Skocz do zawartości
wies.niak

Userbary, buttony, antypixele

Polecane posty

Obywatele! Rodacy! Forumowicze! Dziś nadszedł dzień, który to zmieni oto wszystko, co znaliście do tej pory! Kryzys w naszym kraju przestanie istnieć, kebaby będą darmowe i to dla każdego! Smuci was fakt, że czasami nie macie na CD-Action*? Przestańcie się smucić, bo te czasy to już przeszłość! W wyborach rządowych wybierz partię PHiDP - Partia Hejaho i Do Przodu! Warto? Warto!

Zadanie dla wyborców - stworzyć dla nas userbar(y)! Niechaj lud dowie się, czym jesteśmy! Partia nasza już zdominowała internet. Wyborcy nas popierają, dzieci szaleją, dorośli się radują, młodzież tańczy!

Na podstawie tej oto stronki, jej loga (można nawet spróbować zrobić własne, lepsze!) trzeba zrobić userbara. Chociaż, właściwie nie musi być na podstawie jej loga, ważne, żeby współgrało z tematyką naszej partii! Forumowicze, naród was potrzebuje! Do dzieła!

*CD-Action nie ma nic wspólnego z partią PHiDP, czego niestety ogromnie żałujemy ;c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMPLETNIE nie wiem, o co kaman w tej Waszej partii, ale userbary są... i w razie czego proszę o delikatną krytykę. Zrobione zostały w przeciągu kilku minut.

hej3.jpg

phidp.jpg

Poza tym zrobiłem też kilka o Clicku:

clickhah2.gif

forumclick.gif

I animowany z dwóch powyższych:

clickanimation.gif

Zrobiłem też co nieco o serialu The Mentalist - polecam!

thementalistbygaross.gif

Poza tym zrobiłem nowy, mocno odmieniony baner-reklamę mojego gramsajta:

ben4.gif

Dziękuję z góry za szczere opinie!

Edytowano przez GarosS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GarosS, jako że w PHiDP żaden z nas nie ma zielonego pojęcia o tworzeniu choćby najprostszej grafiki (poza ownowaniem Painta), większość userbarów się nam spodoba. Te są spoko, a jakbyś miał chęci, to sugerowałbym biało-czerwoną z napisem "Partia Hejaho i Do Przodu". Również "Głosuję na PHiDP" można wziąć pod uwagę.

Tak czy inaczej: dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa pierwsze userbary w życiu. Powiedzcie co o nich sądzicie (o ile przeżyjecie ten szok :laugh: ):

Robiłem je w GIMP-ie ale potem znalazłem w sieci program Belt Generator. Jeśli mieliście z nim styczność napiszcie co o nim sądzicie.

A co do PHiDP to wymyśliłem coś takiego:

Edytowano przez centyl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że masz obrazek z białym tłem albo w innym kolorze (nie wielokolorowe):

1.Otwierasz menu Warstwa -> Przezroczystość -> Dodaj kanał alfa

2.Potem menu Zaznaczenie -> Według koloru

3.Klikasz na tle

4.Następnie Edycja -> Wyczyść

Wtedy wokół obrazka powinna się pojawić "szachownica" oznaczająca przezroczystość.

Pamiętaj aby zapisać obraz w formacie obsługującym przezroczystość np. *.png

Co do userbara to wg mnie całkiem ładny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Otwierasz menu Warstwa -> Przezroczystość -> Dodaj kanał alfa

2. Z przybornika wybierasz odręczne zaznaczanie obszarów.

3. Jak najdokładniej kolejnymi punktami oznaczasz obszar który NIE ma być przezroczysty.

4. Wybierasz Zaznaczenie -> Odwróć

5. Wybierasz Edycja -> Wyczyść

Dokładne zaznaczenie obszaru jest dość trudne i trzeba do tego trochę wprawy, inaczej wokół obrazka zostaną obwódki w kolorze tła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonę, taką dla jak dla skrótu programowego? Dość prosta sprawa, ale lepiej mieć program graficzny bardziej zaawansowany od Painta ;) Na przykład Paint.NET. Kiedy juz go ściągniesz, stwórz obrazek, z ktorego chcesz zrobić ikonę - ważne, żeby canvas miał wymiary kwadratu, o dowolnym rozmiarze. Kiedy już masz swój wymarzony obrazek, zmniejszasz go do rozmiaru 16x16 (lub 32x32, nie pamiętam dokładnie) i zapisujesz jako ikona.ico :) I voil?, masz ikonę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zrobiły ktoś mi ? o tematyce gamingu ;p nie wiem czy moge napisać stronke jak coś to skasować ;D

www.ns-gaming.ocom.pl(tag NSG)

przewodni motyw to cod 2

Z góry thx ;D

--

a jeszcze jedno jak ktoś ma jakiś tutek jak to zrobić w ps-ie i podał by linka bo jakoś znaleźć nie mogę a początkujacy jestem ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe dzieło o tematyce CDA.

cdaction.jpg

Mam nadzieję, że się podoba :).

trochę się naczekałeś :P wg. mnie bdb userbar, ale podnieś logo CDA na środek/dyskobol nie jest aż tak ważny :)

witam zrobiły ktoś mi ? o tematyce gamingu ;p nie wiem czy moge napisać stronke jak coś to skasować ;D

www.ns-gaming.ocom.pl(tag NSG)

przewodni motyw to cod 2

Z góry thx ;D

--

a jeszcze jedno jak ktoś ma jakiś tutek jak to zrobić w ps-ie i podał by linka bo jakoś znaleźć nie mogę a początkujacy jestem ;p

mogę coś wykombinować, pisz na moje GG (w profilu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...