Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matis1011

Gothic II, różne problemy

Polecane posty

Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale jak dla mnie gothic jest frą przygodową. ;)

Więc mam taki oto problem:

Jestem w górniczej dolinie i mam za zadanie zabić smoki. Zabiłem już wszystkie oprócz kamiennego, ten który znajduje się w tym forcie czy czymś tam. Niestety po pogaduszce smok staje się nieśmiertelny. Nic nie pomaga, próbowałem przyzywać wszystkie demony, używałem kodów, wczytywałem ponownie save'a. Nic nie pomaga. Czy macie jakieś pomysły?

Gothic to gra RPG, przenioslem ja wiec temat do wlasciwiego dzialu - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ten problem wynika z tego, ze zabijales smoki w innej kolejnosci niz z gory jest to narzucone? Nie pamietam juz, ale chyba Parcival mowi o polozeniu kolejnych smokow i ja grajac zawsze zabijalem je w takiej kolejnosci: bagienny, kamienny, ognisty, lodowy. Nie wiem czy ma to na cos wplyw ale sprobuj moze, jesli masz save, wczytac gre, porozmawiac z Parcivalem i zabijac je wedlug jego instrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, za zadanie odnalezienia sześciu krwawych pucharów. Znalazłem już cztery. Zostały mi tylko te w domu Valentina i sędziego. Odkryłem, że mają schowane skrzynie, ale są one zamknięte i nie da się ich otworzyć wytrychem. Właścicielom nie można zabrać kluczy za pomocą kradzieży kieszonkowej. Gdzie można je znaleźć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

Krwawe Kielichy

Jest to zadanie od Cassii, kiedy pracujemy juz dla Gildii Zlodziei a w tym artykule ułatwię wam to zadanie.

Pierwszy puchar:

Jest w skrzyni u Lehmara (jest to gościu, który pożycza pieniądze, jego dom jest na lewo od ścieżki do portu w Khorinis).

Drugi puchar:

Znajduje się w domu Valentina. Musimy zabrać Valentinowi klucz - możemy go pobić. Teraz wystarczy tylko otworzyć tajne pomieszczenie na parterze - przęłączyć lampę - i w skrzyni jest kolejny Krwawy Kielich.

Trzeci puchar:

Pierwszy dom po prawej w górnym mieście, w skrzyni( kombinacja otwarcia wytrychem: 2x prawo, lewo, 2x prawo, lewo).

Czwarty puchar:

Jest w ratuszu tam gdzie siedzi gubernator Larius.

Piąty puchar:

W domu na lewo od alchemika Salandrila (lewa część górnego miasta). Tam znajdziemy na kominku klucz do skrzyni, w której jest puchar.

Szósty puchar:

W domu sędziego. Najpierw trzeba ukraść sędziemu klucz. Potem na ścianie w jego domu jest tarcza, dzięki niej otwiera się pomieszczenie na parterze w którym jest skrzynia a w niej puchar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego. Ale co to za problem? Chcesz być w gildii zlodziei, a kradziezy kieszonkowej nie chcesz opanowac? :>

BTW: Bedac w gildii dobrze jest miec wysoka zrecznosc. Majac wysoka zrecznosc, warto inwestowac w luki. Po osiagnieciu zrecznosci >100 nasz bohater darmowo dostaje umiejetnosc akrobatyka - i np gdy smok go powali, to wstaje jak jakis ninja :D

O potedze lukow nie wspominajac. Ze smoczym lukiem (160 obrazen) smok ozywieniec byl dla mnie kaszka z mleczkiem. Zadalem mu duzo wiecej obrazen niz toporem ktory ma 200 obrazen. No i stojac daleko, smok mnie nie atakowal w ogole! Bardzo polecam wszystkim łuki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz za niską zrecznośc. Możliwośc "okradzenia" niektórych postaci pojawia sie dopiero po osiągnieciu okreslonej wartosci zrecznosci. Kazdy punkt zrecznosci oznacza 1% szans na udana akcje zlodziejska (udana kradziez, nie zniszczenie wytrychu przy pomyłce, lepsze skradanie). Dopiero jak osiagniesz zrecznosc 100 bedziesz mogl okrasc kazdego. Dlatego najlepszym zlodziejem jest lucznik. Na sedziego z tego co kojarze musisz miec nie mniej niz 60 (albo nawet 80) zrecznosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, mimo braków w zręczności opcja dialogowa odpowiedzialna za kradzież powinna już być. Po prostu każda próba bez odpowiedniej zręczności kończy się porażką.

Problem rozwiązany. Temat zamykam.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...