Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Entelarmer

Rozwiązany: Gothic II z NK - jak zacząć II rozdział z niskim lvlem?

Polecane posty

Jak to zwykle ze mną bywa, zabrałem się za gre bez czytania instrukcji i uczę się wszystkiego na błędach^^ Nistety, utknąłem - zacząłem już rozdział II, amam poziom... 5 :sweat: Tymczasem nie za bardzo mam jak którakolwiek misje wykonać - bandyci mnie zabijają, zlamiłem inwestując jednoczesnie w broń jednoręczną i łuki (odpiwednio 18 i 20%), pancerz niby całkiem dobry (strażnika), a z dwoma wilkami sobie z trudem radzę, z jaszczurem - fartem, z trzema bandytami (niedaleko farmy Akiila) - wogóle, z dzikiem niby jako tako. Tyle że teraz mam zrobić spacer do górniczej doliny, gdzie czekają na mnie orkowie, zębacze i szkielety. Nie moge wykonać zadań z latarnią, z bandytami i z pójściem na polowanie (bom za słaby), nie moge dojść do gildii złodzieji (gdzie te kanały i ten NPC, co podobno ma mieć klucz?-_-'), a za bardzo nei wiem, za co ejszcze mogę się zabrać.

Pytanie: gdzie mogę podbić poziom tak, żebym miał chociaż ten nieszczęsny 8 (dla przykładu - jak zrobić zadania związane z kradzieżą np. Łuk Bospera? solucje mi nie pomogły jak dotąd...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij przechodzić fabułę Noc Kruka jest trochę łatwiejsza i można sobie kilka poziomów nabić na przyszłość zdecyduj czy chcesz walczyć bronią jednoręczna czy dwuręczna bo postani biegłej we wszystkim nie zrobisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś wcale na straconej pozycji ! Prawie każdy tak zaczyna gothica 2. Jeżeli idziesz do górniczej doliny po dowody kup dużo zwoi przemian w zwierzęta w tedy nikt cię nie ruszy tylko pamiętaj żeby zamienic się z powrotem w człowieka przed wejściem do zamku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothica przeszedłem 6 razy.

Masz odemnie szacun ze na 5 lvl 2 rozdział zdobyles.

Co do prośb w tej grze nie ma co na początku ..kozaczyć''. Rób te zadania które nie wymagają zbytnio walki.naucz sie paru umiejętności, dopiero wtedy idz do górniczej doliny. Choć ci to doświadczenie mało da chodzi głównie o to zeby nie padać od jednego ciosu orka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami kup dużo zwojów np.przemiana w chrząszcza czy tam innego zwierzaka.Musisz koniecznie zdecydować, się czy walczysz jednoręczną czy dwuręczną

ja radziłbym dwuręczną.Rób wszystkie zadania jakie, tylko zdołasz żeby

nabić jak największy lvl i jeszcze jedno w przyszłości znajdziesz tabliczki

które dodaj 5 do siły do zręczności nie korzystaj z nich od razu tylko poczekaj, do 30lvl

kiedy już trudno będzie ci nabić następny lvl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, łuk/kuszę bierze się tylko grając najemnikiem, magowie i strażnicy/paladyni mają magię. Po za tym łuk jest nieopłacalny, w NK za broń biała i kuszę odpowiada ten sam współczynnik-siła lepiej wzionść kuszę i w nią inwestować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już będziesz w górniczej dolinie to sprawdz czy masz tak jak ja czyli ciachnij raz orka i ucieknij pod taran po który wchodzi się do zamku u mnie ork chowa wtedy broń i odchodzi a ja zadaje mu kolejny cios i tak wkółko pare levelów można w ten sposób sobie nabic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol pochodz sobie po lasach powybijaj wsyzstkie wilki, scierwojady, gobliny, krwiopijce, dziki, polne bestie itp i juz bedziesz pare lvlow do przodu, co do bandytów to zawsze da sie ich jakos oszukac, wchodzisz na jakis kamien na jakis dach na cokolwiek i nawalasz ich z luku a oni biegaja jak glupi, trzeba tylko troche popróbowac , poczekac az sie gdzies zblokuja :P

co do poziomu troudnosci to w NK jest troche przegiety moim zdaniem bo ja nawet na 33 chyba poziomie ze szponem beliara najlepszym pancerzem z NK lowca smoków z jednoreczna na 85% bodajze miałem problemy z ubiciem 2 orkow wojownikow naraz albo jedna elita nawet... najlepszym sposobem w gorniczej na dorobienie lvli jest znowu szukanie bugów:P np jak dojdziesz do zamku(wystarczy biec omijajac orkow iwejsc na taran orkowie juz tam nie wejda) wtedy stoisz na taranie i ich wybijasz z czarów/łuku/kuszy mozesz nawet próbowac z miecza ale musisz uwazac zeby nie podejsc za blisko bo Cie ciachna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

Ja ci radzę kupić zwój przemiany np. w smoczego zębacza, później zabić tych bandytów i jakieś zwierzątka, z którymi sobie nie radzisz-masz i pokonanych bandytów i sporo expa...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, takieog odzewu to sie nie spodziewałem :D Dzięki za podpowiedzi, nastawiam się na broń jednoręczną (katowski topór mam i pare broni pomiędzy tym a Wilczym Kłem), udało mi się też znaleźć lekką kusze zdobyć. Z bandytami już jakoś sobie radzę, narazie staram się pokonać topielca na wyspie (zadanie od Grega), ale już miałem styczność ze szkieletami, orkiem elitą, orkiem wojownikiem, Cieniostworem (nawet trzema ...), jaszczurami... praktycznie to prawie całą menażerie poznałem (z tej, którą nie aż tak daleko od Khorinis spotkać można). No i rosnę w siłę xD

Zadań większości nie mogę wykonać, a jak pytam Nagura o pracę to mnie cham zbywa, że nie oszukam go strojem. Tyle. A z tego co wiem, żeby rozwiązać zadanie z Zaginionymi to musze porozmawiać z Cassie z gildii (solucja, ughX_X). Jest jakaś szansa, bym to zadanie wykonał lub dostał się do kanałów bez jego pomocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie - zadanie z Zaginionymi można wykonać bez Casii i gildii złodziei.

Jeśli mimo to chcesz się dostać do kanałów - to musisz wkopać dwóch złodziei do Straży Miejskiej. Sprzedawcę ryb Halvora (potrzebujesz do tego śmierdzącej notki wyjętej z ryby, którą ma pewien bandyta obok farmy Akila) i kieszonkowcę, który okradł sprzedawcę przy bramie. Wówczas gdy wejdziesz do knajpy, karczmarz powie Ci że ktoś chce się z Tobą spotkać za sklepem Halvora. Tam będzie Atilla - jeden ze złodziei - który będzie próbowal Cię zabić. W jego ciele znajdziesz potrzebny do zejścia do kanałów klucz.

A zadanie z zaginionymi mozesz wykonać od razu: Udaj się do kryjówki bandytów w górach obok farmy Onara (taka wieża na szczycie góry). Wbiegnij do środka tak, zeby wszyscy Cię zaatakowali - i uciekaj. Jak już zgubisz bandytów to podkradnij się do ich obozu i obserwuj sytuację. Twoje pojawienie się tam powoduje 'teleportację' (pojawia się tam znikąd) Grega, który jest w danej sytuacji nieśmiertelny, i w końcu zabije wszystkich bandytów. Jak skończy to przeszukaj ciało bandyty Dextera, i przeczytaj list, który miał przy sobie. Jeśli zaniesiesz ten list Vatrasowi, to ukończysz zadanie z zaginionymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki trik, który wykorzystuję za każdym razem w 2 rozdziale (bo to Powrót do koloni co nie ? Hehehe, grę 6 razy przeszedlem ale nie pamiętam już :P), mianowicie chodzi o to, że gdy wchodzisz na teren Górniczej Doliny i schodzisz z tej górki, zatrzymuje Cie koleś i gada o sytuacji w GD..... bla bla, skończyl gadać, po lewej stronie jest rzeczka, kawałek dalej taki wielki głaz, można do niego wpłynąć (jaskinia tam jest), a w środku zwój - Przemiana w Smoczego zębacza, przemieniasz się w niego (trzeba z raz w manę zainwestować) i możesz wyciąć prawie wszystko w GD 1 hitem (oprócz orków, smoczych zębaczy, ludzi, wargów, ognistych jaszczurów), w dodatko żaden ork Cie nie tknie ;) Wybijasz sobie wszystko,

przy okazji czyścisz sobie drogę do obozów kopaczy

, muisz tylko uważać, żeby nie podejść za blisko zamku bo jest bug i jak ktoś Cie zobaczy i pójdziesz do zamku jako człowiek to Ci zabiją :P No ale mniejsza o to, gdy już wybijesz wszystko co mogłeś w GD, odmieniasz się (enter) i grasz dalej. Ja tak zazwyczaj 5 - 6 lvli nabijam ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu w smoczego zębacza... można od Zurisa kupić w wilka. :tongue: A jak ty masz Gothic II Noc Kruka, to przed Górniczą Doliną nie idziesz do Doliny Budowniczych? Można nieźle Exp'a dostać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu w smoczego zębacza... można od Zurisa kupić w wilka. :tongue: A jak ty masz Gothic II Noc Kruka, to przed Górniczą Doliną nie idziesz do Doliny Budowniczych? Można nieźle Exp'a dostać...

Chodzi ci o Jarkender czy którą? Właśnie zacząłem zwiedzać i draństwo mi sie nie podoba >_> nawet zwykł szczur sprawia tam problemy. No, ale jak się wybiorę na przechadzkę z piratami to może coś się uda nabić expa (11 lvl obecnie).

Ogólnie dziękuje wszystkim za pomoc, temat można zamknąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...