Skocz do zawartości

Doom (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Znalazłem ciekawy artykuł nt. wydajności procesorów w DOOM3. Zrobiono zestawienie kilkunastu[-dzisięciu? ] procków z 3 kartami graficznymi i w różnych rozdzielczościach. Tylko, że znowu wyniki mogą być nieco przekłamane, gdyż testy na Radeonach były prowadzone z użyciem Catalystów 4.7, a nie 4.9 więc wyniki pewnie będą nieco wyższe.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2149

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

ludzie spokojnie, jakos tak po przeczytaniu tego co RoZy udostepnil, zwatpilem w dooma, ale ale... teraz jakos mi sie nie chce wierzyc ze Id moglo go tak skopac jak to napisal tamten koles z tej stronki. Ja mysle tak: to co ukazalo sie w sieci jest po prostu dzialajacym doom3 alpha lub beta i tyle... a pozatym nie uwierze poki nie zobacze, jesli podelkowa wersja bedzie taka ja ten koles opisuje to bedzie mi smutno, i zapewne nie tylko mi bo wtedy Id skopaloby naprawde genialna rzecz jaka jest doom3, ale i tak sie trzymam wersji w ktorej doom wyjdzie zwyciesko. Jak dla mnie gdyby wiedzieli ze skopali ten tytul postapiliby a'la Duke, a nie wystawiac sie na posmiewisko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, zapewniam Cię, że to nie żadna alpha ani beta...to wersja finalna! Na innych forach już nie jeden koleś przeszedł tą "alphe" :lol: Gdyby ID nie robiło takiego zamieszania wokół dooma, to wyszedłby na hit, ale, że wszyscy tak sie jarali doomem, oczekiwali po nim niewiadomo czego no to możemy się zawieść...Jak dla mnie to bardzo dobra, klimatyczna gra(troche inna niż FC, więc nie za bardzo można ją porównywać)

I tu prośba do recenzenta DooMa! Nie podchodźcie do gry jako do super hiper mega hitu, i że się zawiedliście tylko w taki sam sposób jak do FarCry'a! Tzn, że pojawił się z nienacka i super gierka :D Cormac tu czasem zagląda, a może to on ową reckę pisze ? :D

Trudno mowic, ze D3 pojawi sie nagle i bez zapowiedzi... :) - 0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mowic, ze D3 pojawi sie nagle i bez zapowiedzi... :) - 0

Otóż to. Skoro już panowie producenci zdecydowali sie robić tak wielkie zamieszanie wokół gry, to albo produkt spełni oczekiwania albo ( co zdarza się często ) to całe "halo" po prostu krzywdzi grę. IMO niestety w wypadku Doom'a sprawdza sie ta druga opcja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to inaczej...Ile ocen w górę poleciałoby dla DooM'a jeżeli pojawiłby się z nienacka ? Załóżmy, że teraz dostanie 8+, a gdyby nic nikt nie wiedział, że ma D3 wyjść ? Byłoby pewnie 9+ albo 10 jak nic!

Być może masz rację - nie wiem jak to wygląda w oczach recenzenta.

FarCry na pewno nie towarzyszyły tak wielkie nagłośnienia itd, no i proszę - dycha w CDA. Generalnie jednak wydaje mi sie, ze opisujący powinien podejść do gry z tzw."chłodnym okiem", ale i jednocześnie patrzeć przez pryzmat tego, co obiecywano i jak to ma sie do rzeczywistości. Chyba, Wojtek, sam przyznasz, ze sama 'kampania reklamowa' wywiera spory wpływ na ocenę gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi siewydaje , ze patrzenie przez "Doom 3" tak z nienacka , nowatorska gra jest bezpodstawne. To tak jakby ta gra była "zwykłą". Trzeba chyba wziąć pod uwagę obiecywania autorów samej gry ( via Unreal 2 - miał bychit , a to zwykła nawalanka). Doom 3 miał byc wielki jak to mówilli programisci z ID. I tak powinno siedo niego podejść.... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elendil, w sumei racja, ale nadal uważam, że skoro wszyscy teraz gadają o DooM 3 vs. FarCry, to możnaby było nazwać to uczciwym pojedynkiem tylko wtedy, gdy obie gry są oceniane w taki sam sposób, patrząc tylko na wady/zalety gry, a nie na "bo autorzy obiecywali"...Podobnie było z UT vs. Q3 -->O Q3 szumiało wszędzie, a UT pojawił się jakby w cieniu Q3...Ale na obie gry patrzono tak samo...Więc wy też nie podchódźcie do DooM'a jak do super hiper mega hitu, bo możecie się troszke zawieść, a jeżeli podejdziecie do gry normalnie, to was mile zaskoczy...

Dodam jeszcze, że wpadłem do kumpla z dodatkowym 512ram'u...W 1024x768 i Ultra High giera dostała takiego qpa, że aż miło popatrzeć :) Wszystko żwawiej chodzi i nie zacina przy otwieraniu drzwi albo przy strzalach z shotguna. A przy 512MB z texturami 580MB nie było łatwo :]

Podsumowując, dajcie DooM'owi szansę a się nie zawiedziecie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - weź spróbuj u kumpla tej metody co podałem stronę wcześniej - nie chcę żyć w niepewności :lol: . Bardzo mnie ciekawi czy to zadziała.

I słyszeliście[news ze wczoraj, ale jest :D ], że doom ma być sprzedawany za 99zł w pewnym sklepie internetowym[nie wiem czy moge podać w jakim^^' ]?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie podawaj bo nam wykupią :D /joke to chyba był Wirtus.pl czy jakoś tak...

A co do tego moda..hm..jakoś tak nie za bardzo widać różnice..troche może tak, ale to tak wiesz-na oko...Jak będe miał ten skarb w domu to przetestuje go doszczętnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość laos(krzychu231)
Elendil, w sumei racja, ale nadal uważam, że skoro wszyscy teraz gadają o DooM 3 vs. FarCry, to możnaby było nazwać to uczciwym pojedynkiem tylko wtedy, gdy obie gry są oceniane w taki sam sposób, patrząc tylko na wady/zalety gry, a nie na "bo autorzy obiecywali"...

No niby tak, ale to jest tylko i wylącznie wina autorów ze spowodowali taki czy inny obraz gry. Gdyby nie bylo takiego szumu to nie bylo by o czym mówic...ale oczywiscie szum musial byc bo to kontynuacja jednej z najwybitniejszych gier w historii[i to dlatego gry "nie sequele" mają wieksze szanse w pojednkach z sequelami].

Co do gry to jeszcze nie gralem ale z tego co widze opinie nie zbyt optymistyczne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie podawaj bo nam wykupią :D /joke to chyba był Wirtus.pl czy jakoś tak...

No ja dzisiaj wieczorem starych pomęczę i może zamówię jeszcze dzisiaj - trzeba się spieszyć bo zdaje się taka cena jest tylko do końca tygodnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale to jest tylko i wylącznie wina autorów ze spowodowali taki czy inny obraz gry. Gdyby nie bylo takiego szumu to nie bylo by o czym mówic...ale oczywiscie szum musial byc bo to kontynuacja jednej z najwybitniejszych gier w historii[i to dlatego gry "nie sequele" mają wieksze szanse w pojednkach z sequelami].

Co do gry to jeszcze nie gralem ale z tego co widze opinie nie zbyt optymistyczne...

Raczej sie z toba nie zgodze, to nie jest wina autorow, szczegolnie nie Id. Zobacz na druga strone frontu, HL2, tworcy tejze gry jakos tak chetnie robili wywiady, tyle trailerow i wogole. Wine takiego obrazu Doom-a ponosimy tylko i wylacznie my, tworcy gdybysmy tego od nich nie wymagali pewnie by nic nie powiedzieli az do teraz. To my zadni wiadomosci o nowym hicie, to my... nasza wina...a dlaczego?? ach... a moglo byc tak pieknie, ale nie uwierze ze Id dalo klape poki nie zobacze u siebie w domu pudelkowa wersje, i jak to sie zgodzi to co napisal ten koles ze stroni od RoZy-ego to wtedy bede dopirea mogl gadac o tym ze Id sp******** sprawe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peightter

Nie wiem jak wam ale mi sie Doom 3 podoba (i tylko nie mówcie że mam pirata bo grę można już nabyć)! Co prawda nie grałem długo ale podczas swojego oczekiwania na dooma3 spotkałem się z komentarzami że w dooma będzie można pograć na prockach 1500ghz i 256ram. Może i grać się da, ale co to za gra? Doom na ustawieniach low wygląda nie lepiej niż far cry, a i tak często się tnie! Prawdziweo dooma zobaczymy dopiero na sprzęcie : Proc 2800ghz, 512ram(minimum) i jakiegoś dobrego radeona (9800 pro). To wszystko co chciałem powiedzieć... a i jeszcze jedno, gra podobno miała być bardzo straszna ale jak dla mnie jest średnio straszna ;) tzn. potwór którego nazywam "piesek" (pewnie widzieliście na screenach) nie jest taki bardzo trudny tzn. 2 celne strzały z shootguna i po piesku, no ale co tu dużo mówić, grafika i efekty na ultra detalach jest dużo lepsza niż w Far Cry! Jakoś nie bardzo wiem jak można porównywać te dwie gry bo D3 jest całkiem inny od Far Cry. Mam na myśli że gry sa zrobione w całkiem innym klimacie, są całkiem inne lokacje i bronie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grumbellgast

A mnie ciekawi jedno... Jakie będzie spolszczenie nowego Dooma? Czy będzie to coś na miarę Far Cry (porażka roku...), czy może panowie nie spartolą niczego? Ale to z edycją kolekcjonerską to przesada... Ma być limitowana, bo po angielsku...

Ciekawe też, jak sprawują się niektóre nowe bronie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jedno... Jakie będzie spolszczenie nowego Dooma? Czy będzie to coś na miarę Far Cry (porażka roku...), czy może panowie nie spartolą niczego? Ale to z edycją kolekcjonerską to przesada... Ma być limitowana, bo po angielsku...

Ciekawe też, jak sprawują się niektóre nowe bronie :)

ale spolszczenie dooma wykonje LEM a Far Cry'a Cenega, więc prawdopodobnie bedzie lepsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu spekulowaliśmy czy Doom 3 zrobi klapę z tego powodu, iż nie chodzi na niższych systemach niż Windows XP. To już jednak przeszłość, bo wczoraj pojawiło się kilka nowych modyfikacji do tej gry, z których jedna pozwala na uruchamianie gry także na W98SE!

Teraz również posiadacze starszych systemów mogą przyjrzeć się najnowszemu dziełu id Software i podziwiać je w całej okazałości. Przypomnę tylko, że premierę gry na naszym rynku ustalono na 13 sierpnia tego roku.

Co o tym sądzicie? Czyż to nie piękne? :twisted: (przy kosztownej wymianie sprzętu przynajmniej nie trzeba się martwić softem :P ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeee. A ja czekalem na te gra jak na jakis cud.......i gdy przyszlo do jej premiery to sobie daruje. Nie wiem czemu (po prostu nie wiem) ale mam dziwne wrazenie ze jak zagram to nie zobacze nic procz milionow polygonow. Zadnej miodnosci, tylko rewolucjie techniczna. Teraz gram w Suffering - ani to to przelom, tylko solidnie wykonany horror :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suffering przełomem nigdy nie miał być, więc nie wiem czego się spodziewaleś. A w Doom'ie miodności jest podobno sporo - ale tylko za pierwszym razem. Niestety wszystko opiera sie na skryptach i kiedy gramy już 2 raz wiemy co się wydarzy. Ale za pierwszym razem podobno jest świentnie - głównie przez klimat.

No i zawsze zostaje tryb multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grumbellgast
No i zawsze zostaje tryb multi.

Tiaaa... Ponoć można grać tylko w czwórkę czy tam ósemkę... Nie jest to zdecydowanie gra imprezowa. Tyle osób występuje moim zdaniem z jednego powodu - mapy to zamknięte pomieszczenia (głównie) i raczej nie wyobrażam sobie sześćdziesięciu dwóch osób nawalających do siebie z rakietnic w ciasnych korytarzach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chce w Doomie więcej horroru. Musi być świetna muzyka , genialne dźwięki....... klasyczne tup , tup , tup , moze człowieka naprawdę przerazić. Ale wtórność - Obacasz się , nic nie ma m gdy nagle z drugiej strony atakuje ciebie potwór =]. Tak przez cały czas ?? :D Mam nadzieję , żę twórcy bardziej siepostarali o takie wyjefane strachliwe momenty 8)

Coś a la AvP 2 , pierwsze misje Marine. To był klimacik =]. Ciekawe , czy będzie podobnie , że po kilku misjach z Strachliwego Dooma , zostanie Doom nawalanka. Czekamy =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zawsze zostaje tryb multi.

Tiaaa... Ponoć można grać tylko w czwórkę czy tam ósemkę... Nie jest to zdecydowanie gra imprezowa. Tyle osób występuje moim zdaniem z jednego powodu - mapy to zamknięte pomieszczenia (głównie) i raczej nie wyobrażam sobie sześćdziesięciu dwóch osób nawalających do siebie z rakietnic w ciasnych korytarzach...

Taaa... bo gier gdzie może grać tyle osób to faktycznie setki jest :wink: . Norma to około 16 osób. W d3 jest mniej - ponieważ jak samo powiedziałęś są to zamknięte pomieszczenia. Co nie znaczy, że taki MP jest gorszy - ja wręcz wolę jak jest mniej osób. Bo np. biegasz po planszy z 32 osobami i nie zdążysz się dobrze odrodzić po kolejnym killu a już dostajesz rakieta w głowę - wspaniale :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby te momenty bardziej straszyły niż wzbudzały śmiech ...

Ja myślę , że D3 będzie świetną pod względem technicznym, opartą na skryptach i liniową grą ze świetnym trzymającym w napięciu klimatem -

czyli mnie nie zawiedzie ;) a fakt , że będzie działał na 98 to cud :)

jest tylko jedno ale... czy 256DDR wystarczy ? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grumbellgast
Co nie znaczy, że taki MP jest gorszy - ja wręcz wolę jak jest mniej osób. Bo np. biegasz po planszy z 32 osobami i nie zdążysz się dobrze odrodzić po kolejnym killu a już dostajesz rakieta w głowę - wspaniale :wink:

Tiaaa, ale gra w cztery osoby na oazie w ET raczej nie ma większego sensu, jehiehiehie :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledze Lukasrz'owi z forum tweak.pl wszyscy posiadacze 4Ti mogą sobie pograć w 1024x768 uhigh bez aa z prędkością średnią 30-60fpsów.wystarczy tylko wgrać ten oto config

http://www.tweakpc.cjb.net/DoomConfig.zip

BTW tylko zróbcie w razie czego kopie zapasową;]] całkiem możliwe jest że config bedziecie musieli dopasować do swojego kompa;]

ale w sumie spróbujcie. ja naprawde gram w tych detalach i jest komfortowo :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...