzie dużo wolniejsza.

Edytowano przez WB1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisano o tym w zapowiedziach po tych pokazowych grach w FIFE 11. Na konsolach będzie wolniejsza przez PP. Po prostu zmusi to gracza do długiego kombinowania akcji - teraz wydaje się to fajne, ale nie wiem jak to przyjma gracze którzy chca zabawę, a nie realizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tobą zgodzę. Gracze np. Barcelony znacznie lepiej strzelają, podają i dryblują a gracze np. Lecha robią to znacznie gorzej. Jeśli ktoś gra dobrze to przy odrobinie szczęścia pokona np. Lechem Barcelonę.

No, nie wiem. Nie strzeliłem ani jednego gola Cristano Ronaldo z wolnego (z obojętne jakiej odległości) dopóki nie pooglądałem filmików instruktażowych na YT. Nauczyłem się, że po prostu trzeba odpowiednio zgrać siłę strzału z odległością od bramki i zacząłem pakować piłkę w siatkę z każdego wolnego dowolnym graczem, niezależnie od jego umiejętności.

Boję się, że w przypadku Passing Pro będzie tak samo - dobry gracz będzie się świetnie bawił, bo jego podania będą wychodziły rewelacyjnie i tak, jak je zaplanował, a słaby będzie się wkurzał, że Kaka nie potrafi zrobić podania na dobieg, a Messi nie jest w stanie dobiec do piłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisano o tym w zapowiedziach po tych pokazowych grach w FIFE 11. Na konsolach będzie wolniejsza przez PP.

Może gra będzie troszkę wolniejsza ale nawet jeśli to nie będzie to wielka różnica w stosunku do PC. Zresztą mi to się bardzo podoba, że nawet gwiazdom nie zawsze będą wychodziły podania (po prostu nie będą nieomylni) i nie będzie efektu podań pingpongowych przez co gra będzie bardziej realistyczna.

No, nie wiem. Nie strzeliłem ani jednego gola Cristano Ronaldo z wolnego (z obojętne jakiej odległości) dopóki nie pooglądałem filmików instruktażowych na YT. Nauczyłem się, że po prostu trzeba odpowiednio zgrać siłę strzału z odległością od bramki i zacząłem pakować piłkę w siatkę z każdego wolnego dowolnym graczem, niezależnie od jego umiejętności.

Wolne to inna sprawa. Mi chodziło bardziej o różnice w poziomie np.strzelania zawodników w "normalnej grze".(mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi z tą "normalną grą"). Co do wolnych myślę, że poziom zawodnika też gra tam rolę. Przy wolnych nie zauważałeś różnicy bo bramkarz ma poziom bronienia bliski do poziomu zawodnika strzelającego. Np. Barceloną nie spotkasz

się z poziomem bronienia np. z polskiej ligi tylko z bramkarzami z hiszpańskiej ligi którzy bronią b. dobrze np. Casillas.

Więc może dlatego nie zauważałeś różnicy.

Edytowano przez WB1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w domu pierwszy tydzień z tą poharataną nogą i często gram w FIFĘ 10 przez internet. Ale chętnie bym się sprawdził w czymś bardziej zorganizowanym, a że jakoś nic nie mogę znaleźć, to postanowiłem sam zorganizować coś małego. Przydałaby się tylko jedna-dwie osoby do pomocy, pilnowania wyników, prowadzenia jakiegoś forum czy strony, żeby składnie to wyglądało [tabele, wyniki itp.]. Może z tego wyjść nawet seria takich turniejów o ile wypali i będzie zapał. Jeżeli dużo osób by się zebrało, a składki tam po 5 zł nie przeszkadzały to w postaci nagród np. PS+ na miesiąc, dodatki do FIFY w postaci kart i ogółem startera Ultimate Team, My Live Season 2.0 itd. Zobaczymy, pomyślimy, na razie chciałbym wiedzieć kto by się na to pisał.

Edytowano przez Black Shadow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo ciekawy . Ciekawe też ile osób byłoby chętnych . Każdy zawodnik mógłby mieć przypisaną drużynę . Tabele mógłbym ja prowadzić , tylko potrzebny byłby kontakt ze wszystkimi osobami żeby wyniki swoich meczów podawali . Ale to można by na jakimś forum zrobić . Po 5zł też można sie zrzucić na jakąś nagrode , ale bez nagrody też byłoby bardzo ciekawie . Myśle , że jak zebrałoby się 10 osób byłoby git ;)

p.s Ja jestem chętny .

Edytowano przez Funakoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował na razie mały turniej, cztery lub osiem osób. W przypadku czterech, każdy gra z każdym (mecz+rewanż), zwycięzcą zostaje osoba z największą ilością punktów. Jeśli zaś miałoby być to osiem osób, dwie grupy, mecz+rewanż po czym półfinały (1Avs2B i 1Bvs2A), finał i mecz o trzecie miejsce. Składać się nie ma co, chodzi w końcu o zabawę, a nie zdobywanie nagród. Ja mogę się zająć organizacją.

Uczestnicy:

1 .Sandro (Sandro17ACM) - AC Milan

2. k4cz0r (k4cz0r93) - ???

3. Funakoshi (???) - ???

Ewentualni chętni niech kopiują tą listę, uzupełniając ją o swoje dane. Pamiętajcie, że tylko użytkownicy PS3 - Xboksowcy i Pecetowcy muszą sobie założyć oddzielny temat, jeśli chcą mieć turniej.

ps. może jakiś oficjalny turniej CDA, bez nagród, ale z reklamą na głównej? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandro, dlatego właśnie ja miałem na myśli coś większego. Oddzielne forum [chyba, że CDA dałoby nam oddzielne subforum :D], co najmniej 4 grupy, co najmniej 10-15 osób. Chętnych na pewno nie zabraknie, wystarczy dobra reklama. :)

PS Jeżeli jednak to wypali, wybieram Barcę. Tylko wg. mnie nie powinno się rezerwować, że każda drużyna dla każdego gracza. Ja przykładowo nie wyobrażam sobie napadu bez Messiego, obrony bez Puyola a pomocy bez Xaviego. :) Gram takim składem od PES 2009 i jestem przyzwyczajony do m.in. szybkości Messiego [jeżeli miałbym zacząć grać drewnem-Kuytem...zasztyletowałbym sie :O ].

Edytowano przez k4cz0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...