Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

Diablo i Titan Queście niczym się nie różnią.

OK, ale Witcher i Loki to już inna bajka...

Ale co masz na myśli, mówiąc F3 a' la NWN2? Sposób rozwoju postaci, sposób działania kamery?

Sposób działania kamery. System rozwoju postaci - D&D 3,5 nijak pasuje do Fallouta - S.P.E.C.I.A.L. to S.P.E.C.I.A.L.

Mi by to raczej nie odpowiadało w obydwu przypadkach...

Why?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ambicji? Wyobraź sobie kowala, który przez całe życie kuje miecze, a tu nagle ktoś każe mu zrobić szafę...?

Szafę to może zrobić co najwyżej stolarz a nie kowal. Ale tak czy siak owy kowal, który wykuwał miecze może ciągle zajmować się kowalstwem, ale... wykuć sobie np. topór albo tarczę czy zbroję ;D. Poza tym nie chodzi o to "kto komu każe" ale o to kto chce zrobić coś sam... Bethesda nie chce :).

Bądź co bądź IMHO F3 w izo w wykonaniu Bethsedy byłby czymś gorszym niz ten, który teraz powstaje...

Wg mnie bardzo dobrym dla dzisiejszych czasów rozwiązaniem jest - co już nie raz wspominałem - widok TPP + sterowanie point & click

Na pewno lepiej by to pasowało do F3 niż "oblivionovość". Ale coż głową muru nie przebijesz - Bethseda to Betheda...

Hehe... ostatecznie jednak i tak przyznałeś mi rację, że Bethesda to uparciuchy ;D.

Nie modniejsze, tylko wizualnie przyjemniejsze dla oka

Ale to jedno i to samo... "Modniejsze" czyli atrakcyjniejsze dla większości odbiorców.

Edytowano przez MaFFej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafę to może zrobić co najwyżej stolarz a nie kowal.
]

No to teraz Ty mi przyznałeś rację, bo rzut izometryczny[szafa, stolarka], ma się do FPP/TPP [miecz, kowalstwo] jak koń do koniaku [ew. rum do rumaka :P]

Ale to jedno i to samo... "Modniejsze" czyli atrakcyjniejsze dla większości odbiorców.

Nie. Przecież jeśli tak przez was broniony rzut izometryczny był tak dobry i nowoczesny jak mówicie to nie umarłby śmiercią naturalną, bo FPP/TPP jest modne. Na chwilę obecną gry w FPP są najbardziej wymagające od strony technicznej. Rzut izometryczny znika nawet z RTSów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Ty mi przyznałeś rację, bo rzut izometryczny[szafa, stolarka], ma się do FPP/TPP [miecz, kowalstwo] jak koń do koniaku [ew. rum do rumaka :P]

Przecież przed chwilą sam napisałeś wprost, że Bethesda jest uparta oraz pomimo lepszych rozwiązań (a nie chodzi wcale o izo) i tak nie chce ich wprowadzić. Strzał w kolano kolego ;D.

Nie. Przecież jeśli tak przez was broniony rzut izometryczny był tak dobry i nowoczesny jak mówicie to nie umarłby śmiercią naturalną, bo FPP/TPP jest modne. Na chwilę obecną gry w FPP są najbardziej wymagające od strony technicznej. Rzut izometryczny znika nawet z RTSów...

Tak, jest właśnie tak jak mówisz (choć ironicznie): umarł wyparty przez modniejsze FPP/TPP i przez... konsole. Rzut izometryczny jest jakiś taki mało konsolowy, a gry dzisiaj są robione głównie z myślą o konsolach więc izo zostało najzwyczajniej wyparte. Nie uważam, że izo jest lepsze od FPP (jakby tu niektórzy sugerowali), nie jest też gorsze, w takiej sytuacji kiedy nic nie jest lepsze od drugiego - umiera z prozaicznych przyczyn: z braku popularności, z powodu mody na inne rozwiązania. RTSy bez rzutu izometrycznego przestają być RTSami. To nie izo znika z RTSów to... raczej zanikają RTSy :(.

Typowego "rzutu izometrycznego" już dzisiaj nie będzie, ale jego rolę może przecież przejąć freecam w 3D, z widokiem "na zewnątrz". Ciągle mówię o takim rozwiązaniu... nie chcę płaskiego, nie obrotowego, nie dającego się zbliżyć 2D. Rzut izometryczny też może być w 3D i "nowoczesny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym znikaniem rzutu izometrycznego w RTSach moim zdaniem pojechałeś po bandzie

OK, co rozumiesz przez izo? Dla mnie izo kończy sie na ToEE czy Sacredzie. Gra w której możesz dowolnie majtać kamerą i dopasować ją do swoich indywidualnych potrzeb to już nie jest gra w rzucie izometrycznym.

Przecież przed chwilą sam napisałeś wprost, że Bethesda jest uparta oraz pomimo lepszych rozwiązań (a nie chodzi wcale o izo) i tak nie chce ich wprowadzić. Strzał w kolano kolego ;D

Nie, Bethseda specjalizuje się w FPP/TPP i nie ma zamiaru babrać się innymi konwencjami, nawet jeśli bardziej by się sprawdzały w danej konwencji. Czy to jest upór? Hmm.. chciałbyś dostać pełną zbroje płytową zrobioną przez stolarza? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra w której możesz dowolnie majtać kamerą i dopasować ją do swoich indywidualnych potrzeb to już nie jest gra w rzucie izometrycznym.

Aha... wiesz co? To ja w takim razie nie chcę rzutu izometrycznego - chcę "majtanie kamerą" ;).

Nie, Bethseda specjalizuje się w FPP/TPP i nie ma zamiaru babrać się innymi konwencjami, nawet jeśli bardziej by się sprawdzały w danej konwencji. Czy to jest upór? Hmm.. chciałbyś dostać pełną zbroje płytową zrobioną przez stolarza? :P

Po pierwsze: specjalizuje się w FPP, TPP było zawsze zrobione nieudolnie i na doczepkę.

Po drugie: ja nie każę stolarzowi robić zbroi płytowej! ;D Bethesda zrobi RPGa, które robi od dawna (powiedzmy do Morrowinda ;)), kwestia tylko wprowadzenia w niego jednej zmiany, innego potraktowania JEDNEGO z wielu elementów - widoku. Kowal ma zrobić miecz, tak jak robił, ale... zwyczajnie z inną rękojeścią niż zawsze. Przerasta go to? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... wiesz co? To ja w takim razie nie chcę rzutu izometrycznego - chcę "majtanie kamerą"

ja też ;)

Po pierwsze: specjalizuje się w FPP, TPP było zawsze zrobione nieudolnie i na doczepkę.

Why? W Morrowinda i Obliviona bardzo przyjemnie sie grało i wcale nie uważam, ze to byle jakie gry...

kwestia tylko wprowadzenia w niego jednej zmiany, innego potraktowania JEDNEGO z wielu elementów - widoku.

Tylko właśnie w tym sęk, że zmiana widoku jest kolosalną zmianą. O wiele prościej jest zmienić mechanikę gry, fabułe czy uniwersum niż zrobić grę w izo [czy w 3d z "majtaniem kamerą" :P] dla kogoś, kto nigdy się tym nie parał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why? W Morrowinda i Obliviona bardzo przyjemnie sie grało i wcale nie uważam, ze to byle jakie gry...

M i O są wg mnie co najwyżej na "dobrym" średnim poziomie (max. 7/10), ale nie o tym rzecz... Chodzi mi o to, że kamera/widok TPP dodany np. do takiego Obliviona był tylko dodatkiem, słabo dopracowanym, nieudolnie wykonanym "bajarem". Chodzi mi o to, że maja doświadczenie w robieniu FPP a nie TPP :).

Tylko właśnie w tym sęk, że zmiana widoku jest kolosalną zmianą. O wiele prościej jest zmienić mechanikę gry, fabułe czy uniwersum niż zrobić grę w izo [czy w 3d z "majtaniem kamerą" :P] dla kogoś, kto nigdy się tym nie parał :P

Co ich tak na siłę usprawiedliwiasz? ;) Tworzenie sequela polega na dodaniu do "gry" własnych pomysłów a nie na... dodaniu do własnych pomysłów elementów owej "gry" :). Popierdzieliły im się proporcje. Z takim podejściem mogą robić co najwyżej spin-offa (przeciwko, któremu nie miałbym nic "anty").

Gdyby zaczęli robić własną post-nuklearną grę to: 1 - zaoszczędziliby kasę wydaną na kupno licencji, 2 - mieliby prawo na nieograniczoną swobodę, 3 - sprzedaliby tyle samo kopii tytułu lub nawet więcej (ci co chcą kupić F3 to głównie fani poprzednich tytułów Bethesdy a nie fani Fallouta; gdyby wypuścili grę "w klimatach fallouta" to jego fani prędzej by się nią zainteresowali i kupili jak "coś co może być fajnego w ulubionych realiach" a nie podchodzili jak do "niszczenia legendy").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co usprawiedliwiam, co chce pokazać, że bethseda do tworzenia gier w izo pasuje jak wół do karety. Natomiast co do kupna licencji do F3 - kto im ją sprzedał wiedząc, że Bethseda na pewno nie zrobi gry w izo i doda do niej więcej własnych nowinek niż każdy fan Fallouta to zniesie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do kupna licencji do F3 - kto im ją sprzedał wiedząc, że Bethseda na pewno nie zrobi gry w izo i doda do niej więcej własnych nowinek niż każdy fan Fallouta to zniesie?

Ale mi nie chodzi o to kto ją sprzedał tylko o to kto ją kupił i po co. Bethesda bez kupowania praw do Fallouta poradziłaby sobie i tak bardzo dobrze. Ba, nawet lepiej!

PS. Sprzedał pieruński Interplay, który właściwie przyczynił się do zniszczenia Black Isle. Chłopaki z "Wyspy" mieli już F3 skończonego a Interplay aby ratować swój tyłek sprzedał licencję i zamknął studio... agrhhh... Myślisz, że dlaczego panowie Cain-Boyarsky-Anderson odeszli z BI? Winni byli oczywiście szefowie z Interplaya i jakieś tajemnicze zagrywki oraz naciski.

Edytowano przez MaFFej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o to kto ją sprzedał tylko o to kto ją kupił i po co. Bethesda bez kupowania praw do Fallouta poradziłaby sobie i tak bardzo dobrze. Ba, nawet lepiej!

Coz kwestią dyskusyjna jest to czy Bethseda lepiej/gorzej wyszła. Przypomina mi się tu powiedzenie"Obojętnie co o Tobie mówią, ważne, ze mówią". Wykorzystanie dla swoich niecnych celów marki wywołało ogromne zainteresowanie w branży i liczne spekulacje. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że Bethseda ograniczyła się tylko do gameplayów, trailerów i screenów, a poniechała wydanie dema [w sumie to już chyba norma, bo jakoś dem TESów nie pamiętam :P].

IMHO Bethseda:F3 byłby i tak bardziej na fali niż TESV: Post Nuclear.

Oby nie stało sie z Falloutem to co z Close Combat Mission [z symulatora czołgów na FPSa]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M. -> tak czy owak z Twoich wypowiedzi wynika jedno: mimo wszystko trzeciego Fallouta nie powinna robić Bethesda. W takim razie się zgadzamy :).

IMHO Bethseda:F3 byłby i tak bardziej na fali niż TESV: Post Nuclear.

"Na fali" może tak, ale wątpię żeby samo logo Fallouta przyniosło Betheście jakieś dodatkowe zyski finansowe. No i mam nadzieję, że nie przyniesie...

Edytowano przez MaFFej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M. -> tak czy owak z Twoich wypowiedzi wynika jedno: mimo wszystko trzeciego Fallouta nie powinna robić Bethesda.

Tak, aczkolwiek z oceną samej gry poczekam aż do momentu aż w nią zagram [czytaj ukaże sie w jakiejś taniej edycji]

A co do zysków z F3 - pożyjemy - zobaczymy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałbym czekać na tanie edycje, tylko zamówić sobie preorder. Ale mam pewne obawy, co do tego czy F3 podźwignie mój sprzęt (dwurdzeniówka Pentium 4 2,8 Ghz, 1,5 GB RAMu, GeForce 8500GT 512 MB), a jestem prawie pewny, że wymagań sprzętowych (którym do końca i tak ufać nie można...) nie podadzą aż do dnia rozpoczęcia sprzedaży. tylko że wtedy byłbym już po zamówieniu, i móglbym potem przez pół roku (albo i dłużej) aż sobie kupię następny komputer tylko patrzeć na opakowanie z grą :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozegram to strategicznie kupie wersje na PC a jak będzie słabo chodzić to wymienie na wersje na PS3.

Co do spekulacji czy kupowanie licencji itp się opłacało B. to jałowe nic nie wiemy o ich zapleczu marketingowo-ekonomicznym, tam pracują specjaliści którzy wiedzą co robią i jak generować maksymalny zysk więc przypuszczam iż zrobienie gry na podstawie legendy to idealne rozwiązanie. Myśle że F3 będzie dobrą grą mimo małej ilości wspólnych z poprzednikami. Brak izo mi nie przeszkadza ważne by gra zachowała klimat postnuklearnej rzeczywistości i mrocznej radioaktywnej mgiełki a z tego co widziałem na videogameplayach tak będzie więc czekam z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że F3 będzie dobrą grą mimo małej ilości wspólnych z poprzednikami. Brak izo mi nie przeszkadza ważne by gra zachowała klimat postnuklearnej rzeczywistości i mrocznej radioaktywnej mgiełki a z tego co widziałem na videogameplayach tak będzie więc czekam z niecierpliwością.

Klimat i realia nie wystarczą aby nazwać grę kontynuatorką. F3 będzie na pewno przynajmniej dobry, "fajny", ale Fallout (czy nawet ogólnie RPG) będzie z tego raczej marny. Gra ma klimat post-nuklearny i to wcale nie najgorszy, ale nie jest to klimat "post-nuklearny falloutowy".

@bardzozlyczlowiek: Nie, nie jest to abandonware. "Saga Fallout" kosztuje w sklepach 15 zł - F1, F2 oraz falloutowy spin-off: Tactics, wszystko po polsku. Warto kupić kto nie ma.

Edytowano przez MaFFej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nigdzie nie masz na myśli Allegro, mam nadzieję. Za baaardzo niskie ceny możesz tam kupić najróżniejsze wydania Fallouta, łącznie z premierowym...

Z tego co wiem, nie jest to abandonware. Chyba. Zastanawiam się czy nie istnieje przypadkiem jakaś porządna strona z listą gier abandonware. Tak to nigdy nie wiem, czy zasoby jakiejś strony z klasyką są legalne czy nie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google Home of the Underdogs ;)

CO prawda zdaje się, że strona jest wymarła, ale wszystkie tytuły, które tam były do tej pory, na 100% są abadonware. Jeśli nie są, to wtedy tam w miejscu "download" jest napis "buy now!".

Jeśli nie uda Ci się stamtąd ściągnąć, to chociaż sobie sprawdzisz czy gra jest abadon i ściągniesz z innego miejsca :]

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura! Wiele tytułów, które są na Home of The Underdogs jest tam nielegalnie. Oczywiście są takie gry, które rzeczywiście mogą być już wolno rozprowadzane, ale WIĘKSZOŚĆ tytułów jest piracka! A jeśli Fallout tam jest, to Z PEWNOŚCIĄ jest to dowód nielegalności tej strony. Jestem pewien, że jeśli kiedykolwiek Fallout ujrzy znaczek ab-ware na sobie, to nasze dzieci już wtedy będą się rajcować Falloutem 6...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...