Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukas12x

Jaką kartę graficzną wybrać? Radeon HD4850, Geforce 9600GT czy inna?

Polecane posty

Jest to temat trochę zwiazany z grami. Przepraszam jeżeli już temat istnieje lub jest gdzie indziej, jeśli tak to go wykasujcie, ale do rzeczy. Mam gta 4 i chcę kupić sobie kartę graficzną bo mam 7600 GT. Myślałem nad Radkiem HD4850 i Geforcem 9600GT. Którą wybrać? Jeżeli takie nie to podajcie rodzaje jakichś innych. Pozdrawiam wszystkich!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Radkiem HD4850 i Geforcem 9600GT. Którą wybrać? Jeżeli takie nie to podajcie rodzaje jakichś innych. Pozdrawiam wszystkich!

Jeżeli byłbym na twoim miejscu to kupiłbym tego Radeona 4850. Sam go mam i jego wydajność jest po prostu świetna ;]

Ale wszystko zależy od konfiguracji jak pisał Ryba2111.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu była mała nalepeczka na której napisane było:

AC 230V/4A/50 Hz

A pokrywy już dawno nie odkręcałem i właśnie próbowałem ale chyba coś od chłodzenia odpadać zaczeło to przykrenciłem z powrotem. I taki ze mnie komputerowiec że nawet obudowy bocznej dobrze odkręcić nie potrafię :rozpacz:

EDIT: Znalazłem kartke z pełną konfiguracją mego komputera

1 INTEL Pentium D -945- 3.4GHz

2 Goodram DDR-II 1GB/667MHz

3 GIGABYTE GA-945p-s3 s775

4 Samsung 250 GB/8 SATA II

5 ALPS FDD 3.5

6 GIGABYTE GeForce7600GT 256 MB

7 Qoltec Breeze +400W

I jeszcze napęd i takie bajery ale to nieważne. Mam nadzieję że to wszystko a jak nie to dopisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szczerze mówiąc nie opłaca się kupować karty typu 4770 czy 4850 do tego zestawu ponieważ nie będą one w pełni wykorzystywane z powodu procesora. Dobrym pomysłem byłoby dokupienie ramu o takiej samej częstotliwości a jeszcze lepszym gruntowna zmiana sprzętu. Szczerze nie mam pojęcia jaką kartę Ci polecić, proponowałbym Radeona 3850,ale nie ma się czym martwić są tu lepiej wyedukowani ludzie w tych sprawach więc na pewno Ci coś doradzą. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze.

Procesor jest akurat imo całkiem niezły, więc zacząłbym od dodania co najmniej 1 GB pamięci RAM. O tej samej częstotliwości, czyli oznaczenie DDR2, 667 MHz.

Kartę też wymienić można, najlepiej na Radeona HD 4770, procesor powinien sobie poradzić. A w razie czego ta płyta poradzi sobie z nowszymi CPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas12x

Osobiscie tez doradze uklad klasy 3850 a konkretnie 4670 ktory jest oszczedniejszy, choc na dobra sprawe D945 ma wydajnosc mniejsza niz zalecana dla kart tej klasy. Pentium D nigdy nie radzily sobie dobrze z grami, a wspolczesne jeszcze mocniej uwidaczniaja slabosc tych konstrukcji. Dlatego zdecydowanie warto wymienic go na Pentium Dual Core E2180, mocniejszych i kosztowniejszych ukladow raczej nie ma sensu laczyc z plyta na zabytkowym 945p. Wymiana zasilacza na solidniejszy tez by sie przydala, ponadto wpomniana pamiec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Radeona 4770. Wystarczy poczytać te recenzje i powinieneś coś wybrać:

PC Lab: http://pclab.pl/art36361.html

Benchmark.pl: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Z..._40nm-1901.html

Guru3D: http://www.guru3d.com/article/ati-radeon-hd-4770-review/

Tak jak napisał mój przedmówca 4770 jest wyprodukowana w 40nm i zużywa mniej prądu, zajmuje mniej miejsca itd. Po podkręceniu jest nawet szybsza od podkręconej 4850. Warto się nad nią zastanowić, tylko nie wiem jak u ATI ze sterownikami. Wiem, że kiedyś było bardzo źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz 4850. Tylko musisz mieć dobrą wentylację w obudowie. Karta w spoczynku (wentylator 50%) ma 75 stopni C...

Daje radę. Jeszcze jej nawet nie kręciłem...

Śmiało bierz 4850. Tylko musisz mieć dobrą wentylację w obudowie. Karta w spoczynku (wentylator 50%) ma 75 stopni C...

Daje radę. Jeszcze jej nawet nie kręciłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam swoją opinię, raczej GF 9600 bym nie brał, może cena jest atrakcyjna ale z wydajnością już gorzej. Z ciekawości z kumplem przeprowadziliśmy drobne testy w 3D Marku i na grach nowszych i mój 8800GT Zotac jest wydajniejszy od 9600 GT. Więc w twoim przypadku najlepszym wyborem bedzie Radeon 4770.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam swoją opinię, raczej GF 9600 bym nie brał, może cena jest atrakcyjna ale z wydajnością już gorzej. Z ciekawości z kumplem przeprowadziliśmy drobne testy w 3D Marku i na grach nowszych i mój 8800GT Zotac jest wydajniejszy od 9600 GT. Więc w twoim przypadku najlepszym wyborem bedzie Radeon 4770.

8800gt/9800gt jest srednio 15% wydajniejszy od 9600gt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście napisać ile te karty maja tej swojej pamieci. No wiecie 512 czy 1GB. Tak myślałem że naprzykład HD4770 ma np. 512 pamięci to czy są te same rodzaje ale z 1GB. Nie znam się więc pytam was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się podepne pod topic. Mam nieco ponad 1000 zł wolne i chciałem sobie złożyć kompa z Athlonem 7750 + BE K10, 2x2 GB DDR2 800 MHz OCZ jakiegoś Radka 4830 z 1 GB/4850 z 1 GB i płyta gł Gigabyte M57 SLI Rev.4. Czy to w ogóle ma ręce i nogi ? Reszta komponentów ze starego kompa wchodzi, czyli HDD 80 GB PATA Seagate i 2 nagrywarki na ATA (LG 4163-B i Samsung SH202H). Krótkie pytanie : Warto ? I czy mój zasilacz z Procomp'a 400W da rade ? Bo myślałem nad zmianą na 500 W, jedni mówią że trzeba, inni że nie :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...