Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Doom (seria)

Polecane posty

Właśnie skończyłem Dooma 3. Dałem mu szansę i..... nawet, nawet. Im dalej tym czasami lepiej. Najbardziej zaskoczył mnie etap Alpha Lab 3, w którym to dużo się działo [hehe no i tam dostajemy miniguna :twisted: ]. Ogólnie mogę powiedzieć, że twórcy praktycznie wzorowali się na HL, dodali tylko nowe bajery, ładną grafikę. Fabuła nie jest górnolotna, a od jednego etapu [nie powiem] można się domyśleć, mniej więcej, co będzie na końcu. Początkowo strasznie denerwuje latarka - szczególnie gdy w akcji trzeba się przełączyć na nią, aby podejrzeć gdzie jest przeciwnik. Zadziwił mnie fakt, że tak jak na początku gra jest strasznie łatwa, tak są pojedyńcze etapy, gdzie trzeba nieźle się namęczyć [grałem na przedostatnim trybie]. Tak jak patrzę teraz na tą grę po ukończeniu to mogę powiedzieć, że twórcy pogubili się. Stworzyli arcyciekawy silnik [który moim zdaniem i tak zostanie zmasakrowany silnikiem Epica - Unreal 3], który np. na moim kompie AMD 1200, 256 Sdram, GF FX 5900 XT w 800 x 600 wyciągał na medium 20-30, a na 800x600 na low - 40 klatek na sekundę. Jednak mimo silnika nie ukazali zbyt ciekawie 3 Dooma. Ciągle podobne do siebie jak 2 krople wody ciasne pomieszczenia, schematyczne ataki wroga potrafią znudzić. Jednak parłem dalej przed siebie. Przydałaby się nieco lepsza muzyka w grze, tzn gdy jest akcja jest wszystko ok, słyszymy wtedy przyspieszoną melodię, ale brakuje jednak tego "czegoś".

Ogólnie mówiąc:

za 199 zł - nie opłaca się

za 129 zł w wersji ENG [hie hie ] - opłaca się

Gra nie jest zła, ale nie wnosi wiele nowego do gatunku [a miała zrewolucjonizować... khem..... khem]. Jak nikogo nie odrzuci schematyczność będzie happy, jak nie to..... no cóż :) to Twoja kasa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! UWAGA!!

Ta gra nie ma wysokich wymagań!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Właśnie zassałem nowe sterowniki do mojego GF i nowego DX9.0c i wiecie co? Tak jak wcześniej grałem w 800x600 low..... tak teraz gram w 800x600 Ultra!! Wszystkie bajery włączone (oprócz AA anizo) i gra nie skacze nawet w najbardziej zaciekłych pojedynkach!!! Co więcej!! - chodzi lepiej niż w niższej rozdziałce!! I to wszystko przy 256 Ram!! ID pewnie się tego nie spodziewał!! Więc nie marudzić na brak RAM-u tylko grać!! grać!! grać!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! UWAGA!!

Ta gra nie ma wysokich wymagań!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Właśnie zassałem nowe sterowniki do mojego GF i nowego DX9.0c i wiecie co? Tak jak wcześniej grałem w 800x600 low..... tak teraz gram w 800x600 Ultra!! Wszystkie bajery włączone (oprócz AA anizo) i gra nie skacze nawet w najbardziej zaciekłych pojedynkach!!! Co więcej!! - chodzi lepiej niż w niższej rozdziałce!! I to wszystko przy 256 Ram!! ID pewnie się tego nie spodziewał!! Więc nie marudzić na brak RAM-u tylko grać!! grać!! grać!!

Hie, hie, ciekawe tylko czy instalacja nowych sterowników i DX, przyniesie taki sam efekt na mojej karcie - TNT 2 32MB :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że taki MP jest gorszy - ja wręcz wolę jak jest mniej osób. Bo np. biegasz po planszy z 32 osobami i nie zdążysz się dobrze odrodzić po kolejnym killu a już dostajesz rakieta w głowę - wspaniale :wink:

Tiaaa, ale gra w cztery osoby na oazie w ET raczej nie ma większego sensu, jehiehiehie :mrgreen:

Fajnie że porównujesz grę nastawioną na DM do gry drużyowej :wink: . Proponuję jeszcze porównanie z np. MU, czy Ultimą :D .

Allanon --> No to potrafisz pocieszyć :D . Czekam na 1024x768//ultra :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grumbellgast
Fajnie że porównujesz grę nastawioną na DM do gry drużyowej :wink: . Proponuję jeszcze porównanie z np. MU, czy Ultimą :D

Ludzie mówią, że jestem głupi. Staram się trzymać tego schematu, jestem w końcu głupi, nie? ;)

Więc nie marudzić na brak RAM-u tylko grać!! grać!! grać!!

Tiaaa... Daj mi kasę, żebym mógł sobie kupić nowego Dooma, to pogadamy i sprawdzimy czy masz rację :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grumbellgast

Miało być kilka dni po premierze. Minęły dwa i nadal nie ma. Szykujmy się na ok. 600 MB objętości i komunikat o błędzie po ściągnięciu, zainstalowaniu i uruchomieniu ;)

Powinno być lada dzień (Tak BTW, to założę się, że serwery z tym demem będą zapchane i ściągniemy próbną wersję nowego Dooma jakieś dziesięć dni po premierze w Polsce :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allanon --> No to potrafisz pocieszyć :D . Czekam na 1024x768//ultra :D

hehe - próbowałem.... za mało ramu :( gra tnie się co chwilka - ale albo jestem ślepy, albo nie zauważyłem różnicy pomiędzy 1024x768 medium a 800x600 ultra :)

Ostatni tryb trudności jest dla świrów!! I to kompletnych - ja niestety poległem w etapie Communications i nie dam rady przejść tego dziadostffa - słaby ze mnie Doomowiec :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grumbellgast
Ostatni tryb trudności jest dla świrów!! I to kompletnych - ja niestety poległem w etapie Communications i nie dam rady przejść tego dziadostffa - słaby ze mnie Doomowiec :D

Być może to dlatego, że jak zapowiadali, jest mało amunicji? Bo jakby walały się setki paczek po korytarzach to nie byłoby problemu, chwycić rakietnicę i nawalać cały czas, robiąc sobie tylko przerwy na przejrzenie lokacji, czy coś jeszcze żyje :)

Re down:

Tiaaa, mam drgawki, muszę sobie napisać posta :P

(BZZZT!! DRRRGH! BUZZZT!)

Dzięki, siostro. Rozepnij trochę ten kaftanik, duszę się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allanon --> No to potrafisz pocieszyć :D . Czekam na 1024x768//ultra :D

hehe - próbowałem.... za mało ramu :( gra tnie się co chwilka - ale albo jestem ślepy, albo nie zauważyłem różnicy pomiędzy 1024x768 medium a 800x600 ultra :)

Tylko myślałem o swoim kompie, który od twojego jest jednak nieco lepszy :wink: . Jakby mi poszło w takich ustawieniach to sam bym siebie podziwiał^^ :] .

Ludzie mówią, że jestem głupi. Staram się trzymać tego schematu, jestem w końcu głupi, nie?

Acha... spoko - nie ma to jak wysoka samoocena :wink: .

I czemu co drugi post tutaj jest twój?? Uspokój się trochę.

..:Edit:

Wyszedł patch dop D3, który zwiększa maksymalną liczbę osób w MP do 32^^ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee wiecie co = z ciekawości podpiąłem do kompa Radka 9800 Pro, a później XT z odpowiednio 128 i 256 MB ramu i........ tragedia... Doom 3 chodził wolniej od mojego GF - a grałem na nie podkręconym GF - jak podkręcę w tygodniu, to dopiero będzie wymiatało (http://pclab.pl/art9430-4.html) Na Radku 9800 Xt z 256 Ram gra w 800x600 na Ultra nie chodziła płynnie, na High - skakało tylko przy otwieraniu drzwi...

Czy to znaczy, że nVidia o wiele lepiej radzi sobie z kombajnem Dooma 3?

Na Radku również textury wyglądają minimalnie gorzej, są bardziej rozmyte miejscami. I np. czasami ściany wyglądają tak dziwacznie.

BTW - uruchamiał ktoś z Was tą grę na kartach najnowszej generacji? GF6800 lub Radku x800? Jestem ciekawy screenów z trybu ultra.....

::EDIT::

A możecie mi powiedzieć, co w grze Doom3 robi L.Kaczynski?? Czyżby w Doomie istaniało Prawo i Sprawiedliwość? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..a skąd kolega wziął pana dooma ? Ze sklepów internetowych typu eMule albo z sieci sklepów BitTorrent ? :P:P

Ale to już twoja sprawa...za to naprawde dziwi mnie to, że 5900XT działa lepiej w dumie niż R9800PRO i 9800XT...Co prawda, ID optymilizowalo gre pod NV, ale bez przesady...W doomie cholernie potrzebna jest pamięć, a 5900xt ma jej tylko 128! Na 9800XT napewno 100x lepiej chodzi na Ultra High, bo ma więcej pamięci i się większe textury zmieszczą. A tak z ciekawości...włącz dooma i w menu naciśnij ctrl+alt+~ i następnie wpisz timedemo demo1 Poczekaj aż minie i daj wyniki...a jak możesz do lepiej screena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak możesz do lepiej screena.

mogę...

Oto wyniki (wszystkie bajery włączone oprócz AA anizo):

AMD 1,2Ghz

256 SDRAM

GF FX 5900 XT 128 MB [niepodkręcony]

800x600 Ultra

time_1.jpg

1024x768 High

time_2.jpg

Jak widać wyniki znośne i gra chodzi płynnie :) mimo niewielkiej różnicy gram w 800x600. W 1024x768 etapy troszkę długo się ładują.

Pozdrowienia:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie gra bardziej ma na celu okazanie możliwości kart graficznych niż przykucie fabułą i grywalnośćią przed ekran monitora...potworki wyglądają przepięknie czego niemożna powiedzieć o pomieszczeniach w których się znajdujemy przechodząc grę... czyżby ciemne mroczne wręcz klimaty mają zasłonić niedopracowane tekstury...zresztą już więcej nic niemówie o tej grze...czekam na Unreala 3 to będzie dopiero sieczka

takie jest moje zdanie i możecie się z nim zgodzić albo i nie...nienażucam nikomu opinii na temat tej gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..a skąd kolega wziął pana dooma ? Ze sklepów internetowych typu eMule albo z sieci sklepów BitTorrent ? :P:P

Ale to już twoja sprawa...za to naprawde dziwi mnie to, że 5900XT działa lepiej w dumie niż R9800PRO i 9800XT...Co prawda, ID optymilizowalo gre pod NV, ale bez przesady...W doomie cholernie potrzebna jest pamięć, a 5900xt ma jej tylko 128! Na 9800XT napewno 100x lepiej chodzi na Ultra High, bo ma więcej pamięci i się większe textury zmieszczą. A tak z ciekawości...włącz dooma i w menu naciśnij ctrl+alt+~ i następnie wpisz timedemo demo1 Poczekaj aż minie i daj wyniki...a jak możesz do lepiej screena.

Duzo zależy od sterowników i superhipermadafaka dużo od konfigu - niektórzy goście już tak w konfigach mieszają, że gra przyspiesza nieraz o 100% . No a swoją drogą to D3 był pod Nvidie optymalizowny - zawsze te kilka klatek więcej, chociaż dziwne, bo 9800Xt jest jednak dużo mocniejszy od 5900Xt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie porównywać można Dooma 3 do HL 2 ale po wyjściu obu gier!!!! Przy tym stadium mozna najwyzej przypuszczać jak będzie.. Ja sam przypuszczam że HL 2 będzie rządził na rozgrywce online a Doom 3 na singlu

pozatym to są ( według mnie) trochę inne gatunki. Pewnie w tej chwili wiele osób się zdziwi, ale tak. HL 2 to zwykły FPS a Doom 3 to FPS z domieszką surnival horroru. Więc porównywanie obu gier jest jak narazie bezsensowne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słyszeliście[news ze wczoraj, ale jest :D ], że doom ma być sprzedawany za 99zł w pewnym sklepie internetowym[nie wiem czy moge podać w jakim^^' ]?

Bez ptrzesady, nie popadajny w paranoje - jak ktoś znajdzie dobrą cenę na jakąś gre top nie reklama. Należy wiręcz obowiązkowo poinformowa innych gdzie jest taniej. Reklama to jak coś dla własnego profitu zozglaszasz :)

Nie wiem jak wam ale mi sie Doom 3 podoba (i tylko nie mówcie że mam pirata bo grę można już nabyć)!

LOL Ty piszesz "tylko nie mówcie że mam pirata bo grę można już nabyć", ja czytam "gram w piracką wersje" :P No ludzie tłumaczą to się winnni.

A nie wiecie może kiedy ukaże sie w sieci demo tej gry ?

Nie zanosi się - DOOM tak jak mercedes tak nie potrzbujereklamy . Chyba żę sprzedaż będzie szła kiepsko :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allanon, kolesie na 9800PRO i XT maja srednio po 45fps, ale swoja droga, niezle daje kopa ta grafa, bo przy takim procu takie wyniki :shock: ladnie ladnie :wink:

SPAWN, dokladnie doom i HL2 to troche inne gry, i bedzie je mozna porownywac conajwyzej pod wzgledem wymagan i grafy...IMO :wink:

RoZy, skoro doom jak merc nie potrzebuje reklamy, to po co tyle szumu robilo ID wokol dooma :?:

Wiesz jak wychodzi nowy model merca to też się dużo o nim mówi i pisze - ale nie by od razu jazdy próbne urządzać dla wszystkich chętnych :) - RoZy

Wczoraj czytalem jeszcze raz artykol z 13.2003 i az smiac mi sie chce, jakie tam gupoty wypisywali...Doom nie bedzie tylko rewolucja ale nowym poczatkiem gier LOL! albo Po ujrzeniu dooma wszystkie gry beda przypominaly teatrzyk kukielkowy Mega LOL! Wszyscy sie spodziewali niewiadomo czego...chyba faktycznie nowego poczatku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala poprawka dla przedmowcy, wojtek, cd-a nr. 81 to jest 13 z 2002 roku;) wiesz ze i ja siegnalem po ten nr.? hehe jeszcze nie gralem w doom-a, ale po przeczytaniu tego artykulu mysle ze to jakis sen, nie moge uwierzyc ze id moglo az tak spierdzielic taki tytol jakim jest doom 3, ach... ale jeszcze nie daje za wygrana, jak taka bedzie wersja podelkowa, tj. tak skopana wtedy bede mogl powiedziec o klesce. Narazie jednak jeszcze nie gralem, i dalej probuje sie oszukiwac ze to co jest w sieci to tylko dzialajaca alpha lub betha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Dooma 3 i teraz wszytkie inne FPP przypominają mi (tak jak powiedział wojtek) przypominają teatrzyk kukiełkowy. Doom 3 to jest początek końca nowa era w grach FPP następne gry wydane przez ID będą lepsze (Carmack zaczął prece nad nowym engine zobaczymy co z niego wyjdzie). Doom 3 pobija wszystkie inne gry pod względem grafiki (idealne połączenie Bump Mapping z dynamicznym oświetleniem - gra była tworzona pod tym kątem) wspaniały klimat trzyma w napięciu podczas rozgrywki patrząc teraz na inne FPP nie chce się w nie grać zobaczymy co pokaże HL2 i S.T.A.L.K.E.R (może następny engine Carmaca będzie jeszcze bardziej rewolucyjny poczekajmy i zobaczmy :-) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wielkich oczekiwać, DOOM3 zawiódł mnie oraz moich znajomych, którzy spodziewali się wielkiego hitu, mogącego w wielkim stopniu zagrozić sequelowi znanego wszystkim szanującym się graczom Half - Life'a. Wszystko jednak wskazuje na to, że H-L2 okaże się dwa razy lepszym i (oby) bardziej dopracowanym produktem. Bugów w Doomie 3 jest kilka: mała interakcja z otoczeniem, słabe udźwiękowienie (odgłos zbijania szyby jest identyczny z tym, jaki możemy usłyszeć strzelając w butelkę) oraz niedopracowany wątek fabularny.Po drodze natknąłem się na zwisającego z sufitu ząbiaczka,przez którego moja postać... przenikła :/ (a myślałem, że będę mógł potraktować go jak worek treningowy). Wszystko zmierza ku temu, że tak chwalony przed wystawieniem na sklepowe półki DOOM3, okaże się totalną wtopą w świecie gier komputerowych. Liczni gracze, oczekujący najwyższych ocen recenzentów mogą się zawieść. Ja sam nie zdziwiłbym się, jakby trzecia część dooma dostawał oceny przeciętne.

Pomimo wielu wad, "dziecko" Id Software, ma swoje zalety. Grafika jest wręcz wyśmienita: Celujące efekty świetlne oraz "cienie bardziej realistyczne niż te, które możemy zobaczyć u siebie w pokoju". Wszystko to, nie jest jednak w stanie przyćmić problemu grywalności niższej niż ta, krórej po DOOM'ie 3 się spodziewałem.

Tytuł ten miał zaskoczyć i zaskoczył, niestety na jego niekożyść (a szkoda). Przed wydaniem kolejnej gry, producenci powinni wyciągnąć wnioski z niewypału jakim okazał sie DOOM3 i oby kolejne produkcje były lepsze i bardziej grywalne.

Uff.... koniec moich wypocin :) Nie musicie się zgadzać z tym co napisałem. To moja opinia - krytykujcie ja, a nie mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...