Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Assassin's Creed 2

Polecane posty

k0nrad - prawda z tym serialem, a np w "powrocie do przeszłości" postać przodka bohatera w trzeciej części, na dzikim zachodzie, była taka jak bohater, tak samo w przyszłości, część 2 - jego syn. Poprostu- cechy rodzinne, jestesmy podobni do swoich przodków, ale i przywiazanie do postaci bochatera, i realistyka, czy uwierzylibysmy w ich pokrewieństwo gdyby wyglądali jak Flip i Flap?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze imię Ezio oznacza po łacinie "Orzeł". Tak samo, jak "Altair" po arabsku - to zapewne dużo osób mogło wiedzieć, ale była to informacja w ramach wstępu :)

Po drugie w drugim teaserze pojawiają się 3 herby - oczywiście związane z miejscami/fabuła gry

Screen z Herbami

http://img525.imageshack.us/img525/7743/beztytuudig.jpg

Pierwszy herb - nad nim jeszcze myślę :) Ale na pierwszy rzut oka skojarzyło mi się z Rzymem i templariuszami (laury i krzyże xD) - dziwne ale cóż nadal szukam...

Drugi herb 2 klucze + wstęga + korona + kawałem sznura (?) - herb papieski, a właściwie herb Watykanu - w czasie akcji AC2 papieżem był wywodzący się z Franciszkanów/Braci Mniejszych Sykstus IV

Trzeci Herb - Herb Wenecji

Teraz podam godło Watykanu (na fladze) i herb Wenecji

http://flagdetective.com/images/download/vatican-city-hi.jpg

oczywiście są i wersje z bardziej zaciśniętymi "ząbkami" klucza

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ezia-Stemma.png

Właśnie z tym chciałem się z wami podzielić :) Nie zauważyłem, żeby ktoś już to podawał więc podałem.

Jak nie chcesz dostać ostrzeżenia następnym razem to zapoznaj się z zasadami wrzucania obrazków na forum.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie w drugim teaserze pojawiają się 3 herby - oczywiście związane z miejscami/fabuła gry

Pierwszy herb - nad nim jeszcze myślę :) Ale na pierwszy rzut oka skojarzyło mi się z Rzymem i templariuszami (laury i krzyże xD) - dziwne al cóż nadal szukam...

Drugi herb 2 klucze + wstęga + korona + kawałem sznura (?) - herb papieski, a właściwie herb Watykanu - w czasie akcji AC2 papieżem był wywodzący się z Franciszkanów/Braci Mniejszych Sykstus IV

Trzeci Herb - Herb Wenecji

Tak sobie myślę co napisałeś i wpadłem na pomysł, że będzie może możliwość opowiedzenia się po jednej ze stron.

1. Kościół Katolicki

2. Rodzina królewska

3. Nie wiem, może to jest Herb Iluminati?

Co o tym sądzicie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy herb ma motywy wykorzystywane w heraldyce kościelnej do dziś używane przez np. arcybiskupów. Krzyż w centrum herbu oznacza śmierć zmartwychwstałego Chrystusa, natomiast otaczający wieniec z lauru oznacza jego moc i nieśmiertelność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzę wam dociekań i błądzenia na manowce:

Pierwszy herb to, jak zauważono na oficjalnych forach gry, herb rodu Pazzich - florenckich patrycjuszy:

pazziscoatofarms.jpg

Wpis na Wikipedii rzuca nieco światła na ową familię... I sugeruje pewne rozwiązania fabularne.

Biorąc pod uwagę, iż 'spisek Pazzich', wymierzony we władający Florencją ród Medyceuszy był inspirowany przez Sykstusa VI, oraz dotąd ujawnione informacje (np. o tym, iż Lorenzo de'Medici będzie w dalszej części gry sojusznikiem Ezio), wnioskować można, iż są to symbole sił, z którymi przyjdzie się zmierzyć naszemu bohaterowi, prawdopodobnie stojących za tym, co przytrafiło się jego rodzinie.

Gdyby chodziło wprost o miasta - mielibyśmy herb Florencji, lilię, nie herb Pazzich.

Ale oczywiście Florencja i Rzym jako grywalne miasta są wysoce prawdopodobne w tej sytuacji, choć z agentami papiestwa możemy zmagać się wcale nie na terenie Watykanu/Rzymu - Państwo Kościelne objemowało przecież całkiem spory obszar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kr3cio lepiej by było gdybyś zmniejszył te zdjęcia.

a i co do wątku z poprzednich stron: myślę, że twórcy gry nie będą się ściśle trzymać układu ulic i wyglądu budynków w realu. Chodzi przede wszystkim o grywalność, więc myślę, że Ubisoft wciśnie do gry parę wyższych budowli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy to ma jakiś sens, ale na drugim teaserze, dwa miejsca zaczynają się wypalać jedno w okolicach Rzymu, drugie Pizy. Może to kolejne miasta, nie wiem. ( chodzi o fragment zaraz po herbach).

A jeśli chodzi o herby, to reprezentowane przez nie organizacje, będą najprawdopodobniej naszymi wrogami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niccolo Machiavelli był wówczas małym chłopcem, ale marzą mi się intrygi, podpuchy i flakony z trucizną! Polecam Browar xxxxxxxxx! Florencja, Rzym i Wenecja... Rzym byl cieniutki wówczas, wolałbym Mediolan. Za to Wenecja! Hehe, jeszcze miala flotę, i to jaką! Na skrzydłach Leonarda można zrzucić torpedy chyba?... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem naszym zadaniem teraz będzie odnalezienie świętego Graala (tego raczej jestem pewny po Arce Przymierza z jedynki). Jedyne co chce wiedzieć teraz, to to, kim będę mógł zagrać :D. Byłoby świetnie jakby była chociaż jedna misja z Da Vincim... Jednak skoro na jego temat powstało tyle filmów (z Kodem Da Vinci na czele) to myślę, że może to on teraz będzie mistrzem Asassynów. A podsumowawszy to po prostu się nie mogę doczekać... To po prostu musi być świetna gra. I do tego jeszcze Wenecja. Po pierwszych trailerach/gameplayach będzie wiadomo czy będziemy tęsknili za ziemią świętą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niektórym się troszkę pomieszało, inni prawią słusznie, a jeszcze inni mają bardzo bujną wyobraźnie, co w niektórych przypadkach chciałbym, żeby było to prawdą.

Zacznę może od stroju Altaira. Ja wiem, że każdy w pewnym momencie uznał, iż ich wspaniały bohater jest zbyt rozpoznawalny. Ciekaw jestem tylko czy ktoś, opowiadając historie, że strój jest za jasny albo, że to wszystko żeby było na pokaz, czy wszyscy Ci wzieli choć RAZ pod uwagę zakonników? We wszystkich miastach AC można było schować się wśród grupy zakonników, jednak jedynie w jednym mieście Ci zakonnicy mieli bardzo charakterystyczny strój - w Acre. Jeśli dokładnie graliście i słuchaliście dialogów to z łatwością dowiecie się czemu asasyni ubierali się tak a nie inaczej. Jasno mówią przedstawiciele kościelni w grze - "Oni ubierają się nasze szaty, żeby udawać ludzi bożych, żeby się ukrywać!" (nie jest to dokładny cytat a jedynie zbicie dwóch z różnych momentów gry - zabójstwo na statku i ostatnie zabójstwo). Strój Altaira nadawał się idealnie do chowania - BA nawet jest aczik, który wymaga zabicia po cichu głównej ofiary - tak żeby nikt się nie pokapował co się stało. Fakt w grze jest troszke podkolorowany nasz strój - założę się, iż każdy strażnik jakby zobaczył Altaira i zakonnika to bez problemu by poznał kto jest kto. Prawdziwi asasyni się chowali w tłumie, płaszcze zrzucali i ukazywali strój na wzór Altaira dopiero po rozpoznaniu lub przy dokonywaniu zabósjtwa. (taka jest moja teoria, podparta logiczne rozważaniem nad tematem i tym co nam zostało dane)

Strój Ezio jest zrobiony na wzór, jednakże uważam, że byłby on postacią łatwo rozpoznawalną, a zarazem jeśliby nie nosił kaptura to byłby jeszcze bardziej rozpoznawalny. Uważam, iż teoria o Zorro nie jest wcale taka zła ;) Wszystko w stroju Ezio mi pasuje oprócz kaptura, a zarazem nie wiem co można użyć zamiast tego, żeby nie dać się rozpoznać. Osobiście uważam, że różne stroje będą grać rolę taką, że do zabijania będzie jeden, do podróży inny, do zbierania informacji inny (np, dostanie się na przyjęcie - wtedy bez kaptura). Zapowiada się ciekawie

Motyw pływania - bardzo mi się podoba! nie rozumiem ludzi, którzy uważają to za złe rozwiązanie... przecież Wenecja to było miasto praktycznie ZALANE - poruszanie się kanałami (nie pod ziemią a w wodzie) to zapewne jedno z najlepszych sposobów ukrywania się i zarazem szybkiego transportu. Wydaję mi się iż woda będzie grała rolę tu głównie jako miejsce do schowania się (czy podczas ucieczki czy przed zamachem).

Latanie - no to już troszkę przesada moim zdaniem, ale kto wie - może dobrze to rozwiążą ;)

Postać Leonarda - nie sądzę, że będzie on sprowadzony do kogoś na wzór Q z Bonda. Uważam, że współpracował on z asasynami i na bank już zimą dowiemy się w jaki sposób ;)

Co do obrazków do pokazania w kamerze: działa to na zasadzie holograficznych obrazów - pokazujesz symbol - program analizuje i dopóki obraz jest widoczny w kamerze to można oglądać obrazki. Obrazki to Ezio z przodu i z tyłu, model broni asasynów, model maszyny latającej oraz znany obraz "człowieka"

Ciekawy pomysł - czekam na dalsze obrazki do SKANU ;) no i oczywiście na grę :) To co tutaj wypisywaliście natchnęło mnie na to co napisze w mojej magisterce ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty studiujesz jakąś polonistykę czy coś bardzo z tym związanego. Czytając to czułem się jakbym czytał jaki "artykuł" xD

Z tym strojem to mi się wydaj, że to jest niemożliwe żeby dali ich kilka rodzai. Z tymi przyjęciami to niezły pomysł. Napisz do Ubi, chyba że to już było powiedziane a ja nic o tym nie wiem.

Co do pływania to chyba każdy uważa że to dobry pomysł. Mnie to jednak specjalnie nie zachwyca.

Mam nadzieję że zrezygnują z tego latania bo to już lekka przesada.

Ubi bawi się chyba w Dana Browna umieszczając Leonarda w grze. Co do innych postaci to niestety nie mam o nich zielonego pojęcia. Moje lekcje historii są tak piękne prowadzone, że jedyne co wiem to tylko to co przeczytam z własnej inicjatywy...polskie szkolnictwo xD

To by było na tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już ktoś o tym wspominał, ale na jednym ze screenów zauważyłem nieciekawą sytuację. Przeciwnicy tak jak w pierwszej części stali w kółeczku podczas walki jakby każdy czekał na swoją kolej do łomotu. Mnie osobiście bardzo to denerwowało w jedynce. Miejmy nadzieję, że się mylę :P

E, okrążanie przeciwnika to nie czekanie na kolej do łomotu, tylko dość logiczna taktyka - pytanie, czy będą stać jak słupy soli, gdy ty spuszczasz łomot jednemu, czy będą walczyć ciut bardziej inteligentnie - uchylać się, uderzać z doskoku, flankować, zadawać równoczesne ciosy itd. Bo zdecydowanie powinni autorzy systemu walki hołdować zasadzie nec Hercules contra plures... Z dotychczasowych doniesień wynika, że Ezio będzie sprawniejszy w walce od swojego bliskowschodniego przodka, ale i straż ma być bardziej skuteczna a przede wszystkim - zróżnicowana w zachowaniu i sposobie walki. Czas pokaże, czy balans będzie tym razem odpowiedni... Oby był ;]

Ja osobiście uważam że taki system walki w AC1 był trochę łatwy i nużący. Ale jak np. 4 wrogów jednocześnie rzuci się na assasina to nie wiem jak się on obroni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam okres czasowy mi się bardzo podoba może mam złe wyobrażenia ale te czasy kojarzą mi się z latarniami małymi kamienicami i konymi bryczkami.

co do latania nie wiem jak to będzie rozwiązane wiec ciężko sie wypowiadać na pewno to nie będą przeloty nad całym miastem bez ograniczeń ale sam fakt o tym robi zamieszanie.]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie zdaje ze w tej grze jest cos ukryte cos zaszyfrowane (chodzi mi o ta zagadke z "kodu Leonarda da Vinci") np. templarusze ktorzy byli w jedynce, chceli bronic jakiegos skarbu, czas akcji w AC to czasy krucjat czyli wypraw krzyzakow w ziemi św. , te znaki (na samym koncu gry) wiążą sie z religią z koncem swiata, mistrz asasynow czesto mowil o iluzji, ze caly swiat jest iluzja; na ale tak pomujajac wiare to mial racje - sa jakies dowody (oprucz bibli) ze morze czrwone sie rozstapilo ?? albo ze Jezus zamienil wode w wino ?? no nie ma. mistrz mial racje - caly swiat jest iluzja. "nie widzieli a uwirzyli" . a teraz odnosnie AC2 - czas akcji to lata w ktorych zyl Leonardo da Vinci; a nie zastanawiliscie sie dlaczego wlasnie da Vinci ?? przecierz jest tylu innych rownie wybitnych artystów, myslicieli. dlaczego on ?? to proste - to przecierz on nalezal do zakonu Syjonów - a zakon ten jak wiadomo bronil "potomków" Chrystusa. a i jeszcze jedno; miejsce akcji - wenecja, rzym - a rzym z czym sie kojazy ?? ze stolicą apostolską. Czyli wszystko sie opiera w pewnym sesie na naszej religi. mowie wam w tej grze jest cos ukryte, jakas zagadka.

ps. wg. mnie zakon assassynów jest tak naprawde zakonem syjonów.

ps.2 jesli ten fragment edenu mogl zniszczys swiat to wasniloby sie 22:13(z bibli) i ta data z przewidywanym koncem swata

pzdr 4 all ;))

Za brak spoilerów ostrzeżenie ustne, kolejne będzie pisemne. Zapoznaj się z regulaminem działu oraz forum.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...